انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تقویم شمسی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

نياز به تعمير!!!

پستتوسط anappleaday » 10 ژانویه 2009, 17:49

من فكر ميكنم كه اين تقويم يه مقدار ايراد داره و بايد درست بشه !!!!
يه نگاه به عكسي كه ضميمه كردم بندازيد ، فكر كنم كه متوجه بشيد كه روزهاي
پاياني هر ماه با روز شروع ماه بعدي بهم خورده .
به عنوان مثال روز ٣١ شهريور يكشنبه و روز ١ مهر هم باز يكشنبه شده ويا
٣٠ مهر با ١ آبان .
البته تو اين ٨ ماهي كه من مقايسه كردم ٣٠ دي با ١ بهمن درست بود.

اقا پدرام يه مقدار ديگه بايد زحمت بكشي و روش كار كني .
ممنون.
پیوست‌ها
calendar.png
calendar.png (214.89 KiB) - بازدید 17997 بار
an apple a day
ADSL
iPod Touch 4th gen. 64GB
iPad 16GB
نماد کاربر
anappleaday

پست‌ها : 104

پاسخ: نياز به تعمير!!!

پستتوسط pedramp » 10 ژانویه 2009, 19:08

سلام
درمورد این باگ جدید که گفتید هم چشم، روی دیگر کارهایی که بچه ها گفتند کار کردم این مشکل رو هم بررسی میکنم
درباره این ویجت که معرفی کردید، من هم خودم مدتهاست که ازش استفاده میکنم از نظر فنی مشکلی ندارم و میشه اجراش کرد ولی از نظر گرافیکی و کارهای ظریفی که باید انجام بشه، اگر بخواهم این ویجت رو بسازم فکر میکنم شاید حدود ۳ هفته ازم زمان بگیره، به همین خاطر فکر نمیکنم بتونم این زمان رو خالی کنم. و اجراش کنم
با تشکر از شما دوستان
pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط Reza.Y » 12 ژانویه 2009, 17:44

خسته نباشی. بسیار نیکوست که دوستان برنامه‌نویس دیگری هم دارند وارد این انجمن می‌شوند (از جمله اون دوست Cocoa نویسمان توی تاپیک بغلی).
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Ali.Rastegar » 22 ژانویه 2009, 20:33

پدرام جان جداً دستت درد نکنه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: تقویم شمسی

پستتوسط GK » 07 اکتبر 2010, 21:51

دوستان با سلام
من این پست قدیمی را زنده می‌کنم چونکه نیاز دارم به یک تقویم شمسی - میلادی که بتواند روز را به هر دو تقویم همجوار نشان داده و بین ما‌ه‌ها و سال‌های گذشته و آینده نیز برود و بیاید!!!!
به نظر می‌رسید که کار بالایی پدرام می‌توانست دردم را درمان دهد ولی، متاسفانه لینک‌اش خالی‌ست...
خلاصه اگر چنین تفویمی دم دست‌تان بود و یا آدرس مغازه‌اش را دارید، ممنون و هزار مرسی پیشاپیش :-D
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط AmirArsalaan » 08 اکتبر 2010, 01:42

GK عزیز این یک تقویم شمسی همراه با مناسبت ها است که بر روی ical قرار می گیرد:
http://machelp.ir/showthread.php?tid=354
منبع: machelp.ir
و در نتیجه این طوری هم تقویم میلادی داری و هم شمسی
تصویر
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط GK » 08 اکتبر 2010, 11:32

ممنون امیر عزیز
فایل را گرفتم ولی مشکل مرا حل نکرد؛ یا من نتوانستم باهاش درست کار کنم. مثال: در یک چشم به زدن میخواهیم بدانیم ۴ اکتبر ۱۹۱۹ مترادف با چه روز و ماه و سال شمسی بوده؟ یا اینکه ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۴ چه تاریخی به شمسی خواهد بود؟
در این تفویم، وفتی می‌رویم به چند ماه و یا سال در گذشته و آینده، دیگه تاریخ شمسی مشاهده نمی‌شه!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ahmad » 08 اکتبر 2010, 21:37

با سلام قلی جان،

فکر می‌کنم برنامۂ تقویم جلالی کہ با تلاش علی صمدی و همکاری یک برنامہ نویس آلمانی تهیہ شده است آنچیزی است کہ شما دنبالش هستی. برنامہ را از آدرس زیر دریافت کن و سپس در Account در قسمت login Items آنرا اضافہ کن تا هر بار کہ کامپیوتر خود را روشن می‌کنی برنامہ استارت بخورد. سپس از منوی برنامہ می‌توانی دستور تبدیل تاریخ را انتخاب کنی و کار تبدیل را انجام دهی. بہ شکل ضمیمہ توجہ شود.

احمد

http://wiki.irmug.com/index.php/تقویم_جلالی_Jalali_Calendar

1.png

2.png

3.png

4.png
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط GK » 08 اکتبر 2010, 21:48

احمد جان با سلام
و یک دنیا سپاس : کار من راه افتاد
به امید دیدار...
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ahmad » 10 اکتبر 2010, 00:32

با سلام،

این سؤال دوستمان قلی باعث شد کہ من بہ یاد امکانی بیفتم کہ اپل مدتهاست کہ در برنامۂ سفاری گنجانده و شاید یک کاربر عادی کہ جزئیات اخبار فنی مربوط بہ سیستم عامل مک را دنبال نمی‌کند از وجود آن خبر نداشتہ باشد.

این تکنیک موجود در سفاری بہ کاربر این امکان را می‌دهد کہ کہ بخشی از صفحہ وب را کہ مرتب بروز می‌شود را انتخاب کرده و سفاری آنرا تبدیل بہ برنامۂ کوچکی می‌کند و آنرا جزو برنامہ‌های داشبورد قرار می‌دهد.

بعنوان مثال دوستمان دنبال یک مبدل تاریخ شمسی بہ میلادی و بلعکس است. من با جستجوی وب، جائی را پیدا کردم که کار این تبدیل را بنحو ساده‌ای انجام می‌دهد. اکنون من می‌خواهم کہ بدون اینکہ هر بار کہ می‌خواهم از این امکان استفاده کنم وارد اینترنت شوم و مجددا بہ جستجو بپردازم، امکان تبدیل تاریخ را در کامپیوتر خود داشتہ باشم. من در اینجا سعی مي کنم کہ با انجام چند مرحلۂ ساده این امکان را بہ شما نشان دهم.

۱- ابتدا، پس از جستجوی اینترنت بہ صفحۂ «تبديل تاريخ ميلادي به شمسي و بالعكس» در آدرس: http://e-vco.com/Page/IndexLink/index.htm مراجعہ می‌کنم.

۲- از منوی View در برنامۂ سفاری، دستور Customize Toolbar را انجام می‌دهم. از بین ابزارهای موجود، ابزاری را که علامت قیچی دارد را بہ Toolbar اضافہ می‌کنم.

۳- اکنون بروی ابزار قیچی موجود در Toolbar کلیک کرده و بخشی را کہ می‌خواهم تبدیل بہ یک برنامۂ ویدجت نمایم انتخاب می‌نمایم. سپس روی دکمۂ Add کلیک می‌نمایم. همین، اکنون با مراجعہ بہ بخش Dashboard برنامۂ «تبديل تاريخ ميلادي به شمسي و بالعكس» را انتخاب می‌کنم. در منتہاالیہ سمت راست پنجرهٔ برنامہ، روی دایره‌ای کہ حرف i در آن قرار دارد کلیک می‌کنم و از بین انواع قابہای موجود، قابی را کہ مورد پسندم است انتخاب می‌کنم و سپس روی دکمۂ Done کلیک می‌نمایم. برنامہ مورد نظر اکنون آمادهٔ استفاده است.

لازم بذکر است کہ این تنہا محدود بہ ساختن مبدل تاریخ نمی‌شود. مثلا کاربر می‌تواند برنامۂ مشابہی بسازد کہ در آن قیمت سہام را بطور مرتب نشان می‌دهد و یا بخشی از صفحۂ وب کہ اخبار را بطور مرتب بروز می‌نماید و یا بخشی کہ وضعیت هوای کشوری را نشان می‌دهد و غیره.

احمد

1.png

2.png

3.png

4.png
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط AliGhz » 10 اکتبر 2010, 16:45

من با این قابلیت سافاری آشنا بودم اما هرگز به فکرم هم نرسیده بود که این شکلی هم می‌توان از آن استفاده کرد! ممنون.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط GK » 10 اکتبر 2010, 16:51

احمد جان، راستش دروغ چرا، من نیز از مدت‌ها پیش از این قابلیت سفری برای اخبار و روزنامه‌ها استفاده می‌کنم اما، مثل دوستمان در پست بالا، به ذهن گنجشکی‌ام نرسید مشکلم را با این حل کنم !!! :-D :-D
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Microsoft24 » 10 اکتبر 2010, 22:44

درود ،

ولی من نمیدونستم! مرسی جالب بود!

با تشکر ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط sjafari » 12 اکتبر 2010, 09:47

ممنون امکان جالبی بود

یک سوال
چه جوری میتونم برنامه های دشبورد را مدیریت کنم (برنامه ای اضافه کنم یا کم کنم یا اندازه برنامه را تغییر بدم ) و اینکه ایا وقتی دشبورد را باز میکنم میتونم از بین برنامه های که هست فقط یکی را انتخاب کنم
ممنون
موفق و پیروز باشید
sjafari

پست‌ها : 19

پستتوسط AliGhz » 12 اکتبر 2010, 16:11

sjafari نوشته است:[نمایش]
ممنون امکان جالبی بود

یک سوال
چه جوری میتونم برنامه های دشبورد را مدیریت کنم (برنامه ای اضافه کنم یا کم کنم یا اندازه برنامه را تغییر بدم ) و اینکه ایا وقتی دشبورد را باز میکنم میتونم از بین برنامه های که هست فقط یکی را انتخاب کنم
ممنون
موفق و پیروز باشید

البته این سوال باید در مبحث دیگری مطرح می‌شد؛ ولی وقتی شما دشبورد را فعال کردید، با کلیک روی علامت + (داخل دایره) در گوشه پایین سمت چپ صفحه، می‌توانید ویجت‌ها (widget) را مدیریت کنید.
خود ویجت‌ها هم اگر نشانگر ماوس را رویشان ببرید، اگر بشود مشخصاتشان را تغییر داد، یک حرف i پدیدار می‌شود که با کلیک روی آن می‌توانید اندازه و... را تغییر دهید.
ویجت‌های جدید برای دشبورد را هم می‌توانید از سایت اپل دانلود کنید: http://www.apple.com/downloads/dashboard/
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان