انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

برنامه‌سازی iOS و Mac

محلی برای نرم افزارهای سایت ساز و مباحث مربوط به برنامه‌نویسی چون Objective-C ،Cocoa و غیره

پاسخ: برنامه‌سازی iOS و Mac

پستتوسط 123alireza » 26 آوریل 2015, 18:58

سلام ...بچه ها میخواستم بدونم برای برنامه نویسی c# در مک از چه برنامه ای استفاده کنم????(برنامه ای رو معرفی کنید که بتونم برای ویندوز باهاش برنامه بنويسم)
123alireza

پست‌ها : 40

پستتوسط Ilia » 26 آوریل 2015, 22:49

جواب سوالت را دوستان برنامه‌نویس باید بدهند. اما من باز همین نکنه را دوباره میگویم که بنظر من اگر شما کارت نوشتن برنامه برای ویندوز است و بازی برنامه‌های ویندوزی، بهتر است که کامپیوتری بخری که با ویندوز می‌آید.
هم ارزانتر است و هم پیچیدگی داستان کمتر است وهم حیف ماشین نمیشود.

این داستان کسی است که چند سال پیش یک مک خریده بود و تبدیلش کرده بود به ویندوز و سوالاتش را اینجا میپرسید.
viewtopic.php?f=27&t=2460

از اول آن بحث را بخوانید. حتما برایتان جالب خواهد بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iShahin » 27 آوریل 2015, 08:20

Ilia نوشته است:[نمایش]
این داستان کسی است که چند سال پیش یک مک خریده بود و تبدیلش کرده بود به ویندوز و سوالاتش را اینجا میپرسید.

ایلیا جان من این تاپیک و دیگر تاپیک این دوستمان رو خواندم و باید بگوییم که احترامم به ایرماگ و به ویژه به شخص شما ۱۰۰۰ برابر شد. :thumbs_up: :)
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط iShahin در 27 آوریل 2015, 17:30.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط iSam » 27 آوریل 2015, 13:11

دوست عزیز من هم ممنونم. من برنامه نویسی مک و آیفون نکرده ام و فرصتی برای آن نداشته ام. اگر بشود من هم شرکت می کنم که شاید بتوانم در کارم هم از آن استفاده کنم و کمی از پایتون و میکروکنترلر و اوراکل فاصله بگیرم :)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط iSam » 27 آوریل 2015, 13:14

پوریا جان از شما هم ممنونم. البته من معتقدم که برای دوستان فارسی زبان، اوایل یک آموزش فارسی بهتر و کاربردی تر است. بنده به شخصه مشکلی ندارم و داکیومنت خواندن برایم عادی است ولی میدانم که بالای ۹۰ درصد مردم حوصله داکیومنت خواندن و شروع بدون مدرس و از همه مهمتر زبان غیر فارسی را ندارند. بماند که بنده در این چند سال، خودم انگلیسی ام افت شدید کرده، چون آلمانی شده زبان مادریم آن هم با ملتی که جز زبان خودشان بهت سلام هم بزور می دهند.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 27 آوریل 2015, 16:05

iShahin نوشته است:[نمایش]
Ilia نوشته است:[نمایش]

ایلیا جان من این تاپیک و دیگر تاپیک این دوستان رو خواندم و باید بگوییم که احترامم به ایرماگ و به ویژه به شخص شما ۱۰۰۰ برابر شد. :thumbs_up: :)

شاهین جان، از نظر لطفت بسیار متشکرم. :blush:
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط 123alireza » 27 آوریل 2015, 22:14

سلام بچه ها.....می تونید برنامه ای بهم معرفی کنید که برای برنامه نویسی c# باشه (من میخوام از طریق مک برای ویندوز برنامه نویسی کنم...

سوال بعديم:: میخواستم بدونم برنامه های. که در مک ، برای ویندوز نوشته ميشه ، آیا در همان مک برای تست برنامه اجرا میشه ?? یا باید حتما برنامه نوشته شده رو به ویندوز انتقال بدی و بعد امتحان کنی ??
123alireza

پستتوسط 123alireza » 28 آوریل 2015, 21:54

آقای ایلیا جواب بديد ......دوستان جواب مبخوام ......ممنونوووننم.
123alireza

پستتوسط Ilia » 28 آوریل 2015, 21:58

دادم. نخوندی. دومین پست همین صفحه رو ببین.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 28 آوریل 2015, 23:58

Mono برای OS X هم وجود داره، اما زجری که برای استفاده از اون برای ساخت برنامه‌های #C خواهید کشید (حتی اگر برنامه‌های GUI نباشند) به‌قدری زیاده که عملاً نمی‌ارزه... http://www.mono-project.com/docs/about- ... tforms/osx
نسخهٔ پولی، منتها بیشتر برای توسعهٔ برنامه‌های موبایل: http://xamarin.com/platform

ممکنه وضع در آینده تغییر بکنه، اما در حال حاضر توسعه و تست برنامه‌های CLR (از جمله #C) در مکینتاش (یا حتی لینوکس) اصلاً لذت‌بخش نیست.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط 123alireza » 29 آوریل 2015, 19:02

سلام اگه کسی برنامه نویسی ios میکنه ، میخواستم بدونم که کسی که بلده برنامه نویسی ios کنه ، و برای کار میتونه بدون این که تو شرکتی (چه ایراني چه خارجی )استخدام بشه ، از اون شرکت ها پروژه ها شومن قبول کنه و خودش در هر مکانی که خواست اون پروژه ها رو انجام بده ، بدون این که در شرکتی استخدام به کار بشه ??????

منظور اصلی : من يه کار آزاد و بدون دردسر دارم (اکسر روز تو مغازه می شینم و جنس هام رو ميفروشم)میخواستم بدونم که آیا میتونم بدون اينکه تو شرکت استخدام بشم ، کار برای برنامه نویسی ios گیر بیارم ???
123alireza

پستتوسط Ilia » 30 آوریل 2015, 05:51

نمیخواهم که دلسرد بشی، اما خارجی‌ها یه ضرب المثل دارند که میگه:
Don't quit your day job for that

یاد گرفتن هر چیزی همیشه کار خوبیه. کاش که منهم یک شغل مثل شما داشتم که بهم این فرصت رو میداد که بیشتر چیزهای جدید یاد بگیرم. اگه تهران بودم میومدم شاگردت میشدم یکی در میون مشتریها رو راه مینداختیم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط 123alireza » 30 آوریل 2015, 10:05

ممنون اقا ایلیا آقایی
123alireza

پستتوسط iSam » 01 مه 2015, 13:15

حالا کی می خوای شروع کنی کلاست را بزرگ مرد؟ البته من یک نظر دارم، چون اکثرا با برنامه نویسی آشنایی ندارند، بهتر است چند جلسه اول را در زمینه آشنایی با برنامه نویسی و آبجکت اورینتد و ... توضیح بدی که دوستان آمادگی پیدا کنند. برای شروع هم پایتون یا شل اسکریپت مناسب باید باشه. حالا این وسط ماها هم که بلدیم، میتونیم کلی چیز یاد بگیریم تا خود آبجکتیو سی را شروع کنی که بچسبیم بهش :)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 01 مه 2015, 15:35

سامان جان، هیچ کلاسی قرار نیست راه بیفته. لطفا به تاریخ پست‌ها دقت کن. این تاپیک فقط بعلت سوال پرسیده شده در اون فعال شده و بس.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌نویسی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان