انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل سرعت اینترنت در شبکه

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: مشکل سرعت اینترنت در شبکه

پستتوسط oldsolidsnake » 10 فوریه 2011, 20:44

من ۱۰.۶.۴ هستم مشکل وی پی ان و باز نشدن صفحات وب رو از یکی دوهفته پیش پیدا کردم......... تازه بگیر نگیر داره بعضی مواقع خود به خود درست میشه

اینرنتم داتک نیست
نماد کاربر
oldsolidsnake

پست‌ها : 14

پستتوسط AmirArsalaan » 11 فوریه 2011, 04:33

برای این بحث شاید اینجا هم بد نباشه یه نگاهی بیندازید :
viewtopic.php?f=20&t=2501
باز نشدن ایرماگ برای من که کاملن مبرهنه از dns و خدمات دهنده ی اینترنتی ام هست ، از اونجایی که دیدم الکی وقتم رو هدر میدهم تا بخواهم از سرویس دهنده کمک بگیرم الان برای سرزدن به سایت فقط از ایرانسل موبایلم استفاده می کنم دیگه مشکلی ندارم ، البته خنده داره که فقط این سایت هست که با شاتل باز نمیشه و از اون خنده دار تر یه سایت دیگه هست که یک روز در میون فیلــــــ .... ر هست و برای باز کردنش دیگه شیر یا خط میارم که این سایت کاملن aslami امروز ( اسمشو نیار ) هست یا نه ؟!!!!!!
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط MacShadow » 11 فوریه 2011, 12:42

معلوم نیست چرا آی اس پی های کشور اینجوری شدن مخصوصاْ شاتل حالا بقیه تکلیفشون مشخص اما شاتل هنوز نه ؟
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط Pooria Azimi » 11 فوریه 2011, 13:06

MacShadow نوشته است:[نمایش]
معلوم نیست چرا آی اس پی های کشور اینجوری شدن مخصوصاْ شاتل حالا بقیه تکلیفشون مشخص اما شاتل هنوز نه ؟

واقعاً معلوم نیست چرا؟!

بعد از اون که کابل فجیره-جاسک توسط لنگر یک کشتی(!) پاره شد و چند ماه اینترنت کشور روی هوا بود، مسئولینِ دوراندیش زحمت کشیدند و یه کابل جایگزین خریدند که از مصر و کانال سوئز می‌گذشت. اما متأسفانه این بار هم شانس نیاوردند و اتفاقاتی خارج از دست اون‌ها افتاده و به‌نظر، اون کابل‌ها هم پاره شده‌ن...

البته پیش‌بینی می‌شه تا آخر هفته اوضاع درست بشه!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط MacShadow » 12 فوریه 2011, 00:14

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]

واقعاً معلوم نیست چرا؟!

بعد از اون که کابل فجیره-جاسک توسط لنگر یک کشتی(!) پاره شد و چند ماه اینترنت کشور روی هوا بود، مسئولینِ دوراندیش زحمت کشیدند و یه کابل جایگزین خریدند که از مصر و کانال سوئز می‌گذشت. اما متأسفانه این بار هم شانس نیاوردند و اتفاقاتی خارج از دست اون‌ها افتاده و به‌نظر، اون کابل‌ها هم پاره شده‌ن...

البته پیش‌بینی می‌شه تا آخر هفته اوضاع درست بشه!

پوریا جان آخه از شما بعیده که این حرفا رو باور کنی اگه اینطوری باشه باید کل کشور با مشکل اینترنت مواجه باشند نه فقط تعدادی از آی اس پی ها !
MacShadow

پستتوسط eysun » 12 فوریه 2011, 02:14

پوریا شوخی میکنه البته...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط mana » 12 فوریه 2011, 03:07

[نمایش]
پوریا جان آخه از شما بعیده که این حرفا رو باور کنی اگه اینطوری باشه باید کل کشور با مشکل اینترنت مواجه باشند نه فقط تعدادی از آی اس پی ها !

کنایه در لغت به معنی پوشیده سخن گفتن است که دارای دو معنی نزدیک و دور باشد. گوینده سخن را به نحوی بیان کند که ذهن خواننده یا شنونده به کمک معنی صریح و روشن نزدیک - پی به معنی دور آن ببرد !
نماد کاربر
mana

پست‌ها : 13

پستتوسط aamir » 22 فوریه 2011, 16:39

من همچنان این مشکل رو دارم، سفاری که دیگه به طور کامل کار نمیکنه. . مگر هر از گاهی
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط MacShadow » 22 فوریه 2011, 19:17

مک رو دوباره نصب کنین بعد دوباره آپدیت کنین به هر ورژنی که خواستین مشکل درست می شه.
MacShadow

پستتوسط AmiN.D » 14 مارس 2011, 02:19

من نیز هم!!مشکل دارم خیلی زیاد با این
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط abdol » 14 مارس 2011, 05:34

پوریا جان ببین تا جایی که شنیدم داتک مربوط به یکی از ارگانهای دولتی است و شدیداْ با بحث فیلترینگ موافق است و اکثر پورت های وی پی ان و چیز شکن هاشو بلاک کرده .
اما این که میگی مک مشکلی نداره بخاطر بحث پروتکلهای شبکه ای که استفاده می کند واسه همینه که وی پی انت جواب میده .

شما میتونید چیز شکن رو cascade کنید.

اول با http به چیز شکن اول وصل شید.

بعد آی‌پی آدرس اول رو به چیز شکن دوم بدین تا https وصل بشین.

این کار رو می‌شه به دفعات زیاد حتا با یه چیز شکن انجام داد.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط mani_34 » 17 آوریل 2011, 11:12

دوستان سلام ... من مطالب بالا رو خوندم مشكل من هم عجيبه يك هفته اي هست كه از اينترنت روي مك استفاده نكرده بودم ديشب كه امدم استفاده كنم ديدم كه بعضي سايتها داخلي به راحتي باز ميشد اما مثلاً خود سايت اپل باز نميشد يك بار اواسط كار باز شد ديگه باز نشد يا سايت گوگل اصلا باز نشداما گوگل مپ يكي دوباري باز شد و ديگه باز نشد ! يعني سافاري با صفحه سفيد منتظر مي مونه كه بازش كنه ياهو مسنجر كنكت نمي شد اما اسكايپ كنكت شد همان لحظه با مودم را بردم به پي سي وصل كردم هيچ مشكلي نداشتم و از انجا كه كنكشن قوي هم دارم سايت سپيد تست سرعت 1.4 مگ را نشان داد . دانلود هاي من عموما روي 190 كيلو بايت در ثانيه هستش با مك هم مشكلي نداشتم اما الان اين مشكل عجيب پيدا شده سيستمم هم imac intel2cure proses 3.06 4gig ram هستش 10.6.6 رو هم دارم خيلي اذيت مي كنه گاهي اصلا سافاري ميگه به اينترنت وصل نيستي در حالي كه وصلم ولي وقتي يه سايت ديگه رو كليك مي كني بسرعت بازش مي كنه حالا رو همون سايت اگه دوباره كليك كني بازش نمي كنه حتي چك كردم ببينم اپديت سافت وار كار ميكنه اونم زد كه شما به اينترنت كنكت نيستي سافاري رو ريست كردم كشش رو خالي كردم اما هيچ اتفاقي نيفتاد اميدوارم كامل تونسته باشم مشكل رو توضيح بدم با پي سي هيچ مشكلي ندارم اما اين مشكل يه 24 ساعته كه برام ايجاد شده 10.6.6 رو هم يك دو ماهيه كه دارم و قبلش مشكلي نداشتم اين مشكل از ديشب شروع شد... كلا حالش بد شده ارتباطم با اينترنت با مك ، كاملاً لحظه اي و بي ثبات و عموماً غير قابل استفاده ... پيشاپيش تشكر مي كنم از راهنماييهاتون دوستان
mani_34

پست‌ها : 61

پستتوسط mani_34 » 17 آوریل 2011, 11:13

اين سوال رو هم داشتم مي تونم برگردم به 10.6.4 ايا امكان داره؟ من فايل اپديت 10.6.4 رو دارم
mani_34

پست‌ها : 61

پستتوسط AmiN.D » 23 آوریل 2011, 12:51

دوستان من یه دور میزنم توو نت در حدود یک و نیم ساعت اونم فقط فیس حدود ۱۰۹مگ دیتا ریسیو دارم..مشکوک نیس؟؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Pooria Azimi » 23 آوریل 2011, 14:46

اگر در فیس‌بوک فیلم و عکس زیاد تماشا می‌کنید، یا عکس و فیلم آپلود می‌کنید (هر چند شما گفته‌این فقط receive)، ممکنه ۱۰۹ مگابایت مصرف کرده باشید. اما باید خیلی فیلم تماشا کنید که در ۱ ساعت و نیم ۱۰۹ مگابایت شده باشه! پس حدس می اینه که یک برنامهٔ دیگه در پس‌زمینه در حال انجام یک‌کاریه.

در Activity Monitor ببینید که در زمان‌های عادی، ترافیک شبکه چه‌مقداره. مثلاً زمانی که مشغول انجام هیچ‌کاری نیستید، باید ترافیک شبکه تقریباً صفر باشه.

و در ضمن، اگر اینترنت محدود دارید، بهتره که در System Preferences، آپدیت اتوماتیک و حتی چک‌کردن برای اون رو هم غیرفعال کنید. آی‌تونز ۱۰٫۰٫۲ با ۱۰٫۰٫۱ خیلی هم فرقی نداره...

(من خودم اینترنتم نامحدوده و این رو نمی‌تونم تست کنم؛ اما از افراد زیادی شنیده‌م که بعضی شرکت‌های اینترنتی ایران، در خیلی موارد ترافیک send و receive رو زیادتر از مقدار مصرف واقعی محاسبه می‌کنند تا پول بیشتری ازشون بگیرند!)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان