انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک‌بوک پرو هارد را نمی‌شناسد

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

پاسخ: مک‌بوک پرو هارد را نمی‌شناسد

پستتوسط نیما » 01 سپتامبر 2013, 16:36

hanoo نوشته است:[نمایش]
ممنون.اره باهارداکسترنال داره کارمیکنه کارهایی که شما گفتید راانجام دادم ولی ارور میده بعد مک بوک رو باز کردم هاردشو در اوردم فقط می خواستم بپرسم ایا امکان ارتقاهارد۳۲۰هست؟اگرهست ایا فشاربه سی پی یو نمیاره؟وچون توی شهرمالوازم مک کمه ایاازفروشگاهی روی نت میتونم بخرم؟

هیچ مشکلی نداره . هارد مخصوص مک نیاز نیست و هرچیزی گیر بیاد مشکل نداره . از چاره خرید کن .
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Ilia » 01 سپتامبر 2013, 19:30

هاردی که میخرید بایستی ضخامتش از ۹ میلیمتر و نیم بیشتر نباشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ali.Rastegar » 02 سپتامبر 2013, 16:32

تا جایی که من دیدم سایت چاره الان هارد اینترنال ۲/۵ اینچ(مخصوص لپ تاپ) نداره، اما SSD در این سایز داره که نمیدونم ایشون قصد اینقدر هزینه کردن رو دارن یا نه.
سایت رایان صبا یه ۵۰۰ گیگابایتی توشیبا داره، البته من تا به حال از این سایت خرید نکردم.
متاسفانه حق انتخاب زیادی در مورد هارد لپ تاپ توی ایران نداریم، مثلا بعید میدونم هنوز جایی پیدا بشه که هارد ۲/۵ اینچ با سرعت ۷۲۰۰ دور با گارانتی بفروشه، شاید مغازه هایی هارد باز شده از دستگاههای دیگه از جمله مک رو با این سرعت بفروشن اما اصلا توصیه نمیکنم هارد باز شده از دستگاه دیگه و بدون گارانتی بخرید.
اگر توی شهر شما شرکتهایی مثل سازگار یا آواژنگ نمایندگی رسمی ندارن، من جای شما باشم به جای سفارش اینترنتی یه سر میام تهران یه هارد وسترن دیجیتال یا سیگیت ۵۴۰۰ دور با گارانتی میگیرم، یه روز هم تهران میمونم که هارد رو تست کنم و اگر از اول مشکلی داشت دوباره مجبور به رفت و برگشت نشم. اگر توی شهرتون نمایندگیهای این شرکتها هستن که چه بهتر از خودشون خرید کنید.
در مورد خرید هارد برای مک فقط یه نکته ممکنه دردسر بشه، هاردی که میخرید سعی کنید مدل ساده و بدون سنسور اضافه باشه، چند سال پیش سیگیت هاردهاش رو در دو مدل میداد، یه مدل ته شماره مدل G داشت که به معنی وجود سنسور برای جلوگیری از صدمات ناشی از حرکت ناگهانی بود، که چون خود مک مشابه این سنسور رو داره با هم اختلال پیدا میکردن.
اگر این حرفها نگرانتون میکنه، مدل هاردی که پیدا کردید رو بنویسید تا چک کنم و خیالتون راحت بشه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

قبلی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان