انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

قطع شدن دانلود

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

قطع شدن دانلود

پستتوسط mahdimtm » 19 آوریل 2009, 21:24

سلام به دوستان...

عزیزان من یک مک بوک از این سری آلمینیومی ه دارم و مدل cpu 2,4GHz هست...

من با این توی محیط مک با دانلود کردن فایل میشکل دارم...طوری که که من زمانی که میزنم فایل دانلود بشه روی 900 kb صبر میکنه و بعد از چند لحظه دوباره راه میوفته ولی سرعت دریافت میره بالا بصورت کاذب و بعد هم مودم دیسکانکت میشه و چراغ pppoe مودم هاموش میشه و بعد از ۲۰ ثانیه دوباره وصل میشه...
من رفتم دانشگاه تهران این مشکل رو نداشتم و رفتم ۳ جا دیگه تست کردم.یکی شاتل که اون هم اینطوری میشد ولی مثل مال من مودم قطع نمیشد.پارس آنلاین هم تست کردم همینطوری بود و رفتم با آزاد نت تست کردم اونجا هم مشکلی نبود.

من توی خونه چندتا مودم دارم.
linksys,asus,billion

با همه این ها همینطوری میشه.
خودتون که میدونید چندبار هم Mac OS نصب کردم اما مشکل از این نبوده و مک بوک دوستم هم آوردم اینجا تست کردم همینطوری که مال من میشد برای اون هم شد...
اما یکی از دوستانم مک بوک سری قبلی داشت و Mac OS Tiger بود آوردم تست کردم مشکی نبود...
اما من اگر دانلود نکنم و فقط وب گردی یا چت کنم اصلا مشکلی پیش نمیاد.

فکر میکنم مک هر چند لحظه فایل رو میخواد چک کنه که نگه میداره دانلود رو

.اما اون زمانی که هم که گیر کرده دانلود رو مودم داره کار میکنه و من اگر در حال چت کردن باشم میتونم به کارم ادامه بدم تا زمانی که دوباره راه بیوفته دانلود و بزنه مودم رو قطع کنه.
منظورم این بود که اون زمانی که گیر مرده دانلود از مودم قطع نشد و فقط توی مک نشون نمیده که داره فایل میگیره...
حالا اگر جایش رو نفهمیدید منظورم رو بگید کامل تر توضیح بدم.
mahdimtm

پست‌ها : 75

پاسخ: قطع شدن دانلود

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2009, 00:08

باز هم برای من معلوم نیست که با ADSL وصل میشُوی یا با دایل‌آپ؟

اگر ADSL هست، آیا مودم‌ها راوتر هم دارند یانه؟ بیسیم وصل میشوی یا باسیم؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: پاسخ: قطع شدن دانلود

پستتوسط mahdimtm » 20 آوریل 2009, 00:26

Ilia نوشته است:[نمایش]
باز هم برای من معلوم نیست که با ADSL وصل میشُوی یا با دایل‌آپ؟

اگر ADSL هست، آیا مودم‌ها راوتر هم دارند یانه؟ بیسیم وصل میشوی یا باسیم؟

من اصلا با dial up کار نکردم با این مک بوک...

من مودم هام همه راتور داره و هم بیسیم وصل میشم و هم با سیم هر جفتش همین مشکل هست...
mahdimtm

پاسخ: Re: پاسخ: قطع شدن دانلود

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2009, 00:49

اشکال نباید از مک شما باشه از جایی که در دانشگاه و یا جای دیگر میگویی که این مشکل اصلا پیش نمی‌آید.
پس setting راوترت رو چک کن.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط mahdimtm » 20 آوریل 2009, 00:53

آخه توی کافی نت ها تست کردم وس اونا چی؟یعنی اونا هم مورد داشته تنظیماتشون؟

بعد من نمیدونم چی رو فعال کنم یا غیر فعال که روی مک درست بشه.روی ویندوزش مشکلی نیست...
mahdimtm

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2009, 01:01

این فقط حدس منه. ممکنه اشتباه کنم. دو تا راوتر هم شبیه هم نیستند. از من در مورد تنظیمات اون کمکی بر نمیاد. خودت دقت کنی سر در میاری. بقول معروف آزمایش و خطا.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط mahdimtm » 20 آوریل 2009, 01:14

بعضی وقت ها درست دانلود میکنه ها.الان مثلا ۱۰ مگ فایل گرفتم...

یکی میتونه این مشکلم رو به اپل بگه؟
من گفتم جوابی ندادند.
mahdimtm

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2009, 01:20

مهدی جان،

چی رو میخواهی به اپل بگوییم؟ یکی در ایران هست که بعضی وقتها مودمش مکث میکنه بعد راه میفته؟ بعضی وقتها هم خوبه.

این خوبه؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط mahdimtm » 20 آوریل 2009, 01:35

ایلیا جون تو میگی من چیکار کنم؟یک راه بگو که انجام بدم...
وقتی با ویندوز درست کار میکنه من به شرکت شاتل چی بگم میگه ما نمیتونیم کمک کنیم.شما الان میگی من با چی کسی مشورت کنم؟اینجا هم که یک پاساژ داره کع بدونن مک بوک چیه.اونا هم هیچی نمیدونند و فقط فروشنده هستند...
من خودمم هرچی تلاش میکنم نمیتوننم کاری کنم.مشکل از Mac OS هست که هز ۱ مگ فایل رو نگه میداره.
mahdimtm

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2009, 02:01

مهدی جان،

شما همیشه یک تئوری در ذهنت داری و بعد از بیست تا سوال و جواب باز میرسی به اونی که از اول در ذهن خودت بوده. پس دیگه چرا از ما میپرسی؟

مثلا در همین مورد از اولش میگی که اشکال از Mac OS هست. کلی جواب و سوال شد و به تنظیمات راوترت رسیدیم. باز درجا شما برگشتی که اشکال از Mac OS است. لابد الان هم می‌خواهی که دوباره آنرا اینستال کنی. خوب چرا میپرسی؟

مکی که از طریق راوتر به اینترنت وصل است خودش تنظیمات خاصی لازم ندارد. شاید بیدردسرترین سیستم برای وصل شدن به اینترنت باشد. اما بشرطی که راوتر درست تنظیم شده باشه.

الان هم که میگویی برنامه خاصی روی مکت برای داونلود نداری پس آنهم مشکل نیست. پس باز میماند تنظیمات راوترت.

من باید بروم تا صد بشمرم و برگردم... :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط mahdimtm » 20 آوریل 2009, 02:06

من دوباره مک رو نصب کردم پس از برنامه ای نیست.نمیگم که بخاطر اون هست.اما مک حتما یک کاری میکنه که زیر ۱ مگ فیریز میشه و دوباره راه میوفته.ناگر از مک نبود باید توی ویندوز هم همینطور میشد.نه؟
پس از مک میتونه باشه که اینطوری میکنه.
تنظیمات تخصصی شبکه توی مک وجود داره؟
mahdimtm

پستتوسط Behnam » 20 آوریل 2009, 02:17

time out این قضیه رو نمیشه تنظیم کرد؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 20 آوریل 2009, 02:51

من دو گفتگو در سایت اپل پیدا کردم که چندان بی ربط نبودند.
یکی می‌گوید باید راوتر خودت را re-boot کنی، دیگری می‌گوید اگر از Torrents استفاده می‌کنی باید در تنظیماتش تعداد peers رو حداکثر (۱۰۰) قرار بدی.
البته یکی هم صحبت firmware update راوتر را کرده بود. ظاهراً همانطور که ایلیا حدس زده بود هرچه هست زیر سر راوتر است!
این ISP تو هم برای ADSL ظاهراً خیلی کُند است. به آنها هم کمی نق بزن.
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... 4&#9030844
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... 9&#9044979
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Pooria Azimi » 20 آوریل 2009, 23:53

آیا با آپلود کردن هم مشکل دارید ؟ همینجوری یه فایل 5-6 مگی رو روی www.rapidshare.com آپلود کنید . اون تمام مدت نشون میده فایلی آپلود میشه یا نه.

با فایلهای تورنت هم امتحان کنید. من از شبکه مطلقاً سر در نمی آرم ولی تا جایی که میدونم برای گشت و گذار در اینترنت از پورتهایی مثل 80 و 8080 استفاده می شه، ولی برای تورنت و P2P از پورتهای دیگه ( مثلاً 46990 - 32715 - ... ). در تورنت هم تمام مدت نشون میده که سرعت آپلود/دانلود چقدره پس اگه مودم قطع بشه معلوم میشه.

برید ببینید IP ـتون بعد از هر دیسکانکت شدن تغییر میکنه یا نه ( قاعدتاً نباید تغییر کنه - دوستان توجه کنند که در ایران آی.پی ها دینامیکه و هر دفعه عوض میشه . آی.پی استاتیک در حال حاضر قیمتش نجومیه ) . یک میلیون سایت برای این کار وجود داره : http://www.showmyip.com

من فقط سوالو مطرح کردم و جوابا چه مثبت باشه چه منفی با عرض پوزش چیز بیشتری نمی تونم بگم :blush: ولی دوستانی که در شبکه واردتر هستند شاید بتونن نکاتی از توش کشف کنن...

موفق باشید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط mahdimtm » 22 آوریل 2009, 00:52

دوستان من امروز رفتم خونه یکی از فامیلامون.

اون هم اینترنت ۲۵۶ داشت اما نفهمیدم از چه شرکتی.اونجا هم تست کردم.جالبه اونجا خیلی زود زود صبر میکرد ولی خیلی سریع دوباره شروع به حرکت میکرد.
میدونید اون موقع که صبر کرده هم داره فایل رو میگیره ها.وقتی دوباره راه میوفته یهو میبینی ۵۰۰ کیلوبایت یکجا میره...فقط نشون میده که صبر کرده...

من احتمالی که خودم دادم اینکه.

من فکر میکنم سرعت که بالا یا پایین میشه مک میخواد چک کنه که ببینه به فایل دریافتی خسارت وارد شده یا نه و بخاطر اون نگه میداره و نشون میده که صبر کرده...
این چیز وجود داره؟و اگر هست میشه برداشت؟
mahdimtm

بعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان