انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فارسی نوشتن در مایکروسافت ورد — MS Word

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: Microsoft office - مایکروسافت آفیس

پستتوسط abdol » 21 ژوئیه 2010, 00:59

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
سلام!

یه خبر خوب درباره آفیس

امروز نسخه بتا ۵ از آفیس ۲۰۱۱ رو دانلود کردم و چندتا از فایل های ورد فارسی رو از برادرم گرفتم و توی اون باز کردم! خوشبختانه هم کاملا درست می خونه و هم کاملا درست می شه توش نوشت اما باید فایل رو از ویندوز آورده باشید و از اول اگر فایل رو در مک بسازید بازهم حروف جدا جدا نوشته می شوند

به هر حال پشتیبانی از فارسی در این نسخه از بتا ۲ که آخرین نسخه ی بود که فارسی رو خوب مدیریت می کرد بهتر شده و امیدوار کننده است

اعداد رو هم درست نشان می ده؟
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 21 ژوئیه 2010, 17:00

عبدالرضا جان

اگر منظورت اینه که از اول باز می کنیم عددها رو درست نشون بده نه متاسفانه درست نشون نمیده اما خودت می تونی عددها رو دوباره به فارسی بنویسی و اینجوری درست می شه!

یه Arabic هم توی Proofing Tools اش اومده نمیدونم حالا خیلی این نکته کمک کننده است یا نه

عکس های زیر رو هم ببین:
پیوست‌ها
numbersinoffice2011.png
arabicinoffice2011.jpg
arabicinoffice2011.jpg (38.72 KiB) - بازدید 19654 بار
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Amir_S » 22 ژوئیه 2010, 00:02

یه مساله ای که تو این مدت کم مهاجرت به مک فهمیدم اینه که بر خلاف ویندوز که برای اعداد فارسی و انگلیسی یه کد داشت و در واقع فقط شکل نمایش رو تغییر می داد،‌ تو مک اعداد فارسی و انگلیسی کاراکتر های متفاوتی هستند! نمونه‌ش هم تو سرچ کردن کاملا ملموسه (مثلا اسپات‌لایت قابلیته محاسبه هم داره ولی اگه اعداد رو فارسی تایپ کنید محاسبه نمیکنه!!!)
از این قضیه میشه نتیجه گرفت که تو برنامه هایی که پشتیبانی کامل فارسی هم دارند، باز هم نباید انتظار داشته باشیم که اعدادی که در ویندوز فارسی بودند، باز هم فارسی باقی بمانند (چون برای مک، کد کاراکتر آنها مربوط به اعداد انگلیسی ست)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط محمد اصلانی » 22 ژوئیه 2010, 16:28

با سلام به همه دوستان
یک پیشنهاد از یک کاربر تازه وارد:
در مورد تایپ فارسی زیر سیستم مک، همانطور که همه اطلاع دارند، برنامه کوچک نگارش خود مک، تکست ادیت، با وجود کوچکی و ظرفیت کمش برای زبان فارسی عالی کار میکنه، فقط ابزار کارش محدود می باشد.
جهت اطلاع: من به شخصه از مک بوک پرو با ورژن ۱۰.۶.۳ کار می کنم و متاسفانه تجربه ی دیگری با ورژن های دیگر مک ندارم که آنها جه جوری عمل میکنند، با مایکروسفت آفیس ۲۰۰۸ رو هم که زیر این سیستم کار میکنه تا حالا موفق نشدم کلمات فارسی رو با حروف چسبیده به هم بنویسم.

دیشب یک برنامه نگارش که زیر سیستم مک عالی کار میکنه و منطق و زبانش هم با اپل همخوانی داره دانلود کردم:
IBM Lotus Symphony 3 Beta 2
این برنامه رایگان میباشد و خیلی امکانات زیادی داره که تمام نوشتارهای از راست به چپ و برعکس رو پشتیبانی می کنه و حتی اعداد را هم به فارسی تایپ میکنه. حدود ۲۳۳ ام ب حجمش می باشد. امتحانش ضرری نداره.
اگه کسی از ایران مشکل دانلود داره، من میتونم با کمال میل این نرم افزار رو روی سی دی کپی کنم و از طریق پست براش بفرستم که در ایران در اختیار کاربرهای دیگر هم قرار بگیره.
موفق و پیروز باشید
محمد
محمد اصلانی

پست‌ها : 71

پستتوسط abdol » 22 ژوئیه 2010, 20:28

محمد اصلانی نوشته است:[نمایش]
با سلام به همه دوستان
در مورد تایپ فارسی زیر سیستم مک، همانطور که همه اطلاع دارند، برنامه کوچک نگارش خود مک، تکست ادیت، با وجود کوچکی و ظرفیت کمش برای زبان فارسی عالی کار میکنه، فقط ابزار کارش محدود می باشد.
جهت اطلاع: من به شخصه از مک بوک پرو با ورژن ۱۰.۶.۳ کار می کنم و متاسفانه تجربه ی دیگری با ورژن های دیگر مک ندارم که آنها جه جوری عمل میکنند، با مایکروسفت آفیس ۲۰۰۸ رو هم که زیر این سیستم کار میکنه تا حالا موفق نشدم کلمات فارسی رو با حروف چسبیده به هم بنویسم.

دیشب یک برنامه نگارش که زیر سیستم مک عالی کار میکنه و منطق و زبانش هم با اپل همخوانی داره دانلود کردم:
این برنامه رایگان میباشد و خیلی امکانات زیادی داره که تمام نوشتارهای از راست به چپ و برعکس رو پشتیبانی می کنه و حتی اعداد را هم به فارسی تایپ میکنه. حدود ۲۳۳ ام ب حجمش می باشد. امتحانش ضرری نداره.
اگه کسی از ایران مشکل دانلود داره، من میتونم با کمال میل این نرم افزار رو روی سی دی کپی کنم و از طریق پست براش بفرستم که در ایران در اختیار کاربرهای دیگر هم قرار بگیره.
موفق و پیروز باشید
محمد

این برنامه هسته اش همان openoffice است. توصیه این است که از openoffice استفاده کنید. تنها کاری که IBM کرده یک واسط گرافیکی برای آن تعریف کرده و بس.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Nyaiesh » 23 ژوئیه 2010, 00:45

محمد اصلانی نوشته است:[نمایش]
با سلام به همه دوستان

موفق و پیروز باشید
محمد

من نیاز خاصی به این برنامه ندارم ولی همین که این حرف و زدی لازم دونستم از محبتت تشکر کنم.
رضا
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط sadeghi » 07 اوت 2010, 03:50

سلام
بالاخره بعد از مدتها ناز و ادا و اما و اگر مایکروسافت در مورد پشتیبانی آفیس ۲۰۱۱ از زبانهای راست به چپ، چندروز پیش مسوول تیم طراحی این نرم افزار رسما اعلام کرد که این نسخه از آفیس از زبانهای راست به چپ به درستی پشتیبانی نمی کند. دلیل آنهم عدم وجود بازار کافی برای آن ذکر شده. من که خیلی حالم گرفته شد شما را نمی دانم.

www.officeformac.com
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط hsedigh » 21 اوت 2010, 17:34

lffice 2011v4 ro mishe download kard ?age mishe link bezaid.
hsedigh

پست‌ها : 6

پستتوسط abdol » 22 اوت 2010, 14:40

آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:17, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

MS Office 2008, MAC- Farsi/Arabic language

پستتوسط saharita27j » 07 سپتامبر 2010, 02:07

سلام
من با مایکروسافت ۲۰۰۸ نسخه مک٫ مشکل زبان فارسی دارم. ظاهرا زبان فارسی در این نرم افزار پیش بینی نشده است.
ممنون میشوم به من کمک کنید
saharita27j

پست‌ها : 5

Re: MS Office 2008, MAC- Farsi/Arabic language

پستتوسط javadkh65 » 07 سپتامبر 2010, 02:16

سلام و خوشامد به فروم!

بهتر بود اول یه جستجویی توی فروم می کردین در مورد این مساله دو سه ساله داره بحث می شه!

بله آفیس ۲۰۰۸ مخصوصا ورد از فارسی و کلا زبانهای راست به چپ پشتیبانی نمی کنه، آفیس ۲۰۱۱ خیلی بهتر شده اما اون هم پشتیبانی رسمی نداره و برای آفیس بهتره به نرم افزارهایی مثل NeoOffice و OpenOffice رو بیارید که بسیار کامل و مفید هستن
javadkh65

Re: MS Office 2008, MAC- Farsi/Arabic language

پستتوسط saharita27j » 07 سپتامبر 2010, 02:21

ممنونم. حتما سری به فروم میزنم تا نظرات رو بخونم
مرسی از راهنماییتان
saharita27j

پست‌ها : 5

Re: مشکل با نگارش فارسی در مایکروسافت ورد _ MS Word

پستتوسط Pooria Azimi » 28 سپتامبر 2010, 21:10

امروز اعلام شد که نسخهٔ نهایی آفیس ۲۰۱۱ برای مک، ۲۶ اکتبر خواهد آمد.

اگر اشتباه نکنم، در فورومی خوندم که نسخه‌ای که خواهد آمد، دقیقاً همون نسخهٔ بتای ششم خواهد بود (راست و دروغش و این که چقدر مطمئنه، پای راوی اصلی).

http://blog.officeformac.com/office-for ... october-26

چون پست من افتاد اول صفحهٔ چهارم، برای این که دوستان سهواً خوشحال نشوند که یک ماه دیگه، آفیس فارسی خواهد آمد، پستِ زیر رو از صفحهٔ قبلی «باز نشر» می‌کنم :-)

sadeghi نوشته است:[نمایش]
سلام
بالاخره بعد از مدتها ناز و ادا و اما و اگر مایکروسافت در مورد پشتیبانی آفیس ۲۰۱۱ از زبانهای راست به چپ، چندروز پیش مسوول تیم طراحی این نرم افزار رسما اعلام کرد که این نسخه از آفیس از زبانهای راست به چپ به درستی پشتیبانی نمی کند. دلیل آنهم عدم وجود بازار کافی برای آن ذکر شده. من که خیلی حالم گرفته شد شما را نمی دانم.

http://www.officeformac.com
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: مشکل با نگارش فارسی در مایکروسافت ورد _ MS Word

پستتوسط javadkh65 » 28 سپتامبر 2010, 22:26

البته پوریا جان من نسخه ای رو که توی شبکه های تورنت منتشر شده و ادعا می کنند که RTM هست رو دانلود و نصب کردم

شماره بیلد اون با شماره بیلد بتای ۶ فرق داره

حالا باید منتظر نسخه ی Retail باشیم...
javadkh65

مشکل فارسی نویسی در برنامه ی ورد مخصوص مک

پستتوسط khatami » 09 اکتبر 2010, 21:33

درود بر عزیزان .... تازگی برنامه ی ورد مخصوص مک نسخه ی ۱۲.۰.۰ را تهیه کرده ام با کد مخصوص و رسمی از فروشگاه اپل..... متاسفانه فایل ها را بصورت حروف جداجدا می خواند و هرکاری کردم نتوانستم تنظیماتش را طوری درست کنم که حروف را به هم بچسباند..... لطفاٌ‌راهنمایی بفرمایید.... در ضمن عزیزانی که وارد هستند بفرمایند که اگر بین این برنامه و برنامه ی نایسوس حق انتخاب باشد کدام را بهتر است انتخاب کنم؟
منتظر راهنمایی شما هستم
God and love are identical
Meher Baba0MacBook Pro 15" )
iPhones 7 & 5s,
https://www.facebook.com/mohsen.khatami
http://T.me/oshofarsi
https://t.me/words_Mohsen_Khatami
نماد کاربر
khatami

پست‌ها : 312

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک