انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با فانت فارسی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: مشکل فونت فارسی

پستتوسط Behnam » 03 مه 2010, 04:21

این موضوع کمی عجیب است چون در هر دو مورد حروف چسبیده و حروف نچسبیده، بهرحال آن اریال یونیکد نیست. شاید وجودش یک تأثیر غیر مستقیم می‌گذارد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Payman.Rad » 03 مه 2010, 04:25

بله ˛ از سفاری استفاده میکنم . احتمالا″ همینطوره که شما میگید . چون یادمه یه سری فونت چند وقت پیش اضافه کردم
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط محمد اصلانی » 07 ژوئن 2010, 02:43

سلام پوریا جان
جهت اطلاع:
شما به من در نوشته های قبلی یه برنامه ای به نام ibm lotus synphony معرفی کردید و خودتون نوشته بودید که از این برنانه استفاده نکرده اید. من این برنامه رو دانلود کردم و در آن فارسی هم میشه نوشت. دستت درد نکنه برای توصیه تون. تنها چیزی که نتونستم در این برنامه فعال کنم سمبل های از راست به چپ و برعکسش بود، با وجود اینکه بالای صفحه ی برنامه نمایش داده میشه ولی کم رنگه و نمی دونم چطوری فعالش کنم.
با تمام این وجود بازم ممنونتم که این ایده رو بهم دادی و تونستم فایلهای قدیمی ام رو که با lotus به عبارت دیگه با word pro '97 نوشته بودم زیر سیستم مک همه رو به روزشون کنم. از همه جالب تر این که: این برناهه مجانی است.
موفق باشی
محمد
محمد اصلانی

پست‌ها : 71

پستتوسط Pooria Azimi » 07 ژوئن 2010, 15:54

چه خوب :-) در مورد راست به چپ دوستانی که کار کرده اند امیدوارم بدونند چجوری میشه فعالش کرد...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Masiha » 13 سپتامبر 2012, 15:41

دوستان، من در استفاده از مجموعه قلم‌های XB Zar و XB Khoramshahr در ویندوز با مسئله‌ای روبرو شدم:
این قلم‌ها که حالت Oblique دارند، وقتی که مجموعه‌ی آنها به صورت کامل در ویندوز نصب می‌شوند، حالت Regular آنها در FontManager‌ ویندوز نمایش داده نمی‌شود، در صورتی که نصب شده‌اند،
در نرم‌افزار‌ها، (مثل وُرد) به صورت پیش‌فرض، حالت Oblique آنها نمایش داده می‌شود،
همین الان سایت ایرماگ را هم (که از قلم زر استفاده می‌کند) به صورت Oblique نمایش می‌دهد،
وقتی Oblique را حذف کردم، حالت Regular بازگشت و نمایش همه‌ی آن‌ها درست شد

من در دو سیستم که ویندوز‌۷ داشت، تست کردم. لطفا شما هم این مورد را امتحان کنید و نتیجه را همینجا گزارش دهید.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2012, 08:43

مسیحا جان،
اگر بگردی این را در ایرماگ پیدا میکنی. داستان این است که ویندوز فقط ۴ حالت برای یک فانت نشان میده: معمولی، ایتالیک، بولد و بولد ایتالیک. اما این محدودیت برای مک وجود ندارد. برای همین هم هست که وقتی شما آبلیک را هم در ویندوز نصب کردی، یکی دیگر از حالتهای دیگر را ناکار میکند. راهش همان است که یا ایتالیک را نصب کنی و یا آبلیک را.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط baran1351nn » 16 اکتبر 2012, 23:18

ل مشکل جدا بودن کلمات در microsoft office word مک
با سلام خدمت کاربران محترم.
یکی از مشکلاتی که در برنامه ورد سیستم عامل مک عدم داشتن راست چین و مشکل گسستگی کلمات هنگام تایپ از یکدیگر است.برای مشکل جدا بودن کلمات ما یک روشی که کاملا اختصاصی و تجربی بوده را ارائه میکنیم پس خواهشا چنانچه قصد استفاده از این مطلب را دارید حتما منبع ذکر شود.

برای راست چین باید بعد از هر حرف به آخر کلمه بیایید که به این روش مشکل راست چین بر طرف میگردد.اما برای حل مشکل جدا بودن کلمات از یکدیگر مراحل زیر را طی کنید.
حال به قسمت format رفته و گزینه font را انتخاب کنید
در پنجره باز شده به قسمت advanced بروید.
در قسمت پایین صفحه باز شده شما تعدادی گزینه دارید که یکی از آنها Ligatures میباشد.آنرا از حالت none خارج کرده و بر روی All قرار داده سپس بر روی ok کلیک کنید
دقت داشته باشید که این آموزش بر پایه ی microsoft office 2011 مک نوشته شده است چنانچه از نسخه 2008 استفاده میکنید و با این روش برطرف نگردید میتوانید سایر گزینه ها را نیز تغییر دهید که خواهید دید مشکل برطرف میگردد.

http://i-os.ir/forum/thread5783.html
baran1351nn

پست‌ها : 1

پستتوسط saeidk » 17 اکتبر 2012, 16:49

Masiha نوشته است:[نمایش]
دوستان، من در استفاده از مجموعه قلم‌های XB Zar و XB Khoramshahr در ویندوز با مسئله‌ای روبرو شدم:
این قلم‌ها که حالت Oblique دارند، وقتی که مجموعه‌ی آنها به صورت کامل در ویندوز نصب می‌شوند، حالت Regular آنها در FontManager‌ ویندوز نمایش داده نمی‌شود، در صورتی که نصب شده‌اند،
در نرم‌افزار‌ها، (مثل وُرد) به صورت پیش‌فرض، حالت Oblique آنها نمایش داده می‌شود،
همین الان سایت ایرماگ را هم (که از قلم زر استفاده می‌کند) به صورت Oblique نمایش می‌دهد،
وقتی Oblique را حذف کردم، حالت Regular بازگشت و نمایش همه‌ی آن‌ها درست شد

من در دو سیستم که ویندوز‌۷ داشت، تست کردم. لطفا شما هم این مورد را امتحان کنید و نتیجه را همینجا گزارش دهید.

البته جواب خیلی دیر است. ولی برای ثبت در تاریخ بگم که در برنامه فونت لب و طبقه راهنمای آن باید در بخش menu name برای فونت‌های غیر از این چهار تای معمولی، ایتالیک، بولد و بولد ایتالیک (مثلاً اگر فونت Oblique داشت) طراح باید اسم آن را اینجوری می‌گذاشت:
XB Khoramshahr Oblique در این حالت مشکل حل می‌شد. و در ویندوز هم مشکلی نبود. مثال هم همین فونت معروف minion ادوبی است که حالتهای بسیاری دارد و در مک و ویندوز درست است.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پاسخ: مشکل فونت فارسی

پستتوسط 123ali » 11 دسامبر 2017, 13:55

سلام دوستان چطور تو دریم ویور فونت تاهما ادد کنم؟
123ali

پست‌ها : 497

پاسخ: مشکل فونت فارسی

پستتوسط Ilia » 15 دسامبر 2017, 17:47

نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان