انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک برای برنامه نویسان مناسب است؟

محلی برای نرم افزارهای سایت ساز و مباحث مربوط به برنامه‌نویسی چون Objective-C ،Cocoa و غیره

Re: مک برای برنامه نویسان مناسب است؟

پستتوسط hamedafra » 20 آوریل 2011, 20:40

من چند روز قبل دقیقا همین مدل مک‌بوک ایر ۶۴ گیگی با ۲ گیگ رم رو خریدم . ایکس کد رو خیلی راحت و سریع اجرا می‌کنه
سرعت اجرای برنامه های مختلف مثل سافاری هم واقعا فراتر از انتظار من بود
در کل فکر کنم برای کار در کلاس و دانشگاه خیلی بدرد بخور باشه
MacBook Pro 2.4 GHz Intel Core i5
MacBook Air 1.4 GHz Intel Core 2 Duo 64GB
Tehran
hamedafra

پست‌ها : 15

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2011, 20:48

مبارکت باشه!

ممکنه بپرسم قیمت آن در ایران چقدره و آیا گارانتی‌ای هم (به هر نوع) با آن ارائه یا فروخته میشه و اینکه مدل 1.4 یا 1.6 آن را گرفته‌اید؟

متشکر،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط hamedafra » 20 آوریل 2011, 21:06

خیلی ممنون :-)
راستش من مدل ۱.۴ گیگاهرتزی رو نزدیک به یک میلیون و سیصد هزار تومن از تهران خریدم به علاوه ۸۰ هزار تومن اضافی برای گارانتی تعویض از طرف فروشنده
MacBook Pro 2.4 GHz Intel Core i5
MacBook Air 1.4 GHz Intel Core 2 Duo 64GB
Tehran
hamedafra

پست‌ها : 15

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2011, 21:20

بسیار نزدیک قیمتیست که در کانادا باید برایش پرداخت:

۱۰۵۰ دلار ضربدر ۱۰۸۰ تومان دلار کانادا ضربدر یک ممیز سیزده درصد مالیات بعلاوهٔ مقدار کمی هزینهٔ بازیافت محیط زیست تقریبا میشود همان نزدیک یک میلیون و سیصد شما.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط abdol » 20 آوریل 2011, 22:55

Ilia نوشته است:[نمایش]
بسیار نزدیک قیمتیست که در کانادا باید برایش پرداخت:

۱۰۵۰ دلار ضربدر ۱۰۸۰ تومان دلار کانادا ضربدر یک ممیز سیزده درصد مالیات بعلاوهٔ مقدار کمی هزینهٔ بازیافت محیط زیست تقریبا میشود همان نزدیک یک میلیون و سیصد شما.

apple برای دانشجویان تخفیف داره:۹۹۹ و ۱۲۵۰ دلار + ۱/۱۳ مالیات و اگر مستقیما در شیطان بزرگ بگیرید از این هم ارزان تر می‌شود.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:42, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Zia » 31 ژوئیه 2011, 23:19

بذارين منم داستان خودمو بگم. منم به اميد اينکه یه روزی با دات نت تو مک کد بويسم و از طرفی هم از شر ويندوز خلاص بشم مک بوک پرو گرفتم. اما آخرش کارم به Parallel رسيد. می خوام بگم هرگز به ويندور مجازی فکر نکنين. ويندوز واقعيش چيه که مجازيش چی باشه. به نظر من حتی روی بوت کمپ هم نبايد زياد حساب کرد. بوت کمپ خودش شايد خوب باشه اما.... از تجربه خودم اگر بگم: دستگاه من همونطوری کهه اپل ادعا کرده 7 ساعت با باتری کار مي کنه. چندژن بار شده که شارژر نبردم با خودم و تقريبا يک روز کامل باهاش کار کردم. البته parallel را باز نکردم. اما همين باتری وقتی با بوت کمپ و ويندوز کار می کنم مهمون حداکثر 2 ساعته. دلياشم اينه که يکی از مواردی که اصلا در ويندوز اهميتی نداره مديريت انرژیه. تنها هنرش اينه که سیستمو تبديل به بخاری می کنه.
خلاصه من کارای دات نت رو با همون PC قبلی انجام ميدم و با مک بوک از دنيای جاوا لذت می برم و به کاربرای ويندوز می خندم ;-)
Zia

پست‌ها : 6

پستتوسط nasraa » 14 دسامبر 2011, 19:23

درود
من یک فایل excel درست کرده ام که چند تا عدد ورودی می گیرد و دو تا خروجی می دهد. می خواهم یک برنامه در مک بنویسم که یک پنجره باز شود و بتوان ورودی ها را در آن نوشت و خروجی گرفت. آیا نرم آفزار ساده ای برای اینکار وجود دارد؟ در کل چه پیشنهاد می کنید؟
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Pooria Azimi » 14 دسامبر 2011, 19:45

http://macscripter.net/viewtopic.php?id=6096
http://en.wikibooks.org/wiki/AppleScrip ... lay_Dialog
و
http://forum.soft32.com/mac/applescript ... 82813.html

با ترکیب دو لینک اول، و فایل doc در لینک دوم خیلی راحت قادر خواهید بود کاری که می‌خواید رو بکنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط sajjad.niknahad » 16 دسامبر 2011, 13:39

سلام دو،ستان!
من با زبان "#C" برنامه نویسی می کنم!
توی مک هم برنامه ای هست که با این زبان کارم رو ادامه بدم؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید!!!
sajjad.niknahad

پست‌ها : 2

پستتوسط Pooria Azimi » 17 دسامبر 2011, 13:30

نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط kiarashk » 30 سپتامبر 2012, 15:15

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]

من دو بار مونو رو نصب کردم به سرعت و همه چی گند زد. قبل از نصب حتما با تایم ماشین بکاپ بگیرین.
kiarashk

پستتوسط kiarashk » 30 سپتامبر 2012, 15:19

Zia نوشته است:[نمایش]
بذارين منم داستان خودمو بگم. منم به اميد اينکه یه روزی با دات نت تو مک کد بويسم و از طرفی هم از شر ويندوز خلاص بشم مک بوک پرو گرفتم. اما آخرش کارم به Parallel رسيد. می خوام بگم هرگز به ويندور مجازی فکر نکنين. ويندوز واقعيش چيه که مجازيش چی باشه. به نظر من حتی روی بوت کمپ هم نبايد زياد حساب کرد. بوت کمپ خودش شايد خوب باشه اما.... از تجربه خودم اگر بگم: دستگاه من همونطوری کهه اپل ادعا کرده 7 ساعت با باتری کار مي کنه. چندژن بار شده که شارژر نبردم با خودم و تقريبا يک روز کامل باهاش کار کردم. البته parallel را باز نکردم. اما همين باتری وقتی با بوت کمپ و ويندوز کار می کنم مهمون حداکثر 2 ساعته. دلياشم اينه که يکی از مواردی که اصلا در ويندوز اهميتی نداره مديريت انرژیه. تنها هنرش اينه که سیستمو تبديل به بخاری می کنه.
خلاصه من کارای دات نت رو با همون PC قبلی انجام ميدم و با مک بوک از دنيای جاوا لذت می برم و به کاربرای ويندوز می خندم ;-)

Aero توی ویندوز سون مقدار زیادی باتری مصرف می کنه و کلا داغ هم می کنه اگه پاور سیور رو فعال کنید مشکل حل می شه حداقل برای من اینبوری حل شد.
kiarashk

قبلی

بازگشت به برنامه‌نویسی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان