انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فارسی نوشتن در مایکروسافت ورد — MS Word

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: مشکل فونت فارسی

پستتوسط mylilac » 25 اوت 2011, 02:38

با سلام
من یک مشکل بزرگ و اساسی در مورد فونت یا کلا فارسی نویسی دارم. تو این پست های قدیم هم هرچقدر گشتم چیزی در این مورد پیدا نکردم. من وقتی داخل ورد و یا هر برنامه کامپیوتری مک فارسی می نویسم جدا جدا می نویسه و بر عکس. فونت های زیادی رو هم دانلود کردم و. نصب شون کردم ولی حتی فونت ها هم فارسی نشون نمی دن انگلیسی میاد. و به گفته Lila در پست های قدیم آریال یونیکد را هم دیس البل کردم ولی توفیقی نداشت میشه کمکم کنید تا بفهمم چطوری می تونم فارسی بنویسم. با تشکر هادی
mylilac

پست‌ها : 5

پستتوسط Behnam » 25 اوت 2011, 03:37

هادی جان اولاً بگو همین پست بالا رو به فارسی روی مک نوشتی یا جای دیگه؟ اگر روی مک نوشتی، با چه برنامه‌ای روی مک مشکل داری؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط mylilac » 25 اوت 2011, 18:07

سلام مجدد.
مشکل اصلی من با برنامه وورد هستتش که هرچی فارسی می نویسم هم جدا جدا می نویسه و هم بر عکس مثلا می خوام بنویسم سلام حال شما چطوره. بعد اینجوری میاد. (چ ط و ر ه ش م ا ح ا ل س ل ا م ) بعد فونت های فارسی هم دانلود کردم اگه به صفحه اول این پست توجه کنید یه عکس از فونت بوک هستش که سمت چپش کالکشن ها هستند که روی کالکشن های فارسی می ریم بعد وسط فونت ها هستند که همون فونت های فارسی را نشان می دهند بعد اگه توجه کنید وقتی روی یک فونت فارسی کلیک می کنید در طرف راست فونت بوک حروف فارسی رو نشون میده مثل الف ب پ ... ولی مال من وقتی حتی روی فونت های فارسی هم کلیک می کنیم حروف انگلیسی رو نشون می ده ؟ واقعان سر در گم شدم خیلی ممنون می شم بتونید کمکم کنید.
mylilac

Re: مشکل با نگارش فارسی در مایکروسافت ورد _ MS Word

پستتوسط mylilac » 25 اوت 2011, 18:50

تشکر پوریا جان تقریبا خیلی چیزا به دستم اومد
mylilac

پستتوسط Ilia » 25 اوت 2011, 19:39

با تشکر از پوریا، علاوه بر مبحث ۲۶۹۹، دیدن این مباحث هم شاید برایتان مفید باشد:
viewtopic.php?f=4&t=1785
viewtopic.php?f=4&t=2423
viewtopic.php?f=4&t=1785
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط amirsalar7 » 23 سپتامبر 2011, 19:46

فایلهایی که توسط برنامه ی neoOffice ذخیره میشه با فرمت odt هست.
اگر شما میگین که ما به جای ورد از این برنامه های جانبی استفاده کنیم آیا برنامه ای هست تا با فرمت doc ذخیره کنه؟
همچنین فایلهای با همین فرمت رو باز کنه.
من توی پاورپوینت آفیس ۲۰۱۱ خوشبختانه مشکلی ندیدم.
amirsalar7

پست‌ها : 19

پستتوسط Ilia » 23 سپتامبر 2011, 21:43

با همین Neo Office یا Open Office میتوانید به فرمت doc هم Save کنید.
پیوست‌ها
SaveAsDoc.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط manimani » 08 دسامبر 2011, 00:38

با سلام
من به تازگی مک بوکم رو تهیه کردم و مثل خیلی از دوستان با جدانوشتن حروف در microsoft word 2011 مشکل دارم و همه ی راههایی که گفتینو امتحان کردم اما نتیجه نداد. ضمنا میخوام حتما از ورد استفاده کنم نه نرم افزارهای دیگه. میشه راهنماییم کنین؟
xmary و فونتهای شما رو هم که با x شروع میشه رو نصب کردم. در text edit مشکلی ندارم ، فقط با ورد مشکل هست. لطفا راهنماییم کنین که خیلی حیاتیه. ممنون اذ سایت خوبتون
macbook pro MC700
manimani

پست‌ها : 1

پستتوسط AliGhz » 08 دسامبر 2011, 00:45

بهترین راه، نصب ویندوز مجازی و استفاده از ورد روی ویندوز است. ورد نسخه مک، با فارسی فعلا سر سازگاری ندارد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Alireza321 » 10 سپتامبر 2012, 19:35

با سلام خدمت دوستان
اینجوری که معلومه office با فارسی مشکل داره
من تمام این ۸ صفحه رو خوندم و جواب سوالامو پیدا نکردم،ممنون می شم راهنماییم کنید
۱)برنامه ی mellel که باید خریدش آیا فایل های ورد ویندوز رو به خوبی ویندوز باز می کنه؟فایلهای ایجاد شده با mellel چی تو آفیس ویندوز به خوبی مک باز میشن؟
۲)بین openOffice و neoOffice کدوم یکی بیشترین سازگاری با اسناد ورد و اکسل و پاورپوینت آفیس ویندوزو داره؟آیا فایل های ایجاد شده در این دو برنامه هم به شکل رضایت کننده ای هم داخل آفیس ویندوز با می شن؟
۳)از فروشنده ی مکبوک هم شنیدم که می گفت ‌iWork با فارسی سازگاری کامل دارد.آیا iWork هم فایل های ویندوز رو به خوبی باز می کنه؟برعکسش چه طور اسناد iWork توسط آفیس ویندوز درست باز میشن؟

سختی یادگیری کار با نرم افزار زیاد برام مهم نیست بیشتر سازگاری با اسناد ویندوز برام مهمه ( هر چند دست و پاشکسته :''( )
حیفم میاد روی مک بوک ایرم ویندوز بنصبم
Alireza321

پست‌ها : 26

پستتوسط saeidk » 10 سپتامبر 2012, 20:51

بیشترین سازگاری رو نسخه جدید neooffice که پولی هم هست داره و همه فونتهای فارسی رو پشتیبانی می کنه. ولی به نظرم کمی وقت گذاشتن و نصب آفیس در پارالل بهتر است. یک نکته دیگه درباره سازگاری این که جدیداً خیلی ها با ورد ۲۰۱۰ کار می کنند و جالبه که وقتی با ورد ۲۰۰۷ اون فایلها را باز می کنی مشکلات عجیبی مثل چسبیدن حروف به هم دیده می شه
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط alireza3335 » 10 سپتامبر 2012, 22:21

زیاد خودتون را زحمت ندهید.
اگر کار ویرایش متن‌تان زیاد است، حتما باید ویندوز بریزید. اگر هم که این طور نیست و یک کاربر عادی که چه عرض کنم شاید برنامه‌های ویرایش متن را برای هر چند هفته یک بار استفاده می‌کنید به توضیح دوستم عمل کنید.
البته درباره‌ی نصب ویندوز عرض کنم که تازه شما مک بوک ایر دارید و به دلیل داشتن هارد اس اس دی نیازی به نگرانی درباره‌ی کاهش سرعت و مشکلات از این قبیل ندارید. چه اینکه امروزه باب شده مردم «ایر» برای کلاسش می خرند و برای کار باهاش روش ویندوز نصب می‌کنند!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Masiha » 11 سپتامبر 2012, 00:40

به قول سهراب، چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید

اگر موضوع یکسان دیدن فایل‌ها در سیستم‌های مختلف مطرح است،
به جای نصب مایکروسافت آفیس در مک، LibreOffice را (که برای تمام سیستم‌عامل‌ها در دسترس است) در ویندوز نصب کنید
به نظرم، این خود ما هستیم که باید استفاده از نرم‌افزار‌های آزاد رو ترویج دهیم.

در غیر این صورت، همانطور که دوستان فرمودند، ویندوز نصب کنید.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Alireza321 » 11 سپتامبر 2012, 18:06

با وجود اینکه جواب سوالامو کامل نگرفتم ولی بازم ممنون از وتی که برام گذاشتین
Alireza321

پست‌ها : 26

Re: مشکل با نگارش فارسی در مایکروسافت ورد — MS Word

پستتوسط saeidk » 12 سپتامبر 2012, 12:56

جوابتون رو که خلاصه دادم. هیچ یک از برنامه های ملل iwork ... با ورد مایکروسافت سازگاری کامل ندارند. اپن آفیس خیلی نزدیکه به ورد فایل رو باز می کنه ولی اگه فونتهاتون از سری برنا رایانه همونهایی که با b شروع می شوند باشه اون فونتها رو با جیزه عوض می کنه
نسخه جدید نئوآفیس بر پایه اپن آفیس است ولی از فونتهای برنا هم پشتیبانب می کند و خیلی شبیه نسخه ویندوز فایل را باز می کند ولی اکر پاراگرافتان را تراز کامل کرده باشید نمی تواند کشیدگی را درست اعمال کند
به نظرم یک اپن آفیس داشته باشید توی سیستمتون و فایلها رو با اون باز کنید که هم سریعه و هم نزدیکه به ویندوز. بعد هم اگر عیناً خواستید تطایق صددرصد داشته باشید روی مک با پارالل یک ویندوز xp سبک نصب کنید و ورد ۲۰۰۷ را در آن نصب کنید.
باز هم اگر سوالی بود بگید
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان