انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سفاری — Safari

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: سفاری — Safari

پستتوسط Strasboorg » 09 اوت 2012, 17:05

بهنام عزیز
این اکستنشن TahomaBeGone شما که برای سافاری بود رو از کجا میشه یافت ؟ با بسته شدن me.comدسترسی بهش نداریم
پی‌نوشت :‌من دوباره بعد از یه مدت برگشتم روی سافاری ! سرعتش فوق‌العده شده و بروزینگ توش لذت‌بخش‌ه
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط Masiha » 09 اوت 2012, 18:18

اکستنشن مورد نظر شما در بخش ویکی سایت موجود است:

Safari Extensions
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Behnam » 10 اوت 2012, 02:14

اگر روی مک هستید و با قلم پیشفرض ایرماگ یعنی XB Zar میانهٔ خوبی دارید آن اکستنشن NoBBCNassim را از قلم نیندازید! البته کمی ریزنقش‌تر است (که از تنظیمات اکستنشن است) و رنگ زمینه را هم با بخش اخبار بی‌بی‌سی انگلیسی هماهنگ کرده است. البته من مدتی است به بی‌بی‌سی سر نمی‌زنم ولی انصافاً این کجا و آن کجا!
پیوست‌ها
Screen Shot 2012-08-09 at 5.26.32 PM.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: شیر کوهی — Mac OS X 10.8 Mountain Lion

پستتوسط alireza3335 » 10 اوت 2012, 14:32

در سافاری ۵ به دلیل داشتن پنجره activity monitor می‌توانستم به راحتی فیلم‌ها را از یوتیوب دانلود کنم، اما حالا نمی‌دانم این کار را چگونه باید با show page resourses سافاری ۶ انجام بدهم. یعنی آن لینکی که مربوط به فیلم است را پیدا نمی‌کنم.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

Re: شیر کوهی — Mac OS X 10.8 Mountain Lion

پستتوسط Pooria Azimi » 10 اوت 2012, 15:40

من در مورد یوتیوب امتحان نکرده م، اما در مورد اکثر سایتها با نگاه به XHRs میشه لینکها رو از دل json ـهایی که سرورها می فرستند بیرون کشید.

---

اما در مورد یوتیوب، راه بهتری هست. اول در youtube.com/html5 از نمایش ویدئوها با پلیر HTML5 باید opt out کنی (متأسفانه حتماً باید لاگین شد تا این رو بشه تغییر داد. من برای این کار یک اکانت الکی YouTube ساخته م که فقط برای تماشای ویدئوهای یوتیوبه)، بعد اکستنشن YouTube5 رو نصب بکنی. حال تمام ویدئوهای یوتیوب، چه در سایت اصلی و چه به صورت embed شده در سایتهای دیگه با راست کلیک قابل دانلود به فرمت mp4 هستند.

http://www.verticalforest.com/youtube5-extension/

تصویر

ClickToPlugin هم همین امکانات رو در اختیار قرار میده، اما فکر کنم مدتی بود که حداقل برای من کار نمی کرد.

البته من معمولاً از RapidLeech روی یک سرور برای دانلود یوتیوب استفاده می کنم، اما مواقعی که حوصله ش رو نداشته باشم همین لینکی که YouTube5 میده رو کپی می کنم و روی یک سرور با wget یا curl دانلودش می کنم که بعداً بدون وی پی ان / فیلترشکن با سرعت بالاتر دانلودش کنم (فقط توجه کنید که حتماً با پرچم -o باید نام فایل خروجی رو به wget/curl بدید، و آدرس url هم باید داخل یک جفت ' قرار بگیره).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Strasboorg » 12 اوت 2012, 12:33

تو سافاری ۶ تغییر فونت برداشته شده ، کسی راهی به نظرش میرسه بتونیم فارسی رو با XB Zar ببینیم ؟
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط AmiN.D » 23 اوت 2012, 18:49

یکی از بزرگترین چیزهایی که منو اذیت میکنه عدم امکان استفاده از option+com+d هست! وقتی اینو میزنی فقط اون کلمه ای که روش قرار داری و معنی میکنه در صورتی که در chrome با حرکت ترک پد به راست چپ بقیه کلمات هم معنی میشن! فایرفاکس هم کلن تعطیل هست!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Masiha » 23 اوت 2012, 18:57

Strasboorg نوشته است:[نمایش]
تو سافاری ۶ تغییر فونت برداشته شده ، کسی راهی به نظرش میرسه بتونیم فارسی رو با XB Zar ببینیم ؟

با این افزونه که آقای بهنام برای سفاری نوشته‌اند، می‌توانید قلم‌های Tahima، Arial و Times New Roman را با قلم دلخواه مثلا XB Zar جایگزین کنید

Safari Extensions - TahomaBeGone 1‪.‬0
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط AmiN.D » 26 اوت 2012, 03:15

شما هم با 4shared روی safari مشکل دارید؟ اصلن لود نمی کنه! همچنین سایت هایی مثل http://tarafdari.com/ رو!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط ehs.ehsan » 06 سپتامبر 2012, 03:42

سلام دوستان.
می‌خواستم بدونم که سافاری 6 شما هم زیاد از سی‌پی‌یو استفاده میکنه؟ با سافاری 5 حتی اگر ۴۰ تا تب باز هم داشتم دمای سیستم بالا نمی‌رفت. الان با ۹ تا تب، safari web content داره از ۹۰ درصد(۹۰ از ۸۰۰) و گاه بالای ۱۰۰ درصد پردازنده استفاده می‌کنه و دما هم بین ۷۵ تا ۸۵ درجه هست که برای وب‌گردی غیر قابل تحمل هست. در ضمن Flash player هم با Click to plugin غیر فعاله.
چه باید کرد؟
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Ilia » 06 سپتامبر 2012, 05:36

احسان جان، من روی مانتین لاین هستم و هیچ مشکلی ندارم. الان هم ۸ تا تب باز دارم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Pooria Azimi » 10 سپتامبر 2012, 21:07

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان.
می‌خواستم بدونم که سافاری 6 شما هم زیاد از سی‌پی‌یو استفاده میکنه؟ با سافاری 5 حتی اگر ۴۰ تا تب باز هم داشتم دمای سیستم بالا نمی‌رفت. الان با ۹ تا تب، safari web content داره از ۹۰ درصد(۹۰ از ۸۰۰) و گاه بالای ۱۰۰ درصد پردازنده استفاده می‌کنه و دما هم بین ۷۵ تا ۸۵ درجه هست که برای وب‌گردی غیر قابل تحمل هست. در ضمن Flash player هم با Click to plugin غیر فعاله.
چه باید کرد؟

این رو چندین روز بود که می‌خواستم بپرسم: چه اکستنشن‌هایی نصب هستند؟ داشتن اکستنشن‌های بی‌مورد و زیاد می‌تونه سرعت رو به‌شدت کاهش بده (سافاری پنجره‌ای برای نمایش میزان CPU مصرفی اکستنشن‌ها نداره، اما کروم داره - یه تعداد اکستنشن نصب کنید و ببینید که چقدر سیکل سی‌پی‌یو مصرف می‌کنند!).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط ehs.ehsan » 11 سپتامبر 2012, 01:28

سلام پوریا جان، شرمنده که دیر متوجه پستت شدم و ممنون از ایلیای عزیز.
اکستنشن‌هام یکی Click to plugin هست و دیگری هم اکستنشن بی‌نظیر خودت (peyvandhablocker) که این چند ماه از رفتن به بیت حضرات آیات محروممون کرده. البته این نکته رو اضافه کنم که الان این دیگه این مشکل رو ندارم ولی اون موقع تازه شیر کوهی نصب کرده بودم، اون هم نه به‌صورت clean install. اطلاعات شما در این مورد بیشتر هست ولی تصور خودم این هست که شاید سافاری کاری مشابه ایندکس کردن اطلاعات قبلی رو انجام می‌داده. اما با وجود تعداد زیاد تب‌های باز دیگه اون قضیه برام اتفاق نیفتاده.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

اشكال برنامه سافاری پاوربوک G4

پستتوسط pouriya7 » 26 سپتامبر 2012, 18:05

با سلام و خسته نباشيد
من يك مك بوك power book g4 دارم كه حدودا يك ماه كه وقتي در برنامه سافاري وارد ميشي امكان ويرايش ادرس سايت رو نداري و اونجا اصلا حروف كيبورد كار نميكنه و نميتونم چيزي و ادرسي بنويسم.با تشكر از شما :?:
pouriya7

پست‌ها : 2

Re: اشكال برنامه سافاری مک بوک

پستتوسط Ilia » 26 سپتامبر 2012, 19:14

لطفا اینجا را ببینید:
http://reviews.cnet.com/8301-13727_7-10330439-263.html

که میگوید که احتمالا پرفرنس سفاری شما خراب شده و بایستی آنرا از بین ببرید تا یکی جدیدش بجایش ساخته شود.
اول سفاری را Quit کنید، بعد به این آدرس بروید:
MacintoshHD > Users >username > Library > Preferences
(username در خط بالا، نام یوزر شما است).

و فایلی به اسم com.apple.Safari.plist را پیدا و دیلیتش کنید. بعد سفاری را راه بیندازید و ببینید که درست شده یا نه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 83 مهمان