انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فارسی نوشتن در مایکروسافت ورد — MS Word

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: مشکل با نگارش فارسی در مایکروسافت ورد — MS Word

پستتوسط Arzhang » 01 اوت 2015, 01:14

گاهی بد جوری احساس حماقت به من دست می‌دهد.
من اصلاً در بخش تنظیمات آی‌پد و آیفونم، در قسمت region زبان عربی را نداشتم و بی‌چاره برای همین راست به چپ فعال نمی‌شده. من کیبورد فارسی را الآن دارم اما راست به چپ را نداشته‌ام. احمد عزیز هم آن موقع که من راهنمایی کرد منظورش همین بوده اما من فکر کرده‌ام منظور او کیبوردها بوده است و تنها ترتیب کیبوردهایم را عوض می‌کرده‌ام و خب معلوم است با این کار راست به چپ فعال نمی‌شده.
مشکل این طور حل شد که ورد را برای تبلت خانمم نصب کردم و راست به چپش فعال شد. دانستم که اشکال در تنظیمات من باید باشد. پله به پله همر دو را با هم چک کردم و به این کشف رسیدم:
image.jpg
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

پستتوسط omidhz » 23 اوت 2015, 12:53

سلام دوستان بزرگوار
بالاخره مایکروسافت در آخرین آپدیت ارائه شده برای بسته آفیس مک ۲۰۱۶،مشکل تایپ فارسی رو حل کرده...البته فقط در Word!!!
Microsoft Office mac 2016 V15.13.1

دوستان با تجربه انجمن هم امتحان کنن
پیوست‌ها
Untitled.jpg
Apple MacBook Pro "MC374" Mid.2010 ((13.3"-Core2Duo 2.4-8GB DDR3 1066-120GB Samsung SSD+250GB HDD ))
Mac OS X 10.13.5
نماد کاربر
omidhz

پست‌ها : 29

پستتوسط saeidk » 23 اوت 2015, 14:41

آیکون راست به چپ رو که هنوز هم نداره!
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ahmad » 15 اکتبر 2015, 01:45

دوستان سلام،
مایکروسافت امشب بستہ نرم‌افزاری آفیس ۲۰۱۶ را بروز کرد. با این اصدار گرچہ هنوز امکان تعیین جہت حرکت متن از راست بہ چپ وجود ندارد ولی می‌شود متن فارسی را وارد کرد.
سعید جان جواب سئوال شما فعلا نہ!
اما ضرب المثلی عربی وجود دارد کہ می‌گوید «بداية الغيث قطره»!

Your top 10 questions about Office 2016 for Mac answered
by Kirk Koenigsbauer, corporate vice president for the Office Client Applications and Services team.

…..

10. When will Office 2016 for Mac be available in Arabic, Hebrew and other right-to-left languages? What about other languages?

We’ve heard your feedback and questions about right-to-left (RTL) language support. We are committed to doing RTL languages for Office for Mac. We are currently working through timing and will communicate our plans when we have a clearer sense of the timeline.

Support for Arabic, Hebrew and Thai language documents on iPad and iPhone was delivered on July 23, 2015. The Office apps for iPad and iPhone are now available in the Office App Store in Arab countries, Israel and Thailand. And we will release additional updates for RTL languages shortly after the iOS 9 release.

https://blogs.office.com/2015/07/22/your-top-10-questions-about-office-2016-for-mac-answered

Office2016_v151008.png

Word2016_151008.png
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Sadaf » 15 اکتبر 2015, 20:32

سلام
من تازه مك بوك پرو گرفتم و وقتي پاور پوينت باز ميكنم تمام نوشته هاي فارسي برعكس ديده ميشيه و حروف جدا جدا مثلا كلمه ي دوستي به شكل ي ت س و د مياد! اين مشكل رو در پاور پوينت ايپد اير هم دارم... چطور اينو درست كنم؟! ممنون
Sadaf

پست‌ها : 1

پستتوسط نیما » 15 اکتبر 2015, 21:51

Sadaf نوشته است:[نمایش]
سلام
من تازه مك بوك پرو گرفتم و وقتي پاور پوينت باز ميكنم تمام نوشته هاي فارسي برعكس ديده ميشيه و حروف جدا جدا مثلا كلمه ي دوستي به شكل ي ت س و د مياد! اين مشكل رو در پاور پوينت ايپد اير هم دارم... چطور اينو درست كنم؟! ممنون

من با آفیس مایکروسافت کار نکردم ولی برنامه زیر حروف رو درست نمایش می‌ده، هرچند ممکنه جلوه‌های بصری درستی نداشته باشه.

http://download.documentfoundation.org/ ... x86-64.dmg
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Amir_S » 15 اکتبر 2015, 22:38

نسخه‌های جدید نباید مشکل داشته باشند، من نسخه مک رو ندارم، ولی روی آیپد راست به چپ کاملا پشتیبانی می‌شود.
پست‌های قبلی را بخوانید و اگر خواستید liber office که نیما معرفی کرد یا keynote خود اپل رو هم امتحان کنید.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AmiN.D » 15 اکتبر 2015, 23:27

Sadaf نوشته است:[نمایش]
سلام

علاوه بر راه کارهای دوستان، فونت هارو هم چک کنید
من این مشکل و با هیچ یک از نسخه های آفیس و برنامه ی پاور پوینت نداشتم.
در برنامه های دیگه هم کلا مشکلی نباید باشه
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط MML » 26 اکتبر 2015, 21:36

سلام
دستم به دامن مدیران و نویسندگان عزیز
ورد من ورژن 15.15 هستش و آخرین برنامه ای که امده و کاملا آپدیت اما مشکل دارم و کلافم کرده
در پاورپوینت و ورد مشکل جدا جدا نوشتن دارم و اصلا فونت عوض نمیشه و همش روی فونت TAHOMA گیر کرده و واقعا گیجم کرده!!!!!!؟؟؟؟؟؟
توی ورد مشکل جدا شدن حروفو حل کردم اما میخام یکی از دوستان از 0 تا 100 جریانو بهم کامل توضیح بده
ازتون میخام کمکم کنید سریع
ممنون
MML

پست‌ها : 4

پستتوسط Ahmad » 27 اکتبر 2015, 00:27

MML به ایرماگ خوش آمدید،
جواب سئوال شما این است که بستهٔ آفیس، چه ورد چه پاورپوینت چه اکسل برای مکینتاش از زبان فارسی و کلاً زبان‌هائی که از راست به چپ نوشته می‌شوند پشتیبانی نمی‌کند. اگر پست‌های قبلی را بخوانید خودتان جریان را از ۰ تا ۱۰۰ متوجه خواهید شد.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط MML » 27 اکتبر 2015, 12:58

Ahmad نوشته است:[نمایش]
MML به ایرماگ خوش آمدید،
جواب سئوال شما این است که بستهٔ آفیس، چه ورد چه پاورپوینت چه اکسل برای مکینتاش از زبان فارسی و کلاً زبان‌هائی که از راست به چپ نوشته می‌شوند پشتیبانی نمی‌کند. اگر پست‌های قبلی را بخوانید خودتان جریان را از ۰ تا ۱۰۰ متوجه خواهید شد.
احمد

ممنونم از خوش آمد گویی شما احمد جان ;)
پس چطور توی عکسای بالا شما فونتتونم عوض کردین و درست نوشتین؟؟
این وردشم درست بشه خیلی مشکلاتم حل میشه :disappointed:
و اینکه توی توضیحات آخرین ورژنش نوشته پشتیبانی از عربی که راست به چپ منظورشونه دیگه،نه!؟
MML

پستتوسط Ahmad » 27 اکتبر 2015, 15:35

MML گرامی،
در عکس مورد اشاره، من فقط یک یا دو کلمه نوشتم اما اگر بخواهید متنی متشکل از چند جمله بنویسید با مشکل بر می خورید. از این نظر برنامه های بسته نرم افزاری آفیس که شامل ورد، پاورپوینت و اکسل باشند روی کامپیوترهای مک از زبان فارسی. عربی، عبری و ... (زبانهای راست به چپ) پشتیبانی نمی کنند. بعضی اوقات اینجا و آنجا خبرهایی منتشر می شود مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد دارد که پستیبانی از زبانهای راست - به - چپ را در برنامه های خود بگنجاند ولی اینکه تا چه اندازه ای این خبرها درست باشد و یا اینکه چه هنگام این مشکل حل خواهد شد کسی بدرستی اطلاعی ندارد.
همانطور که عرض کردم اگر شما در سایت جستجو کنید مباحثی را خواهید یافت که در آنها این موضع بکرات مورد بحث قرار گرفته اند.

نیز در همان مباحث جایگزین هایی برای بسته آفیس مایکروسافت معرفی شده اند. برنامه های پایین نوشتار فارسی را بخوبی پشتیبانی می کنند.

۱. برنامه Pages ساخت شرکت اپل، که برنامه ای است واژه پرداز با امکانت خوب و طرز کار راحت
۲. برنامه Keynote ساخت شرکت اپل، که شبیه پاورپوینت است و کار با آن بسیار راحت و لذت بخش می باشد
دو برنامه فوق را می توانید بطورت مجانی از App Store اپل دریافت کنید. البته در صورتی که کامپیوتر خود را به تازگی خریده باشید. البته نو نه دست دوم.
۳. برنامه Mellel که برنامه واژه پرداز بسیار خوبی است و تمام زبانهای راست به چپ را به خوبی پشتیبانی می کند.
۴. برنامه های بسته نرم افزاری لیبره آفیس و اپن آفیس که مجانی هستند و از فارسی بخوبی پشتیبانی می کنند.
۵. برنامه ساده TextEdit که علیرغم ظاهر ساده اش می تواند از پس بسیاری از کارهای روزمره واژه پردازی بربیاید

کد: انتخاب همهٔ
و اینکه توی توضیحات آخرین ورژنش نوشته پشتیبانی از عربی که راست به چپ منظورشونه دیگه،نه!؟

من اندکی به شک افتادم. آیا منظور شما آفیس برای کامپیوترهای مکینتاش است یا آفیس برای iOS مانند آیپد؟

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط MML » 27 اکتبر 2015, 21:01

Ahmad نوشته است:[نمایش]
MML گرامی،
در عکس مورد اشاره، من فقط یک یا دو کلمه نوشتم اما اگر بخواهید متنی متشکل از چند جمله بنویسید با مشکل بر می خورید. از این نظر برنامه های بسته نرم افزاری آفیس که شامل ورد، پاورپوینت و اکسل باشند روی کامپیوترهای مک از زبان فارسی. عربی، عبری و ... (زبانهای راست به چپ) پشتیبانی نمی کنند. بعضی اوقات اینجا و آنجا خبرهایی منتشر می شود مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد دارد که پستیبانی از زبانهای راست - به - چپ را در برنامه های خود بگنجاند ولی اینکه تا چه اندازه ای این خبرها درست باشد و یا اینکه چه هنگام این مشکل حل خواهد شد کسی بدرستی اطلاعی ندارد.
همانطور که عرض کردم اگر شما در سایت جستجو کنید مباحثی را خواهید یافت که در آنها این موضع بکرات مورد بحث قرار گرفته اند.

نیز در همان مباحث جایگزین هایی برای بسته آفیس مایکروسافت معرفی شده اند. برنامه های پایین نوشتار فارسی را بخوبی پشتیبانی می کنند.

۱. برنامه Pages ساخت شرکت اپل، که برنامه ای است واژه پرداز با امکانت خوب و طرز کار راحت
۲. برنامه Keynote ساخت شرکت اپل، که شبیه پاورپوینت است و کار با آن بسیار راحت و لذت بخش می باشد
دو برنامه فوق را می توانید بطورت مجانی از App Store اپل دریافت کنید. البته در صورتی که کامپیوتر خود را به تازگی خریده باشید. البته نو نه دست دوم.
۳. برنامه Mellel که برنامه واژه پرداز بسیار خوبی است و تمام زبانهای راست به چپ را به خوبی پشتیبانی می کند.
۴. برنامه های بسته نرم افزاری لیبره آفیس و اپن آفیس که مجانی هستند و از فارسی بخوبی پشتیبانی می کنند.
۵. برنامه ساده TextEdit که علیرغم ظاهر ساده اش می تواند از پس بسیاری از کارهای روزمره واژه پردازی بربیاید

کد: انتخاب همهٔ

من اندکی به شک افتادم. آیا منظور شما آفیس برای کامپیوترهای مکینتاش است یا آفیس برای iOS مانند آیپد؟

احمد

احمد جان من همه مشکلم در مک بوک ایر هستش
کاشکی میشد خصوصی و توی زمان مشخصی منو راهنمایی کنید :|
MML

پستتوسط Ahmad » 28 اکتبر 2015, 01:53

MML گرامی،
من متاسفانہ اطلاعات بیشتری در اینمورد ندارم کہ در اختیارتان قرار دهم. ما ترجیحاً آنچہ را کہ بدانیم بطور علنی در سایت منتشر می‌کنیم کہ اگر کس یا کسان دیگری همین سئوال را داشتہ باشند از موضوع آگاه شوند.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط saeidk » 28 اکتبر 2015, 11:59

دوست عزیز MML
این مشکلی است که سالهاست کابران مک فارسی و عربی با آن درگیر هستند. و بارها و بارها در اینجا و سایتهای دیگر درباره آن بحث شده است.
اگر می‌خواهید فایل ورد مایکروسافت را عیناً در مک بوک داشته باشید فقط می‌توانید با برنامه‌های مجازی سازی مثل parallel ویندوز را داخل مک بیاورید و بعد فایل را باز کنید.
اگر هم فقط می‌خواهید فایل را باز کنید و تطابق ۱۰۰ درصد برایتان مهم نیست. برنامه‌هایی مثل LibreOffice و pages و... بسیار مفید هستند.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 27 مهمان