انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

برنامه نویسی کامپیوتری

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

برنامه نویسی کامپیوتری

پستتوسط Behnam » 28 فوریه 2009, 18:08

این بحث جالب را در Slashdot در میان برنامه نویسان دیدم دیدم بد نیست ما هم بد نیست تاپیکی داشته باشیم تا برنامه نویسان با هم جدل کنند!
http://ask.slashdot.org/article.pl?sid= ... 6&from=rss
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: برنامه نویسی کامپیوتری

پستتوسط hhhh » 19 سپتامبر 2009, 16:36

سلام به همه بروبچ برنامه نویس و کسانی که علاقه مند به برنامه نویسی در محیط مکینتش هستند
البته من در اون حدی نیستم که در جلوی دوستان عزیز و پیش کسوتان حرفی زده باشم اما برای برنامه نویسی در محیط مکینتاش به عنوان کسی که یه چند صباحی رو در مکینتاش زندگی کرده زبان برنامه نویسی پایتون رو بهتون معرفی می کنم یه کمی سخته البته نه خیلی زیاد ولی بسیار کارایی بالایی داره به امید روزی که یه پست هم برای این زبان روی این سایت باز بشه دوست دار همه شما cipher_ZX3000
hhhh

پست‌ها : 4

پستتوسط iSam » 20 سپتامبر 2009, 12:34

فقط جاوا. ;-)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط hhhh » 24 سپتامبر 2009, 15:00

سلام سامان جان
البته حرف شما بسیار درست و متین می باشد ولی پایتون تقریبا یه چیزی اونور جاواست و به زبان اسکریپتی معروفه و شما می تونین توی ویندوز با پایتون برنامه بنویسی و در محیط لینوکس یا مکینتاش بدون هیچ مشکلی اجرا کنی البته جاوا هم همیطوره اما پایتون بهتره یعنی یاد گیریش بهتره :joy:
hhhh

پستتوسط iSam » 24 سپتامبر 2009, 15:16

اینا رو میدونم, ولی اینرو هم بدون که جاوا هر روز درحال متولد شدنه. در ضمن من خودم چیزهای سخت تر را بیشتر دوست دارم و خودمم نمیدونم چرا!؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Pooria Azimi » 24 سپتامبر 2009, 15:36

مطمئناً چیزی به زیبایی و قشنگی و دوست‌داشتنی‌ای! جاوا نمی‌تونه وجود داشته باشه! ولی جاوا یه محدودیت‌های اعصاب‌خردکنی هم داره (که بخاطر ماهیت cross-platform ـشه) . ولی من جدیداً بدجوری داره از سی++ خوشم می‌آد! سی++ دقیقاً همون‌چیزیه که من همیشه ازش بیزار بوده‌م (کدهای درهم برهم و شلوغ که مثلاً در یک خطش می‌شه ۲۰ دستور سنگین رو با هم مخلوط کرد که ۱۰ دقیقه فهمیدنش طول می‌کشه! و دستورات و توابع استاندارد نیستن. یعنی اسامی توایع همه‌جا یکی و به یک شکل نیستن و این گیج‌کننده‌س ) اما با این حال، خیلی کارایی که در جاوا هزار خط کد لازم داره، در سی++ می‌شه با همین شیوه در ۲۰ خط سروته‌ش رو به هم آورد! (البته اغراق می‌کنم. ایراد نگیرید)

پایتون هم زبان خوبیه هر چند من که بلد نیستم، اما می‌دونم بازارش شدیداً رو‌به‌رشده و خیلی شرکت‌ها دنبال متخصصین پایتون و روبی و … هستن. چون زبان خیلی قدرتمندیه تا جایی که می‌دونم. اما syntax ـش خیلی دوست‌داشتنی نیست به نظر من!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط hhhh » 29 سپتامبر 2009, 14:23

سلام دوستان عزیز
همونطور که همه می دونیم زیانهای برنامه نویسی زیادی وجود دارن که کارایی بالایی دارن البته توی این تاپیک تا حالا در مورد 3 زبان صحبت شده که یه توضحیاتی باید در موردشون بدم البته باید یه کمی به هم کمک هم بکنیم
++ C
زبان سی پلاس پلاس زبانی برای همه عمره و همیشه همهجا قابل استفاده است اما یادتون باشه به قول دوستمون که در کامنت قبلی هم در موردش صحبت کرده سی پلاس یک زبان ( تا حدودی پیچیده) هستش و برای کسانی که می خوان باهاش کار کنن کمی مشکل آفرین و تا حدودی کاربر رو از برنامه نویسی میزنه
و برنامه نویسی شی گرا هم خیلی سخته
البته برای دوستان عزیزی مکه قصد دارن برنامه نویسی شی گرا رو با سی پلاس انجام بدن یه راهنمایی توپ دارم شما می تونین از محیط برنامه نویسی qt استفاده کنین
در این محیط که زبان برنامه نویسی اصلی اون سی پلاس هستش شما می تونین برنامه نویسی شی گرا بکنین
یادتونباشه qt برنامه های نوشته شده با qt رو میشه توی هر سیستم عاملی اجرا کرد بدون هیچ محدودیتی یعنی شما اگر از توابع api ویندوز در برنامتون استفاده کرده باشین باز هم برنامه نوشته شده شما به راحتی در هر سیستم عامل اجرا میشه و تازه شکل همون محیط رو هم به خودش می گیره
برنامه های زیادی رو با qt نوشتن از جمله این برنامه های گوگل کرومی شرکت گوگله
qt زبان برنامه نویسی پایتون و جاوا رو هم به راحتی پشتیبانی می کنه
ا اما در مورد این موضوع که دوستمون اشاره کردن که در محیط جاوا کدهای زیادی رو باید نوشت تا کارایی چند کد سی ++ رو داشته باشه حق دارن اما پایتون کد نویسی رو هم از سی ++ هم ساده تر کرده یعنی همون 20 خط کد سی ++ رو هم به چند خط ساده تبدیل کرده من خودم چون پایتون کار می کنم این توصیه رو به همه دوستان می کنم که پایتون رو حتما یاد بگیرن
اما اگر بخوام از خوبی های پایتون براتون بگم اینه که این محیط برنامه نویسی پایتون این قابلیت رو داره که برنامه هاش رو روی موبایل هم اجرا کنین یا حتی در محیط های امبیدید ( محیط های که سیستم عامل رو در داهل خودشون اجرا می کنن )
البته یه کمی سخته اما از سی ++ راحت تره
ببخشید حرف هام زیاد شد ( دوست دار شما Cipher_ZX300) :-D
hhhh

پستتوسط hhhh » 29 سپتامبر 2009, 14:29

دوباره سلام
یادم رفت که بگم زبان پایتون ارتباط خیلی راحت و نزدیکی با بانک اطلاعاتی اس کیو ال داره و خیلی راحت تر از اونی که فکرش رو بکنین متصل میشه
و تازشم رایگانه و قابل حمل هم هستش
امتحانش ضرر نداره (Cipher_ZX3000)
hhhh

سوال در مورد کیفیت عکس در مک

پستتوسط mani3552 » 29 سپتامبر 2009, 22:13

سلام بچه ها یه سوال
من از طریق ماشین مجازی Parallel یه ویندوز xp نصب کردم و یه عکس داخلش باز کردم و همون عکسو در مک در preview باز کردم که متوجه شدم کیفیت عکسی که در ویندوز بهتره یعنی شفافیتش بیشتر از مک ، به نظر شما علت این مورد چی میتونه باشه؟

با تشکر مانی

MacBook 13.3" - 2.4GHz, 2GB RAM, 250 GB HDD | MB467LL/A - 10.5.8
Qazvin | ADSL2+ 128kbps
نماد کاربر
mani3552

پست‌ها : 93

پستتوسط amirazizi » 30 سپتامبر 2009, 03:04

مطمئن نیستم ولی فکر می کنم به خاطر ‌Gamma باشه , یا Profile رنگ

عکس شما gamma ۲.۲ داره با اینکه استاندارد Apple 1.8 است که باعث می شه تصاویر خروجی گرفته شده برای PC بی رمق تر به نظر بیان چون کنتراست شون کمتر می شه 

یا Color Profile با PC , Windows تنظیم شده نه Apple .
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 30 سپتامبر 2009, 16:31

مانی جان،

بهتر بود که این بحث رو در جایی مرتبط به خودش مطرح میکردی تا در زیر مبحث برنامه نویسی کامپیوتر.

اما جوابت، Preview وقتی که عکس‌ها رو کوچکتر از 100% نشان میده، یعنی وقتی اون رو کوچک میکنه تا در مانیتور شما جا بگیره، عکس رو کمی تار یا Alias میکنه. این کار رو هم اپل مخصوصا کرده یعنی یک feature است و باگ نیست. اما از عواقبش این شده که مثلا وقتی نوشته یا خط ظریفی در عکس باشه، بنظر کلفت‌تر و تار می‌آید.

به عکس preference ی که من برای Preview در کامپیوترم دارم نگاه کن. اگر در قسمت Default Image Size گزینهٔ Actual Size رو انتخاب کنی، اونوقت عکس‌هایت نباید تار بشوند. یا میتوانی بجای اینکار Command + 0 را فشار بدهی تا عکس را بصورت ۱۰۰٪ یا پیکسل به پیکسل ببینی.

ایلیا
پیوست‌ها
Preview_Pref_Snap.png
Preview_Pref_Snap.png (66.14 KiB) - بازدید 12144 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط نیما » 02 اکتبر 2009, 01:36

1) یه نفر Hello world ! را با xcode و c++ میتونه بنویسه مراحل را هم بنویسه که من بفهمم چه طوری باید با xcode کار کرد ؟ (تصوید هم بزارید ).

2 ) یه مرجه کامل Objective-C که رایگان باشه و قابل دریافت ( تو مایه های کتاب ) معرفی کنید.
این را پیدا کردم اما چه طور کامل دریافتش کنم ؟؟

http://developer.apple.com/mac/library/ ... 63-CH1-SW2
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط afshin » 10 اکتبر 2009, 01:12

نیما نوشته است:[نمایش]
1) یه نفر Hello world ! را با xcode و c++ میتونه بنویسه مراحل را هم بنویسه که من بفهمم چه طوری باید با xcode کار کرد ؟ (تصوید هم بزارید ).

2 ) یه مرجه کامل Objective-C که رایگان باشه و قابل دریافت ( تو مایه های کتاب ) معرفی کنید.
این را پیدا کردم اما چه طور کامل دریافتش کنم ؟؟

http://developer.apple.com/mac/library/ ... 63-CH1-SW2

بببین این بدردت میخوره البته من خودم برنامه نویس نیستم . میخواستم یاد بگیرم اینو دیدم. البته خیلی جامع نیست .

Objective-C-Tutorial.pdf - 3.15MB
MacBook 13.3" - 2.4 GHz
iPhone 3gs 16g Black
نماد کاربر
afshin

پست‌ها : 33

پستتوسط نیما » 10 اکتبر 2009, 19:49

ا)اگه یه راهنمایی برای نوشتن برنامه کنسول بکنید خیلی ممنون می شم با c++ . با x code

2) من c++ بلدم می خوام یه زبان دوم هم یاد بگیرم الان سه تا گزینه java , Objective-C , python وجود داره نمی دونم کدوم را انتخاب کنم.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط goldingname » 10 اکتبر 2009, 20:04

نیما نوشته است:[نمایش]
ا)اگه یه راهنمایی برای نوشتن برنامه کنسول بکنید خیلی ممنون می شم با c++ . با x code

2) من c++ بلدم می خوام یه زبان دوم هم یاد بگیرم الان سه تا گزینه java , Objective-C , python وجود داره نمی دونم کدوم را انتخاب کنم.

اگر xCode 3.2 داری برو و Command Line Tool را انتخاب کن و از اون در منوی زیرش C++ STDC++ را انتخاب کن!

باور کن اگر ۱ دقیقه پروجکت هایی که میشه با xCode ساخت را نگاه کنی جوابت را هم بدست میاری!
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 26 مهمان