انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پایین بودن سرعت اینترنت در مک!

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

پایین بودن سرعت اینترنت در مک!

پستتوسط farrokh » 10 اکتبر 2009, 03:55

سلام
من یه مکبوک سری آلومینیوم ۲ دارم. با بوت کمپ هم ویندوز روش نصب کردم.
مودمم symphony مال پارس آنلاین هستش. ۱۲۸ ۲+. توی ویندوز سرعت داونلودم ۲۸ ولی تو مک به زور به ۲۰ میرسه!!! علت امر چیه؟
farrokh

پست‌ها : 13

Re: پایین بودن سرعت اینترنت در مک!

پستتوسط pik » 14 دسامبر 2010, 11:30

]دوستان منم دقیقا همین مشکل را دارم چه کار باید کرد[/b]
pikpukz
pik

پست‌ها : 1

پستتوسط reza91 » 14 دسامبر 2010, 12:34

doostan man ham hamin moshkel ro daram man datak darm 256 to win sorate dl 68 hast vali to mak ro 30 40 gir mikone va bala nemire ham speed download va ham ba downloader safari va ham ba folx pro test shode va natije hamin boode lotfan rahnamie konid
نماد کاربر
reza91

پست‌ها : 4

پستتوسط MacShadow » 14 دسامبر 2010, 14:00

ببینید بخاطر یه سری پروتکلهای دانلود هستش و بسته به نوع براوزر یا دانلودر
من در ویندوز با ۲۵۵ کیلو و در مک نیز با ۲۵۳ کیلو دارم دانلود می کنم .
اما در ویندوز مجازی سرعت در مک بالاتر از ویندوز است چون اینترنت به اشتراک گذاشته می شود.
دانلودر ویندوزم (IDM (Internet Download Manager و در مک از فولکس استفاده می کنم و اگه کار کرده باشید با جفت این براوزر ها می بینید که پروتکلهای IDM قویتر از Folx است و تعداد پارتهای دانلود نیز در IDM ۱۶ پارت اما در Folx ۱۰ پارت است .
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط abdol » 15 دسامبر 2010, 01:40

آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 02:26, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 15 دسامبر 2010, 06:14

MacShadow نوشته است:[نمایش]
ببینید بخاطر یه سری پروتکلهای دانلود هستش و بسته به نوع براوزر یا دانلودر
من در ویندوز با ۲۵۵ کیلو و در مک نیز با ۲۵۳ کیلو دارم دانلود می کنم .
اما در ویندوز مجازی سرعت در مک بالاتر از ویندوز است چون اینترنت به اشتراک گذاشته می شود.
دانلودر ویندوزم (IDM (Internet Download Manager و در مک از فولکس استفاده می کنم و اگه کار کرده باشید با جفت این براوزر ها می بینید که پروتکلهای IDM قویتر از Folx است و تعداد پارتهای دانلود نیز در IDM ۱۶ پارت اما در Folx ۱۰ پارت است .

البته من تعجب می‌کنم که با وجود این:

http://www.freedownloadmanager.org/

شما در ویندوز هنوز هم از IDM استفاده میکنی‌؟

دقت کنید که این برنامه رایگان، تورنت هم دانلود می‌کنه و spyware هم نداره و امکانات اون با IDM قابل مقایسه نیست ...
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 02:26, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط AmirArsalaan » 15 دسامبر 2010, 20:10

دوستان شما سرعت اینترنت در مک رو چه طوری متوجه می شوید
توی ویندوز قسمت راست پایین صفحه سرعت رو زده مثلن ۱۰۰ کیلو بایت اما توی محیط مک من نمیدونم این سرعت رو کجا نوشته ؟؟؟؟
البته توی داشبورد یه چیزایی هست ولی من که سرعت اینترنت رو توش نتونستم پیدا کنم ، ببینید :
تصویر
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط Pooria Azimi » 15 دسامبر 2010, 22:16

سرعت رو در دو بخش In ( = سرعت دانلود که البته سرعت لود شدن صفحات هم هست) و Out ( = سرعت آپلود، که سرعتی که درخواست‌های شما به سرورها می‌ره رو هم نشون می‌ده) می‌تونید ببینید.

اما نیازی هم به اون ابزار در دشبورد ندارید، اگر برنامهٔ Activity Monitor رو (در پوشهٔ Utilities در Applications) باز کنید، در پایین روی تَبِ Network که کلیک کنید همین اطلاعات رو نشون می‌ده (iStat Pro هم اطلاعاتش رو از همون‌جا می گیره).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmirArsalaan » 16 دسامبر 2010, 00:19

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
سرعت رو در دو بخش In ( = سرعت دانلود که البته سرعت لود شدن صفحات هم هست) و Out ( = سرعت آپلود، که سرعتی که درخواست‌های شما به سرورها می‌ره رو هم نشون می‌ده) می‌تونید ببینید.

اما نیازی هم به اون ابزار در دشبورد ندارید، اگر برنامهٔ Activity Monitor رو (در پوشهٔ Utilities در Applications) باز کنید، در پایین روی تَبِ Network که کلیک کنید همین اطلاعات رو نشون می‌ده (iStat Pro هم اطلاعاتش رو از همون‌جا می گیره).

ممنون از پاسخت پوری جان ، اینترنت من ۱۲۸ هست ، میشه بگویید که activity monitor چرا این اعداد رو نشون میدهد ؟
تصویر
نماد کاربر
AmirArsalaan

پستتوسط Amir_S » 16 دسامبر 2010, 00:59

اون قسمتی که سیز و قرمز نوشته، سرعت ترافیک لحظه‌ای رو نشون میده... طبیعیه که وقتی استفاده نکنید، سرعت هم صفر میشه :-)
وقتی دارید یه فایل رو دانلود می کنید میتونید اینجا رو چک کنید و سرعت بین ۱۳ تا ۱۶ برای ۱۲۸ خوب محسوب میشه...
البته میتونید از سایت speedtest.net هم استفاده کنید که در اینصورت در زمان تست نباید هیچ استفاده ای از اینترنت داشته باشید (خود سایت یه بسته داده رو میفرسته و دوباره برمیگردونه و از روی اون سرعت رو محاسبه می کنه و اطلاعات دیگه ای هم بهتون میده)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 16 دسامبر 2010, 01:06

چون احتمالاً در اون لحظه، چیزی دانلود نمی‌شده.

این پنجره، فقط سرعتِ دانلودِ اون لحظه رو نشون می‌ده؛ اگر در اون لحظه هیچ صفحهٔ اینترنتی باز نباشه، یا هیچ برنامه‌ای با اینترنت کاری نداشته باشه، خوب سرعتی که نشون می‌ده ۰ خواهد بود.

اگر می‌خواهی ببینی سرعت واقعیت چقدره، یک فیلم یا عکس حجیم در اینترنت باز کن، و اون موقع ببین سرعت رو چقدر نشون می‌ده. باید حدوداً ۱۵ کیلوبایت بر ثانیه باشه.

از سایت زیر هم برای همین موضوع استفاده می‌کنند: http://speedtest.net
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 16 دسامبر 2010, 01:07

:-D گویی همزمان با هم داشتیم می‌نوشتیم. چقدر جالبه که هر دو هم به speedtest.net اشاره کرده‌ایم!!!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AmirArsalaan » 09 آوریل 2011, 01:09

لطفن این چند تصویر رو ببینید؟ چون احساس می کنم یکم سرعت پایینه تو اینترنت

تصویر
این تصویر مربوط به activity monitor من در حالت عادی هست

تصویر
این هم مربوط به زمانی هست که از فـ . . . ر شــکـــن استفاده میکنم

تصویر
این هم پینگ من

۱ - چرا اعداد تصویر اول کمتر هست در حالی که در این حالت ( استفاده نکردن از فـ . . . ر شــکـــن ) سریعتر صفحات باز میشوند
۲ - آیا سرعت های من به طور کلی کم نیستند؟؟؟ قسمت هایی رو که با خط قرمز مشخص کرده ام به نظرم مشکوکه
۳ - میشه یه توضیحی در مورد گزینه ای که با عدد ۳ روی عکس مشخص کردم بدهید ، اصلن این عدد نشانه ی چیست؟؟؟
۴ - چرا در speedtest.net نوشته که سرعت من ۹۰ درصد کندتر از ir هست ( این که خیلی بد هست و اصلن چرا adsl استفاده میکنم ؟؟؟)
نماد کاربر
AmirArsalaan

پستتوسط Pooria Azimi » 09 آوریل 2011, 09:43

۱. در تصویر اول، شما تمام مدت دارید با سرعت ۲۰ کیلوبایت بر ثانیه اطلاعات دریافت می‌کنید. یعنی مثلاً در یک دقیقه، ۱٫۲ مگابایت اطلاعات دریافت کرده‌اید. در تصویر دوم، ارتباط شما هی قطع وصل می‌شه، و مثلاً شما یک ثانیه با سرعت ۳۶ دارید فایل دریافت می‌کنید (که البته این ۳۶ توهمی بیش نیست، و به‌خاطر تأخیر در ارسال داده‌ها از داخل برنامهٔ فیلترشکنتون به برنامه‌ایه که اون اطلاعات مال اون بوده) و دو ثانیه هیچ چیزی دریافت نمی‌کنید، که باعث می‌شه سرعت effective شما ۱۲ کیلوبایت بر ثانیه بشه.

اعدادی که برای Data received و Data sent نشون داده می‌شن، تجمعی هستن. به‌نظرم شما ابتدا عکس اولی رو گرفته‌اید، و بعد مدتی در اینترنت چرخیده‌اید )با فیلترشکن) و بعد عکس دوم رو گرفته‌اید. تعجبی نداره که اعداد دومی بیشتره!

۲. خیر. سرعت شما (با توجه به اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت/ثانیه‌ای که دارید) بسیار عالیه و دقیقاً دارید ۱۲۸ کیلوبیت/ثانیه ازشون اطلاعات می‌گیرید.

۳. این مقدار، مقدار پیکِ سرعت رو نشون می‌ده (حداکثر مقدار سرعت در بازه‌ای که در عکس نشون داده شده). مقدار میانگین سرعت شما معمولاً خیلی کمتر از اینهاست.

۴. speedtest.net بر اساس کسانی که با آی‌پی ایران از سرویسش تا به‌حال استفاده کرده‌ن این درصد رو داره می‌گه. شاید در مورد آمریکا و اروپا و ژاپن حرفش درست باشه، اما در مورد ایران کاملاً غلطه. در مملکت ما ۲۸ میلیون نفر به اینترنت دسترسی دارند و فقط ۷۰۰٫۰۰۰ نفرشون «دسترسی» به اینترنت «پرسرعت» دارند (کلمات کلیدی اینجا «دسترسی» و «پرسرعت» هستن! منظور از دسترسی این نیست که در منزلشون ADSL دارند، و منظور از اینترنت پرسرعت هم اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت/ثانیه‌ست). اون ۲۷ میلیون نفری که اینترنت دایل‌آپ دارند اصلاً به خودشون زحمت نمی‌دن که از speedtest.net استفاده کنند. چرا؟ چون اتمام تستِ speedtest.net (که یک فایل ۱ مگابایتی رو به کاربر می‌فرسته و از کاربر می‌گیره)، برای دایل‌آپی‌ها چیزی حدود ۷ دقیقه طول می‌کشه!!!
و دلیل این که نوشته ۹۰٪ ایرانی‌های ADSL دار سرعتشون از شما بیشتره، اینه که «برادران» کلی به خودشون زحمت می‌دن و در تست‌های این شکلی شرکت می‌کنند، تا میانگین سرعت اینترنت ایران (که شرکت‌های خارجی منتشر می‌کنند) رو افزایش بدن، تا جایی که در مقالهٔ زیر نوشته ایران با سرعت میانگین « ۶۱۰ کیلوبیت/ثانیه» در مقام ۱۴۴ جهان از نظر سرعت قرار داره*!!!! یعنی این «برادران» کاری کرده‌ن که میانگین سرعت ایران به ۶۱۰ کیلوبیت رسیده، در حالی که اساساً هیچ شخص حقیقی در ایران اجازهٔ دسترسی به اینترنت بالاتر از ۱۲۸ کیلوبیت/ثانیه در منزل و برای استفادهٔ شخصی رو نداره (مگر اساتید، پزشکان، دانشجویان، کارمندان وزارت اطلاعات).

پس، اصلاً به «تحلیل» ـهای speedtest.net اعتنا نکنید. اون با فرض این که مردم عادی از سرویسش استفاده می‌کنند (نه دولت‌ها!) سرعت‌ها رو تحلیل می‌کنه.

-----

رتبهٔ ایران به لحاظ سرعت اینترنت: ۱۴۴ از ۱۵۲
http://www.kaleme.com/1389/08/24/klm-38237

پهنای باند کل ایران به اندازهٔ ۲ دانشگاه سوئد
http://www.aftabir.com/articles/view/co ... et_p1.php/پهنای-باند-کل-ایران-به-اندازه-۲-دانشگاه-سوئد

مقایسه قیمت و سرعت اینترنت در 8 کشور / قیمتهای اینترنت در ایران
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.a ... ID=1188581
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 09 آوریل 2011, 19:30

پوریا جان، متشکر از توضیحاتت.

البته انگار شنیده‌ام که از قرار میخواهند Interanet سریع بجای اینترنت در ایران بدهند. آنرا باید دید که چه تحفی‌ای بشود…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان