انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بخش ویژهٔ شبکه سازی

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

بخش ویژهٔ شبکه سازی

پستتوسط Behnam » 14 سپتامبر 2008, 17:50

بخش جدیدی در انجمن‌های گفتگوی ایرماگ ویژهٔ موضوعات مربوط به شبکه سازی باز شد.
امید است که این بخش، گفتگوها دربارهٔ این موضوع را از پراکندگی نجات دهد و سهولت بیشتری برای کاربران در پیدا کردن پاسخ به مشکلاتشان را فراهم آورد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: بخش ویژهٔ شبکه سازی

پستتوسط GK » 14 سپتامبر 2008, 19:26

فکر بسیار نیکی‌ست. اگر فرصت داری همین گفتگوهای پراکنده را به آن انتقال بده. خصوصا آن امتحان و آزمایشات قدیمی چندین روزانه تو و احمد و من با afp & ftp !
و گر نه من سر فرصت این کار را می کنم
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ali.Tajik » 19 سپتامبر 2008, 02:50

شبکه ی داخلی من با بقیه سیستم ها بر قرار شده ... همه ی دستگاها به یک مودم wireless ADSL وصل می شوند و از اون طریق به وب متصل می شوند. در ضمن سیستم های دیگه که همه windows هستند فولدر و فایل به اشتراک می گذارند. خب مک هم بعد از مدتی اونها رو شناسایی می کنه و به صورت خودکار در فایندر و در shared نشونشون میده ... هر چند تا سیستم که باشه. مشکل اینجاست که در ویندوز ما جایی رو داریم به نام My Network place. اگه وارد اون پوشه بشید تمام سیستمهایی که از هر طریق با سیستم شما در ارتباط هستند رو می بینید. نهایتاْ اگه شبکه به سرعت refresh نشه، می شه در نوار آدرس اسم سیستم رو تایپ کرد و وارد شد. مثلاْ home computer\\ اینجوری!

مک نوار آدرس نداره!!! انگار باید منتظر شد و دعا کرد تا باقیه سیستم ها رو شناسایی کنه!
ضمناْ ... گویا هیچکس هم نمی تونه این مک بوک ما رو تو شبکه پیدا کنه!!! یه راهکاری ... تریکی ... PLZ!!!

دیگه ببخشید دیگه ... بعد از ۱۱ سال windows user بودن ... یه کم سخته یهو mac فکر کنم!!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Behnam » 19 سپتامبر 2008, 03:00

آی‌وایت جان انتقال یک پیام از یک تاپیک به یک تاپیک دیگه خیلی مکافات داره. لطف کن همین موضوع را با ایجاد کردن یک تاپیک جدید در این بخش مربوط به شبکه سازی مطرح کن که مشکل تو تاپیک خودش رو داشته باشه.
حالا یواش یواش مکی فکر خواهی کرد نگران نباش!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط skynet1359 » 24 فوریه 2009, 02:09

سلام
من براي وصل شدن به اينترنت مشكل دارم. اينترنت من وايرلس است كه شامل يك آنتن كه به يك access point وصل ميشود و از آنجا بوسيله يك كابل به PC وصل ميشود با PC مشكلي ندارم ولي براي وصل كردن macbook مشكل دارم و نحوه وارد كردن IPها را نميدانم چون تازه صاحب مك شدم.
نماد کاربر
skynet1359

پست‌ها : 1

پستتوسط arminmac » 25 ژوئن 2009, 18:48

دوست عزیز اسکاینت اگه می خوای از طریق wireless مک خودتو به اینترنت وصل کنی نیازی به آی پی دادن نیست فقط کافی هست که اسم نتورک خودتو از طریق وایرلس پیدا کنی و روش کلیک کنی اگه پسورد نداده باشی بسرعت وارد اینترنت میشی.
Teaching MAC OSX AND MAC OSX Server
MCSE 2003 - MCP - MCTs
Teaching VMware
نماد کاربر
arminmac

پست‌ها : 16

پستتوسط sary » 24 سپتامبر 2009, 15:41

Salam
Man Macbook ba OS 10.5.8 daram.dar MAc az narmafazare toonel va dar windows az u95 be onvane proxy estefade mikardam.ama motesefane chand rooze ke hich proxy bar rooy laptop kar nemikone,,hata az saithae proxy ham nemitoonam estefade konam. :?:

Ba tashakor
sary

پست‌ها : 1

Re: بخش ویژهٔ شبکه سازی

پستتوسط Amir_S » 19 آوریل 2011, 10:43

شبکه محل کار ما طوری‌ه که یه آی‌پی عمومی داریم (برای دسترسی عمومی و استفاده ار اینترنت و...) و هر قسمت هم یه سری آی‌پی اختصاصی داره که برای دسترسی به بانک اطلاعات اون اداره خاصه
تو ویندوز هر کس به کامپیوترش ۲ تا آی‌پی میده (مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۲.۱۱ با ماسک ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ و ۱۷۲.۱۶.۰.۱۱ با ماسک ۲۵۵.۲۵۵.۰.۰) یعنی هر کامپیوتر همزمان هردو آی‌پی رو داره! ولی تو مک امکان همچین چیزی رو پیدا نکردم... کسی چیزی میدونه!؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط MacShadow » 10 دسامبر 2011, 10:58

Amir_S نوشته است:[نمایش]
شبکه محل کار ما طوری‌ه که یه آی‌پی عمومی داریم (برای دسترسی عمومی و استفاده ار اینترنت و...) و هر قسمت هم یه سری آی‌پی اختصاصی داره که برای دسترسی به بانک اطلاعات اون اداره خاصه
تو ویندوز هر کس به کامپیوترش ۲ تا آی‌پی میده (مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۲.۱۱ با ماسک ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ و ۱۷۲.۱۶.۰.۱۱ با ماسک ۲۵۵.۲۵۵.۰.۰) یعنی هر کامپیوتر همزمان هردو آی‌پی رو داره! ولی تو مک امکان همچین چیزی رو پیدا نکردم... کسی چیزی میدونه!؟

سلام دوست عزیز این کار خیلی راحت شما میتوانی به راحتی از منوی network در ‌system prefrences یک ethernet دیگر بسازی و ip و subnet mask دلخواه خود را وارد نمایید.
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط Ilia » 10 فوریه 2012, 00:22

تصویر

AirDrop که در لاین برای share کردن فایلها میان کامپیوترها بکار میرود، بر روی بعضی مدل کامپیوترها کار نمیکند. از قرار اگر این دستور را در ترمینال وارد کنید، اِیردراپ هم برای این کامپیوترها کار خواهد کرد و هم ارتباطش از طریق پورت Ethernet برقرار خواهد شد.

کد: انتخاب همهٔ
defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 1

و برای از کار انداختنش آن 1 آخر را تبدیل کنید به 0.

به نقل از:
http://osxdaily.com/2011/09/16/enable-a ... rted-macs/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 10 فوریه 2012, 12:18

دستت درد نکنه ایلیا جان. من هم مونده بودم این AirDrop چه خاصیتی داره! البته اون زمانی که لاین خدابیامرز رو داشتم. حالا مطلبت رو بوکمارک کردم که وقت برگشتن به لاین ازش استفاده کنم.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط fovi » 30 اوت 2013, 13:16

سلام،نصاب اومد براي مطبم سه تا دوربين نصب كرد و و يه كابل شبكه بهم داده كه به dvr نصبه با آي پي دستگاه براي شبكه ي داخلي كه تو برازر بزنم و بتونم دوربين ها رو با لپ تاپ ببينم،اما من كابل شبكه رو كه ميزنم و آي پي رو هم تو برازر ميزنم نميتونه وصل شه،از شبكه سازي هم هيچ چي نميدونم،خودش بلد نبود با مكينتاش كار كنه فقط با ويندوز بهم نشون داد و گفت يه آي پي هم بايد به لپ تا پ داد و بعد هم رفت.
گو گل رو هم سرچ ميكنم نتايج براي مشاهده ي دوربين از راه دور و اينترنت مياد.
الان موندم كه چي كار كنم،كسي ميتونه كمكم كنه لطفا؟
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

پستتوسط Amir_S » 30 اوت 2013, 15:14

من دقیقا نفهمیدم چکار باید بکنید، اگه مراحل کار در ویندوز رو توضیح بدید، شاید بشه بهتر راهنمایی کرد.
اما اگه فقط بحث ساخت یه کانکشن با آی پی مشخص باشه، باید به network در system preferences برید، زیر نوار سمت چپ کلید + رو بزنید و یه کانکشن LAN جدید بسازید، آی پی تو رو روی manual بذارید و آی پی و ماسک و … رو وارد کنید.
پ.ن: اگه از lan استفاده دیگه ای نمیکنید، میتونید همون کانکشن پیش فرض رو ویرایش کنید و یه جدید نسازید.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط fovi » 31 اوت 2013, 12:24

Amir_S نوشته است:[نمایش]
من دقیقا نفهمیدم چکار باید بکنید، اگه مراحل کار در ویندوز رو توضیح بدید، شاید بشه بهتر راهنمایی کرد.
اما اگه فقط بحث ساخت یه کانکشن با آی پی مشخص باشه، باید به network در system preferences برید، زیر نوار سمت چپ کلید + رو بزنید و یه کانکشن LAN جدید بسازید، آی پی تو رو روی manual بذارید و آی پی و ماسک و … رو وارد کنید.
پ.ن: اگه از lan استفاده دیگه ای نمیکنید، میتونید همون کانکشن پیش فرض رو ویرایش کنید و یه جدید نسازید.

مرسی،مثل اینکه مشکل enable نبودن activx هستش که باعث میشه نتونم دوربینهارو ببینم متاسفانه،و اینجوری که خوندم راهی براش تو مک نیست
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 سپتامبر 2013, 16:47

اگر مدل دوربین رو می‌دونستیم می‌شد روش تحقیق کرد که آیا مثلا با نصب Firmware Update میشه از وابستگی به ActiveX خلاص شد یا نه.
اما مدل دوربین رو اینجا ننویسید، چون صرف نظر از اینکه ما آدرس مطب شما رو داریم یا نه، نوشتن مشخصات دوربین مداربسته در یک انجمن قابل دسترس عموم نقض غرضه :)
اما اگر اطمینان دارید که موضوع فقط با ActiveX حل میشه، میشه IE رو روی Wine یا CrossOver نصب کرد که فضای خیلی کمتری نسبت به نصب ویندوز اشغال می‌کنه اما معمولا خیلی ناپایدار عمل می‌کنه.
راه دیگه اینه که نسخه از پیش نصب شده ویندوز، همراه با نسخه‌ای از IE که مد نظرتون هست رو از اینجا بگیرید و با نرم‌افزارهای مجازی‌سازی مثل VirtualBox استفاده کنید:
http://www.modern.ie/en-us/virtualizati ... #downloads
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان