انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ارتقای هارد و سیستم عامل و انتخاب روش مناسب

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

ارتقای هارد و سیستم عامل و انتخاب روش مناسب

پستتوسط nasraa » 10 ژانویه 2012, 00:59

با سلام به دوستان
دلیل شروع کردن ابن گفتگو این بود که بعد از جستجو درباره آن شرح متمرکزی نتوانستم برای سوالاتم پیدا کنم. امیدوارم این گفتگو برای دیگران هم سودمند باشد.
۱-فرض کنیم یک هارد 2.5 اینچی داخلی جدید برای مک بوک نصب کرده ایم . حالا که در آن چیزی وجود ندارد چگونه time machine را فرا خوانی کنیم.
۲- آیا می توانم پس از تهیه یک هارد 2.5 اینچی داخلی جدید برای مک بوک و نصب snow leopard و بقیه نرم افزارها هر زمان که بخواهم هارد دیسک قدیمی که روی آن leopard نصب هست را با هارد جدید عوض کنم ؟ منظورم اینست که آیا مک بوک متوجه آن می شود؟!آيا ضرري براي سخت افزار ندارد؟
۳- اگر بخواهیم هارد جدید دارای سیستم عامل جدیدتری باشد طبعا time machine منطقی نیست . آیا باید از enclosure استفاده کنیم؟ در اینصورت این وسیله چه خصوصیاتی دارد؟
۴- من ماه پیش یک مديا پلیر patriot خریدم که امکان اضافه کردن یک هارد 2.5inch داخلی دارد آیا اگر هارد جداگانه ای هم برای آن تهیه شود میتوان با enclosure روی آن فایل کپی کرد.؟
۵- رفتار snow leopard با library های iphoto که در leopard ایجاد شده اند چگونه است؟
۶- برای مک بوک هارد داخلی با چه مارکی پیشنهاد میکنید؟ هارد فعلی مک بوک من FUJITSU 160GB است.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط nasraa در 10 ژانویه 2012, 10:31.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

Re: ارتقای هارد و سیستم عامل و انتخاب روش مناسب

پستتوسط Nyaiesh » 10 ژانویه 2012, 01:08

گمانم اول باید سیستم عامل را نصب کنید تا حافظه شما شناسایی شود و این کار به وسیله سی دی هایی که با دستگاهتان همراه است ممکن است بعد از آن باید حافظه شما شناسایی شود و ماشین زمان را بشناسد.
۲. بله حافظه اگر سالم باشد شناسایی می‌شود و سیستم با آن بالا می آید. البته این کار چندان امن نیست چون باید هر بار جابجایی انجام شود و ممکن است سخت افزار آسیب ببیند.
بقیه را هم نمی‌دانم امیدوارم جواب درست داده باشم.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان