انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کار نکردن دکمه پاور مک بوک پرو ۱۳ mc700

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

کار نکردن دکمه پاور مک بوک پرو ۱۳ mc700

پستتوسط derick » 18 ژانویه 2012, 17:53

سلام دوستان، مک بوک من مشکل پیدا کرده بود، زمانی که سیم بلندگو رو از توی جک هدفن در میاوردم، مینداخت روی digital out و از اسپیکر های خودش صدایی نمی اومد و از داخل جک هدفن هم نور قرمز روشن شده بود... با گشت و گذار توی نت و خوندن هزاران مطالب و ویدیو ها، دست به کار شدم و آخر مجبور به باز کردن و در آوردن لاجیک بورد شدم، بعد از چندین بار موفق شدم و جک درست شد.... اما بدبختی جدید سراقم اومد... اون هم اینه که دکمه پاور به کل از کار افتاده! و برای روشن کردن دستگاه مجبورم که پشت دستگاه رو باز کنم و سیم باتری رو در بیارم ، بزارم سر جاش، شارژر رو وصل کنم... بعدش شارژر رو هم در میارم کار میکنه ، میخاستم ببینم یه تعمیر کار حرفه ای سراغ دارین؟
هر نوع ریست هم انجام دادم، یعنی ففط PRAM ، ولی SMC نمیشه چون دکمه پاور لازمه و اون هم کار نمی کنه
ممنون میشم کمکم کنین :-(
derick

پست‌ها : 2

Re: کار نکردن دکمه پاور مک بوک پرو ۱۳ mc700

پستتوسط Ilia » 19 ژانویه 2012, 02:16

شما بسیار بسیار جرئت دارید. من یکبار مشابه این بلا را سر آیبوک G4 قدیمی‌ام در آوردم که در حین جراحی کلا سیمی که پاور را به مادربورد وصل میکرد از بیخ کنده شد. از جایی که بردن آن کامپیوتر قدیمی به تعمیرگاه آفتابه خرج لحیم بود، خودم دل به دریا زدم و یک با یک لحیم خرکی جانانه درستش کردم. اما من اگر جای شما بودم جرئت نمیکردم که یک کامپیوتر نو را حتی اینطوری باز بکنم. امیدوارم که بتوانید یک تعمیرکار مجرب پیدا کنید.

راستی آیا این مشکل قاطی کردن جک هدفون از زدن فیش‌های غیر استاندارد ناشی میشود؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: کار نکردن دکمه پاور مک بوک پرو ۱۳ mc700

پستتوسط derick » 10 فوریه 2012, 19:24

ممنون از شما، من بلاخره تونستم خودم تعمیرش کنم! مشکل از سوکت کیبورد بودش که در اثر در آوردن و جا زدن زیاد سرش ساییده شده بود، با قیچی حدود ۱ میلیمتر از سرش رو بریدم، درست شد! من معمولا کرم دارم هر چیزی که خراب میشه رو خودم تعمیرش کنم D: در مورد سوالتون ، بله، برای من استفاده از تبدیل هدفن به کابل RC به وجود اومد ولی در کل مشکل شایعی هستش! تو نت یه سرچ کنین macbook red light problem میبینین که چقدر این مشکل شایع هستش...
derick

پست‌ها : 2

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان