انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سرویس دهنده ی موبایل ممکن است برای فیس تایم هزینه دریافت کند

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

سرویس دهنده ی موبایل ممکن است برای فیس تایم هزینه دریافت کند

پستتوسط AmiN.D » 15 اکتبر 2015, 01:08

این پیغامی هست که جند روزه آیفون میده. بعد از تایید یک مقداری از شارژ(منظور اعتبار پولی خط هست کم میشه-گاهی نه همیشه-) و بعد به نظر من که همه چیز روال عادی خودش و داره. wifi assist خاموش هستش. من تغییری توی شارژ ندیدم. هرچند دوستم به جد اصرارداشت که شارژش کم شده. نمیدونم تا چه حد درست هست و اینکه مگه بستر آی مسیج و فیس تایم اینترنت نیست؟
اصلا ای مسیج شامل عبارت و ارور بالا میشه؟!
چرا اصلا همچین اروری باید داشته باشه؟ خلاصه نمیدونم واقعا این پیغام جدی بگیرم یا نه؟
پ ن: شاید بخش مناسبی و برای تایپک انتخاب نکردم
خط من و دوستم هردو ایرانسل هست
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پاسخ: سرویس دهنده ی موبایل ممکن است برای فیس تایم هزینه دریا

پستتوسط Amir_S » 15 اکتبر 2015, 12:13

برای فعال‌سازی این دو سرویس یک پیام به شماره‌ای خارج از ایران ارسال می‌شه تا شماره خطی که معرفی کردید تأیید بشه (برعکس سرویس های مشابه که شماره رو اینترنتی میفرستند و برای تأیید از اون طرف تماس گرفته می‌شه) این پولی که کم می‌شه به این دلیل‌ه و منطقاً باید فقط یکبار کم بشه…
اما در ایران از اونجایی که از اون‌طرف چیزی نمیاد (یا اونا نمی‌قرستند و یا اینا جلوش رو می‌گیرن)، فعالسازی انجام نمی‌شه. تو نسخه‌های قبلی iOS فقط تو صفحه این دو سرویس در قسمت تنظیمات متنی نوشته می‌شد که مبنی بر ناموفق بودن عملایت بود و دیگه تلاش نمی‌کرد. اما در iOS 9 مشکلی وجود داشت که گاهی برای بقیه مردم هم فعال‌سازی درست انجام نمی‌شد؛ این باعث شد اپل تو یکی از دو آپدیت اخیر تغییراتی در این زمینه انجام بده و ظاهراً یکی از این تغییرات این بوده که اگه بعد از مدت مشخصی فعال‌سازی انجام نشد، پروسه از نو شروع بشه و به تبع اون، اون پیغام که موقع درخواست فعال‌سازی دستی (برای اولین بار در تنظبمات) هم داده می‌شه رو نشون می‌ده و الی آخر…
از اونجایی که «ظاهراً» رو نوشتم به بعد رو جایی ندیدم و برداشت خودم از هم زمانی این دو اتفاق‌ه.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AmiN.D » 15 اکتبر 2015, 12:25

ممنون امیر. الان یه سوال وجود داره. طبعا هر بار که من تایید میکنم این خطارو، باید یک مقداری از اعتبارم کم شه. ولی اینجوری نیست که به خاطر هر مسیج از من اعتبار کم کنه؟
من متوجه شدم که اگه به جای اوکی در پاسخ به این error ، کنسل و بزنم. فکر کنم امتحان نمیکنه دیگه برای فعال سازی اما میشه با ای میسج کار کرد.
کاش راه درست درمونی بود!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Amir_S » 15 اکتبر 2015, 13:33

بله فقط برای هر بار تأیید اون خطا (یا یکبار (خاموش و) روشن کردن آی‌مسیج یا فیس‌تایم در تنظیمات گوشی) یکبار مبلغی از حساب شما کسر می‌شه و استفاده از خود سرویس درصورت فعال شدن (یا در مورد ما فعال نشدن شماره تلفن و استفاده از اپل‌آی‌دی و ایمیل ها) هزینه‌ای (بجز ترافیک مصرفی اینترنت) نداره.
در مورد راه «درست درمون»… متأسفانه اونا تصمیم‌گیری‌هاشون رو برای شرایط خاص ما انجام نمی‌دن! حتی معلوم نیست که به خاطر ۰۰۹۸ اول شماره جوابی نمیاد یا یکی وسط راه جلوی جواب رو می‌گیره!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2