انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فارسی نوشتن در مایکروسافت ورد — MS Word

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: فارسی نوشتن در مایکروسافت ورد — MS Word

پستتوسط alireza3335 » 24 مه 2017, 17:07

سلام مجدد

به هیچ وجه نمی‌توان این Persian را از زبان office حذف کرد بدون اینکه زبان سیستم را تغییر داد؟
پیوست‌ها
Screen Shot 2017-05-24 at 5.05.18 PM.png
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 669

پستتوسط alireza3335 » 07 ژوئن 2017, 02:28

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
سلام روی آفیس wrod ویرایش ۱۵.۳۴ هستم. میخواستم ببینم چطور می‌شود عددگذاری خودکار با فونت XB Zar را فارسی کرد؟

سلام
من چون کار فوری داشتم و اتفاقاً هفته ها هم درگیرش بودم ریسک نکردم و با همان آفیس ویندوز کار کردم. منتهی واقعاً این یک مشکلی از کنش بین آفیس مک و فانت XB Zar هست. مثلاً اگر فانت Arial را انتخاب کنی و numeral روی arabic یا context باشد اعداد لیست‌ها (چه لیست عددی در متن باشد و چه لیست اعداد برای سایر styleها انتخاب شده باشد) نمایش درست را دارند و مطابق زبان فارسی یا عربی رفتار می‌کنند. اما فانت‌ XB Zar از این قاعده پیروی نمی‌کند و من نمیدانم واقعاً مشکل از کجاست و اینکه آیا بقیه فانت‌های این سری هم دچار این موضوع هستند یا نه.
نمی‌دانم از دوستان، آقای بهنام هست که می‌تواند بهتر راهنمایی کند یا فرد دیگر. اگر این مشکل من حل شود به تقریب خوبی دیگر از ویندوز استفاده نخواهم کرد، برای کارهای دفتری.
پیوست‌ها
Screen Shot 2017-06-07 at 1.45.56 AM.png
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 669

پستتوسط Behnam » 18 ژوئیه 2017, 02:25

اگر فارسی سازی شماره‌گذاری در تنظیمات برای Arial کار می‌کند و برای زر کار نمی‌کند واقعاً دلیلش را نمی‌دانم. آیا وقتی این تنظیمات را انجام می‌دهید فانت فارسی شماره‌گذاری را هم مشخص می‌کنید؟
خیلی از فانت‌های فارسی مورد مصرف در ایران (فانت‌های برنا بطور مشخص) برای کُدهای اعداد انگلیسی شکل‌های فارسی آن را قرار داده‌اند. یعنی چه بسا کُد شماره‌گذاری همان انگلیسی باشد ولی فانت آن را فارسی نمایش می‌دهد. این کار را طبعاً زر نمی‌کند.
UnicodeNaskhProject@gmail.com
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3451

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان