انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Last.fm

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Last.fm

پستتوسط farhadv » 29 مه 2008, 04:06

سلام دوستان ...
گرچه شما مشغول بحث گرم تبدیل فونتهای عربی به فارسی هستید...ولی من در حال گذراندن آرام ترین روزهای خود هستم (از دو سال ‍‍پیش تاکنون)...ساعات زیادی رو خونه می گذرونم , و به تازگی متوجه ‍‍پدیده رادیو های اینترنتی شدم...چه اتفاق عجیبیه !!!!!یعنی ما میتونیم مفهوم انتخاب رو به رادیوها اضافه کنیم و دیگه بار این همه موسیقی هایی که تا به حال جمع کردیم رو نکشیم ؟ همیشه با داشتن یک آرشیو کامل موزیک , احساس خستگی می کردم (حس می کردم که توی سلیقه خودم گیر افتادم !!!!)
...و اکنون رادیو های اینترنتی همه این کسالت چندین ساله رو شکسته...همه اینا ربطش به ایرماگ چیه؟
اول از همه شما رو دوستهای خودم می دونم و در هر تجربه شریک...
دوم می خواستم که اگر اطلاعاتی در زمینه استفاده بهتر از رادیو های اینترنتی دارید از من دریغ نکنید..
و سوم اینکه من به دلیل استفاده از ایرتونز مجبورم رادیو هارو از آی تونز گوش بدم...چطور می تونم Last.fm رو از این طریق داشته باشم؟ (در آی تونز)
ساعت چهار صبحه و تهران بارونی !!!
MacBook Pro 2.33GHz Intel Core 2 Duo , OS X 10.6.2 , ADSL+2
نماد کاربر
farhadv

پست‌ها : 81

پاسخ: Last.fm

پستتوسط Behnam » 29 مه 2008, 06:24

ممنون از عوض کردن موضوع! دیروز هفت هشت ساعت روی قلم‌هایی که اصلاً دوست هم ندارم کار می‌کردم و امروز هم (این چند روزه) با کلی گفتگوهای یونیکدی که دود از کلهٔ آدم در می‌آورد سر و کله می‌زدم.
یکی دو سال پیش من خیلی با این رادیوهای آیتونز وقت می‌گذراندم و صفا می‌کردم. نمی‌دانم چطور شد که عادت از سرم رفت. ولی خب این باعث شد که دوباره به سراغ آن رفتم وحال و هوایم عوض شد.
اما این last.fm اگر نخواهد در آیتونز stream کند در لیست آنجا پیدایش نخواهد شد. گمان نکنم بتوان به زور از آیتونز برای گوش کردن آن استفاده کرد.
با این last.fm آشنا نبودم. چیز جالبی است. ولی player خودش را دارد که ضمن stream کردن موسیقی بصورت راندم، سعی می‌کند واسطهٔ دلپذیری میان خریدار و فروشندهٔ موسیقی باشد. به آن معنای اخص کلمه رادیو نیست. این است که اصراری هم قاعدتاً ندارد که در آیتونز باشد چون می‌خواهد جماعت را دورخودش به هم مرتبط کند.
فرایافتی مثل facebook یا YouTube. ولی حقاً روش دلپذیری دارد اصلاً حالت تجارتی تهاجمی را ندارد.
من player آن را دانلود کردم و همینطوری نام یک گروه که به ذهنم آمد تایپ کردم (که البته مربوط به دوران قبل از تولد توست!) و شروع کرد به stream کردن pinkfloyd و king crimson و الآن هم که دارم می‌نویسم دارد yes پخش می‌کند و خلاصه نشئه شدیم و دمت گرم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 29 مه 2008, 14:53

با سلام
برنامه‌های streaming را نمی شود روی کامپیوتر و آیتونز انجام داد، نه last.fm و نه deezer را که من ترجیحش می دهم.
برای رادیوها، من از این یکی استفاده می کنم : کارش بسیار ساده است، انرژی و حافظه کمی می خواهد، تمام رادیوهای آیتونز + صدها رادیوی دیگر ، از جمله رادیوهای ایرانی، را نیز دارد. می توانید هر چقدر که دلتان خواست url بهش اضافه کنید
http://www.sourcemac.com/?page=fstream

دنبال جایی یا برنامه ای می گردم تا تلویزیون‌های ایرانی داخل ایران (شبکه سیمای یک و دو و ... چهار ) را روی اینترنت و... مک تماشا کنم. سراغ دارید ؟؟؟؟؟؟؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ilia » 02 ژوئن 2008, 00:00

قلی جان،

دستت درد نکنه. این برنامه fstream چه برنامه خوبی است. سایتش کاملا فرانسه بود، اما برنامه انگلیسی. خیلی ممنون از معرفیش.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Behnam » 02 ژوئن 2008, 05:06

آره این هموطنان قلی خیلی جواهرهای کوچولو برای مک می‌سازند!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 03 ژوئن 2008, 20:23

ممنون از لطف هر دو کانادانشین‌ها !!!! :lol:
با کسانی که با Front Row حال می کنن، امکان گوشیدن رادیو نیز در آن هست :
در آیتونز (در قسمت چپ) پرونده ای بسازید به اسم «رادیو» و یا هر چیزی دیگر. url های رادیوهای مورد علاقه را بگذارید داخل آن. Front Row را که باز کنید، آن پرونده شما را به عنوان یک آلبوم موسیقی و تک تک رادیوها را به عنوان تکه های این آلبوم شناخته و .... حال خواهد داد !!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط farhadv » 04 ژوئن 2008, 02:11

[نمایش]
همینطوری نام یک گروه که به ذهنم آمد تایپ کردم (که البته مربوط به دوران قبل از تولد توست!)

بهنام عزیز !
ممنون که روز بارونی منو ساختی !!! سالها بود که کسی منو اونقدرها جوان نخوانده بود !!! من متولد سال ۱۹۷۵ هستم و اعتماد به نفسی که اونروز به من دادی ، باعث شد که توی ‍‍پیاده روی روزانه ام جواب لبخند چند دختر خانم جوان رو با لبخندی از مسرت خاطر و حسی از جوانی بدم !!!!!!!!!!!!!!!! (... و این هم جوابی دندانشکن برای کسانی که ارتباطی بین جهان مجازی و واقعی قائل نیستند !!! ) . منهم به خاطر بستر اجتماعی ایران ‍‍پس از جنگ, که شباهتهایی به دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی داشت با موسیقی راک متعلق به اون سالها به شدت همذات ‍‍پنداری می کردم , چیزی مثل یک مذهب یا آیین برادرانه ... متعصب تا سر حد مرگ !!! سالها گذشت ... و تلطیف روحیات من با موسیقی ملل درآمیخت ( چیزی که بخاطرش این ‍‍پست طولانی رو نوشتم )
آدرس زیر متعلق به رادیویی ست که با داشتن تنها سه ایستگاه (و سازگاری اون با آی تونز ) ذائقه بسیار خوبی از موسیقی رو به رخ می کشه.
مخصوصا امیدوارم ایستگاه Voices From Within با سلیقه خوبی از موسیقی عرفانی ملل , نظر شما رو جلب کنه ...
http://bluemars.org
قلی عزیز , کاشف جواهرات فرانسوی مک :
ممنون برای دو راه حل خوبت...Fstream امکان ضبط هم می ده که عالیه !
‍‍پ.ن : امیدوارم موسیقی مغولستان که استفاده ای صددرصدی از حنجر بعنوان ساز داره ( و دراین ایستگاه هم زیاد استفاده می شه ) کسی رو فراری نده !!!
نماد کاربر
farhadv

پستتوسط GK » 05 ژوئن 2008, 20:18

این هم یک آدرس دیگر برای موسیقیدن :lol: :lol:
کیفیت صدا معرکه است :
http://www.jiwa.fr/#edito

جلوی جستجو (Rechercher) بزنید مثلا : Outlaw Torn Metallica و .... بگوشید !!!! :-D
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط farhadv » 06 ژوئن 2008, 14:25

شاید برای دوستان غربت نشینم ‍‍پیش آمده باشد که دلشان برای موسیقی ایرانی تنگ شده باشد !!! (برای من به ندرت اتفاق می افتد ! )
و یا کنجکاو باشند که "مردم در وطن خویش غریب " به چه موسیقی گوش می کنند ؟ و به اصطلاح چه آهنگهایی رو بورس است و ‍‍پر طرفدار...
فکر کنم باید جواب را در اولین "رادیوی تعاملی" ایرانی جستجو کرد ! http://www.radiomardom.com
فقط لطف کنید و بگویید که من چطور می توانم از این رادیو بدون استفاده از ویندوز مدیا ‍‍پلیر استفاده کنم ؟URL چیست و چگونه به Fstream یاiTunes اضافه می گردد؟!
نماد کاربر
farhadv

پستتوسط GK » 06 ژوئن 2008, 16:50

سلام فرهاد
رادیو مورد نظرت مثل اون دو تای بالا باfstream و آیتونز جور درنمی‌اید. اگر Flip4mac را داشته باشی نیاز به ویندوز مدیاپلیر نیست.
برای گوشیدنش یاید رفت به این آدرس :

http://player.spacialnet.com/players/sk ... lisherID=0
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 06 ژوئن 2008, 16:57

URL به همان آدرسی می‌گویند که برای رادیوی شیش و هشتی داده‌ای! Uniform Resource Locator
حالا من URL یک جایی را که URL را توضیح داده است می‌آورم: http://www.webopedia.com/term/u/url.html
می‌خواستم مال Wikipedia را بگذارم که مفصل‌تر است ولی ظاهراً فعلاً سایتشان خوابیده است و کار نمی‌کند.
من برای این رادیو به ویندوز مدیا پلیر نیازی نداشتم. player آن در QuickTime باز شد. شاید لازم باشد که Flip4Mac را برای QuickTime نصب کنی.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط farhadv » 13 ژوئن 2008, 20:20

به لطف دوستان , نیازی به داشتن ویندوز مدیا ‍‍پلیر نیست وبا الحاق Flip4Mac کار انجام شد .
متشکرم...
نماد کاربر
farhadv

پستتوسط farhadv » 13 مارس 2010, 07:56

سلام دوستان ...
آیا نرم افزاری هست که بشه با اون وقتی از last.fm آهنگی گوش می دیم دانلود کرده و برای خود نگه داریم ؟؟؟
نماد کاربر
farhadv

پستتوسط sadeghi » 13 مارس 2010, 12:00

سلام
قلی‌جان می شه بگید چه طوری url رو به آیتیونز اضافه می شه کرد. من که هرچه کردم نشد.
ممنون
محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Pooria Azimi » 14 مارس 2010, 00:11

farhadv نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان ...
آیا نرم افزاری هست که بشه با اون وقتی از last.fm آهنگی گوش می دیم دانلود کرده و برای خود نگه داریم ؟؟؟

با برنامهٔ رایگان زیر:
Audio Hijack Pro

http://www.rogueamoeba.com/audiohijackpro/

:-)

می‌تونید صدایی که از هر برنامه بیرون میاد ( مثلاً فایرفاکس، آیتیونز، ... ) رو ضبط کنید. این ضبط کردن بشکل داخلی انجام می‌شه و این‌جوری نیست که صدایی که از میکروفون بیرون می‌آد رو ضبط بکنه! برای همین کیفیتش با کیفیت صدای اصلی هیچ تفاوتی نداره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان