انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

برقراری شبکه وایرلس بین لپ تاپ پی

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

برقراری شبکه وایرلس بین لپ تاپ پی

پستتوسط virgo » 07 فوریه 2009, 21:18

سلام
من یک لپ تاپ پی سی داشتم و به تازگی یک مک بوک گرفتم. حالا میخوام بین این دو تا لپ تاپ فایل رد و بدل کنم. اگه ممکنه مبتدیانه راهنماییم کنید چیکار باید بکنم.
ممنون
virgo

پست‌ها : 2

پستتوسط GK » 07 فوریه 2009, 21:32

با سلام، و خوش آمدید به انجمن
- اگر پی سی شما ویستا دارد اینجا :
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... pic&t=1382
- و گر نه اینجا :
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... pic&t=1377
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط virgo » 10 فوریه 2009, 01:22

سلام
ممنون از پاسخ سریعتون ولی من مودم وایرلس ندارم. سوالم در مورد ارسال فایل به طور مستقیم بین دو لپ تاپ و بدون استفاده از تجهیزات اضافه بود. البته حتی نمیدونم امکانش هست یا نه ولی اگه هست ممنون میشم راهنماییم کنید. اگه هم نیست که باید مودم وایرلس تهیه کنم

ضمنا در مورد مودم وایرلس هم اگه توصیه ی خاصی در مورد برند یا هر تجربه ای داشته باشید ممنون میشم بگید
virgo

پست‌ها : 2

پستتوسط GK » 10 فوریه 2009, 02:36

virgo نوشته است:[نمایش]
سلام
ممنون از پاسخ سریعتون ولی من مودم وایرلس ندارم. سوالم در مورد ارسال فایل به طور مستقیم بین دو لپ تاپ و بدون استفاده از تجهیزات اضافه بود. البته حتی نمیدونم امکانش هست یا نه ولی اگه هست ممنون میشم راهنماییم کنید. اگه هم نیست که باید مودم وایرلس تهیه کنم

ضمنا در مورد مودم وایرلس هم اگه توصیه ی خاصی در مورد برند یا هر تجربه ای داشته باشید ممنون میشم بگید

با سلام مجدد
رد و بدل داده ها بیت دو کامپیوتر یعنی ایجاد شبکه بین آن دو. این شبکه یا با کابل صورت می گیرد، مثلا ethernet، یا بدون سیم مثل wifi . مک بوک شما هر دو را دارد. اگر پی سی شما wifi دارد که فبها، و گر نه از کابل بابد استفاده کرد. مودم چه با کابل چه بی سیم کار را آسان می کند و امکانات جدید می دهد اما ، نیازی در این مورد نیست.
اگر مشکل تان با این توضیح و جواب های پست های بالا حل نشد لطف کنید قبلا توضیح دقیق بدهید که چه دارید چه ندارید، به چه چیز وارد هستید به چه چیرهایی نه، تا ما بتوانیم از ماهیت مشکل و تجهبزانت شما بیشتر آگاه باشیم. برای مثال، «من یک پی سی دارم» کافی نیست. آیا این پی سی ویندوز دارد ؟ لینوکس؟ بله ؟چه نسخه ای ؟ wifi دارد ؟ ethernet دارد ؟ و غیره...
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان