انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سفاری — Safari

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: سفاری ۳

پستتوسط GK » 19 مارس 2008, 17:20

علی جون، به نظر من فایرقوکس را هنوز بغل‌دست باید داشته باشی. سفری هنوز هم با برخی از سایت‌ها ناسازگارست. نمونه ؟ بانک من !!!!!! با سفری بعد از چند دقیقه می گوید که شما متاسفانه در این بانک حساب ندارید !!!!!!
با فایرفاکس، هم حساب دارم و هم امکان خرید و برداشت !!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Reza.Y » 19 مارس 2008, 19:32

این فایرفاکس روی مک آخرش یک پله عقبه. کاش فقط یه Firebug واسه Safari هم می‌شد نوشت،‌کامل فایرفاکس رو می‌گذاشتم کنار!
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Behnam » 20 مارس 2008, 02:25

اشکال از بانک است نه سفاری. من سالهاست کارهای بانکی‌ام را روی سفاری می‌کنم. ولی دورانی را یادم هست که حتی برای راه انداختن ارتباط اینترنتی‌ام بخاطر مکی بودن مکافات داشتم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 مارس 2008, 22:27

قلی جان به هرحال من برای سرگرمی هم که شده هنوز IEمخصوص مک را هم روی کامپیوترم دارم!!
رضا جان این Web Inspector در Safari 3.1 مجددا پیشرفت کرده و فکر کنم تنها قابلیت مهمی که از FireBug کم دارد امکان ویرایش زنده‌ی صفحات باشد.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Reza.Y » 21 مارس 2008, 01:46

آره یک منوی develop هم می‌تونی اضافه کنی، اما نه! Firebug نمی‌شه!
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Behnam » 21 مارس 2008, 02:50

اپل به کاربران ویندوز توصیه کرده که چه سفاری ۳ داشته‌اند و چه نداشته‌اند، نسخهٔ ۳.۱ سفاری را آزمایش کنند. یک pdf راهنما هم در اختیار گذاشته که بخش مقایسهٔ کارکرد آن با دیگر مرورگرها را ضمیمه می‌کنم. این مقایسه روی ویندوز صورت پذیرفته است.
http://images.apple.com/safari/docs/Saf ... erview.pdf
برای دریافت سفاری ۳.۱ می‌توانید به اینجا بروید:
http://www.apple.com/safari/download/
پیوست‌ها
Picture 3.jpg
Picture 3.jpg (42.89 KiB) - بازدید 12713 بار
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 18 آوریل 2008, 14:25

چندی پیش برای هکرهای حرفه‌ای جایزه‌ای ده هزار دلاری در نظر گرفته شده بود که کدامشان زودتر از دیگران به سیستم عامل ویندوز یا لینوکس یا مک نفوذ خواهد کرد.
برندهٔ این جایزه مک را انتخاب کرده بود که از طریق سفاری زودتر از همه به آن نفوذ کرده بود! حالا اپل برای سفاری یک بروز رسانی منتشر کرده است که بویژه این سوراخ ده هزار دلاری را پر کرده است!
http://support.apple.com/kb/HT1467
http://www.pcpro.co.uk/macuser/news/188 ... ility.html
اما اگر اشکال از سایت ایرماگ نباشد، ظاهراً این پچ امنیتی باز کردن صفحات وب را در سفاری بسیار کُند می‌کند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط ali.moini » 08 مه 2008, 13:51

سلام
من یه سوال در مورد Mail دارم . ولی انجمنش رو پیدا نکردم.
من account gmail رو به Mail دادم. و خب عالی بود. ولی ناخاسته تمام inbox رو پاک کردم و خب هیچ backup از mail نگرفتم . الان باید چیکار کنم که دوباره همه inbox خودم رو از Gmail به Mail بیارم؟ رفتم توی gmail و IMAP رو DISABLE و دوباره enable کردم ( تنها راهی که به ذهنم میرسید و همون موقع هم می دونستم فایده ای نداره) ولی بازم نامه های قدیمیم forward نمی شه به Mail.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
علی
اینترنت: DSL
نوت بوک:
Model Name: MacBook
Model Identifier: MacBook2,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2 GHz
ali.moini

پست‌ها : 70

Re: پاسخ: سفاری ۳

پستتوسط mabedan » 09 مه 2008, 01:52

ali.moini نوشته است:[نمایش]
سلام
من یه سوال در مورد Mail دارم . ولی انجمنش رو پیدا نکردم.
من account gmail رو به Mail دادم. و خب عالی بود. ولی ناخاسته تمام inbox رو پاک کردم و خب هیچ backup از mail نگرفتم . الان باید چیکار کنم که دوباره همه inbox خودم رو از Gmail به Mail بیارم؟ رفتم توی gmail و IMAP رو DISABLE و دوباره enable کردم ( تنها راهی که به ذهنم میرسید و همون موقع هم می دونستم فایده ای نداره) ولی بازم نامه های قدیمیم forward نمی شه به Mail.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
علی

والا من اولین راهی که به زهنم میرسه انه که account gmail رو از توی Mail پاک کنید و از اول account gmail بسازد تا کل نامه ها رو download بکنه
impossible is nothing
www.mabedan.com
نماد کاربر
mabedan

پست‌ها : 33

پاسخ: Re: پاسخ: سفاری ۳

پستتوسط jadi » 09 مه 2008, 08:40

یا شاید هم بشه توی جیمیل همه ایمیل ها رو از all mail به صورت check all as read مشخص کرد.
MacBook 2GHz Intel Core 2 Duo, OS X 10.5.2, Tehran, ADSL
<a>آزادی کیبرد حق هر انسان است</a>
jadi

پست‌ها : 19

پستتوسط Behnam » 01 ژوئن 2008, 22:18

مایکروسافت به کاربران ویندوز هشدار داد که بخاطر ضعفی امنیتی در IE خودش، از استفاده از سفاری خودداری کنند! البته مطلب را به این صورت نگفته است. به صورتی گفته شده است که جماعت را از سفاری بترساند که گویا ضعف امنیتی از سفاری ریشه می‌گیرد!
اپل معمولاً در مورد کشف سوراخ‌های امنیتی سکوت می‌کند تا زمانی که عملاً آنها را در یک بروز رسانی پچ کند. این سیاست بخاطر این است که کنجکاوان را به سوءاستفاده از این سوراخ‌های امنیتی تشویق نکرده باشد. اما پیام علنی مایکروسافت در مورد وجود این سوراخ امنیتی، و توصیه‌ای که به کاربران به عنوان راه حل ارائه کرده است با روش کار اپل خیلی تفاوت دارد.
اپل در مورد این مشکل گفته است که تاکنون به این موضوع به عنوان یک سوراخ امنیتی در سفاری نگاه نکرده است. حالا شاید در نسخه‌های آینده مشکل را برای کاربران ویندوز حل کند!
http://www.computerworld.com/action/art ... rc=hm_list
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 10 ژوئن 2008, 21:47

سایت گران‌مایه‌ی ما، ایرماگ، که معمولا کند است
با سفاری ۴ (البته هنوز بتاست!) کمی سریعتر عمل می کند
پیوست‌ها
screen-capture.gif
screen-capture.gif (24.88 KiB) - بازدید 12684 بار
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

آخرین نسخهٔ سفاری

پستتوسط Behnam » 11 مارس 2009, 02:16

به گفتهٔ MacWorld در گفتگوهایی که پیرامون نسخهٔ بتای سفاری۴ در گرفته است، این نکته فراموش شده است که سفاری۴ از HTML 5 پشتیبانی می‌کند که قابلیت‌های پیشرفته‌ای در زمینهٔ‌ تصویر و صدا فراهم می‌آورد.
http://www.macworld.com/article/139285/ ... c=rss_news
نماد کاربر
Behnam

مشکل در Safari

پستتوسط Jubeen » 20 مارس 2009, 00:32

سلام به همگی
من مدتیه که دو تا مشکل با سافاری دارم.
اول اینکه نمیتونم متن طولانی رو به editor برخی سایتها کپی کنم. برای نمونه قسمت Notes در سایت facebook. اگر یک متن طولانی رو کپی کنم بخشی از اون paste نمیشه و دیگه نمیشه حتی یک کاراکتر بهش اضافه کرد. این مشکل در  firefox هم وجود داره.
مورد دوم فقط مربوط به سافاریه و در Firefox درست کار میکنه. مشکل وقتیه که می‌خوام یک ایمیل رو در Yahoo جواب بدم. اگر در سافاری باشم تمام تاریخچۀ اون ایمیل به متن تبدیل میشه.
نمیدونم آیا این دو مورد ربطی به هم دارند یا نه.
پیشاپیش ممنون
پیوست‌ها
Picture 1.png
Yahoo mail in Safari
Picture 1.png (60.77 KiB) - بازدید 12517 بار
Picture 2.png
Yahoo mail in Firefox
Picture 2.png (76.34 KiB) - بازدید 12517 بار
Jubeen

پست‌ها : 25

پاسخ: مشکل در Safari

پستتوسط Pooria Azimi » 20 مارس 2009, 01:15

1. من عضو فیس بوک نیستم ولی تا جایی که می دونم فیس بوک و توییتر و ... همه شون برای ارسال پیام محدودیت حجم دارن. برای twitter که فکر کنم 40 کاراکتر باشه. کلاً ربطی نداره به مرورگر یا ...

2. جالبه ! در مک اوضاع من مثل شما بود. برای اطمینان در PC چک کردم. چه فایرفاکس چه سافاری ( 4 بتا ) در یاهو و جی میل هر دو درست کار می کنن ! قاعدتاً باید یه استانداردی باشه که سافاریِ مک دیگه ازش پشتیبانی نمی کنه ... مثل خیلی از استانداردهایی که فقط بعضی مرورگرها پشتیبانی می کنن و بعضی ها نه ... ولی بازم کمی عجیب غریبه برای من چون ( مثلاً ) در صفحۀ iGoogle ـم ویجد جی.میل رو هم دارم که یه جورایی miniGMail ـه . در اون وقتی می خوام reply کنم در هر دو مرورگر ( ویندوز و مک ) یه جای خط ، < می بینم !!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان