انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Pixelmator — پیکسلمیتور

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Pixelmator — پیکسلمیتور

پستتوسط Ali.Samadi » 19 اوت 2007, 20:59

سلام،
سه روز پیش نسخهٔ برنامهٔ Pixelmator بالاخره پخش شد. بعد از امتحانات اولیه باید بگم که برنامهٔ بسیار جالبی هست. البته هنوز اشکالاتی داره ولی امکانات فراوان آن و پشتیبانی از بیش از ۱۰۰ فرمت آن را به یک برنامهٔ پرقدرت گرافیک میکنند.
این برنامه‌‌ حتی از فایلهای چند ‌لایه‌ای فتوشاپ هم پشتیبانی کرده و هم امکان وارد کرد فایلها و هم صدور آنها را داره. و مهم تر از آن پشتیبانی این برنامه از فارسی موجود هست. در دو تصویر پایین میتونید ببیند که فایلی رو که من با این برنامه تولید کردم با فتوشاپ با لایه‌های آن باز کرده‌ام.

http://www.pixelmator.com/
پیوست‌ها
Bild 1.jpg
فایل در Pixelmator
Bild 1.jpg (341.51 KiB) - بازدید 13180 بار
Bild 2.jpg
فایل در فتوشاپ با لایه‌های متفاوت
Bild 2.jpg (364.51 KiB) - بازدید 13181 بار
آخرین ویرایش توسط Ilia on 11 ژوئیه 2012, 18:17, ویرایش شده در 2.
دلیل: تغییر عنوان و انتقال مبحث
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پاسخ: نسخهٔ بتای برنامهٔ Pixelmator

پستتوسط Ahmad » 19 اوت 2007, 21:46

علی جان با سلام

شاید باور نکنی. من همین چند دقیقه پیش داشتم مطلبی را راجع به این برنامه می نوشتم که دیدم شما به این موضوع پرداخته‌اید. البته من نسخهٔ بتای این برنامه را در اختیار نداشتم و مطلب من بیشتر براساس اطلاعاتی بود که در سایت این برنامه منتشر شده بود و نیز مطلب کوتاهی که سایت مک ورلد سوئد در اینباره تحت عنوان «پیکسل ماتور، کشندهٔ فتوشاپ» منتشر کرده بود. دستت درد نکند. مطلب شما بمراتب کاملتر از آنچه که من می‌خواستم بنویسم است.

من حتی مدتی پیش به یکی از براداران «ساولیوس» ایمیلی فرستادم و از او خواستم که از موتور متن سیستم در برنامه‌اش پشتیبانی کند و در نتیجه نوشتار راست به چپ. جواب وی را در پایین می آورم. هدف من این بود که اعضا را بسیج کنیم برای فرستادن درخواست و آنها را تشویق به گنجاندن پشتیبانی از فارسی بناییم. حال با شرح شما مشخص شد که برنامه از فارسی بخوبی پشتیبانی می‌کند.
راستی نسخهٔ بتا را چگونه می‌شود بدست آورد و آنرا تست کرد؟
از نکات جالب این است که این برنامه توسط دو برادر در حال تهیه است که مرا به یاد براداران «ردلر» ملل، می اندازد.
 قربانت،
احمد
متن جواب به نامهٔ من:

[left]
Hi there,
I can't promise that, but we'll see what we can do about that.
Best,

Saulius [/left]
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Samadi » 19 اوت 2007, 22:28

متاسفانه این برنامه هنوز بصورت بتای بسته پخش میشه و در دسترس عموم قرار نگرفته.
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پستتوسط Ahmad » 19 اوت 2007, 22:57

علی جان

طبق تست‌هائی که شما انجام داده‌اید آیا می‌شود به این برنامه لقب «کشنده فوتوشاپ» را داد؟

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 19 اوت 2007, 22:57

من چند وقت پیش خبر این برنامه رو دیده بودم. برنامه بسیار جالبی بنظر میاد. البته دادن لقب "کشندۀ فتوشاپ" اغراقه. فکر نمیکنم که حتی اپل هم با اون همه امکاناتش جرات کنه که بخواد یه برنامۀ PhotoShop Killer بنویسه. فتوشاپ آس برنامه های دوبیه.
اما باید این شرکت کوچک رو بسیار تحسین کرد که چنین برنامۀ جالب و مفصلی رو در دست تهیه دارہ. من ممکنه فقط برای حمایتشون هم که شده برنامه رو بگیرم. بخصوص که قیمتش هم مناسبه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ali.Samadi » 19 اوت 2007, 23:27

این برنامه که از برنامهٔ بازمتن image magic استفاده میکنه، به نظر من میتونه برای برنامهٔ Photoshop elements یک رقیب بزرگی بشه. و این خودش یک قدم خیلی بزرگی میتونه باشه. ولی صد در صد امکانات فتوشاپ از امکانات یک برنامهٔ انفرادی خیلی بیشتره. ولی راستش را بخواهید، فکر کنم برای کارهای ویدیویی بشه این برنامه را جایگزین فتوشاپ کرد.
Ali.Samadi

پستتوسط Behnam » 01 دسامبر 2007, 03:20

سازندگان Pixelmator در جریان ساختن آخرین نسخه Kitten به این پی برده‌اند که در Core image سیستم اپل، باگی وجود دارد که باعث memory leak می‌شود. ابتدا گمان می‌کردند که این باگ از نرم‌افزار خودشان است و در تلاش رفع باگ بود که به این نکته پی برده‌اند!
http://www.pcpro.co.uk/macuser/news/142 ... -leak.html
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 12 مه 2008, 21:34

نسخه Pixelmator 1.2 منتشر شد.
ars technica یک مقاله داره که آدرسش اینه:
http://arstechnica.com/journals/apple.a ... s-and-more

از قرار این نسخه با اضافه کردن curve و guide و خط کش و غیره کلی پیشرفت کرده.
من این برنامه رو امتحان کردم. باید بگم که بدون guide برای من عملا بی استفاده بود.

از قرار این آپدیت برای کسانی که ورژن یک رو خریدند مجانیست.
http://www.pixelmator.com

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 21 فوریه 2009, 19:24

نسخهٔ Pixelmator 1.4 هم بیرون آمد.
این نسخه موتور نقش‌گری تازه‌ای دارد و نیز قابلیت این را دارد که پلاگین‌های فتوشاپ برای Brushes را بکار گیرد.
http://www.pixelmator.com/
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط lachini » 23 فوریه 2009, 01:27

آیا Pixelmator با PaintShop Pro قابل مقایسه است؟ به دلیل قیمت بالای Adobe CSبه کمال رضایت در Windows با Corel PaintShop Pro کار می کردم. این برنامه هم با لایه و ماسک کار می کند. متاسفانه این برنامه برای مکینتوش موجود نیست.
lachini

پست‌ها : 5

پستتوسط Ilia » 23 فوریه 2009, 17:14

من با PaintShop Pro کار نکرده‌ام اما Pixelmator رو دارم. این برنامه با آپدیت‌های اخیرش پیشرفت خوبی داشته و قابل استفاده‌تر شده. اگر در نظر داشته باشید که قیمت اون فقط ۶۰ دلار بیشتر نیست به نسبت هزینه‌اش بسیار عالیست. بخصوص که فارسی رو هم بخوبی پشتیبانی میکنه.

من از خریدش راضیم. کورل معمولا برنامه‌های مفصلی بیرون میده. من همونطور که گفتم با این برنامه PaintShop کار نکرده‌ام اما میتونم حدس بزنم که باید برنامه مفصلی باشه مخصوصا که کلمه پرو رو هم بهش اضافه کرده‌اند. :-)

Pixelmator محصول دست دو برادره که یکیشون در حقیقت برنامه نویسشه. سعیشون رو هم میکنند که از امکانات خود OSX تا جایی که میتونند استفاده کنند. برای همین هم هست که مثلا فارسی رو پشتیبانی میکنند و یا فیلترهای Core Image و یا Quartz و غیره. دائم هم آپدیت بیرون میدهند که همه تا اینجا برای کسانی که ورژن یک رو خریده‌اند مجانی بوده.

http://www.pixelmator.com/specs

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط lachini » 24 فوریه 2009, 01:06

خیلی ممنون. برنامه Pixelmator را امتحان کردم و به راحتی توانستم چند تغییر به عکس هایم بدهم. این برنامه با PaintShop Pro قابل مقایسه است. چند مرطبه (دیروز و امروز) Crash کرد البته بدون از دست دادن کارهای انجام شده. به هر حال برای کار شخصی کافی است و قیمتش معقول.
lachini

پست‌ها : 5

Re: Pixelmator

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئیه 2012, 03:12

بزرگترین مشکلی که من همیشه با pixelmator داشتم این بود که برای ادیت سریع یک عکس png یا jpg، شدیداً اصرار داره که ما همه چیز رو اول به فرمت pxm ذخیره کنیم و بعد عکس تغییریافته رو export کنیم و بگیم که بله، قصد داریم روی عکس اولیه replace بشه و باز یک تغییر دیگه و باز این روند اعتصاب خرد کن. ... در تنظیم آتش که من هیچ چیزی پیدا نکردم، اما الآن با پشتیبانی ش تماس گرفتم در مورد این مشکل و گفتند که راه حلش وارد کردن دستور زیر در ترمیناله:

کد: انتخاب همهٔ
defaults write com.pixelmatorteam.pixelmator alwaysUseNativeFormat -bool no
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: Pixelmator

پستتوسط Behnam » 11 ژوئیه 2012, 07:08

ممنون از این راهنمایی. چیز به درد بخوری هست. حالا جالبه که اگر از Pixelmator به عنوان ادیتور خارجی Aperture استفاده کنی، فایل با فورمتی که در اکسپورت اپرچر تعیین کرده‌ای در پیکسلمیتر باز می‌شه (TIFF یا PSD) ولی وقتی که مثلاً یک لایه (layer) بهش اضافه می‌کنی، ازت می‌پرسه که یک duplicate درست بکنه یا نه. که باید بگی نه (continue anyway) اونوقت توی همون TIFF یا PSD باقی می‌مونه. اگر این کار رو نکنی ویرایش در دیوان (library) اپرچر به درستی ضبط نخواهد شد.
راستی من این چند روز اخیر چند تا از ابزار Pixelmator رو تازه کشف کردم که باهاش کارهایی می‌شه کرد که اصلاً گمان نمی‌کردم از عهدهٔ Pixelmator بر بیاد. مثلاً انتخاب یک آسمان با تکه‌های ابر پشت یک درخت پر شاخ و برگ، با حفظ همهٔ جزئیات شاخ و برگ‌ها (extraction).
نماد کاربر
Behnam

Re: Pixelmator — پیکسلمیتور

پستتوسط Pooria Azimi » 10 اوت 2012, 14:09

عجیبه... من مطمئن بودم ماههاست که قیمت Pixelmator از 30 دلار به 15 دلار کاهش یافته بود، اما الآن که نگاه کردم در AppShopper نوشته فقط از ماه گذشته این کاهش قیمت اتفاق افتاده...

http://appshopper.com/mac/graphics-design/pixelmator

پیرو تصور غلط قبلی، من فکر می کردم که قیمت 15 دلار قراره برای همیشه باقی بمونه (به خاطر فروش بالایی که در مک اپ استور داشته اند)، اما الآن در چند جا خوندم که این قیمت "موقتی" ـه و این "حراج" به زودی برداشته خواهد شد و خواستم در این تاپیک بنویسم که اگر قصد خرید یا استفاده از این برنامه رو دارید، حتماً سریعاً اقدام کنید. هر چند 30 دلار هم برای همچین برنامۀ مفیدی زیاد نیست، اما حالا که می شه با 15 دلار خریدش بهتره فرصت رو از دست ندهید :-) مخصوصاً اگر داخل ایران هستید چون ممکنه علاوه بر افزایش قیمت برنامه دلار هم قیمتش هزار درصد افزایش پیدا بکنه...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 44 مهمان