انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سفری و مشکل فارسی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

سفری و مشکل فارسی

پستتوسط Ali.Samadi » 23 مه 2005, 23:17

خدا ببینم اون کسی را که بخش انگلیسی را هک کرد رو چه کار کنه!
اونجا یک بحث بزرگی در مورد سفری و اشکال نشان دادن درست فارسی وجود داشت. من الان بعد از اینکه ببر را نصب کردم آفیس ۲۰۰۴ را نصب کردم و آن قلمهای خود را با خود آورد که الان در سفری مشکل ایجاد میکنند. تا جایی که یادم میاد دوتا قلم بودن که اگر آنها را از سیستم ورداریم سفری درست کار میکنه. آیا کسی میتونه بمن بگه این قلمها کدام هستند؟
متشکر

علی صمدی
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

سفری و مشکل فارسی

پستتوسط armeen » 23 مه 2005, 23:39

man daghighan yadam miad oon bahs ro vale motasefane daghighan be yad nadaram ke koodoom font ha boodan vale age bekham hads bezanam bayd begam ke Lucida va Geneva. yadam miad ke vaghte oon font ha ro vardashtam yahoo messenger dige baz nemeshod melse inke yekedoomeshoon (ya har do) default font yahoo messenger boodan! (inro goftam jahate etela)

armeen
نماد کاربر
armeen

پست‌ها : 101

سفری و مشکل فارسی

پستتوسط Behnam » 24 مه 2005, 08:58

اگر درست یادم باشه یکی Arial بود و دیگری Times New Roman
ولی پیدا کردنشان خیلی سخت نیست. قلم هائی که با آفیس مایکروسافت آمده اند را در Character Palette نگاه کن، آنهائی که شامل حروف فارسی و عربی هستند پیدا کن. آنها گناهکاران واقعی هستند! علتش هم این است که برخی صفحات وِب که روی پی سی صفحه بندی شده اند، این قلم ها را در صفحه بندی ”تگ“ کرده اند و سفری خود به خود در باز کردن این صفحات از آن قلم ها استفاده میکند. اما آن قلم ها AAT ندارند و طبعاً در سفری حروفچینی نمی‌شوند.
برای داستان AAT و OT هم که اخیراً مطلب مفصلی پست کردم که امیدوارم خوانده باشی. چیز خوبی از آب در آمده است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

سفری و مشکل فارسی

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 مه 2005, 15:21

بله من هم به خاطر دارم با حذف Arial و Times New Roman از داخل Users/username/Library/Fonts/ مشکل حل می شود.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

"Bug" warning, Safari and Office 2004

پستتوسط F.Dolati » 27 مه 2005, 21:25

Notice, however, one recent problem: If you have installed Microsoft Office 2004, the installer will also place in your system a corrupt version of the font Arial, which breaks up the Arabic i.a. of Safari. You will see Arabic letters, but disjointed. If this happens, just go to FontBook, deactivate Arial (and Times New Roman, which causes the same error), or replace it with the Apple-provided version of Arial that came with your machine, and Safari will be back up and running in Arabic.
F.Dolati

پست‌ها : 1

"Bug" warning, Safari and Office 2004

پستتوسط Behnam » 28 مه 2005, 01:42

As I mentioned in Persian, Arial and Times New Roman are not corrupt. They simply don't have AAT (Apple Advanced Typography) typesetting technology (they have only OpenType) which is required for Safari. I suspect if you use FireFox you won't have any problem with those fonts.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: سفری و مشکل فارسی

پستتوسط roxtarmac » 28 ژانویه 2006, 23:53

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
بله من هم به خاطر دارم با حذف Arial و Times New Roman از داخل Users/username/Library/Fonts/ مشکل حل می شود.
موفق باشید

Salam Doostan, Man chand lahze pish emaili baraye Aghaye Samadi ferestam va azashoon komak khasteh boodam baraye view kardane web sitehaye farsi ke ba OS TIGER nemitavanestam farsi ra bebinam. baraya hamin ba PC doostam dobareh bar roye site shoma amadam va in forum ra payda karda. hamntor ke goftin oon 2 font ra delete kardam va alan web view farsi dorost shod. Khoda ishalah hametan ra omr bedahad.
roxana
نماد کاربر
roxtarmac

پست‌ها : 40

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 ژانویه 2006, 12:07

خوشحالم که مشکلتون حل شد ایشالا قسمت سوال و جوابهای رایج رو که راه بندازم(متن آماده است در طراحی ظاهری موندم!) کاربرها زودتر به جواب این مشکلات رایج میرسن.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان