انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ساخت ویجت

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پستتوسط Ali.Samadi » 06 نوامبر 2007, 03:00

پدرام جان دستت درد نکنه. من یک پیشنهاد دارم و آن اینکه در بخش انجمن و اخبار امکان اینو قرار بدی که بشه کل اخبار و یا کل موضوع را بشه خوند. رضا زحمت کشیده و آر اس اس صفحه رو تعمیر کرده و شاید بتونی از اون استفاده کنی.
feed://irmug.org/portal/backendforum.php
قربانت علی
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط pedramp » 07 نوامبر 2007, 00:27

سلام
این ویجت جدید آماده شد، البته فکر نمیکردم به این زودی درست بشه ولی این dashcode خیلی چیز خوبیه و کار رو راحت میکنه.
دوستان این ویجت رو ببینید و نظر و مشکلاتش رو بگید تا در نسخه های بعدی بهتر بشه.

موفق باشید.
پیوست‌ها
widget_new.jpg
irmug widget image
widget_new.jpg (54 KiB) - بازدید 9170 بار
IRMUG_new.zip
irmug widget
(344.25 KiB) دانلود 269 بار
pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط R_Behnood » 07 نوامبر 2007, 02:18

خیلی جالب و بدرد بخور. دست شما درد نکنه.
من که هیچ نقصی ندیدم و برام جالب بود.
فقط یک پیشنهاد داشتم که اگر بشه سایز پنجره قابل تنظیم باشه یا اینکه دو حالت portrait و lanscape داشته باشه.

ضمنا این ویجت خوب شما باعث شد بخشهایی از ایرماگ رو که کمتر سر میزنم ببینم! منظورم قسمت آمار سایت هست. ۸۰٪ بازدید کننده ها معلوم نیست از چه سیستم عاملی استفاده میکنند؟! ۱۴٪ با ویندوز میان؟! ۵٪ با OS/2؟!!! (-:
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Behnam » 07 نوامبر 2007, 04:25

این سیستمی که پایهٔ سایت ایرماگ است قادر به تشخیص سفاری نیست. گمان نمی‌کنم در مورد سیستم عامل مک هم قدرت تشخیص درستی داشته باشد چون با عقل جور در نمی‌آید که سهم OS/2 در انجمن کاربران مکینتاش از خود مک بیشتر باشد!
اما دست روی دل پر درد علی صمدی نگذار که از وقتی که جلوی ایندکس کردن‌های مکرر گوگل را گرفته‌ایم، تعداد مراجعه کنندگان به ایرماگ سقوط آزاد کرده است!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط pedramp » 07 نوامبر 2007, 22:56

سلام
حالا که بحث به آمار رسید، پیشنهاد میکنم یکی از دوستان که اکانت گوگل(جی میل) داره بره و در گوگل آنالیز یک اکانت بسازه و فقط باید کد جاوا اسکریپتی رو که به شما میده در تمپلیت اصلی سایت قرار بدید، کار بااون خیلی ساده است و آمار کامل و دقیقی هم ارائه میده.
http://www.google.com/analytics

خوش باشید.
pedramp

پستتوسط Behnam » 08 نوامبر 2007, 03:31

من این کار رو کردم ولی ظاهراً آمار رو تنها به کسی که حساب باز کرده می‌ده و مشکل صفحهٔ آمار ایرماگ رو حل نمی‌کنه. به هر حال من کُدی را که برای آمار گوگل در هر صفحهٔ مورد نیاز باید وارد کرد از گوگل گرفته‌ام که چون درست چاپ نمی‌شود اینجا نمی‌آورم ولی آن را برای آینده ذخیره کرده‌ام.
ممنون از راهنمایی‌ات.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط pedramp » 08 نوامبر 2007, 12:56

سلام
بله این اطلاعات رو فقط به مالک اون اکانت نشون میده، ولی باز بهتر از هیچیه و مدیر سایت میتونه از آمارش استفاده کنه.
اگر میخاین که همه بتونن این آمار رو ببینند، باید در این سایت های کانتر که ایرانی و خارجیش فراوونه ثبت نام کنید
اونها هم آمار کامل میدن البته کاربر برای دیدن آمار باید به سایت اونها بره و شما هم باید یک باکس کانتر رو در تمپلیت اصلی سایت قرار بدید.
pedramp

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 نوامبر 2007, 19:15

واقعا دستت درد نکنه پدرام جان :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 08 نوامبر 2007, 21:04

پدرام جان،

اولا ممنون بابت ویجت. نزد من هم خوب کار می‌کند.
در مورد گوگل آنالتیک، حدود ۲ سال پیش من و دوستمان علی رستگار یک حسابی برای ایرماگ باز کردیم. علی کدهای مربوطه را به صفحهٔ ایندکس ایرماگ اضافه کرد. فکر کنم بعد از مدتی این مسئله باعث مشکلات تکنیکی برای صفحه شد و علی مجبور شد آن کدها را حذف کند.
من همین کار را برای صفحهٔ محل کارم انجام دادم و آن نیز باعث اشکالات جورواجور شد و مجبور شدیم به توصیه سیستم ادمینستراتورمان کدهای اچ تی ام ال مربوط به گوگل آنالیتیک را حدف کنیم. البته تصمیم در این مورد با خود علی صمدی است من فقط خواستم تجربهٔ خود را در این مورد به اطلاع رسانم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط pedramp » 08 نوامبر 2007, 21:41

سلام
با تشکر از دوستان،
الان که سورس صفحه رو دیدم، مثل اینکه یکی از دوستان کد جاوا اسکیپت مربوط به گوگل آنالیتیکس رو به صفحه اضافه کرده.
امید وارم که مشکلی ایجاد نکنه

موفق باشید.
pedramp

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 نوامبر 2007, 14:15

حقیقتش من فقط ۲ سال پیش یادمه که کدهارو اضافه کردیم یادم نمیاد حذفشون کرده باشیم و در نتیجه احتمالا کدها همینجا بوده و حذف نشده. خلاصه اینکه از ۱۷ نوامبر ۲۰۰۵ تا الان اطلاعات بازدیدکننده‌ها در Google Analytics هست. احمد و علی(صمدی) هم به آمار دسترسی دارند، اگر در دسترسی مشکل دارید به من خبر بدید و همچنین سایر دوستانی که علاقه‌مند به دیدن آمار هستن به من خبر بدن.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 10 نوامبر 2007, 21:03

حدس من این است که آن کُد جاوا اسکریپت که من از گوگل گرفته‌ام فقط برای حساب تازه‌ای است که خودم باز کرده‌ام و حساب جدید من نمی‌تواند از کُدی که دوسال پیش برای حساب دیگری نصب شده است استفاده کند. از سوی دیگر من می‌توانم به حساب جدیدم آدرس کاربران دیگری را اضافه کنم تا آنها هم به آن آمار دسترسی داشته باشند. البته اگر کُدهای ویژهٔ حساب من به صفحات ایرماگ اضافه شده باشند.
کلاً این راه حل برای یک «محفل خصوصی» است و جای صفحهٔ آمار ایرماگ را نمی‌تواند بگیرد. این هم عکس پاسخی که حساب جدید من به صفحهٔ اول ایرماگ می‌دهد.
پیوست‌ها
Picture 4.jpg
حساب جدید برای گوگل آنالیتیکس
Picture 4.jpg (72.58 KiB) - بازدید 9099 بار
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط pedramp » 10 نوامبر 2007, 22:25

چرا از این کانتر های رایگان استفاده نمیکنید؟
این دوتا فارسی هستند
http://www.persianstat.com
http://www.webgozar.com
و خارجی هم خیلی زیاده با یک جستجوی ساده میتونید تعداد زیادیشونو پیدا کنید.
pedramp

پستتوسط Behnam » 10 نوامبر 2007, 22:56

ممنون پدرام.
ایده‌آل این است که همان صفحهٔ آمار ایرماگ، با اینترفیس فارسی، اطلاعات مختلف آماری را با اعضای ایرماگ در میان بگذارد. در واقع همان کاری که در حال حاضر می‌کند، منتها با حساب و کتاب درست!
نماد کاربر
Behnam

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان