انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

استفاده از یک پورت اترنت با دو کا

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

استفاده از یک پورت اترنت با دو کا

پستتوسط R_Behnood » 12 دسامبر 2007, 00:48

من یک مودم adsl دو پورت دارم (یک usb و یک ethernet) مک بوک رو به اترنت متصل کردم و تنظیمات ISP هم که در مودم هست.
موضوع اینه که من از tor , jap استفاده میکنم. ولی خیلی از برنامه های مک امکان تعریف proxy رو ندارند (مثل خود سفری) و این تنظیمات پراکسی باید در network preferenceانجام بشه. از طرفی اگر این کار رو اونجا انجام بدم همه برنامه ها از پراکسی باید رد بشن.
الان کاری که میکنم اینه که از firefox با تنظیم پراکسی در داخل خودش استفاده میکنم ولی اگر امکان داشته باشه که دو تا کانکشن داشته باشم خیلی بهتره.
آیا راهی هست بشه همچین کاری کرد؟یعنی یک کانکشن بدون پراکسی و یکی با پراکسی
R_Behnood

پست‌ها : 334

پاسخ: استفاده از یک پورت اترنت با

پستتوسط Behnam » 12 دسامبر 2007, 04:36

اگر در همان network preference یک location جدید درست کنی برای سفاری با تنظیمات proxy کارت راه نمی‌افته؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط R_Behnood » 12 دسامبر 2007, 04:43

موضوع اینه که نمیدونم چطور هر برنامه رو مجبور کنم از location مربوط به خودش استفاده کنه.
یعنی وقتی یک location که بدون پراکسی هست و یک location که پراکسی داره تعریف کردم، چطور تنظیم کنم که مثلا سفری از شماره یک استفاده کنه و messenger از شماره ۲ و الی آخر؟
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Behnam » 12 دسامبر 2007, 05:08

نکتهٔ جالبیه. فکر نمی‌کنم بطور خودکار قابل تنظیم باشه. location همانطور که از نامش پیداست بیشتر برای نیازهای دارندگان مک‌بوک در خانه و محل کار و یا در سفر در نظر گرفته شده. یکبار که یک location انتخاب شد، شامل همهٔ ارتباطات مک با وِب می‌شود. اما اگر برای این نیاز تو تدبیری دیده نشده، مسلماً باید دیده شود و اضافه کردن آن در network preferences نباید چیز پیچیده‌ای باشه.
چطور است که در همین سفاری دکمهٔ باگ را فشار دهی (یا اگر نداری در view>customize toolbar آن را اضافه کنی) و مشکلت را به اپل توضیح دهی؟
یا سری به انجمن‌های گفتگوی اپل بزنی... یا هر دو!
http://discussions.apple.com/category.j ... goryID=169
http://discussions.apple.com/forum.jspa?forumID=1222
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان