انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: افت شدید سرعت اینترنت در شاتل با مک

پستتوسط Mehdi.y » 24 دسامبر 2011, 21:01

دوستان یه پیشنهاد منم قبلا با این مشکلات روبرو بودم و روزی جند بار هم اینترنتم قطع و وصل می‌شد هم Adsl داشتم و هم وایرلس اما چند ماهی‌ میشه که وایمکس ایرانسل گرفتم با سرعت ۱مگ و نامحدود با ۸۰ تومان ناقابل اما انصافا همینو شرکتای دیگه کمتر از ۲۵۰ نمی‌دن و تا الان توی این ۳ ماهه هیچ موقع قطع نشده و یه خوبی دیگه هم اینکه هر جایی برم راحت با خودم می‌برمش و اینترنت همراهمه، بسوزه پدر اعتیاد :-D
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Pooria Azimi » 24 دسامبر 2011, 21:08

با اینترنت خود مخابرات کسی تجربه ای داشته؟

قیمتهای http://www.tct.ir/pagecontent.php?rQV== ... DQ6UGb0lGd خوب به نظر میرسن... اگر به شکل نامحدود باشه که من به خاطر مشکلات این داتک ترجیح می دم برم سراغ خود مخابرات؛ حداقل دیگه طرف حساب مشخصه و لازم نیست ۱۰ روز صبر کنیم تا پرونده برسه دست کسایی که در اصل باید پی گیری بکنن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط nuxxle » 24 دسامبر 2011, 21:09

فقط مشکلم الان اینه که از وقتی که با وایمکس کانکت شدم نمیدونم جرا سردرد گرفتم ! اینها آخرش مارو به کشتن میدن
اصلا حالم خوب نیست
nuxxle

پست‌ها : 63

پستتوسط .SorousH. » 25 دسامبر 2011, 04:41

۲ سالی میشه که مدام از پارس آنلاین ۱۰۲۴مگابیت اشتراک میگیرم ، موقع روز سرعت خیلی خوبه طوری که تا ۲۲۰کیلوبایت هم دانلود میکنم اما شبها دقیقا راس ساعت ۱ بامداد که رایگان میشه سرعت نهایتا ۵۰کیلوبایت میشه ، از اونجایی که حجم دانلودهام خیلی بالاست مجبورم شبانه که رایگان هست دانلود بکنم ، ولی با این سرعت نمیشه!
به لطف زمانه نزدیک ۳ هفته ای هست که خدمت مقدس رو تمام کردم و بلافاصله بر گشتم به دوران شب زیستی (جغد) و تصمیم گرفتم دنبال ISPای بگردم که شبانه رایگان داشته باشه و سرعتش هم افت نکنه ، توی اینترنت که میگشتم بهرین گزینه رو توی دو شرکت وایمکس ایرانسل و مبین نت دیدم و تصمیم گرفتم که یکی از دو تا رو انتخاب کنم توی همین گیر و دار بودم که از قضا طی خرید یک تلویزیون اسمارت سامسونگ به همراهش یک مودم وایمکس مبین نت با ۲ سال اشتراک رایگان هدیه دادن ، کلی حال کردم و درود میفرستادم ، تا اینکه مودم و اشتراکم فعال شد و کاملا شکه شدم :
سرعت اشتراک اسماً ۱۲۸ کیلوبیت و با حجم ۱۲ گیگ هست اما من مستمر با سرعت باور نکردنی ۱۲۴ کیلوبایت دارم دانلود میکنم ، شب و روز هیچ فرقی نداره و سرعت هیچ افتی نمیکنه . فقط و فقط تنها مشکل من اینه که هر از گاهی قطع میشه که خوشبختانه خیلی طول نمیکشه ، خلاصه خیلی خوشبحالم شده :-) تصمیم دارم بعد از اتمام ترافیک حجمم اشتراک ۱مگابیت رو بگیرم... چه شود!؟
البته این نکته هم قابل گفتنه که خانه ما غربی ترین نقطه شیرازه و به احتمال زیاد کسی نیست که مزاحم دکل من! :-D بشه و خودم به تنهایی دارم حالشو میبرم .
و این بود تجارب من از پارس آنلاین و وایمکس مبین نت....
:-D
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Arzhang » 25 دسامبر 2011, 11:10

من خونه شاتل دارم و با اون که ۵۱۲ است اما به نظرم از ۱۲۸ یی که تو محل کارم دارم سرعتش اگه کم‌تر نباشه برابره. محل کار داتک داریم. به غیر از موارد گاه به گاهی که قاط می‌زنه، تقریباً مشکل جدی‌ای تو محل کار نداریم. درضمن انواع چیز شکن و چیز پی ان هم با داتک به خوبی کار می‌کنن اما شاتل به شکل خصمانه‌ای همه‌شون رو قلع و قمع کرده. سرعت شبانه‌ی شاتل من هم مثل سروش به وضوح افت می‌کنه. اما همکارم که تو خونه مبین نت گرفته حرف‌های سروش رو تأیید می‌کنه و ازش راضیه.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

پستتوسط farshadnaz » 25 دسامبر 2011, 21:27

سلام خدمت تمام دوستان
مشکلی که شما دارین مربوط با ISP هایی میشه که از تانل برای اتصال به ISP دیگری برای گرفتن اینترنت استفاده می کنند.
این مشکل رو هم ISP با تغییر MTU تانل و چنج کردن MMS میتونه حل کنه.
farshadnaz

پست‌ها : 1

پستتوسط javadkh65 » 25 دسامبر 2011, 23:34

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
با اینترنت خود مخابرات کسی تجربه ای داشته؟

قیمتهای http://www.tct.ir/pagecontent.php?rQV== ... DQ6UGb0lGd خوب به نظر میرسن... اگر به شکل نامحدود باشه که من به خاطر مشکلات این داتک ترجیح می دم برم سراغ خود مخابرات؛ حداقل دیگه طرف حساب مشخصه و لازم نیست ۱۰ روز صبر کنیم تا پرونده برسه دست کسایی که در اصل باید پی گیری بکنن.

پوریا جان من حدود دو ماهی میشه که اشتراک ۵۱۲ نامحدود مخابرات رو گرفتم و کاملا راضیم. دانلود تا ۶۰ میره ولی اغلب بین ۴۵ تا ۵۰ دانلود میکنه. پولش هم ماهی ۱۷ تومنه که نسبت به ایرانسل و مبین نت و ... خیلی ارزونتر در میاد. من الان یک اشتراک ۱ مگابیت صبانت دارم ماهی ۱۰ گیگ و یک اشتراک ۵۱۲ مخابرات نامحدود که دیگه مشکلی نداشته باشم. تازه شما که دانشجویی پدر هم پزشک راحت ۲ مگابیت مخابرات رو بگیر کاملا راضی خواهی شد...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Pooria Azimi » 26 دسامبر 2011, 01:40

ممنون جواد جان

پس با این حساب برم یه ۱ مگ از خود مخابرات بگیرم... :-)
من که واقعاً از ایرانسل آیپد ناامید شدم (یه اتچمنت ۳۰۰ کیلوبایتی رو ۲ روزه دارم تلاش می کنم دانلود بکنم که نمیشه!!)، مجبور شدم یه PC عتیقه راه اندازی بکنم که با دایل آپش بعضی کارها رو انجام بدم. ۴ سال بود از دایل آپ استفاده نکرده بودم فراموش کرده بودم چه فاجعیه...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Nyaiesh » 26 دسامبر 2011, 01:45

بله پوریا جان شما دو مگ هم شد بگیر، یک چیزی هم از زیر میز رد کن (البته تو پاکت بگذار) که اگر شد خط شما را اورکلاک کنند، سفارشی باشه.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط javadkh65 » 26 دسامبر 2011, 02:00

ممنون جواد جان

پس با این حساب برم یه ۱ مگ از خود مخابرات بگیرم... :-)

جالبیش اینه که من صبح که سفارش دادم عصر یه مودم D-Link خریدم آوردم خونه دیدم ADSL رو وصل کردند! سرعت وصل کردنشون توی این ایران بلبشوی امروز واقعا رویایی بود!
javadkh65

پستتوسط Behnam » 26 دسامبر 2011, 02:18

نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط AliGhz » 26 دسامبر 2011, 02:38

من که واقعاً از ایرانسل آیپد ناامید شدم

(آف تاپیک) به نظر من هم گزینه 3G آیپد در ایران و با این شبکه های همراه افلیج و معلول یک چیز کاملا ornamental است!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط javadkh65 » 26 دسامبر 2011, 03:17

تازه اپراتور سوم (رایتل) هم داره تو کرج ثبت نام میکنه و قراره 3G بده! از الان به کیفیت 3G رایتل فکر میکنم می‌خوام از خنده پاره بشم...! واقعا که به قول ناصرخسرو از ماست که بر ماست...

سازمان تامین اجتماعی بجای اینکه چهارتا دونه دفترچه بیمه بده دست ملت که از بی پولی نمیرن سیمکارت میفروشه؛ از کرامات شیخ ما چه عجب...!
javadkh65

پستتوسط Pooria Azimi » 26 دسامبر 2011, 04:05

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
تازه اپراتور سوم (رایتل) هم داره تو کرج ثبت نام میکنه و قراره 3G بده! از الان به کیفیت 3G رایتل فکر میکنم می‌خوام از خنده پاره بشم...! واقعا که به قول ناصرخسرو از ماست که بر ماست...!

شرمنده اگر تاپیک رو از موضوع اصلیش منحرف کردم، اما واقعاً دلم نمی آد این مطلب رو نگذارم...

[نمایش]
گزارش فارس از
اولین تست نسل سوم تلفن همراه با حضور خبرنگاران
خبرگزاری فارس: این گزارش تجربه‌ای از تست نسل سوم تلفن همراه در خیابان ولیعصر تهران را روایت می کند؛ شبکه ای که در کنار سایر شبکه های تلفن همراه کشور وجود دارد؛ اما فعلا زمان استفاده از آن فرا نرسیده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، روز گذشته در مراسم افتتاح برند اپراتور سوم، وقتی یکی از خبرنگاران از کرم پور پرسید از کجا معلوم که این اپراتور خدمات نسل 3 را دارد، کرم پور به مدیرعامل این اپراتور تازه تاسیس دستور داد مکانی را برای تست و اثبات این موضوع به خبرنگاران تدارک ببیند.
قرار هماهنگ شد.
دو مکان، یکی در سالن تلاش وزارت کار در خیابان ولعیصر و دیگری ساختمان اپراتور سوم در خیابان ارغوان جردن.
غفاری در پاسخ به فارس دلیل انتخاب این دو سالن مجزا را این طور توضیح داد که: قصد داشتیم از دو سایت جدا برای برقراری ارتباط استفاده کنیم؛ تا ارتباط از یک سایت برقرار نشود.
این گزارش از دید خبرنگار حاضر در سالن تلاش است و گفت و شنودها و اتفاقات مکان دوم را در بر نمی گیرد.
9 خبرنگار در سالن تلاش جمع شدند.
مکالمه تصویری با یک گوشی تلفن همراه نسل 3، بین خبرنگاران سالن تلاش و خبرنگاران سالن ارغوان برقرار شد.
در ابتدا ارتباط اندکی تاخیر و قطعی صدا داشت که مسئول مربوطه مکالمه را قطع و برای بار دوم برقرار کرد و مشکل برطرف شد.
ارتباط تصویری اپراتور سوم، برای لحظاتی بدون هیچ اشکال برقرار می شد و همچنین برای چند لحظه نیز با تاخیر همراه می شد؛ مانند ارتباطی که از طریق اینترنت برقرار می شود و به دلیل سرعت اینترنت کیفیت آن دست خوش تاخیر و گرفتار تاخیر می شود.
همچنین مسئول مربوطه عکسی از میز پذیرایی گرفت و برای حاضرین در سالن ارغوان به صورت MMS ارسال کرد که حاضرین در سالن ارغوان دریافت کردند.
برای تست سرعت نیز خبرنگاران چند صفحه وب که به نظرشان سنگین می رسید، باز کردند، سرعت قابل قبولی بود.
مسئول مربوطه در خصوص سرعت تست شده از سوی خبرنگاران به خبرنگار فارس، گفت: سرعتی که هم اکنون ست (تنظیم) شده از 128 بیشتر بوده و خودش سرعت 2 مگا بیت بر ثانیه را نیز روی شبکه تست کرده است.
و این 3 سرویس تمام آنچه بود که به عنوان سرویس های نسل 3 به خبرنگاران نمایش داده شد و گفته شد که سایر سرویس ها نیز بعد از راه اندازی شبکه، ایجاد خواهد شد.
این برنامه برای این بود که خبرنگاران متوجه شوند که هم اکنون شبکه اپراتور سوم تلفن همراه راه اندازی شده و اگرچه نمی بینیم اما شبکه این اپراتور نیز در کنار شبکه سایر اپراتور ها وجود دارد.
شبکه ای که هم اکنون در کنار دیگر شبکه های تلفن همراه زنده و فعال، اما در زیر آسمان شهر، پنهان است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900902001440

توجه کنید که در لحظۀ تست، در این مملکت فقط ۲ نفر داشتن از سیم کارت رایتل استفاده می کردن و باز هم نتونسته ن یه ارتباط تصویری درست برقرار کنن!! اونوقت ادعاشون می شه شبکه شون +HSPA ه و توانایی دریافت ۸۴ مگابیت(؟!!) داده بر ثانیه رو داره: http://www.ictna.ir/news/archives/038199.html
.

لطفاً یه نفر اینها رو ترجمه کنه و برای دولتهای غربی بفرسته، بلکه با فهمیدن سطح تکنولوژی بالای ما دست از سر تحریمها بردارن... :?:
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 26 دسامبر 2011, 11:28

پوریا جان، اگه خواستی بری مخابرات این رو در نظر داشته باش:
یکی از دوستان یکی دو هفته پیش میگفت با گواهی اشتغال به تحصیل که برای ۵۱۲ به مخابرات برده بوده، (به خاطر دانشجو بودن) بهش تخفیف دادن و الان سرعت ۱مگ رو با قیمت ۵۱۲ داره استفاده میکنه...
شاید تونستی سرعت بالاتر و قیمت پایین تر بگیری :-)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2