انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال در مورد آیمک

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

سوال در مورد آیمک

پستتوسط fingerlake » 08 سپتامبر 2013, 13:33

با سلام
پس از اتمام تحصیل در شرف بازگشت به وطن عزیز هستم :blush:
مشکل اما وجود یک عدد آیمک ۲۱ اینچ متعلق به اینجانب میباشد که هرکاری کردم به فروش نرفت و احتمالا باید همراه خود به سرای شعر و ادب و دوستی ایران بیاورم!
کسی از دوستان تجربه مشابهی داشته؟ باید دادش به بار؟! داخل پرواز که بعید میدونم بشه آورد؟!‌( :?: )
با تشکر!
fingerlake

پست‌ها : 2

پاسخ: سوال در مورد آیمک

پستتوسط aamir » 09 سپتامبر 2013, 21:01

تا جایی که من میدونم باید بدینش به قسمت بار، اما در مورد سالم رسیدنش نظرها متفاوته، سعی کنین یه محیط کاملا گرم و نرم رو براش فراهم کنی. . تا جایی که میتونی Bubble wrap بزاری کنارش، که در پرتاب ها جون سالم به در ببره . .
اما در مورد ورودش به میهن عزیز این موضوع رو در نظر داشته باش که برادران گمرک مثل شیر اونجا نشستند و بعید میدونم بدون دادن گمرک بتونید بیارینش داخل.
یکی از دوستان من که تجربه مشابه شما رو داشت. منتها برعکس : یعنی از ایران برد به یه کشور دیگه و دوباره برگردوند. . از داخل ایران و گمرک نامه گرفته بود که داره این جنس با این سریال نامبر رو خارج میکنه و موقع برگشت با نشون دادن نامه دیگه مجبور نبود گمرک بده.
فک میکنم بهتره که توی ebay بفروشیش و بجاش یه مک بوک بگیری و راحت بزاریش تو کوله پشتی و خلاص!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط sadeghi » 10 سپتامبر 2013, 02:55

سلام
در مورد تحويل به بار كه شكى نيست بايد اين كار را بكنيد.
در مورد گمرك اگر وسيله مصرف شده و شخصى باشد مشكلى ندارد ضمنا به عنوان دانشجو اگر بيش از شش ماه در خارج اقامت داشته باشيد ميتوانيد براى يك بار كليه وسايل زندگى خود را بدون پرداخت عوارض وارد كشور كنيد.
من خودم در شرايطى مثل شما يك ايمك ٢١ چهارسال پيش آوردم كه وقتى گفتم دانشجو بوده ام و اين دستگاه براى استفاده شخصى من بوده حتى من را به قسمت قرمز نفرستاد و مستقيم رفتم بيرون. البته اين بسيار بستگى به مامورى كه پاى دستگاه ايكس رى نشسته دارد. تجربه شخصى من اين است كه اگر مامور خانم باشد حتما شما را به قسمت قرمز ميفرستد! البته در اينصورت هم قاعدتا چيزى از شما نميگيرند.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط fingerlake » 10 سپتامبر 2013, 16:08

با تشکر از پاسخ دوستان...
همون طور که آقای صادقی گفتند مشکلی از طرف گمرک نباید باشه...
مشکل اصلی بسته بندی دستگاهه.. هر جور که حساب میکنم جان سالم بدر نخواهد برد!
fingerlake

پست‌ها : 2

پستتوسط saeidk » 10 سپتامبر 2013, 20:50

۴ سال پیش دوست من یک مک ۲۱ رو با خودش اورد و گذاشتش داخل یه کیف بزرگ و اوردش و گمرک هم گفت من کارم فرهنگیه و اونها هم قبول کردند و من هم الان دارم باهاش کار می کنم
فقط گردنش درد گرفته بود
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان