انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تفاوت Firefox با Camino

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

تفاوت Firefox با Camino

پستتوسط علی صمدی » 28 فوریه 2005, 02:51

با سلام، میتونه کسی به من بگه که تفاوت این دو برنامه بغیر از اینکه Camino از محوته کوکو استفاده میکنه و Firefox نه چیست؟ آیا شما در سرعت و یا در طرز نشان دادن صفحات وب در این برنامه ها تفاوتی دیدید؟ اگر نه پس چرا اکثر کاربران مک بجای استفاده از Camino که با سیستم سازگارتر هست از ‌‌Firefox استفاده میکنن؟
با تشکر علی
علی صمدی

تفاوت Firefox با Camino

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 فوریه 2005, 12:01

من جزییات دقیق ندارم اما خوب همینکه Camino دقیقا مطابق قواعد سیستم عامل مکینتاش هست باعث شده بود از همه مرورگرهای مکینتاش سریعتر باشه تا اینکه Safari اومد و شد سریعترین. اما چرا Firefox بیشتر استفاده می شه یکی به خاطر شهرتش در سایر پلتفورم ها دلیل دیگه هم اینکه Camino هنوز به کاملی و پایداری Firefox نیست که به احتمال زیاد بعد از به استخدام در اومدن Josh Aas در بنیاد موزیلا خیلی سریعتر و بهتر پیشرفت کنه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 25 فوریه 2006, 18:17

دوستان،
آیا کسی با فایرفاکس متن بولد فارسی (یا بطور کلی عربی) مشاهده کرده است؟
ممکن است بگوئید در چه سایتی، با چه فانتی و روی مک یا ویندوز؟
در مورد کامینو هم اگر همین اطلاعات را بدهید بد نیست. با تشکر.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 25 فوریه 2006, 19:28

بہنام جان

خیر، من چند صفحهٔ عربی و فارسی را که در سفاری و با انتخاب فانت «ایکس جلال» بولد را بخوبی نشان می‌دهد در فایرفاکس نیز تست کردم. فایرفاکس قادر به نمایش بولد نیست. از آن گذشته در فایر فاکس برخلاف سفاری این امکان وجود ندارد که font family را انتخاب کرد و انتخاب سبک را به عهدهٔ کدهای اچ تی ام ال گذاشت. یعنی اینکه شما در فایرفاکس مجبورید که در مورد خط مشخصی نوع بولد یا خمیده یا عادی را استفاده کنید. در حالیکه در سفاری یک خانواده را انتخاب می‌کنید و جزئیات را به عهده خود صفحهٔ وب می‌گذارید. اگر روشن توضیح ندادم بگویید که عکسی در این مورد ضمیمه نمایم.

احمد
مهمان

پستتوسط Behnam » 25 فوریه 2006, 19:53

نه احمد جان همین کافیست. مشکل من حل شد. خیلی ممنون. ولی این نکته عجیب است که فایرفاکس بولد انگلیسی را تشخیص می‌دهد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 25 فوریه 2006, 20:08

در جهت تايید و تکمیل مطالب بالا این را نیز من اضافه کنم که در ماک های اینتل فایرباکس بسیار سریعتر از کامینو است . نمی دانم چرا.
متون فارسی در هر دو، چه فایرباکس چه کامینو، همترازی خود را خوشبختانه حفظ می کنند. برای سئوال بهنام، نمایش متون فارسی با فایرباکس روی ویندوز بی ایراد است.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 فوریه 2006, 10:02

مهمان نوشته است:[نمایش]
در جهت تايید و تکمیل مطالب بالا این را نیز من اضافه کنم که در ماک های اینتل فایرباکس بسیار سریعتر از کامینو است . نمی دانم چرا.

خیلی ممنونم که ما رو از اوضاع مکهای اینتلی باخبر می‌کنید. شما Firefox و Camino هردو نسخه Universal داشتید؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 26 فوریه 2006, 13:36

نه علی جان، فکر می کنم که Firebox ; Camino و حتی Thunderbird که برای فارسی نویسی بسیار جالب و اما کمی تنبل است، همه زیر Rosetta کار می کنند.
با آرزوی شادی و دلخوشی
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 فوریه 2006, 14:05

شما اگر نسخه نهایی Camino 1.0 رو از اینجا بگیرید Universal هست:
http://www.caminobrowser.org/
همچنین Firefox نسخه غیر رسمی Universal اینجا هست:
http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/ ... US.mac.dmg
و thunderbird:
http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/ ... US.mac.dmg
از اینجا هروقت لینک جدیدتری قرار بگیره خبردار میشید:
http://wiki.mozilla.org/Mac:Intel
برای Opera هم که اخیرا یک برنامه Universal کامل شده به اینجا مراجعه کنید و آخرین نسخه هفتگی رو بگیرید:
http://my.opera.com/desktopteam/
امیدوارم لینکها به دردتون بخوره.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 26 فوریه 2006, 14:39

ممنون علی عزیز
عیب کار من این که کامینو و فایرباکس با سیستم airport سازگار نیست، البته فقط برای من اینجا در فرانسه و بخاطر ویژه‌گی modem شرکتی که باهاش قراداد adsl دارم.
هرگونه اطلاعاتی که برای کاربر مک اینتل لازم دارید ازم بپرسید، دریغ نخواهد بود.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 فوریه 2006, 23:30

خواهش می‌کنم، من هم از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدید ممنونم.
درمورد مودم ADSL که گفتید، مشکل دقیقا از کجاست یعنی فقط Safari عمل می‌کند یا هر مرورگری غیر از مرورگرهای Mozilla؟ البته من متاسفانه اینجا هیچ تجربه‌ای درمورد ADSL های سازگار و ناسازگار با مک ندارم اما شاید با پرس و جو و جستجو به نتیجه‌ای برسم. البته احتمال زیادی هم وجود دارد که به نتیجه نرسم و فقط وقت شما را تلف کنم اما برای خودم هیچ زحمتی نیست چون حداقل تجربه ای جدید بدست می‌آورم.
انتخاب با شماست ;-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 27 فوریه 2006, 00:56

نه دوست عزیز خواهش می کنم. هیچ اتلاف وقت نیست.
فکر می کنم سازگاری یا ناسازگاری در خود سیستم adsl نیست، در modem-routeur های مخصوصی است که هر شرکت اینترنتی opérateur در اختیار مشتری می گذارد. تعداد و انواع ین شرکتها در اینجا زیاد است، برای مثال : wanadoo, free, 9télécom, aol . معمولا با ۲۹ یورو در ماه، شما هم اینترنت ۲۴ ساعتی را با سیستم adsl و با سرعت 8mbs-20mbs دارید و هم یک خط جدید تلفن که روی آن تمام ارنباطات شهری و ملی مجانی است. سیستم wifi مودم اوپراتور من ( club-internet) با سیستم airport در سفری سازگار است و در موزیلا نیست. البته می تونم یک مودم - روتر مناسب دیگر از بازار بخرم و مشکل موزیلا رو حل کنم ولی، دیگر حق تلفن های مجانی را نخواهم داشت !!!!!
جایی یک لیست بلندبالا از مودم های سازگار و ناسازگار با airport را دیدم، ولی یادم نیست کجا.
راستی جایی که شما هستید ( سوئد اگر اشتباه نکنم) سیستم اینترنی و آبونمان چگونه است؟ آیا adsl و یا T1 T2 نیست؟
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 27 فوریه 2006, 12:29

نکته عجیب برای من این است که هردوی Safari و Camino از تنظیمات سیستم عامل استفاده می‌کنند و هیچکدام تا جایی که من اطلاع دارم امکانات خاصی برای airport نگذاشته‌اند. اما Firefox و Opera برای Proxy تنظیمات مستقلی دارند. امکان دارد از proxy استفاده شده باشد؟ تنظیمات proxy در Network در System Preferences برای AirPort و همچنین اگر مودمتون هم در لیست هست برای هردویشان را نگاه کنید اگر از proxy استفاده می‌کنند شاید با وارد کردن تنظیمات proxy در Firefox و Opera مشکل حل شود. یا شاید من بیش از حد از مشکل دور شده‌ام!
راستی من ساکن تهران هستم، احمد ساکن سوئد است.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 27 فوریه 2006, 20:35

امروز سعی کردم که یک configuration دستی از airport بکنم، با تمام داده های شرکت عامل اینترنتی من از قبیل TCP/IP PPPoE Proxy DHCP DNS و غیره... نشد که نشد. البته airport مودم ـ روتر را می شناسد ولی کلید WEP را نه بصورت hexa و نه به شکل ASCII نمی پذیرید. حالا جالب اینجاست که اگر شما کامینو و یا فایرباکس را حذف کنید، کامپیوتر را دوباره روشن کنید، با سفری به عنوان تنها مرورگر، دیگر هیچ مشکلی نخواهید داشت !!!
البته من در دنیای مک تازه واردم و چیز زیادی حالی ام نیست، اما به نظر می رسد که ارتباط airport با یک مودم WiFi خارجی بستگی دارد با سازگاری مرورگر حاضر با این مودم. این نظریه زیاد برای خودم منطقی نیست. اما...
شما نیز موفق باشید
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 فوریه 2006, 16:21

این واقعا عجیبه و متاسفانه جستجوهای من نتیجه‌ای در بر نداشته :-(
راستی شما نگفتید که با Opera هم این مشکل رو دارید یا نه؟ با Download Manager ها مانند iGetter چطور؟ آیا Firewall از قسمت Sharing در System Preferences فعال است؟
امیدوارم هرچه زودتر به راه حلی برسیم.
شرمنده اگر وقتتونو بدون راه حل میگیرم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 52 مهمان