انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل شبکه پرینتری که به ویندوز متصل است

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

مشکل شبکه پرینتری که به ویندوز متصل است

پستتوسط kamancheh » 13 ژوئن 2011, 14:16

با عرض سلام و تشکر پیشاپیش من بر روی پی سی پرینتر اچ پی لیزر جت ام۱۲۱۴ دارم شبکه بین مک و ویندوز به خوبی فعال هست و به راحتی فایل ها در هر دو کامپیوتر قابل دسترسی هست - پرینتر رو در ویندوز در حالت شییر گذاشتم و درآیور اچ پی رو در مک اجرا کردم ولی جایی که آدرس نت ورک رو میخواد هیچ یک از اسم های WORKGROUP و یا آدرس smb://192.168.0.1 رو قبول نمی کنه و اروور میده اگه ممکنه منو راهنمایی کنید تا بتونم پرینتر متصل به ویندوز۷ هست رو از روی مک مستقیم کنترل کنم با سپاس فراوان
kamancheh

پست‌ها : 3

Re: مشکل شبکه پرینتری که به ویندوز متصل است

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 ژوئن 2011, 17:12

من هم از این مشکلات داشتم و مجبور شدم همه چیز رو دستی انجام بدم.
الان برای شما جستجو کردم یک روش نسبتاً ساده‌تر از روش خودم پیدا کردم:
[نمایش]
On the Windows 7 PC
1. In Windows 7 Control Panel
2. Select "Programs and Features" pane
3. Click "Turn Windows Features on or off"
4. Turn on the LPD protocol.
5. Ensure printer(s) are shared

On the Mac
1. Start Applications/Utilities/Printer Setup Utility
2. Hold down the "Option" key and click the "More Printers" button
3. From the top menu select "Advanced"
4. From the "Device:" field select "LPD/LPR Host or Printer"
5. In the "Device URL:" lpd://PCName/PrinterShareName
6. Click the "Add" button

Additional resources
http://macs.about.com/od/macwindows/ss/ ... evista.htm

منبع
---
چند نکته و تجربهٔ خودم:
۱) روشی که من خودم استفاده کردم نیازی به lpd نداشت. من با همون smb کار کردم منتها برای وارد کردن URL نوشتم:
smb://username:password@192.168.0.1/hp-deskjet-940c

طبیعیه که به جای username نام کاربر در ویندوز و به جای password کلمهٔ عبورش رو باید نوشت.به جای hp-deskjet-940c هم دقیقاً اسمی که در ویندوز تعیین شده رو وارد کنید.(اسم دقیق share name که در تصویر ضمیمه می‌بینید)
۲) توصیه میشه اسم پرینتری که در ویندوز به اشتراک گذاشتید توش فاصله(space) نداشته باشه و حواستون به حروف بزرگ و کوچیک هم باشه. مثلا HP Deskjet 940C رو بکنید hp-deskjet-940c. این تنظیمات رو از Devices & Printers در ویندوز انجام می‌دید. روی پرینتر کلیک راست می‌کنید، Printer Properties و بعد برگهٔ Sharing مشابه عکس. حالا برای Share Name اسم بدون فاصله تعیین کنید.
۳) اگر در مک با درایور رسمی اون مدل پرینتر کار نکرد درایور مشابه GutenPrint رو استفاده کنید.
۴) توصیه میشه از IP استفاده کنید حتی برای روش lpd. مثلا lpd://192.168.0.1/PrinterShareName.
---
یه زمانی سازگاری با شبکه‌های ویندوز اتوماتیک و بهتر از الان بود. اگر درست یادم باشه یه زمانی اپل تو تبلیغاتش می‌گفت شبکه کردن مک با ویندوز آسونتر از ویندوز با ویندوزه :-D
اما از وقتی ویندوز ویستا و به خصوص ۷ اومد این سازگاری دچار مشکلاتی شد. از طرفی Snow Leopard اینقدر جدید بود که این مشکل رو حل کنه اما اپل به خاطر تغییر license پروژهٔ Samba به GPL3 از ارتقای این نرم‌افزار در Mac OS X منصرف شد و تصمیم گرفت خودش پشتیبانی از شبکه‌سازی با ویندوز رو فراهم کنه و در Snow Leopard هنوز Samba قدیمی استفاده میشه که قبل از نسخه‌های جدید ویندوز ساخته شده بوده! حاصل کار خود اپل در Lion هست، پس باید انتظار پشتیبانی بهتر از شبکه‌سازی با ویندوز ۷ رو از Lion داشت.
پیوست‌ها
winprintcap.png
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط kamancheh » 13 ژوئن 2011, 18:19

با سلام تشکر بخاطر توجه شما عزیز راستش یه سوال شاید هم ‍‍پیش پا افتاده باشه ولی در دستور نوشته انگلیسی من این گزینه رو در اپلیکیشن ندارم .
Start Applications/Utilities
/Printer Setup Utility
دوم اینکه باز هم وقتی میرم درایور اچ پی رو نصب کنم smb و یا lpd با همون روش معرفی پرینتر باز هم خطا میگیره پیغام unrechable رو میده
ممنون از کمک شما
kamancheh

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 ژوئن 2011, 18:58

خواهش می‌کنم. اون Printer Setup Utility قابلیت‌هاش با Print & Fax در System Preferences ادغام شده و خودش حذف شده. شما همون دکمهٔ + رو بزنید و قسمت Advanced برید همون گزینه‌ها هست.(Windows و LPD)
پیغام خطا مشکل متفاوتی رو نشون میده. از داخل Finder برید از منوی Go روی Connect To Server کلیک کنید و وارد کنید:
smb://192.168.0.1
بعد Connect رو بزنید. اگر اینجا هم نتونه وصل بشه نشون میده اینجا مشکل داریم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط kamancheh » 13 ژوئن 2011, 20:05

واقعا دمتون گرم همه چیز درست شد جدا از لطف شما سپاسگذارمم
kamancheh

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 ژوئن 2011, 20:07

خواهش می‌کنم، من هم خوشحالم که حل شد :-)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان