انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سفاری — Safari

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: سفاری — Safari

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 مه 2015, 00:30

cyra نوشته است:[نمایش]
شاید سوالم احمقانه به نظر برسه، ولی آیا باید سفاری فعلی رو دیلیت بکنم یا روی همین نسخه ی موجود دوباره نصب کنم؟

به هیچ وجه احمقانه نیست. :blush:
فکر کنم روش نصب میشه و نیازی به پاک کردن نسخه فعلی نیست. این در واقع همون پکیجی هست که Software Update نصب می‌کنه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ilia » 21 مه 2015, 00:44

Cyra جان اول خواستم بگم که بسیار خوشحالم که دوباره در ایرماگ میبینمت.

بعدش من یک جستجوی کوچک کردم و بنظر میاد که Cisco Anycontact این مشکل رو برای بعضی بوجود آورده:
http://apple.stackexchange.com/question ... ays-of-use

راستی، برای کسی مثل شما که زندگیش با یک سافت‌ویر خاص میگذره، آپدیت سیستم (غیر از آپدیت‌های امنیتی) چندان مورد نداره. این کامپیوتر باید مخصوص کار باشه و بس. اصلا بهتره حتی‌المقدور به اینترنت هم وصل نباشه. و فقط وقتی آپدیتش کنید که مثلا برای اجراء برنامه‌های تخصصی‌تون به سیستم بالاتر نیاز داشته باشید.

یک مکبوک ایر یا مشابهش رو بخر برای کارهای دیگه و لیژر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط cyra » 21 مه 2015, 01:26

Ilia نوشته است:[نمایش]
Cyra جان اول خواستم بگم که بسیار خوشحالم که دوباره در ایرماگ میبینمت.

بعدش من یک جستجوی کوچک کردم و بنظر میاد که Cisco Anycontact این مشکل رو برای بعضی بوجود آورده:
http://apple.stackexchange.com/question ... ays-of-use

راستی، برای کسی مثل شما که زندگیش با یک سافت‌ویر خاص میگذره، آپدیت سیستم (غیر از آپدیت‌های امنیتی) چندان مورد نداره. این کامپیوتر باید مخصوص کار باشه و بس. اصلا بهتره حتی‌المقدور به اینترنت هم وصل نباشه. و فقط وقتی آپدیتش کنید که مثلا برای اجراء برنامه‌های تخصصی‌تون به سیستم بالاتر نیاز داشته باشید.

یک مکبوک ایر یا مشابهش رو بخر برای کارهای دیگه و لیژر.

سپاس ایلیای عزیز. منم از اینکه به همراه شما دوستان در ایرماگ هستم احساس خوشحالی می کنم. اگرچه بعضی وقتا چراغ خاموش میومدم :lol:

کاملا با حرفت موافقم. وقتی با رفقای هم صنفم دور هم جمع می شیم یه دل سیر Adobe و Apple و Autodesk و Avid و هرچی کمپانی که با A شروع میشن رو لعن و نفرین می کنیم که این همه ما رو گذاشتن سر کار. اگرچه من سنم اونقدرها هم زیاد نیست، ولی یه زمانی بود برای چندین سال یا حتی دهه، پایه های یک سلوشن حرفه ای ثبات داشت. از BetaCAM گرفته تا HDCAM همه یک دو دوتا چهارتای یکسان داشتن. الان شب می خوابی صبح پا میشی یه فرمت جدید اومده، یه سیستم عامل جدید. لایسنس ها هم که همه اجاره ای. زمستان گذشته که من یوسمیتی روی سیستمم نصب بود، یک پروژه ی با ددلاین بسیار نزدیک داشتم. آنقدر سیستم کرش می کرد که تا مرز سکته پیش رفتم. در همون زمان اینترنتمم قطع شده بود. و چون Media Composer رو آنلاین فعال کرده بودم، حتی نمی تونستم Deactivateش کنم تا به موریکس برگردم. خلاصه که اگه می شد که واقعا از اسنولپرد اینورتر نمیومدم :blush:
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط cyra » 25 مه 2015, 01:23

بعد از مطرح کردن مشکلم با سفاری، ابتدا به توصیه ی ایلیا جان Cisco AnyConnect رو از سیستم پاک کردم. و چون کیفیت سفاری تغییری نکرد با استفاده از لینکی که علی رستگار عزیز زحمت کشیده و معرفی کرده بود سفاری رو آپدیت کردم. و همچنان سفاری با کندی وحشتناکی روبرو بود. دیروز کار رو یکسره کردم و به Mountain Lion برگشتم. بعد از چند ساعت تست و کم کم نصب کردن برنامه ها و دوباره تست گرفتن، Cisco AnyConnect رو بدون Web Security (و یه آپشن دیگه که اسمش یادم نمی آد :P ) نصب کردم. فعلا همه چیز خوبه و سفاری هم مشکلی نداره. البته تمام آپدیت های سیستم و اپلیکیشن هاش رو نصب کردم. سفاری رو هم به نسخه ی 6.1.2 آپدیت کردم.

پی نوشت: فلش پلیر رو نصب نکردم.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط rooznevesht67 » 29 ژوئن 2015, 18:51

سلام
اخیرا اینترنت خانگی گرفتم و با مک‌پرو رتینای ۲۰۱۳ کار می‌کنم. چن روزی هست وقتی با سافاری کار میکنم و چندتا تب رو باز میکنم حافظه رمم (۴ گیگه) کامل پر میشه و سیستم خیلی کند میشه. از بقیه مرورگرها استفاده کردم این مشکل پیش نیومد.. اما ترجیحم اینه که با سافاری کار کنم چون تو مکینتاش سریعتره...
کسی میتونه بگه مشکل چیه؟
rooznevesht67

پست‌ها : 20

پستتوسط Pooria Azimi » 29 ژوئن 2015, 19:59

آیا در Activity Monitor پروسهٔ ocspd ـه که پردازنده رو مشغول کرده یا Safari Web Content؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط rooznevesht67 » 29 ژوئن 2015, 20:46

پوریا جان به محض اینکه سایتی رو باز میکنم یک پروسس با دامنه همون سایت تو اکتیویتی درست میشه. به ترتیب برای هر سایت یک پروسس. مثلا اگه فیسبوک رو باز کنم یه پروسس با دامنه فیسبوک (https://facebook.com) ایجاد میشه و الخ...
rooznevesht67

پست‌ها : 20

پستتوسط Pooria Azimi » 30 ژوئن 2015, 05:42

این طبیعیه و جای نگرانی نیست. بخاطر مشکلات اینترنت داخل ایران من یادمه سال قبل با ocspd بسیار به مشکل برخورده بودم که شما انگار این مشکل رو ندارید...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 ژوئیه 2015, 03:40

روزنوشت گرامی، آیا آخرین به‌روزرسانی‌های یوسمیتی و سفاری را نصب کرده‌اید؟ آیا اکستنشن یا پلاگینی برای سفاری نصب دارید؟
برای پیدا کردن اکستنشن‌ها:
از منوی Safari روی Preferences کلیک کنید و بعد Extensions را نگاه کنید.

در مورد پلاگین‌ها می‌توانید اصلا امتحان کنید ببینید با کاملا غیر فعال کردنشان اوضاع فرقی می‌کند یا نه:
از منوی Safari روی Preferences کلیک کنید و در بخش Security تیک Allow Plugins را بردارید.
اگر اوضاع به نحو محسوسی بهتر شد، می‌توانید دوباره آنها را فعال کنید اما اینبار با دکمه Website Settings پلاگین‌های مختلف را یکی یکی برای سایت‌ها غیر فعال کنید تا ببینید کدامشان عامل مشکل بوده.
همچنین برای پیدا کردن و حذف فایل پلاگین‌ها دو مسیر زیر را ببیند:
کد: انتخاب همهٔ
/Library/Internet Plug-Ins/

و
کد: انتخاب همهٔ
~/Library/Internet Plug-Ins/

یک راه سریع رفتن به این مسیرها این است که در فایندر روی منوی Go کلیک کنید و بعد Go to folder، سپس هر دفعه یکی از دو مسیر بالا را به آن بدهید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط rezanahvi » 10 ژوئیه 2015, 11:17

سلام:
دوستان لطفاً ادان یا افزونه ای برای سافاری معرفی کنید که بتونم کلیبهای آنلاین رو دانلود کنم (مثل کلیپهای یوتیوب ,... ).
ممنونم
rezanahvi

پست‌ها : 14

پستتوسط Masiha » 10 ژوئیه 2015, 12:28

rezanahvi نوشته است:[نمایش]
سلام:
دوستان لطفاً ادان یا افزونه ای برای سافاری معرفی کنید که بتونم کلیبهای آنلاین رو دانلود کنم (مثل کلیپهای یوتیوب ,... ).
ممنونم

بهتر بود قبل از پرسش، کمی جستجو می‌کردید، چون یک مبحث به همین نام وجود داشت:
دانلود فیلمهای یوتیوب در سافاری
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط saeidk » 10 ژوئیه 2015, 15:21

به نظرم savefrom.net از همه بهتره
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط rezanahvi » 10 ژوئیه 2015, 15:34

ممنون از همه. savefrom رو نصب کردم. عالیه
rezanahvi

پست‌ها : 14

پستتوسط 123ali » 19 ژوئیه 2015, 13:09

سلام دوستان ....
چند روزيه که سفاري من بد جور هنگی شده (در حالی که همه جای سيستمم به خوبی مسل اولش کار میکنه ) به نظر تون مشکل چیه?تشکر
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Mehdizadeh » 10 اوت 2015, 16:46

سلام

شرتکات سفاری برای سیو یا دانلود کردن عکس ؟
فرق save image to downloads با save image as ؟ (جفتش عکس رو سیو میکنه ولی اولی با پسوند و دومی بدون پسوند!!!)
میخواستم بدونم اگه بدون پسوند سیو کنم بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟
اصلا بدون پسوند هم مگه میشه ؟؟؟!!!

با تشکر فراوان
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان