انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

الکل رو کیبورد ریخت. حالا کار نمیکنه

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

الکل رو کیبورد ریخت. حالا کار نمیکنه

پستتوسط adenimiza » 03 ژانویه 2012, 00:01

سلام
دیشب اندازه دو تا بند انگشت الکل ریخت رو کیبرد مک بوک پرو 13"مو درجا هم پاکش کردم , اون موقع بازم کار میکرد فکر نمیکردم مشکلی بوجود بیاره , بعد نیم ساعتم خاموشش کردم
مشکل از اونجایی شروع شد که صبح که روشنش کردم فقط چند تا دکمش کار کرد :-( باید دیگه خشکم باشه چون الکل زیاد نبود اما به نظرم چسپناکیش دردسر درست کرده.
حالا واسه همه چی هم رمز گذاشتم و حتی نمیتونم آپشن رو بزنم که برم تو ویندوز که رمز نداره
میخواستم بدونم اگه بعضی از دکمه هاش کار میکنه امیدی هست چند روز دیگه خودش خوب شه؟
یا اینکه سوخته و بیچاره شدم
اگه باید تعویض یا تعمییرش کنم هزینش چقدره؟؟؟
کجا ببرم که دکتر خوبی براش باشه؟
دعا کنین خوب شه چون با این وضعم بعید میدونم تا 3 یا 4 ماه دیگه پول قلمبه دستم بیادکه بخوام برم خرجش کنم :?: :-((
adenimiza

پست‌ها : 3

Re: آب رو کیبورد ریخت حالا کار نمیکنه

پستتوسط Ilia » 03 ژانویه 2012, 00:13

MacBookPro_KB_Snap.jpg

این ویدئو را در یوتوب ببین:
http://www.youtube.com/watch?v=jSpPlMdGvVI

دیگر اینکه خرابترش بکنی یا بهتر بشود، با خودت.

-------
راستی میتونی فعلا یک کیبورد usb را بهش وصل و استفاده کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: الکل رو کیبورد ریخت. حالا کار نمیکنه

پستتوسط Ahmad » 03 ژانویه 2012, 01:12

با سلام

در تکمیل صحبت دوستمان ایلیا، قبل از اینکہ اقدام بہ کندن دکمہ‌ها کنید حتما عکسی از صفحۂ کیبورد خود بگیرید کہ هنگام مونتاژ کردن مجدد دکمہ‌ها جای آنہا را بدانی و گرنہ با مشکلات زیدای برخواهی خورد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط adenimiza » 03 ژانویه 2012, 13:04

کیبوردشو تمیز کردم اما کار نکرد برام
:-(
adenimiza

پستتوسط Arzhang » 03 ژانویه 2012, 20:51

گرچه این حرف من دردی ازت دوا نمی‌کنه ولی من فکر نمی‌کنم الکل خرابش کرده باشه چون: ۱ـ الکل چرب نیست بلکه چربی پاک کنه ۲ـ به سرعت می‌پره و نمی‌مونه ۳ـ خودت می‌گی که کم بوده بنابراین به نظرم از آن اتفاقات نادر افتاده که به دلیل دیگری کی‌بوردت خراب شده و این هم‌زمان شده با ریختن الکل. بنابراین بد نیست فرض من را هم پی بگیری شاید نتیجه‌ی دیگری گرفتی.
ـــــــــــــــــــــــــــ
طبق معمول راه حل ایلیا را دم نقداً پی بگیر که بی‌مک نباشی.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط aamir » 04 ژانویه 2012, 20:51

من چند هفته پیش روی کیبوردم (اکسترنال) کمی آب ریخت و کم کم دکمه ها قاطی پاتی شدن و بعد از چند ساعت آروم آروم و دونه دونه از کار افتادن
یه ۲۴ ساعت به حال خودش رهاش کردم و بعد وصلش کردم و درست شد. . .ترجیحن نباید سیستمت رو روشن بزاری
بوردهای الکترونیکی وقتی خیس میشوند یا میسوزند یا بعد از خشک شدن کاملشون(که خیلی طول میکشه) درست میشوند!

پ.ن : فک کنم منظور از الکل هم مشروب خودمون بوده! چون هم چربه و هم در بعضی موارد چسبناک :-D
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط pooriya.kh » 04 ژانویه 2012, 20:56

اگه الکل خوراکی بوده ۲ حالت داره : ۱. اگه کار نمیکنه زیاد ریخته اوردوز کرده و مرده
۲ . اگه قاطی پاتیه پس مسته ! صبر کن بپره :-)
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط adenimiza » 07 ژانویه 2012, 21:25

دیونه :-))
الکل شستو شوی صورته که یکم چربه
خلاصشو بگم از اون روز تازه امروز روشنش کردم و کار نکرد به فکرم زد ریستورش کنم که کردم و نتیــــــــــــــــجه عالی بود کار کردبدبخت اما اصلا دکمه D و Option کار نمیکنه و صدا هم نمیده که فدا سره D اما Option رو میخوام فعلا منتظرم چندروز دیگه روشنش کنم و دوباره سوپرایز شم.
فعلا خوشحالم :-)
adenimiza

پستتوسط nasraa » 08 ژانویه 2012, 00:53

به هرحال در همه الکلها مقداری آب هم هست. بنابراین باید رطوبت آن هم کاملا گرفته شود. میتوانید روشی که آقای ایلیا در یکی از پستها نوشته بود را آزمایش کنید. روش این بود: درب آن را ببندید و توی ظرفی پر از برنج بگذارید. برنج رطوبت گیر است. (ولی آن را در آشپزخانه نگذارید چون وقتی شما در خانه نیستید معلوم نیست چه بلایی سر لپ تاپ شما بیاید.!)
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

آب ریخته روی کیبوردم و نمیدونم چی کار کنم ؟

پستتوسط behdokht_s » 28 مارس 2012, 01:43

درود بر دوستان گرامی ؛
من هم سه یا چهار روز قبل آب ریحت روی کیبوردم . همون لحظه باطری خاموش شد و .. چند ساعتی گذشت و دوباره این بار بدون باطری و با برق مستقیم روشن کردم دیدم مشکلی که پیش اومده اینه که مثلا وقتی دکمه R رو فشار میدم gh تایپ می شه . البته نیمی از کلیدها مشکل پیدا کردن که با محل ریختن بیشترین حجم اب از نظر مکانی در تناسب هست ... کارهای مختلفی کردم که ببینم نرم افزاری شاید باشه مشکل هر چند بعید میدونستم از جمله بایوس رو به روز کردم که باتری به حالت اولیه برگرده که برگشت و اما هنوز این مشکلم ادامه داره . نمیدونم صفحه کیبورد رو تک تک باید در بیارم و یا نه کل پنلش رو یکجا ؟!! لبتاپ هم Asus هستش . اگه در مورد اینکه باید چی کار کنم دوستان اطلاعاتی بدن ممنون می شم. اب هم اب شهری بود ... ممنون می شم این راهنمایی رو بکنید .ددر ضمن اون کلیپ پیشنهادی دوستمون رو هم دیدم . اما مشکل من اینه که نمیدونم این صفحه رو کلا باید در بیارم یا نه هر دکمه رو تنهایی ..... مرسی .
behdokht_s

پست‌ها : 1

پاسخ: الکل رو کیبورد ریخت. حالا کار نمیکنه

پستتوسط salehara » 06 سپتامبر 2014, 16:07

دوستان من هم تقریبا یک همچین مشکلی برام پیش اومده. البته فقط برای ۶-۷ تا حرف ولی خیلی اذیتم میکنه. باز کردم و تمیز کردم ولی خبری نشد. به حال خودش هم ولش کردم چند روز ولی باز هم همون جریان هست. من تازه به ایران برگشتم. گارانتی دستگاهم هم تموم شده. جایی تعمیر مک بوک خوب می شناسید تو تهران؟
salehara

پست‌ها : 187

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان