انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ٔ اینترنت (ISP) در ایران

پستتوسط AliGhz » 28 مه 2012, 19:41

مبین‌نت هر ایرادی داشته باشد، خوبی‌اش این است که سریع نصب و فعال می‌شود (در مقایسه با ADSL، وایمکس شرکت‌های دیگر را نمی‌دانم). دیروز یک دفتر فروش مبین‌نت را که نزدیک شرکت محل کارم است از سایتش پیدا کردم، تماس گرفتم، فرم را ای‌میل‌ کردند و گفتند چه مدارکی می‌خواهد، امروز هم رفتم همان‌جا مودم را فعال کردند و آمدم پول اشتراک را هم از اینترنت واریز کردم و کمتر از یک ساعت بعد، اینترنت برقرار است. اگر دیروز هم مدارک را آماده کرده و برده بودم همان دیروز می‌توانستم مودم را تحویل بگیرم. نزدیک یک ماهی مودم یکی از آشنایان را که فعلا نمی‌خواست، استفاده می‌کردم و در مجموع راضی‌ام ازش. بزرگ‌ترین ایرادش همان صفحۀ ecare است که آن را هم باید صبر کنیم ببینیم بالاخره درست می‌شود یا نه.

من فعلا ۸ گیگ یک ماهه با سرعت ۱ مگا را گرفتم که ۴۲ هزار تومان است با ۵ درصد مالیات. همین سرعت شش‌ماهه با ۲۴ گیگ، ۱۳۲ هزار تومان است (بدون مالیات). ولی جالبش این است که الان برای من هر گیگ ۵۲۵۰ تومان می‌افتد، در حالت دوم ۵۷۷۵ تومان آن هم ماهی ۴ گیگ که خیلی کم است و هر گیگ اضافه هم ۶ هزار تومان. من که هر چه در این صفحه: http://www.mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=2&ContentID=21 ریاضیاتی را که بلدم به‌کار بستم، دیدم طرح بلندمدت خریدن انگار به‌ضرر است. دوستانی که از مبین‌نت استفاده می‌کنید، به‌نظر شما چه طرحی مناسب‌تر است برای ماهی حدود ۸ تا ۱۰ گیگ و این‌که بشود یک‌ساله پرداخت کرد؟ یا مثلا سالی ۱۰۰ گیگ؟ در سایتش که چنین طرح‌هایی رسما نیست.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AmiN.D » 28 مه 2012, 20:08

برای adsl شرکت شاتل و اصلا پیشنهاد نمیکنم.اولش خیلی خوب و صمیمی هستن اما به محض مشترک شدن -که ان هم حداقل اگر پورت داشته باشند ۳-۴روز طول میکشد-دریغ از یک جواب ساده برای سوالاتی ساده تر..تمام حرفشان همین هست: ویندوز عوض کن!کانکشن عوض کن!به پشتیبان بگو!پشیبان هم که ماشالا هیچ چیز نمیداند جز همان روش هایی که همه میدانیم و گاهی هم ما بهتر و بیشتر بلد هستیم!حالا اگر سیستمتان مک باشد که هیج!عمرن کاری بتوانند انجام دهند!
برای پارس انلاین وضعیت بدتر هست چون حتی پشتیبانی انلاین هم ندارد و باید زنگ زد!زنگ که میزنی در این ساعت-۸شب-رفتن به خانه و کاشانه!!!
کلا شرکتی بگیرید که یوزر کمتر داشته باشد و کیفیت پشتیبانی بالاتر!
در مورد مبین نت هم چون دوستانم گرفته بودند و سرعت آن از adsl پایینتر بود +قطعی ها در هوایی بارانی و بادی!من قیدش را زدم..ضمن اینکه برای من مودم ۱۱۰تومن توجیح ندارد!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط AmirT » 28 مه 2012, 20:59

من از اواخر تابستون از مبین‌نت سرویس میگیرم. هرچند واقعا نمیشه بر اساس تجربیات دیگران به ISP ها اعتماد کرد، ولی تا به اینجا که برای من خیلی خوب بوده. دفعات قطعی بیشتر از ۳ یا ۴ بار نبوده، که چند ساعته هم برطرف شده، پشتیبانیشون خوب جواب میده و سرعت دانلود هم نوسان نداره.

اون موقع تصمیم گرفتم برم سراغ وایمکس و بعد از اینکه ایرانسل یک هفته و اندی من رو سرگردون گذاشت با یه دفتر فروش مبین‌نت تماس گرفتم و یه روزه همه چیز رو وصل کردن. بخش لذت بخشش این بود که من حتی از خونه‌ هم بیرون نرفتم. از مدارک عکس گرفتم (!) و ایمیلشون کردم، مبلغ رو هم اینترنتی واریز کردم و تمام!
طرح من از اون موقع تا همین حالا ۵۱۲ کیلوبیت با ۵ گیگابایت حجم و ۲۰،۸۰۰ تومان هزینه‌ی ماهانه بوده که جدیدا یه هزار تومنی بیشتر شده. هر گیگابایت اضافه هم ۴۰۰۰ تومن بود که اونم انگار یه کم تغییر کرده. شب ها هم که از ۲ شب تا ۸ صبح دانلود رایگانه. الآن که میبینم طرح ۵۱۲ کیلوبیت با ۶ گیگابایت اضافه شده شاید اون رو بگیرم، چون به استثنا یه ماه، بقیه‌ی دوره‌ها هی حجم تموم میکردم.
در مورد صفحه‌ی eCare، من هیچوقت نرفتم چک اش کنم، هر بار زحمت چک کردن حجم رو به گردن اپراتور محترم انداختم!
اما یه مورد مسخره که کمتر از یک ماه میشه که برطرف شده، این بود که وقتی اشتراک یا حجم به پایان میرسید، امکان پرداخت اینترنتی وجود نداشت و من هر دفعه با کلی ناله بساط dial-up رو به راه میکردم. ولی الآن درستش کردن و دیگه جای هیچ شکایتی نداره!
طرح های بلند مدتش هم فقط برای کم مصرف ها خوبه، منم یه مدت کلی حساب و کتاب کردم و به این نتیجه رسیدم که اگر مودم رو بخرم و اشتراک یک ماهه بگیرم بازم صرفش از طرح یک ساله با مودم مجانی بیشتره. چون بلندمدت ها حجم خیلی کمی که دارن هیچ، نرخ هر گیگابایتشونم بیشتره. خلاصه حواسشون هـــــــــســــت! :-D
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط .SorousH. » 29 مه 2012, 20:25

من هم از پاییز سال پیش مبین نت دارم، راضیم.
برای من که زیاد دانلود میکنم ، شبانه اش برام خیلی کاربردیه چون هم سرعت نوسان نداره هم ۶ ساعت رایگانه. قطعی داره (هفته ای یک یا دو بار) اما ۵ دقیقه ای وصل میشه.
تا زمانی که به همین صورت باشه از همین شرکت خدمات میگیرم.
سرعت ثابتم ۱۲۰-۱۳۰ هست.
طرح ۲ساله هست. تقریبا هر ۱.۵ ماه یکبار ۱۰ گیگ شارژ میکنم.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 21 ژوئن 2012, 15:14

پنجشنبه هفته پیش مودم مبین نت من قطع شد و شروع کرد به چشمک زدن. سه ساعتی بعد، باز همین حالت بود. با پشتیبانی تماس گرفتم و بعد از ریست مودم و انجام تنظیمات، باز قطع بود و ایشان فرمودند حتما مشکل از شبکه است و درست میشود.

فردایش هنوز مشکل برقرار بود و در تماس با پشتیبانی، فرمودند باید جای مودم را عوض کنید ببینید درست میشود (آن «کارشناس» پنجشنبه شب کلا از مرحله پرت بود پس). آنجایی که قبلا بود، اغلب سه آنتن پر میداد. جایش را عوض کردم و بردم جلوی پنجره در اتاقی دیگر، به زور دو آنتن داد. اما حالا وای فایش قطع بود. باز تماس و کلی تغییر تنظیمات، تا بالاخره «تیکت» ارسال کردند برای بخش مربوطه. همان روز، مودم دوستم را آوردم و آن مودم همه جا آنتن میداد، و این را هم باز اعلام کردم تا بدانند مشکل از مودم است.

وقتی پرسیدم کی درست میشود، فرمودند زمان نمیتوانند بدهند!!! و دو سه روز دیگر تماس میگیرند. امروز پنجشنبه، یک هفته بعد، هنوز تماس نگرفته اند. زنگ میزنم و مرکز ارتباط بعد از کلی اشغالی و انتظار، بالااااااااخره وصل میشود. اینها را میگویم، میفرمایند تیکت ارسال شده و تماس میگیرند و پنجشنبه و جمعه هم تعطیل است!!! میگویم با مدیریت چطور میتوانم صحبت کنم، میگوید نمیشود. با آن بخش مورد نظر، نمیشود. ما هم کاری از دستمان بر نمی آید. خودشان باید تماس بگیرند و ان شاء الله هفته دیگر تماس میگیرند. میگویم من مودم را برای دکور روی میزم نخریده ام. پول مودم داده ام، از قبل پول اشتراک داده ام تا اینترنت وصل باشد. در اینترنت ثانیه ها هم مهم است، الان یک هفته این قطع شده و شما میگویید حالا تماس میگیرند؟!! میگوید از طریق سایت میتوانید اعتراضتان را اعلام کنید. ظاهرا این تنها «مجرا»ست.

آنجا همین موارد را مینویسم، مینویسم که به سرعت برای حل این مشکل اقدام و خسارت من را به نحو شایسته جبران میکنید، و مینویسم که حق شکایت از مبین نت در مراجع قضایی برای من محفوظ است.

وکیل آشنا هم دارم. بخواهند زیادی بامبول درآورند، حتما پی اش را میگیرم. نه فقط برای خودم. برای این همه آدمی که از سرویس این شرکت های بی خیال و غیرمسئول استفاده میکنند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AmiN.D » 21 ژوئن 2012, 15:34

پشتیبانی همیشه در ایران یک جک مسخره بوده و هست!
خودت در جریان پروسه ی اینترنت گرفتن من بودی..آخرش هم خودم انجام دادم!
الانم هم سه روز است هر ده دقیقه یک بار دیسکانکت میشوم و هیچ کس پاسخ گو نیست
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Mehdi.y » 21 ژوئن 2012, 19:15

علی جان من قبلا میخواستم به دوستان توصیه کنم تا جای ممکن از مبین نت نخرن نه اینکه شرکت بدیست چند جایی رفته‌ ام بعضیها بسیار راضی و بعضیها بعد از مدتی کارشان به کنار پنجره کشیده شده است باید پذیرفت مبین نت هنوز پوشش شبکه‌ای محکمی ندارد یعنی زده‌اند در آن منطقه پوشش کامل است اما توصیه هم میکنند که کنار پنجره باشد کلا بنظرم این دو شرکت مزایا و معایب خودشان را دارند آنهایی را که تجربه‌اش را دارم مینویسم
مزایای مبین نت: ۱- داشتن پوشش شهرهای بیشتر در مقایسه با ایرانسل ۲- داشتن ترافیک شبانه رایگان (بسیار بسیار مهم)
معایب: ۱- پشتیبانی نچندان خوب در مقایسه با ایرانسل ۲- قطع و وصلی بیشتر ۳-در مناطق مشترک با ایرانسل آنتن دهی بسیار ضعیفتری دارد
مزایای ایرانسل: اگر ان منطقه‌ای که هستید تحت پوشش باشد در زیرزمین هم آنتن میدهد! ۲-پشتیبانی بهتر ۳-قطع و وصلی ناچیز
معایب آنهم برعکس مزایای مبین نت است
پ.ن: میدانم دوستانی هستند که از مبین نت سرویس گرفته و راضی هستند مطمئنا منظور من این دوستان نیستند و آنها بهتر از من توانایی تشخیص دارند این فقط تجربه من بود
پ.ن۲: علی جان شما میتوانستید بجای اینکه ۴۲ تومان پای ۸ گیگ بدهی همان را در ایرانسل ۲۵۶ نا محدود یا با مقداری افزایش ۵۱۲ نامحدود بگیری (من الان خودم روزی ۱۰ گیگ دانلود دارم برایم ۸ گیگ کم است!)
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط amirazizi » 25 ژوئن 2012, 06:03

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
شرکت شاتل و اصلا پیشنهاد نمیکنم!

کاملا با امین موافقم و به عنوان کسی که ۳ سال مشترک شاتل بوده اصلا و ابدا این شرکت رو که گرون ترین تعرفه های اینترنتی رو داره توصیه نمی کنم

همونطور که امین گفت برخورد بسیار دوستانه اونها ممکنه گولتون بزنه اما وای به روزی که مشترکشون بشید .

اکانت من مثلا نامحدود و ۳۸۴ هستش , برای ۳۸۴ ماهیانه ۶۶۵۰۰ که تمامش رو قبلش می گیرند و اگر یک روز توی پرداخت تاخیر داشته باشید سیستم خودش اتوماتیک قطع می کنه که اوج احترام به مشتری است . من هیچ وقت دچار قطعی نشدم بودم تا اینکه حدود ۲۰ روز ایران نبودم و وقتی برگشتم فهمیدم جریان چیه

پیش فاکتور ماه بعد رو معمولا ۲۰ روز زودتر می فرستند و وقتی پول رو پرداخت کردید اگر دانلود مثلا ۳۰ گیگ داشتید با اینکه اکانت شما نامحدوده در ماه بعد به ۱۲۸ تبدیل میشه و وقتی اعتراض می کنید که چرا من دارم بابت ۱۲۸ مبلغ ۶۵ هزار رو میدم میگن شما زیاد دانلود کردید !!

نامحدودی که نباید دانلود بکنید !!!! اینجوری نامحدوده .... بعد کلی چرت و پرت و دری وری میگن که سرویس ما توی دانلود نا محدوده ولی وقتی دانلود شما زیاد بشه سرعتتون رو به پایین میاره .... که مثلا ۳۸۴ میشه ۱۲۸ و.....

این حرکت شاتل واقعا بی نظیره و این بلا تا حالا دو بار سر من اومده و اگر هم روز ۲ ماه باشه که توی این دو بار این اتفاق برای من توی روزهای اول ماه افتاده وقتی به واحد فروششون زنگ بزنید و بگید من می خوام قرار دادم رو کنسل کنم میگن خوب اون ۶۶۵۰۰ می پره و پس نمی دیم !!!!!!

یعنی شما برای یک ماه ۶۵ هزار دادید برای ۱۲۸ محدود و وقتی هم متوجه می شید و می خواهید پولتون رو پس بگیرید امکان نداره پس بدن

روش کلاهبرداری شون واقعا عالی و بی نقصه
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Pooria Azimi » 25 ژوئن 2012, 06:22

با تمام نفرتی که از داتک دارم، در طول سه سال و نیم فقط یک بار برای من قطعی داشته (که به خاطر کم شعور بودن پشتیبان ۱۰ روز حلش طول کشید، در حالی که کار چند دقیقه بود). سرعتش به طور ثابت روی ۳۰ کیلوبایت در طول شبانه روزه (تورنت و عادی)، و اگر اعتبارتون تموم بشه از طریق سایتش تا چند روز میتونید بدون واریز وجه تمدید کنید و خوشبختانه از این بازی های خنده دار شاتل سرتون در نمی آره.

من برای ۲۵۶ کیلوبیت (نامحدود) ماهی ۳۰ هزار تومان می دم. البته این شانس من بوده که در منطقه خوبی هستم احتمالاً، چون هر کسی به جز من داتک داشته ناراضی بوده.

زمزمه هایی هم از همکاری این شرکت با دولت و فروختن اطلاعات مشتری هاش به دولت هم هست که حداقل برای من خیلی مهم نیست چون همه شرکتها این کار رو باید بکنند :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط amirazizi » 26 ژوئن 2012, 01:39

پوریا جان من قبلا دو سال وایرلس داتک داشتم و مثل خودت کاملا راضی بودم . تا اینکه بحث ADSL پیش اومد و توی منطقه ما فقط شاتل بود که اشتراک می داد .

می دونی یک وقتی یک شرکتی نمی تونه درست سرویس بده و توانایی و مهارتش کمه مثل یک بازیکنی که توان بازی کمی داره و نمی تونه بهتر از اون بازی کنه , اما یک بازیکنی هست که عمدا بد بازی می کنه و فقط می خواد پول بگیره , اون دیگه خیلی موجود بی شرافتیه

شاتل شرکتی که کاملا سیستماتیک کلاه برداری می کنه , با دقت و ظرافت بسیار زیاد , یعنی سیاست کلاه برداری داره نه اینکه نمیتونه درست سرویس بده . این از یک شرکتی که ادم های کم دانشی داره خیلی بدتره .

اینکه یک مجموعه هدف شرکتش رو روی دزدی تنظیم و تعریف کنه بسیار چندش اور و دردناکه , یعنی از روز اول برنامه شون دزدیه نه اینکه مشکلاتی به وجود بیاد که نتونن حلش کنن.
amirazizi

پستتوسط AmiN.D » 26 ژوئن 2012, 01:49

تقریبا همه ی شرکت ها دزدی میکننن .درباره شاتل نظرم و قبلا گفتم.ادرباره ی مبین نت هم الان بگم که 6گیگ من با اینکه 2-8صبح رایگان بوده در روز13ام تموم شده!با اینکه من روزها اصلا کار خاصی جر وب گردی نمیکردم.ی چک کردم دیدم داره حجم کم میکنه در ساعات رایگان ذکر شده!!
بدبختی اینکه طبق تعرفه ها و قرارداد ها باید به علت عدم دسترسی زیر 80درصدی کاربر در طول دوره ی یک ماهه، ترافیک یا هزینه پرداخت کنند الان نزدیک یک هفته است که قطع و وصلی های 12ساعته دارم و وقتی این موضوع رو اعلام میکنم که باید خسارت بدین درواقع طوری حرف میزنن که انگار تقصیر من بوده قطع شده!!!
در مورد پارس آنلاین هم قبلن تجربه اش رو به مدت کوتاه و3ماهه داشتم آن هم آش دهن سوزی نیست.کلا شرکتی بگیرید تعداد یوزر کمتری داشته باشه!به محض افزایش یوزر برید روو شرکت بعدی!
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط amirazizi » 26 ژوئن 2012, 02:02

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
تقریبا همه ی شرکت ها دزدی میکننن .درباره شاتل نظرم و قبلا گفتم.ادرباره ی مبین نت هم الان بگم که 6گیگ من با اینکه 2-8صبح رایگان بوده در روز13ام تموم شده!با اینکه من روزها اصلا کار خاصی جر وب گردی نمیکردم.ی چک کردم دیدم داره حجم کم میکنه در ساعات رایگان ذکر شده!!

یک نمونه عالی از این دزدی سیستماتیک شاتل که متاسفانه خیلی از شرکت ها هم بعد از شاتل ازش یاد گرفتن و نه کاربران
ایرماگ بلکه همه کاربران اینترنت که اکانت هایی با ترافیک محدود دارند باید بدونند اینه :

شما یک سرویسی می گیرید که مثلا ۵۱۲ و ترافیک شما ۲ گیگ در ماه سرعت مودم شما به جای ۵۱۲ خیلی بالاتره مثلا ۱۲۰۰ این ممکنه برای کاربر خیلی خوشایند بیاد اما......

زمانی که شما به هر سایتی وصل می شید مخصوصا سایت های بزرگ و درست و حسابی اول اون سایت سرعت شما رو می سنجه , هر سایت بزرگی معمولا ۳ نسخه سایت با حجم های متفاوت برای سرعت های متفاوت داره . اگر شما اینترنت سرعت بالا داشته باشید سایت با حجم بالاش که احتمالا با کلی انیمیشن flash براتون باز می شه نه سایت html اش با حجم پایین

یعنی به جای اینکه دیدن این سایت ۲۰۰ کیلوبایت از ترافیک شما کم کنه ۳ مگابایت که حجم سایت بزرگه است ازتون کم می کنه
اینجاست که ترافیک شما عمرا به اخر ماه نمی رسه و حتما باید دوباره ترافیک بخرید که با توجه به قیمت نجومی ترافیک در ایران برای شرکتی مثل شاتل بسیار سود اوره !!!

شما اگر ۱۰ تا سایت اینجوری در روز باز کنید و سرعت بالایی داشته باشه حدودا ۳۰ مگابایت و بیشتر فقط اون سایت حجم بالا براتون ترافیک انداخته . سی روزش می شه ۹۰۰ مگ تا یک گیگ و احتمال بسیار زیاد ترافیکتون خیلی وقته تمون شده .....

اینجاست که معلوم میشه چرا شرکت هایی مثل شاتل سرعت های بالاتر از قرارداد به مصرف کننده میدن و کلی هم منت سرش می زارن

واقعا چنین تکنیک بی نظیری در کلاه برداری بدون اینکه کاربر بویی ببره بسیار هوشمندانست و امکان نداره که تصادفی باشه و سیاست کلان این شرکت هستش که واقعا نمیشه در وصفش چیزی گفت

این که گفتم یک مثال دقیق از این شرکت بزنم که وقتی میگم هدف و سیاستشون کلاه برداری یعنی چی
amirazizi

پستتوسط AmiN.D » 26 ژوئن 2012, 02:31

حدااقل در مورد وایرلس زیاد این صدق نمیکنه..چون که سرعت ها به این حد بالاتر نیست..512 که من دارم70نهایت80میده...در صورت یکه برای شتا 128 تا 110هم میده و 512تا 320!
iPhone 5s
AmiN.D

Re: افت شدید سرعت اینترنت در شاتل با مک

پستتوسط amirazizi » 26 ژوئن 2012, 02:41

بیشتر شرکت هایی که وایرلس می دن این مشکل رو ندارند و سرعت ۵۱۲ ایرانسل هم ۶۵ ولی همونطور که شما گفتید سرعت شاتل روی ۱۲۸ یک چیزی حدود ۶ برابره سرعت ۱۲۸ هستش !!!! و علتش هم کاملا مشخصه
amirazizi

پستتوسط AmiN.D » 26 ژوئن 2012, 14:57

صورت حساب مبین نت من:
usage 5750
free:0
!!!!!!!!
امروز هم زنگ زدن از من کارت دانشجویی خواستن چون512گرفتم!
هرچند الان اینترنت من قطع هست!
iPhone 5s
AmiN.D

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان