انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ساخت ویجت

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

ساخت ویجت

پستتوسط pedramp » 14 اکتبر 2007, 03:26

سلام
امروز به سرم زد که ببینم ساخت ویجت چطوریه، خلاصه شروع به کار کردم و نتیجه کار هم این شد که میبینید.
اما فقط در باره این ویجت یکی دو نکته هست که باید بگم:
برای خبر از آر اس اس استفاده میشه و برای بقیه امکانات کل صفحه لود میشه و قسمت مورد نظر از صفحه جدا و نمایش داده میشه
به همین خاطر هم در بارگزاری کمی زمان بیشتری مصرف میشه و هم اینکه اگر تمپلیت کل سایت یک روزی تغییر کنه این بخش هم کار نمیکنه

راستش این ویجت رو هم برای استفاده، و به عنوان یک محصول کاربردی تولید نکردم و فقط خواستم که خودم این کار رو یاد بگیرم، الان هم فقط این رو اینجا قراردادم تا شما دوستان اگر ویجت کاربردی با مفیدی به نظرتون میرسه بگید و روش فکر کنیم تا بشه اون رو ساخت.

با تشکر.
پیوست‌ها
irmug.wdgt.zip
(246.44 KiB) دانلود 333 بار
irmug_w.jpg
irmug_w.jpg (30.5 KiB) - بازدید 10982 بار
pedramp

پست‌ها : 142

پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط Ali.Samadi » 14 اکتبر 2007, 13:51

سلام پدرام جان،
ماشالاه چقدر تو فعالی!
خیلی قشنگ و کامل شده. فقط دو تا پیشنهاد داشتم. یکی اینکه اگر بشه آدم بتونه در بخش انجمن آخرین متن ارسالی رو بخونه مثل آر اس اس در سفری. و دوم این که کاربر بتونه اندازهٔ پنجره رو تغییر بده. وگرنه عالی هست خسته نباشی.
راستی یک سوالی داشتم میتونه اون صفحهٔ صفحهٔ تصادفی ویکی رو به صفحهٔ اول ویکی ایرماگ هم اضافه کنی؟
دستت درد نکنه علی
پیوست‌ها
Bild 1.png
Bild 1.png (113.88 KiB) - بازدید 10974 بار
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط pedramp » 14 اکتبر 2007, 14:39

سلام
علی جان متشکرم.
اگه بدونی چقدر دنبال آر اس اس انجمن گشتم، ولی نتونستم پیدا کنم و بخاطر همین کلی راه های غیر معمول استفاده کردم تا بتونم اطلاعات ر بکشم بیرون.
ایشالا همگی دوستان که نظرشون رو دادن از اول یک ویجت کامل با همه ویژگی ها میسازم.

درباره سوال شما:
توی خود سایت اگر منظورتونه، بله کار مشکلی نیست میتونم براتون انجام بدم.

خوش باشید.
pedramp

Re: پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط Ali.Samadi » 14 اکتبر 2007, 14:52

pedramp نوشته است:[نمایش]
سلام
علی جان متشکرم.
اگه بدونی چقدر دنبال آر اس اس انجمن گشتم، ولی نتونستم پیدا کنم و بخاطر همین کلی راه های غیر معمول استفاده کردم تا بتونم اطلاعات ر بکشم بیرون.
ایشالا همگی دوستان که نظرشون رو دادن از اول یک ویجت کامل با همه ویژگی ها میسازم.

پدرام جان اونطوری که من فهمیدم آر اس اس انجمن استاندارد نیست. مثلا اگر شما همین آدرس آر اس اسز که من در سفری از آن استفاده میکنم را به برنامه‌های RSS reader بدی error میده.
آدرسی که من در سفری از آن استفاده میکنم اینه:
feed://irmug.org/portal/backendforum.php
ببین میشه از آن استفاده کنی؟
در مورد خواهش من :

درباره سوال شما:
توی خود سایت اگر منظورتونه، بله کار مشکلی نیست میتونم براتون انجام بدم.

آره منظورم دقیقا اینه. خیلی عالی میشه
Ali.Samadi

پاسخ: Re: پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط Behnam » 14 اکتبر 2007, 17:40

ببینم این ویجت روی سایت نصب می‌شه تا بصورت pup-up ظاهر بشه یا روی «کارنما»ی کاربر؟ اگر روی صفحهٔ ایرماگ نصب می‌شه که خیلی خوب می‌شه صفحهٔ تصادفی ویکی رو توی ایرماگ نشون بده. ضمناً دستت درد نکنه پدرام ایرماگ رو از خماری درآوردی!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: Re: پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط pedramp » 14 اکتبر 2007, 21:46

سلام
بهنام جان این روی دستگاه کاربر نصب میشه اما میشه مثل همین رو درست کرد و کنار سایت قرارداد مثلا زیر بخش برنامه مجانی که بیاد و صفحه تصادفی ویکی رو اونجا نمایش بده.
سیستم پاپ آپ دیگه تقریبا قدیمی و از کار افتاده ای هستش جدا اینکه کاربر رو اذیت میکنه کلا الان خیلی از مرورگر ها جلوشو میگیرن و نمایش داده نمیشه.

علی جان تا اونجایی که فهمیدم شما نظرتون اینه که در قسمت ویکی صفحه اول زیر اون متن یک صفحه اتفاقی نشون بده.
کاره ساده ای هستش، فقط من با سیستم ویرایش ویکی ها آشنایی ندارم ولی فکر میکنم برای ذخیره تگ های اچ تی ام ال باید دسترتی مدیر یا شاید اف تی پی داشته باشی. اگر مایلید میتونم اون رو براتون درستش کنم. (مثل اینکه همه بیشتر دوست دارید به خود وب سایت رسیده بشه تا ساخت ویجت و از این چیزا !).

راستی پیش تر از این در همین انجمن دیده بودم که حرف از طراحی قالب گرافیکی و این چیزا بود، کسی خیال نداره کاری انجام بده؟
pedramp

Re: پاسخ: Re: پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط Ali.Samadi » 14 اکتبر 2007, 22:38

علی جان تا اونجایی که فهمیدم شما نظرتون اینه که در قسمت ویکی صفحه اول زیر اون متن یک صفحه اتفاقی نشون بده.
کاره ساده ای هستش، فقط من با سیستم ویرایش ویکی ها آشنایی ندارم ولی فکر میکنم برای ذخیره تگ های اچ تی ام ال باید دسترتی مدیر یا شاید اف تی پی داشته باشی. اگر مایلید میتونم اون رو براتون درستش کنم. (مثل اینکه همه بیشتر دوست دارید به خود وب سایت رسیده بشه تا ساخت ویجت و از این چیزا !).

راستی پیش تر از این در همین انجمن دیده بودم که حرف از طراحی قالب گرافیکی و این چیزا بود، کسی خیال نداره کاری انجام بده؟

پدرام جان من که خیلی خوشحالم که تو این ویجد رو ساختی. و به نظر من این ویجد امکانات زیاد و جالبی داره.
ولی اگر در اولین صفحهٔ ویکی صفحهٔ تصادفی رو اضافه کنیم میتونه دعوتی برای کاربران باشه که از ویکی بیشتر استفاده کنند.

مسئلهٔ قالب صفحه هم منتظر یکی بودیم که سوال کنه تا بتونیم بندازیمش گردنش. راستش یک نفر گفته بود که این کار رو میکنه ولی بعد رفت و خبری ازش‌نشد. حالا که سوال کردی، نمیخواهی دستی به صورت این صفحه بکشی؟
Ali.Samadi

Re: پاسخ: Re: پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط Behnam » 15 اکتبر 2007, 01:54

بهنام جان این روی دستگاه کاربر نصب میشه اما میشه مثل همین رو درست کرد و کنار سایت قرارداد مثلا زیر بخش برنامه مجانی که بیاد و صفحه تصادفی ویکی رو اونجا نمایش بده.
سیستم پاپ آپ دیگه تقریبا قدیمی و از کار افتاده ای هستش جدا اینکه کاربر رو اذیت میکنه کلا الان خیلی از مرورگر ها جلوشو میگیرن و نمایش داده نمیشه.

آره من هم با ‌pop-up میونه‌ای ندارم. منظورم برقراری نوعی سهولت تجربهٔ کاربری روی صفحهٔ اول ایرماگ بود که ویکی رو به کاربران معرفی کنه.

فعلاً روی سفاری من یک جایی برای صفحهٔ تصادفی ویکی باز شده ولی چیزی رو نشون نمی‌ده.

قربانت،
بهنام
نماد کاربر
Behnam

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط Ali.Samadi » 15 اکتبر 2007, 02:14

پدرام جان به نظر بخش‌اخبار ویجد کار نمیکنه درسته؟

بهنام عزیز در تلاشیم که اون بخش تصادفی رو به صفحه اضافه کنیم.
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: ساخت ویجت

پستتوسط pedramp » 15 اکتبر 2007, 12:01

سلام
بله مثل اینکه در تغییراتی که آخر همه روش دادم یک اشتباهی کردم و بخش اخبارش از کار افتاده ولی بقیه درسته :joy:

درباره طراحی ایرمگ هم باید بگم که من زیاد کار گرافیک بلد نیستم، ولی اگر کسی گرافیک جدید رو زد میتونم توی کار slice, javascrtip, و.. کلا UI اون در خدمتتون باشم
pedramp

پستتوسط Behnam » 15 اکتبر 2007, 13:10

این مشکل شاید انحصاراً مربوط به سفاری من باشد. تاکنون هم من یک «منوی ویژه» داشته‌ام که هیچکس دیگر ندارد و هیچ خاصیتی هم ندارد! ولی برای محکم‌کاری هم که شده عکس آن را می‌فرستم تا مطمئن شوم آیا دیگران هم چنین چیزی را در صفحهٔ ایرماگ مشاهده می‌کنند یا نه.
پیوست‌ها
Picture 10.jpg
Picture 10.jpg (16.33 KiB) - بازدید 10908 بار
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Samadi » 15 اکتبر 2007, 13:13

آره بهنام جان،
بنده اینو اضافه کردم. امیدوارم بتونیم با کمک پدرام اینو در طی امروز به کار بندازیم.
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پستتوسط Behnam » 16 اکتبر 2007, 02:05

عالی شد. حالا خوب کار میکنه. حالا اگر اینو یکی دو طبقه ببری بالاتر شاید بهتر باشه.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط سورنا » 20 اکتبر 2007, 03:23

من دو تا RSS دارم برای لیست دستور غذاهای ایرانی در Kalamala.com. کسی اینجا هست که علاقه مند باشه یک ویجت براشون بسازه؟

دستور غذاها به زبان انگلیسی:
feed://www.kalamala.com/rss3.php?cPath= ... n&limit=no
دستور غذاها به زبان فارسی:
feed://www.kalamala.com/rss3.php?cPath= ... i&limit=no
نماد کاربر
سورنا

پست‌ها : 118

پستتوسط pedramp » 05 نوامبر 2007, 17:19

سلام
امروز شروع به ساخت ویجت جدید برای ایرماگ کردم، سعی میکنم در هفته آینده تمومش کنم
اما باز هم دوستان اگر نظری دارن بگن تا در این نسخه اونهارو اعمال کنم

موفق باشید.
پیوست‌ها
Picture 2.jpg
new widget
Picture 2.jpg (20.02 KiB) - بازدید 10853 بار
pedramp

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 32 مهمان