انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در اتصال مک به وای‌فای

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: مشكل در اتصال به اينترنت

پستتوسط Pooria Azimi » 22 ژوئن 2012, 00:18

راه‌حل عملی و علمیِ این مشکل در حال حاضر اینه: در لپتاپ رو یک لحظه ببنده و بعد باز کنه. اگر نشد باز هم این کار رو تکرار کنه. اگر نشد باز هم تکرارش کنه. انقدر تکرار کنه تا مشکل حل بشه.

من که راه‌حلی براش نتونستم پیدا کنم. شده تا ۶ بار مجبور شده‌م این کار رو تکرار کنم (روی ۱۰٫۷٫۴ هستم).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

مشکل در وصل شدن به wifi

پستتوسط iSam » 18 ژانویه 2013, 02:19

بچه ها من یک مشکل کریتیکال دارم. خانم من با مک بوک ایرش همیشه به اینترنت خونه که ADSL هست و مودم وای فای داریم و با وای فای بهش وصل میشیم، وصل میشه. امروز هم چندبار وصل شد ولی الآن که اومد وصل بشه دید اینترنت نداره درحالیکه من دارم!؟ کلی با مکش ور رفتم و تو نتورک از DHCP به دستی و ... عوض کردم ولی نمیشه که نمیشه!؟ وقتی رو DHCP میگذارم اصلا آی پی نمیگیره و خلاصه روانیم کرده. ممنون میشم کمکم کنید تا مشکل رو حل کنم. ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

Re: مشکل در اتصال مک به اینترنت (وای فای — WiFi)

پستتوسط AliGhz » 18 ژانویه 2013, 10:56

سام عزیز، من پستت را به اینجا منتقل کردم. شاید با پاسخ هایی که قبلا دوستان داده بودند، مشکلت حل شود. عنوان این مبحث را هم کمی تغییر دادم تا هم گویاتر باشد و هم در جستجو راحت تر پیدا شود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط iSam » 18 ژانویه 2013, 13:05

ممنون بابت کمکت. والا من مباحث اینجا رو خوندم ولی کمکی بهم نکرد. ممنون میشم دوستان مشکل منو راهنمایی کنند.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooria Azimi » 18 ژانویه 2013, 14:57

اگر مشکل اینه که به شبکه وصل نمیشه، این همون مشکلیه که من و خیلی های دیگه هم داشته و داریم و راه حلش هم در پست اول همین صفحه ست.

اگر به شبکه وصل هست، اما اینترنت نداره، این هم مشکلیه که برای من جدیداً خیلی پیش می آد. به دلایلی، بعضی وقتها به شبکه وصل هستم (یعنی میتونم با کامپیوترهای دیگه و همچنین آی دیوایسها ارتباط داخل شبکه با IP توی رنج 192.168 برقرار کنم)، اما سافاری و میل و برنامه های خود اپل صفحه ای رو باز نمی کنند. گوگل کروم و فایرفاکس مشکلی از این جهت ندارند!! راه حلی که من پیدا کرده م خاموش کردن Wi-Fi و روشن کردن دوباره شه.

اگر کلاً نمی تونه IP بگیره، شاید مشکل از روتر باشه. یک بار ریست بشه، یا تمام IP ـهایی که lease کرده حذف بشن شاید باعث رفع مشکل بشه.

البته خودم هم واقفم که توضیحاتی که الآن دادم بسیار مسخره هستند... ولی من مشکلات مشابهی داشته م که راه حلش همین کارهایی بوده که گفته م!

انگار توی 10.8.3 اپل داره سعی می کنه مشکلات Wi-Fi رو حل کنه. امیدوارم که این طور باشه...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط iSam » 18 ژانویه 2013, 23:18

والا آی پی نمیگرفت و کلا ۵ ساعت باهاش سر و کله زدم و مودم رو خاموش و روشن کردم و کلا کانفیگ مودم رو از اول و ... ولی نشد و در یک اتفاق نادر و بی دلیل یهو دیدم عین همیشه (عین آدم) داره کار میکنه!!!؟؟؟ اگر باز هم خبری شد اینجا حتما خواهم گفت.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Payman.Rad » 20 فوریه 2013, 17:13

سلام، دو سه روزه من یه مشکلی با وایرلس پیدا کردم و اونم اینه که مدام ارتباطم با مودم وایرلس قطع میشه!!! از مودم دور نیستم و قبلاً هم هیچ مشکلی نداشتم. لطفاً راهنمایی کنید چکار باید بکنم. ممنون
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط Amir_S » 20 فوریه 2013, 18:15

یکی از دوستان من از وقتی که OSXش رو آپدیت کرده، آیکان wifiش علامت تعجب داره! مثل وقتی که به شبکه داخلی وصل باشه ولی اینترنت قطع باشه.
ظاهرش اینه که اون مکانیسمی که ارتباط با اینترنت رو چک می کنه مشکل داره؛ اما نکته اینجاست که وقتی از سرویس هایی که آی پی رو عوض میکنن (مثلا vpn) استفاده میکنه، درست میشه و تا وقتی که به شبکه وصله، درست میمونه!!!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط iSam » 20 فوریه 2013, 21:01

والا من این مشکل رو فهمیدم. باید برید تو کانفیگ مودم با ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ و در قسمت وایرلس channel رو اسکن کنید و هر چی اومد اپلای کنید و بعد دوباره دستی بگذاریدش رو چنل ۳ و اپلای کنید و بیاین بیرون، درست میشه!؟ واقعا دلیلشو نمیدونم ولی هروقت قطع شد اینکار رو بکنید درست میشه. لطفا اگر کسی چراشو میدونه و میدونه چکار کنیم که دیگه اینجوری نشه کمک کنه. ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Amir_S » 20 فوریه 2013, 21:27

من یه دانشجو داشتم که برای سرگرمی یه آنتن بزرگ با توان بالا گذاشته بود تو خونه و کانال ۱۱ رو تو کل محله مسدود کرده بود! :-)
در مورد شما هم حالا نه اینجوری، ولی احتمالا تو اطرافتون تعداد زیادی شبکه روی یک کانال تنظیم شده و وقتی ترافیک بالا میریه، اختلال ایجاد میشه... اگه روترـتون گزینه اتوماتیک داره روی اون بذارید و یا چک بکنید کدوم کانال خلوت تره و اون رو انتخاب کنید.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط ahmadhafezy » 11 آوریل 2013, 01:03

منم به مشکل یکی از دوستان بر خوردم. اینترنت روی مک وصل میشه سند ورسیو داره اما سایتی باز نمیشه مگر چندتا سایت مثل گوگل و بلاگفا مابقی اصلا باز نمیشن. اما روی ویندوز که با بوتکمپ نصب شده مشکلی ندارم و راحت اجرا میشن. چندتا مودم هم عوض کردم.مودم ریست کردم چندتا dns امتحان کردم اما بازم جواب نداد همونی سواره سواره!!!
ahmadhafezy

پست‌ها : 33

پستتوسط Pooria Azimi » 11 آوریل 2013, 02:30

من گاهی وقتها (چند روز یک‌بار) با سافاری دچار مشکل می‌شم و نمی‌تونم به سایت github.com دسترسی پیدا بکنم. این مشکل فقط برای github و فقط در سافاری رخ می‌ده (بعد از این که این اتفاق می‌افته، سافاری کلاً دیگه سایتی رو باز نمی‌کنه تا Wi-Fi رو خاموش و بعد روشن بکنم). ساعتها تلاش و packet inspection با Wireshark و Charles و mitmproxy گرفته تا بررسی‌های دقیق‌تر با DTrace هم نتیجه‌ای نداد و مشکل رو نتونسته‌م حل بکنم (از زمان ۱۰٫۸ فکر کنم این مشکل رو داشته‌م).

ایراد به‌نظر از خود سافاری می‌رسه که انگار با certificate ـهای github به‌مشکل بر می‌خوره و کاری‌ش نمی‌تونم بکنم (البته این مشکل فقط برای من رخ می‌ده و هیچ‌کس دیگری این مشکل رو نداره).

خلاصه خواستم بگم که «شاید» مشکل از سافاری باشه و اگر از اون استفاده می‌کنید، شاید بد نباشه با براوزرهای دیگه هم تست بکنید. البته از توضیحتون به‌نظر نمی‌رسه که مشکلمون مشابه باشند، اما به‌هر حال خواستم بگم که شاید ایراد از براوزر باشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پاسخ: مشکل در اتصال مک به اینترنت (وای فای — WiFi)

پستتوسط nasraa » 07 مارس 2015, 12:39

با سلام به دوستان

اخيرا وقتي مك بوكم ريستارت ميشود واي فاي مك بوك شبكه مودم را پيدا مي كند ولي در قسمت تنظيمات شبكه airport حالت self-assigned IP را نشان ميدهد و در سمت راست آن توضيح ميدهد كه ممكن است به اينترنت متصل نشود (كه نميشود). ولي بعد از دو سه دقيقه يا بيشتر، به حالت معمولي در مي آيد. گاهي هم بعد از ريستارت يك يا دو پيغام نيز ظاهر مي شوند (كه مربوط به اجازه براي اجراي نرم افزاري با اسمهاي عجيب است و حدس ميزنم سيستمي باشند .) من فاير وال را از مدتها پيش فعال كرده بودم ولي اجراي اين نرم افزارها را هم تاييد ميزنم باز هم فرقي نميكند.
براي رفع اين مشكل در قسمت TCP حالت manual را انتخاب كردم و اعداد را دستي وارد كردم.
ولي سوالم اينست كه مشكل اصلي از كجاست؟
ضمنا:
موبايل و تبلت هيچ مشكلي براي اتصال به اينترنت ندارند.
airport را چند بار حذف و دوباره اضافه كردم ولي فايده اي نداشت.
سيستم عامل leopard 10.5.8
macbook - 13 inch - aluminium - late 2008

البته سيستم عامل ماوريكس هم دارم كه در آن اين مشكل موجود نيست.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط nasraa » 09 مارس 2015, 20:33

مشکل با انتخاب گزینه
allow only essential services
در قسمت تنطیمات firewall
حل شد.
---
اما دوباره مشكل برگشت و مجبور شدم TCP را بصورت manual تنظيم كنم.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Ilia » 11 مارس 2015, 03:12

Nasraa جان،

میدونم لج افتادی که سیستم عامل مکت رو آپدیت نکنی. اما سیستم 10.5 دیگه خیلی عهد عتیقه. یادمه که اونوقت که ازش استفاده میکردیم کلی باگ و کمبود داشت و با اومدن استولپرد اصلا کامپیوتر کلی روون شد.

این علاوه بر اونه که اپل دیگه اون رو ساپورت نمیکنه و از لحاظ امنیتی هم استفاده ازش چندان درست نیست. از من میشنوی حداقل اسنولپرد رو روش نصب کن. حالا نمیدونم که این مشکلت حل بشه یا نه. اما جدا کلی اجر دنیوی و اخروی داره اینکار.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان