انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چاپگر من و قلم Arial

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

چاپگر من و قلم Arial

پستتوسط Ali.Samadi » 25 نوامبر 2007, 14:09

با سلام،
منهم برای استفادهٔ درست از قلم آریال در سفری، نسخهٔ تغییر یافتهٔ اون رو روی کامپیوترم نصب کردم. به تازگی یک چاپگر HP Color Laserjet خریده‌ام. حالا مشکلی که دارم اینه که هر صفحه‌ای که آریال در آن استفاده شده باشه غیر قابل چاپ هست. در ضمن صفحاتی که با آریال نوشته شده‌اند خیلی عجیب نشان داده میشوند. در حال حاضر من از سیستم لئوپارد استفاده مزکنم ولی روی تایگر هم این مشکل رو داشتم. فکر میکنید مشکل از کجاست؟
پیوست‌ها
Bild 4.png
Bild 4.png (21.24 KiB) - بازدید 6929 بار
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پاسخ: چاپگر من و قلم Arial

پستتوسط Ilia » 25 نوامبر 2007, 18:05

حدس من اینه که؛ مشکل اینجاست که خیلی از فونتهای رایج در حافظه خیلی از لیزر پرینترها وجود دارند. شما وقتی که چیزی رو پرینت میکنید، در خیلی از مواقع وقتی کامپیوتر میبینه که شما اون فونت رو در پرینت دارید، دیگه اون رو به پرینتر نمیفرسته و از نسخه داخل حافظه پرینتر استفاده میکنه. در setting چاپ خیلی از برنامه ها میشه از کامپیوتر خواست که تمام فونتها رو به پرینتر بفرسته. من حدس میزنم که قسمت اینگلیسی آریال ما با اریجینالش فرق میکنه. شما اگه بتونی از کامپیوتر بخواهی که تمام فونتها رو هر بار به پرینتر لود کنه، احتمالا مشکلت حل میشه.
ایلیا
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ilia در 25 نوامبر 2007, 18:42.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پاسخ: چاپگر من و قلم Arial

پستتوسط Behnam » 25 نوامبر 2007, 18:38

فکر می‌کنم ایلیا حدسش درسته. ولی علی اگر لئوپارد نصب کرده‌ای به نسخهٔ تغییر یافته چه نیاز؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: پاسخ: چاپگر من و قلم Arial

پستتوسط Ali.Samadi » 25 نوامبر 2007, 19:35

Behnam نوشته است:[نمایش]
فکر می‌کنم ایلیا حدسش درسته. ولی علی اگر لئوپارد نصب کرده‌ای به نسخهٔ تغییر یافته چه نیاز؟

درسته نیاز نیست و اتفاقاً الان قلمهای تغییر یافته رو گذاشتم کنار. فقط میخواستم بدونم چرا این درست کار نمیکنه که ایلیای عزیز توضیح داد. فقط میمونه یک سوال که چرا برنامهٔ ورد قلم رو اینطوری خراب نشون میده.
Ali.Samadi

پاسخ: Re: پاسخ: چاپگر من و قلم Arial

پستتوسط Behnam » 25 نوامبر 2007, 19:55

البته شاید کاملاً پرت بگویم ولی فکر می‌کنم که برنامهٔ ورلد یا هر برنامهٔ دیگری نوشته‌ات را با UTF-8 کُدبندی می‌کند و متن درست نمایش داده می‌شود و فرقی نمی‌کند چه قلمی را استفاده کرده‌ای. ولی پرینتر اگر تشخیص بدهد که از قلمی استفاده کرده‌ای که در خود دارد، همان کُدبندی را on the fly به Western تبدیل می‌کند که جا کمتر می‌گیرد و به آن صورتی که گمان می‌کند Arial موجود در پرینتر باید از پس آن بر بیاید به اجرا می‌گذارد. البته باز قضیه پیچیده است و من داستان‌سرایی کرده‌ام ولی به گمانم ذهن را به جای درستی هدایت می‌کند!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 25 نوامبر 2007, 20:03

شما اگر Word را بعد از نصب لئوپارد اینستال کرده باشی، این برنامه فونتهای قدیمی مایکروسافت رو دوباره اینستال میکنه.
البته از برنامه های مایکروسافت هیچ بعید نیست که هر وقت لازم عشقشون کشید، هر چی رو خواستند اینستال کنند. این از خصوصیات مایکروسافته که خیال میکنه صاحب کامپیوترهای مردمه. البته من فکر نمیکنم این مورد در اینجا اتفاق افتاده باشه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 25 نوامبر 2007, 20:21

البته ایلیا جان منظور علی از اریال تغییر یافته قلم‌هایی است که من برای سفاری در تایگر به آنها AAT اضافه کرده بودم و ضمناً نظم و ایندکس گلیف‌-و تعداد گلیف‌ها-یش کاملاً تغییر یافته است ولی برای کامپیوتر همان هویت «اریال» را معرفی می‌کند تا در سفری، برای صفحات وِب فارسی که اریال ویندوز را پیشفرض دارند، متن فارسی را به کمک AAT درست نمایش دهد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Samadi » 26 نوامبر 2007, 00:15

در هر صورت بعد از تغییر قلمها به اورجینالهای آن، الان همه چی خوب شده. دستتان درد نکنه! مرسی!
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پستتوسط Behnam » 26 نوامبر 2007, 02:47

البته توضیح من هم برای این بود که ایلیا بداند که مشکل را درست کشف کرده است ولی اختلاف دو قلم در این مورد خیلی فاحش تر و وضع بسیار بدتر از آن چیزی است که او گمان می‌کرد!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 26 نوامبر 2007, 07:53

بهنام، من هم همین فونتهای شما رو اینستال کرده ام و باز هم باید بگم که دستت درد نکنه، مشکل ما رو که حل کرده.
البته من هنوز لئوپارد رو اینستال نکرده ام و از آریال در لئوپارد خبری ندارم. چی در لئوپارد عوض شده؟ آریال یا نحوه انکودینگ سیستم و یا چیز دیگه؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 26 نوامبر 2007, 08:10

لئوپارد پشتیبانی خود از تکنولوژی OT را کامل کرده است. به همین دلیل هم هست که مثلاً نستعلیق در لئوپارد قابل استفاده است. اریال همانی است که بود. اما حالا به لطف قابلیت OT لئوپارد نه تنها قابل استفاده است، بلکه در مثلاً سفاری هم که خارج از ارادهٔ کاربر ممکن است که ظاهر شود مشکلی پیش نمی‌آورد.
لئوپارد اکنون هم از AAT خود اپل پشتیبانی می‌کند و هم از OT مایکروسافت.
نماد کاربر
Behnam

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 61 مهمان