انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رنگی کردن آیکون‌های ساید بار (Sidebar)

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: رنگی کردن آیکون‌های ساید بار (Sidebar)

پستتوسط Arzhang » 03 نوامبر 2015, 01:41

XtraFinder برنامه‌اش را به روز کرده است و در آن توضیح داده است که برای راه‌اندازی‌اش چه کاری با سیستم می‌کند. سازنده‌ی برنامه توضیح داده است که برای راه‌اندازی XtraFinder لازم است «بخشی» از سیستم امنیتی ال‌کپتین (SIP) یا System Integrity Protection غیر فعال شود. خود سازنده هم یادآور شده است که با این کار، امنیت کامپیوتر شما کم‌تر خواهد شد.
سازنده‌ی XtraFinder گفته است که با اجرای دستور csrutil enable --without debug این امکان به XtraFinder داده می‌شود تا بتواند کدهای خودش را به فایندر وارد کند.
برای حذف فرمان بالا (که بخشی از SIP را غیر فعال می‌کند) لازم است دوباره کامپیوتر را در حالت Recovery بوت کنید و این بار در ترمینال فرمان csrutil clear را تایپ کنید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ilia » 03 نوامبر 2015, 18:44

هر کسی روی مکش یک جور کار میکنه. از قرار رنگ آیکان‌ها برای بعضی‌ها خیلی مهم باید باشد. اما من راستش اصلا به آنها سالی یکبار هم نگاه نمیکنم. علتش هم این است که خودم را به استفاده از شورتکات‌ها عادت داده‌ام. این چند تا شورتکات را حفظ و خودتان را برای یک عمر خلاص کنید:
GoShortcuts.jpg

اگر زیاد بودند، این چند تایی که هایلایت کرده‌ام، بیشتر کارها را راه می‌اندازه.

برای راه انداختن اپلیکیشن‌ها و غیره هم من خودم تا به حال از Quicksilver استفاده میکردم و هنوز میکنم، اما قصد دارم که برای آنهم بزودی به خود اسپاتلایت سوئیچ کنم.
Spotlight_Search.jpg
Spotlight_Search.jpg (7.58 KiB) - بازدید 9159 بار

که شورتکاتش را هم میشود هر چه بخواهی بگذاری:
KB_Sortcuts.jpg

این شورتکات‌ها در مواقع باز یا سیو کردن هم کار میکنند. و در آن مواقع میشود فولدرهایی که اخیرا انتخاب شده‌اند را هم با کلیک با ماوس بر روی اسم فولدری که در آن هستید انتخاب کنید. با این نحوهٔ کار کردن، اصلا شما احتیاج ندارید که به آن آیکان‌ها نگاه کنید و حتی آنها را باز نگه دارید.

من بخاطر استفاده از این روش حتی داک را هم میزان کرده‌ام که خودش را مخفی کند. چون واقعا چندان به وجودش نیازی نیست.

بیخود امنیت کامپیوتر را بخاطر همچین چیزهایی نباید زیر سوال برد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 05 مه 2018, 22:28

اگر شما هم مثل من هنوز از رنگی نبودن سایدبار اذیت می‌شوید و روی سرعت کار کردن‌تان تأثیر منفی می‌گذارد، و برخلاف آن چه ایلیا گفته، شورت‌کات‌ها کارتان را راه نمی‌اندازد، برنامه‌ی توتال فایندر را می‌توانید از این‌جا بخرید و نصب کنید که تا High Sierra هم کار می‌کند:
https://totalfinder.binaryage.com

البته این برنامه هم به همان روشی که بالاتر گفته‌ام باید فعال شود و این روشی نیست که کسانی مثل ایلیا دوستش داشته باشند. پس مسؤولیت استفاده ازش با خودتان است.

اما این که چرا من سراغش می‌روم این است که در بازه‌های زمانی مختلف، استفاده‌ام از فولدرهایی متفاوت زیاد می‌شود. مداوماً با فولدرهای متفاوتی سر و کار دارم بنابراین بودن‌شان در سایدبار برایم خیلی مهم است چون سریع من را به آن‌ها می‌رساند. پس از مدتی این فولدر دیگر برایم کار ندارد و دیگری لازمم می‌شود.
برنامه‌ی بسیار خوب و پرتوان دیگری‌ست به نام Better touch tool که آن را خریده‌ام و استفاده می‌کنم اما این برنامه هم مشکل من را حل نمی‌کند. خلاصه بین روی مخ رفتن و عصبانی شدن در مقابل سیخ کوچکی کردن توی کامپیوتر، من دومی را انتخاب کرده‌ام.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان