انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تلفظ ایتالایی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

تلفظ ایتالایی

پستتوسط giti » 24 آوریل 2009, 12:34

سلام
دوستان میتونن راهنمایی کنن اگه بخواهیم روی سیستم تلفظ ایتالایی داشته باشیم چکار باید بکنیم؟
giti

پست‌ها : 19

پاسخ: تلفظ ایتالایی

پستتوسط Behnam » 24 آوریل 2009, 16:00

من یک user account جدید درست کردم و آن را ایتالیایی کردم. عکس‌هایی هم برای توضیح تهیه کردم که متأسفانه فعلاً بار ایرماگ نمی‌شود. پس به توضیح زیر اکتفا می‌کنم:
روی سیب آبی بالای سمت چپ کلیک کن و برو به:
system preferences>International
در بخش language موش را روی Italiano بگذار و آن را بکش بالا به طوری که اولین در لیست زبان‌ها باشد.
در بخش formats معمولاً شیوهٔ معمول ایتالیا برای عدد نویسی و تاریخ گزینه شده است. اگر نشده است آن گزینه را انتخاب کن.
در بخش Input Menu صفحه کلید ایتالیایی را تیک کن
بعد از این logout و دوباره login کن. همه چیز ایتالیایی می‌شود!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط giti » 25 آوریل 2009, 01:23

این رو که میدونم اما این کار فقط امکان تایپ ایتالایی به من میده و اگر یه چیزی تایپ کنم با تلفظ انگلیسی اون رو میخونه
giti

پست‌ها : 19

پستتوسط Behnam » 25 آوریل 2009, 01:53

خُب من دقت نکردم که واژهٔ «تلفظ» را اینقدر لغوی استفاده کرده‌ای. فکر کردم منظورت بومی کردن سیستم به ایتالیایی است.
آن برنامه‌‌ای که اپل برای سیستم مک ساخته است برای خواندن انگلیسی است. اتفاقاً در حساب ایتالیایی که درست کرده بودم هم آن را امتحان کردم بلکه یک نسخهٔ ایتالیایی‌اش را داشته باشد که نداشت و دیدم که باز لهجهٔ انگلیسی است!
برای زبان ایتالیایی باید بگردی ببینی که برنامه‌ای برای مک ساخته شده است یا نه.
در سایت اپل آورده شده است که VoiceOver برای هشت زبان مختلف بومی شده است. این لزوماً به معنای داشتن هشت موتور تلفظ متن برای هشت زبان نیست. به این معناست که اگر کسی بخواهد چنین موتوری برای زبان دیگری بسازد و اضافه کند می‌تواند. البته این برداشت من است. این هم اصل مطلب:
http://www.apple.com/accessibility/voic ... asons.html
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 54 مهمان