انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در اتصال مک به وای‌فای

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: wi fi

پستتوسط sadeghi » 18 ژوئن 2011, 12:13

اگر با ریست کردن حل نشد. آخرین آپدیت های اپل را نصب کنید. یکی دو آپدیت برای airport هست که در حل این مشکل موثر است. لیست برنامه ها را هم چک کنید تا ببینید برنامه‌ای نصب نکرده‌اید که احیانا عامل این مشکل باشد.
اگر هیچ کدام از موارد بالا نیست احتمالا مشکل سخت افزاری است. (شاید نصب دوباره‌ی سیستم عامل هم مفید باشد)
sadeghi

پست‌ها : 344

Re: wi fi

پستتوسط Ilia » 18 ژوئن 2011, 20:47

برای من یکبار همین اواخر این اتفاق افتاد که با تنظیم دوبارهٔ رآوترم مشکل حل شد. رآوتر من ساخت اپل نیست و Linksys است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

وصل شدن به وایرلس

پستتوسط Mackenzie » 21 ژوئن 2011, 22:04

سلام دوستان
من همین امروز یه مک بوک خریدم و به شدت دارم شوت می زنم :lol:
کسی هست به من بگه چجوری می تونم به وایرلس خونمون وصل بشم؟ :-(
Mackenzie

پست‌ها : 1

Re: وصل شدن به وایرلس

پستتوسط Amir_S » 22 ژوئن 2011, 00:21

اون بالا کنار ساعت یه ربع دایره رو به بالا هست، روش کلیک کن و روشنش کن، بعد سرچ می کنه و پیدا میکنه...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

مشکل با مودم wimax huawei

پستتوسط azadkavoosi » 24 ژوئن 2011, 18:11

salam
man yek adad modem wimax huawei irancell daram kwh be rahati toonestam oun r dar windows install konam,hamchenin dar macbook pro doostanam ham keh 32 bit hastesh be rahati kar mikoneh amma, man mac book pro 64 bit daram o zamani keh modem r vasl mikonam ke driver hasho install konam aslan modem r nemishnaseh o be onvane ye disk e driver usb mishnasadesh, o pas hamvareh in peigham rmideh keh no device o aslan detectesh nemikoneh.mitoonam khahesh konam keh kasi be man rahnamaei koneh.
mamnoonam

ترجمه به کمک http://www.behnevis.com
[نمایش]
سلام
من یک عدد مودم وایمکس هواوی ایرانسل دارم کوه به راحتی‌ تونستم اون ر در ویندوز اینستال کنم،همچنین در مکبوک پرو دوستانم هم که ۳۲ بیت هستش به راحتی‌ کار میکنه اما، من مکی بوک پرو ۶۴ بیت دارم و زمانی‌ که مودم ر وصل می‌کنم که درایور حشو اینستال کنم اصلا مودم ر نمیشناسه و به عنوانه یه دیسکِ درایور یواسبی میشناسدش، و پس همواره این پیغام رمیده که نو دویک و اصلا دتکتش نمیکنه.می‌تونم خواهش کنم که کسی‌ به من راهنما کنه.
ممنونم
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 27 ژوئن 2011, 02:44.
دلیل: تبدیل متن به فارسی
azadkavoosi

پست‌ها : 2

Re: مشکل با مودم wimax huawei

پستتوسط Ali.Tajik » 27 ژوئن 2011, 02:33

سلام
برای من هم پیش آمده، درایور را از سایت دریافت و نصب کنید، اما برای تشخیص دستگاه دو راه کاملا تجربی برای من به طور نوسانی جواب می دهد: پورت را از یکی از یو اس بی ها بکشید و به درگاه دیگر وصل کنید، بارها برایم پیش آمده که با این کار سیستم، دستگاه را شناخته است. دیگر اینکه اول نرم‌افزار را باز کنید، بعد دستگاه را وصل کنید، نرم افزار را ببندید و دوباره راه اندازی کنید.
البته من مودم یو اس بی ایرانسل را دارم، اگر مدل مودم شما هم یو اس بی است، بد نیست بدون تقویت کننده مودم را به دستگاه وصل کنید، به تجربه فهمیده ام که مشکلات کمتری در این حالت بوجود می آید. (البته اگر در پوشش قوی آنتن ایرانسل قرار دارید)

بله، این است وضع ایرانسل!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

مشکل با tp link

پستتوسط AmiN.D » 27 ژوئن 2011, 22:26

دوستان من خونه ی بچه ها بودم ایشون میتونستن به صورت وایرلس از اینترنت استفاده کنن.من که میزدم و پسورد رو وارد میکردم ابتدا اصلا کانتکت نمیشد بعد به زور کانکت کردم و کانکتن زد اما هیچ جا باز نمیشد ولی دوستم همچنان ادامه میداد..میشکل از چیه به نظرتون؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

Re: مشکل با tp link

پستتوسط AliGhz » 28 ژوئن 2011, 00:28

در سايت اپل نوشته كه ايرپورت با بعضي از ISPها سازگار نيست (يا بهتر است بگوييم بعضي از ISPها با ايرپورت سازگار نيستند!) شايد مشكل از اين باشد.  
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AmiN.D » 28 ژوئن 2011, 01:29

ISP?یعنی شما میگید مروبط به مودم ADSL WIRELESS ای که استفاده مینکه نداره و کل شبکه کار نمیکنه؟لازم به ذکره من توو دانشگاه با همین ISP که دانشگاه رو ساپورت میکنه کاتکت میشم به راحتی..ا
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AliGhz » 28 ژوئن 2011, 18:21

من هیچ نظر قطعی ندادم. فقط گفتۀ اپل را به‌عنوان یک احتمال نوشتم. اگر دوست شما مک دارد و مشکلی ندارد، یا اگر با همین ISP در جای دیگر بدون مشکل وصل می‌شوید، اشکال باید از جای دیگری باشد.

http://www.apple.com/macbookpro/features.html
پیوست‌ها
Screen shot ۱۳۹۰-۰۴-۰۷ at ۱۸.۲۰.۴۶.png
Screen shot ۱۳۹۰-۰۴-۰۷ at ۱۸.۲۰.۴۶.png (8.35 KiB) - بازدید 14696 بار
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 28 ژوئن 2011, 21:59

اوایل من هم چند جا این مشکل رو داشتم، با سعی و خطا به این نتیجه رسیدم که اکثرا جاهایی که روی شبکه wifi پسورد میذارن، یکی از این دو مشکل پیش میاد:
اول اینکه پروتکلی که برای رمز انتخاب کردن پیشفرض مک نیست و مک هم تو این مواقع برای پروتکل سوال نمی کنه و باید دستی تو تنظیمات شبکه تعریف‌ش کنید.
دوم اینکه وقتی دو تا اکسس‌پوینت هم نام باشن و رمز هم داشته باشن، سیستم قاطی می کنه... برای این مورد هم من برای هر کدم از محل هایی که میرم یه لوکیشن جدا درست کردم تا مشکلی پیش نیاد.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 28 ژوئن 2011, 23:13

ali: ایشون مک ندارن اما من با این مک به این شرکت در دانشگاه وصل میشم..دقیقا مشکل از کجا یعنی؟
Amir دقیقا چه جوری تعریف کنیم؟
دومی راه کارت رو هم متوجه نشدم
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Amir_S » 30 ژوئن 2011, 23:56

اینا دو مورد تجربه بود که من داشتم و احتمالا شما هم یکی از این دو تا رو دارید...
برای تعریف location، به network تو system preference برید و اون بالا که احتمالا نوشته automatic کلیک کنید و لوکیشن جدید بسازید... تمام چیز هایی که برای یه لوکیشن تعریف می کنید منحصر به همون میمونن (از جمله پراکسی و آی‌پی دستی یه کانکشن خاص و البته خود کانکشن ها)
مثلا من تو محل کارم وقتی با کابل وصل میشم باید آی‌پی رو خودم تعریف کنم و روی شبکه وایرلس، علاوه بر آیپی باید پراکسی هم تعریف کنم، خونه هیچ کدوم اینا نباید باشه و جاهای دیگه هم شرایط خودشون رو دارن... برای هر کدم یه لوکیشن ساختم و فقط کافیه از منوی اپل لوکیشنم رو عوض کنم تا همه این تنظیمات عوض بشه.
برای تعریف دستی شبکه وایرلس هم کافیه تو همون network توی لوکیشن مورد نظر airport رو انتخاب کنید و advanced رو بزنید تا وارد تنظیمات بشید، همونجا تو اولین سربرگ میتونید شبکه جدید تعریف کنید یا شبکه هایی رو که سیستم قبلا دیده تغییر بدید...
خلاصه کلام اینکه یه لوکیشن برای هر محل بسازید و شبکه تون رو توی اون (با توجه به تنظیماتی که توی access point برای رمز کذاری و پروتکل های شبکه (مقل آی‌پی یا پراکسی) تعریف شده) تنظیم کنید.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

Re: مشکل با مودم wimax huawei

پستتوسط meim007 » 04 ژوئیه 2011, 04:28

من هم مودم یو.اس.پی دارم و خیلی طول می‌کشه که مکم بشناسش(حدود ۱۰-۱۵) دقیقه. اول که مک را گرفتم سریع می‌شناخت حتا سریع تر از ویندوز ولی یکبار مکم را دوباره نصب کردم و آپگرید بعد دیدم که مودم را خیلی بد می‌شناسه و حتا گاه باعث می‌شه دستگام هنگ کنه وقتی مدم را وصل می‌کنم. مشکل از مودم هست یا سیستم عامل را آپگرید کردم این مشکل برام پیش آمده؟(حتا می‌خواستم سیستم عاملم را دوباره نصب کنم ولی حوصله اش را نداشتم که برنامه ها و تنظیماتم را دوباره نصب و درست کنم، حالا با این مشکل سر می‌کنم ولی گاه وقتم را می‌گیرد و گاه اعصاب خورد کنی هست) ممنون می‌شم اگر کسی راهنمایی کنه
meim007

پست‌ها : 76

افت بسیار شدید سرعت اینترنت

پستتوسط nuxxle » 07 ژوئیه 2011, 21:17

من اینترنت دو مگابیت از شاتل دارم اما از دیروز به شدت افت سرعت پیدا کردم و سرعت دانلود از هفت کیلوبایت بیشتر نمیشه و انگار برگشتم به دوران دایل آپ.. خط هیچ مشکلی نداره چون تو کنسول مودم زده دو مگ سرعت رو و حتی با لب تاپ دیگه تست کردم تو اون هیچ مشکلی نیست اما تو مک بوک سرعت تبدیل به دایل آپ شده. یه سی دی لینوکس پورتابل گذاشتم ریستارت کردم رفتم توش تست کردم تو اون هم همینطوری بود پس فکر میکنم ویروس میروس نگرفتم. بعد به فکرم رسید شاید کارت شبکه به خاطر اینکه نزدیک سی پی یو هست و همیشه به شدت داغ هست خراب شده و با یو اس بی کانکت شدم بازم همونطوری بود. واقعا گیچ شدم یعنی چی شده آخه !!! :shock: :shock: :shock:
من الان باید چی کار کنم !
nuxxle

پست‌ها : 63

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان