انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

پستتوسط Mehdizadeh » 30 مارس 2013, 00:20

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
Viscosity پولی هست ...: |
+ اینکه این فایل هارو از کجا بیاریم؟
.visc) or OpenVPN configuration file (.ovpn or .conf
دوستان من نرم افزار kerio و نصب کردم و یوز و سرور ایرانی بهش دادم.اول موقع کانکت ارور داد که لیسانسش قابل اعتماد نیست. من اما نیاز داشتم و ادامه دادم.به نظرتون موردی خواهد داشت؟

از این سایت بگیر
http://us.fastvm.net
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط .SorousH. » 30 مارس 2013, 15:17

من هم از سایت بالایی خدمات میگیرم و هر دو برنامه بصورت رایگان(کرک) قرار داده شده که اکانتهاش هم با برنامه سازگار هستن...
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Pooria Azimi » 30 مارس 2013, 15:36

در صورتی که امنیت اطلاعاتتون (حداقل از چشم دولت ایران) براتون مهمه، "فقط" از شرکتهای خارجی معتبر (که سالهاست دارن سرویس ارائه میدن و یک شبه مثل قارچ سبز نشده ن) سرویس بگیرید. سایتهایی مثل سایت بالا که در ایران فیلتر هم نیستند و روش پرداختشون انتقال پول از طریق کارتهای بانکی داخل کشوره (!)، نیاز به گفتن نداره که چه کسی اونها رو راه انداخته. اونهایی که از کارت ایرانسل و ... استفاده می کنند هم همین طور.

اما اگر براتون مهم نیست که در "روز حساب" لیست سایتهایی که مشاهده کرده اید رو هم کنار پرینت SMS ـها و تماسها و اطلاعات بانکی بهتون نشون بدن، با کارت بانکیتون VPN بخرید :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط mak86 » 03 آوریل 2013, 22:16

دوستان برای هیچ کدوم از شما این محدودیت vpn رفع نشده؟
برای یکی از آشناهای من بیشتر از یک هفته هست که دیگه مشکلی نیست ولی من هنوز مشکل دارم! و البته از یک شرکت سرویس وی‌پی‌ان می‌گیریم.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پاسخ: شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

پستتوسط Mehdizadeh » 23 مه 2013, 11:01

من از سپنتا سرویس گرفته بودم که فقط ویندوز رو ساپورت میکرد و با مک نمی شد به اینترنت وصل بشی !!!
الان یه سالی میشه که از مخابرات سرویس گرفتم و مشکلی هم نداشتم
ولی این یه هفته اخیر سرعتم خیلی پایین اومده. ولی با ویندوز که تست کردم سرعت عالیه !!!
در ضمن یه سری سایتها تو مک عکساش فیلتره ، در صورتی که با ویندوز تست کردم اینطور نبود !!!
چرا اینجوریه ؟!؟!؟!؟
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط alireza3335 » 23 مه 2013, 12:06

شما که این پست را گذاشتی می‌توانم قطاری از این دست پست‌ها را ردیف کنم که می‌گویند اینترنت مک و ویندوز ندارد.
الآن هم عده‌ای هستند که هنوز چنین اعتقادی دارند ولی کجایند که ببینند چنین مشکلات واضحی وجود دارد!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Mehdizadeh » 23 مه 2013, 12:31

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
شما که این پست را گذاشتی می‌توانم قطاری از این دست پست‌ها را ردیف کنم که می‌گویند اینترنت مک و ویندوز ندارد.
الآن هم عده‌ای هستند که هنوز چنین اعتقادی دارند ولی کجایند که ببینند چنین مشکلات واضحی وجود دارد!

من تجربه و تست کردم
نتیجه ی یکی دو روز نیست بلکه ۶ ماهه !!!
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط AmiN.D » 23 مه 2013, 12:50

Mehdizadeh نوشته است:[نمایش]
alireza3335 نوشته است:[نمایش]

من تجربه و تست کردم

این حرف بیشتر شبیه جوک و شوخی هست که فقط ویندوز را ساپورت میکرد!!!!!!!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Amir_S » 23 مه 2013, 13:21

دو نفر از اقوام من چند سال برای سپنتا کار می‌کردن (یکی‌ فروش و یکی پشتیبانی فنی)، نه خودمون چنین موردی داشتیم (چند نفر تو خانواده ما مک و آیفون دارند) و نه اونا بین مشتری ها چنین مشکلی دیده بودن!
منطقی‌ش هم همینه. وقتی به یه شبکه وصلی و اون شبکه از طریق یه وسیله (مثلا یه روتر ADSL) به اینترنت وصل‌ه. دیگه اینکه سرویس دهنده‌کیه و چه پروتکلی برای وصل شدن لازم داره به اون وسیله بستگی داره و اینطرف شبکه محلی استاندارد‌ه و هیچ فرقی نمی‌کنه. مگه اینکه بگیم پروتکل مثلا LAN بین مک و ویندوز تفاوت میذاره که در اونصورت این تفاوت برای همه سرویس دهنده ها وجود داره چون LAN نمیدونه اینترنت از کجا میاد و فقط یه پورت رو میبینه که اینترنت داره، دیگه اونطرفش چیه رو نمیبینه.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط alireza3335 » 23 مه 2013, 15:09

دیدی گفتم!
ولی بالاخره این مشکل از یه جایی به وجود می‌آد دیگه. مثلاً من خودم خیلی از مواقع سایت‌ها را در مک نمی‌توانم باز کنم اما همان آدرس را در پاراللز وارد می‌کنم و باز می‌شود. من هم قبول دارم که روتر و سوئیچ به این مسایل کاری نداره، اما ممکنه که خود مک یه بازی‌ای در میاره که این مشکلات ایجاد می‌شوند. مثلاً شاید مشکل از سافاری مک باشه و با آپدیت کردنش درست بشه (مثلاً می‌گم‌ها). خلاصه دفعات قبل هم که نزدیک انتخابات یا مسأله دیگری بود این جور مشکلات بین کاربران مک فراوان می‌شد و نباید موارد محدود به اوضاع آرام کشور را فقط در نظر گرفت.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Mehdizadeh » 24 مه 2013, 10:10

Amir_S نوشته است:[نمایش]
دو نفر از اقوام من چند سال برای سپنتا کار می‌کردن (یکی‌ فروش و یکی پشتیبانی فنی)، نه خودمون چنین موردی داشتیم (چند نفر تو خانواده ما مک و آیفون دارند) و نه اونا بین مشتری ها چنین مشکلی دیده بودن!
منطقی‌ش هم همینه. وقتی به یه شبکه وصلی و اون شبکه از طریق یه وسیله (مثلا یه روتر ADSL) به اینترنت وصل‌ه. دیگه اینکه سرویس دهنده‌کیه و چه پروتکلی برای وصل شدن لازم داره به اون وسیله بستگی داره و اینطرف شبکه محلی استاندارد‌ه و هیچ فرقی نمی‌کنه. مگه اینکه بگیم پروتکل مثلا LAN بین مک و ویندوز تفاوت میذاره که در اونصورت این تفاوت برای همه سرویس دهنده ها وجود داره چون LAN نمیدونه اینترنت از کجا میاد و فقط یه پورت رو میبینه که اینترنت داره، دیگه اونطرفش چیه رو نمیبینه.

اینجا قرار نیست به هم هذیان بگیم
من خودم سه سال مشترک سپنتا بودم و خود شرکت هم قبول دار شد که از مک ساپورت نمیکنه
سه تا مک تست کردم وصل نشد در صورتی که با ویندوز مشکلی نداشت
برای کسانی که سواد ندارند این موضوع عجیبه !!! :thumbs_down:
من از حرف بیخود بدم میاد
گفتم که تجربه و تست کردم
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط AmiN.D » 24 مه 2013, 10:57

به نظر من حرف های شما هزیان هست و اینکه اوپراتور راه اندازی با مک را بلد نبوده ،اشکال و گردن سیستم عامل انداخته است. نتیجه ی ۳۰ سال کار غلط هم غلطه و دلیلی نیست که راهی نباشه! به نظرم بحث بسیار سطحی و بیخوده هست و من به عنوان جک نگاه میکنم! امیدوارم ایلیا وسایرین این پست های اخیر را پاک کنند تا ایرماگ هم به بلای سایر فروم های فارسی مبتلا نشود.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Amir_S » 24 مه 2013, 11:31

من هم با امین (بجز جمله اول‌ش) موافقم.
نه من و نه اون اقوام‌‌ـم دیگه هیچ ارتباطی با سپنتا نداریم که بخوایم الکی ازش تعریف یا پشتیبانی کنیم. برای همین هم بهتره این بحث کش پیدا نکنه تا جو ایرماگ خراب نشه.
•••
هدف من از پست قبلی این بود که بگم مک یا ویندوز بودن و سرویس دهنده هیچ تاثیری روی هم ندارند، چون بنابه ذات پروتکل های شبکه اینها اصلا هم رو نمی‌بینند.
اگر هم شما امتحان کردید و نتونستید ارتباط برقرار کنید، حتما یه جای کارتون ایراد داشته!؟ قطعا اگه روش کارتون رو توضیح بدید، دوستانی پیدا می‌شن که اشتباه رو پیدا کنند تا مشکل آیندگان حل بشه
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط alireza3335 » 24 مه 2013, 12:39

ببینید چرا با هم این طور برخورد می‌کنیم؟ بالاخره مسأله‌ای است که شاید من ندانم، آیا طرز درستِ برخورد با آن این است؟ مثلاً اگر کسی از ذرات بنیادی، ماده چگال، اپتیک، کیهان‌شناسی، پلاسما و ... بدیهیاتش را نداند؛ یک فیزیک‌دان باید او را به سخره بگیرد و از طرفی شخصیت خود را زیر سوال ببرد؟!
این‌ها را نگاه کنید و لزوماً همگی همان مسأله‌ای نیستند که اقشار ما با آن سر و کار دارند ولی به هر حال اتفاقاتی است که مشابهش در ویندوز بسیار کم و کمتر اتفاق می‌افتد:
https://discussions.apple.com/thread/35 ... 0&tstart=0
https://discussions.apple.com/thread/42 ... 0&tstart=0
https://discussions.apple.com/thread/4106764?tstart=0
https://discussions.apple.com/thread/41 ... 0&tstart=0
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط alireza3335 » 24 مه 2013, 12:43

عرض بنده این است که مشکلی با پروتوکول‌های شبکه‌ای ندارم و این حداقل را می‌دانم که سوئیچ و راوتر و ... سیستم‌عامل سرشان نمی‌شود. انواع و اقسام لایه‌های شبکه، انواع تگینگ (tag) و ... را می‌دانم (CCNA را گذرانده‌ام!). مشکل من این است که چرا پای ارائه دهنده‌های سرویس اینترنت و آن بابای از خدا بی‌خبری که سریع مشکل را گردن مک می‌اندازد می‌رویم؟ خودمان مگر قدرت تحلیل نداریم. خوب این مشکلاتی که آدم می‌بیند، از کجا نشأت می‌گیرد؟ باید این را برای خودمان حل و فصل کنیم.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان