انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل بسیار مهم با مک بوک پرو قدیمی

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل بسیار مهم با مک بوک پرو قدیمی

پستتوسط sdnhgb » 23 ژانویه 2013, 00:11

سلام
من یه مک بوک پرو قدیمی ( مدل A1226 ) که این چند روز پیش یهو رفت تو حالت اسلیپ و بیرون نیومد .. خودم خاموشش کردم .. حالام هرکار می کنیم دیگه روشن نمیشه
یعنی بالا که میاد صدا هارد اولش میاد اما صفحه مشکی می مونه و دیگه چیزی نشون نمی ده .. نه لوگو اپل نه هیچی
کسی راه حلی داره ؟
Cmd + P +R و همه راههای دیگه که تو اینترنت بود رو امتحان کردم
یه مطلب هم دیدم که دقیقا همین مشکل رو داشته .. کسی متوجه میشه راه حل چیه ؟

http://www.ifixit.com/Answers/View/9731 ... ack+screen

بچه ها خیــــــــلی دیتا های مهمی روی لپتاپ هست و اصلا کل زندگی ما مختل شده .. کسی راه حلی داره ؟
درضمن من فرانسه هستم و اینجا خیـــــلی طول می دن .. واسه همین می خوام اگه حل شدنی باشه دیگه به اپ استور نبرم
sdnhgb

پست‌ها : 1

Re: مشکل بسیار مهم با مک بوک پرو قدیمی

پستتوسط Ilia » 23 ژانویه 2013, 01:17

در آن لینکی که داده بودید، تقریبا همهٔ آن چه که کسی بخواهد بگوید را بخوبی راهنمایی کرده‌اند و گفته‌اند.

خبر خوب این است که اینطور که بنظر می‌آید، احتمالا هارد درایو شما سالم است و براحتی میشود به اطلاعات آن دسترسی داشت. علت اینکه این را میگویم این است که اگر مشکل از هارد شما بود، صفحهٔ مانتور شما روشن میشد، اما یک علامت تعجب نشان میداد به معنی آنکه سیستم را پیدا نمیتواند بکند تا کارش را شروع کند.

حالا شما دقت کن و ببین که وقتی که کامپیوتر را روشن میکنید، اصلا صدای فن و هاردش را میشود شنید یا نه؟ همینطور اگر Cap lock را بزنید یا مثلا دکمهٔ تغییر روشنایی کیبورد را، اینها کار میکنند یا نه. اگر اینها کار میکنند یا صدای فن و غیرهٔ کامپیوتر می‌آید، ممکن است اشکال از کارت ویدئو باشد یا چیزی شبیه اشکال در پاور منیجمنت و غیره. این جور مواقع از بین بردن پارامتر رم کمک نخواهد کرد اما ریست کردن سیستم منیجمنت کنترلل (SMC) شاید کمک کند:
http://support.apple.com/kb/HT3964?view ... cale=en_US

اگر کامپیوتر روشن میشود اما تصویرش نمی‌آید، احتمالا راحت‌ترین راه دسترسی به اطلاعات هارد آن، همانطور که در آن لینک توضیح داده‌اند از طریق وصل کردن آن به یک مک دیگر از طریق کابل فایر وایر و راه انداختن آن بصورت target mode است. یعنی کامپیوتر را خاموش میکنید، بعد آنرا با یک سیم فایروایر به مک دیگری وصل میکند، بعد بلافاصله بعد از روشن کردن آن، دکمهٔ T را فشار میدهید و نگه میدارید تا وقتی که هارد آن مثل یک هارد خارجی روی مک دیگر باز بشود.

یک راه دیگر هم این است که هاردش را در بیاورید و بگذارید داخل یک قاب (enclosure) و وصلش کنید به مک دیگری و با استفاده از Migration Assistant روی مک دیگری، فایل‌‌هایتان را ریکاور کنید.

اگر هیچ اثری از حیات (صدا و چراغ و غیره) ندارید، ممکن است که اشکال اساسی‌تر باشد و بایستی ببریدش برای تعمیر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان