انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

وصل نشدن به اینترنت بدون فیلترشکن

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

وصل نشدن به اینترنت بدون فیلترشکن

پستتوسط AmirArsalaan » 08 ژوئیه 2018, 11:28

سلام دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که چرا من بدون فیلترشکن نمیتونم به اینترنت وصل شوم؟
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پاسخ: وصل نشدن به اینترنت بدون فیلترشکن

پستتوسط Arzhang » 08 ژوئیه 2018, 21:02

احتمالاً توی بخش شبکه پروکسی اجباری به اتصال به اینترنت نداده‌اید؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Amir_S » 08 ژوئیه 2018, 23:10

با همه سرویس‌ها (مرورگر‌های محتلف، فیس‌تایم، آیکلاد، دراپ‌باکس و…) این مشکل رو دارید؟
یادم است که چند هفته پیش یک نفر دیگر گفته بود با سفاری مشکل دارد.
برای خود من هم تقریبا همان زمان این مشکل پیش آمد که با سفاری، بجز چند سایت مشخص، هیچ سایت دیگری بدون VPN باز نمی‌شد. ولی با فایرفاکس مشکلی به آن شدت نبود (تعداد سایت‌هایی که باز نمی‌شد کمتر بود و بقیه هرچند خیلی کند، ولی باز می‌شدند). جواب Ping و Trace و lookup اکثر سایت‌ها هم بدون مشکل بود!
موضوع را به سرویس دهنده اینترنتم گزارش دادم و بعد از چند روز مشکل برطرف شد!
البته برای اینکه متوجه مشکل بشوند، خیلی تلاش کردم، چون هرچه من می‌گفتم برای همه سایت‌ها مشکل وجود دارد، آنها پیشفرضشان را (که مشکل فقط به چند دامنه خاص مربوط می‌شود) کنار نمی‌گذاشتند و از می می‌خواستند که مستندات (اسکرین‌شات از مرورگر و سه گزارش فوق (پینگ و…)) از سایت‌های مربوطه ارائه بدهم، من هم نهایتا مجبور می‌شدم چند تا را به عنوان نمونه بفرستم و با وجود آنکه تاکید می‌کردم اینها فقط نمونه‌است، و مشکل کلی و احتمالا از سیستم مسیریابی آنها است، آنها فقط همان چند سایت را درست می‌کردند. اما نهایتا وقتی یک نفر پیدا شد که موضوع را درک کرد، مشکل خیلی زود برطرف شد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط panel123 » 09 ژوئیه 2018, 02:15

من هم احتمال میدم که در تنظیمات پروکسی ناخواسته دستتون به چیزی خورده یا تیکی رو فعال کردید که نباید فعال میشده چون تابه حال به این مشکل برخورد نکردم ایده ای ندارم
panel123

پست‌ها : 19

پستتوسط AmirArsalaan » 25 اوت 2018, 01:27

من بعد از اون مورد یه مدت طولانی رفتم سفر و اصلا فراموش کردم پاسخ دوستان رو بخونم
واقعا ممنون از دوستان بزرگوار که جواب من رو دادید
درست حدس زدید و مشکل پروکسی بود
ولی غیر از این مورد واقعا مواردی ازین دست پیش میاد که خیلی تعجب برانگیزه مثلا یکبار که یک اتفاق مشابه افتاده بود با متخصص آی تی تو این زمینه صحبت کردم بعد که کد dns رو یک عدد جابجا کردم و مشکل برطرف شد.
در هر صورت مشکلاتی ازین دست هرزگاهی گریبانمو میگیره همونطور که امیرجان هم فرمودند بنده هم سایت هایی هست که حتی با ف.ی. بشکن هم نمیتونم بازشون کنم و خیلی غیر منظم حتی نه فقط توی سافاری بلکه توی کروم و فایرفاکس هم اونها باز نمیشوند در حالی که در منزل یک همچین مشکلی ندارم. اینترنت دفتر مبین نت هستش
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان