انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با مونیتور LG

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل با مونیتور LG

پستتوسط sallar » 25 سپتامبر 2011, 21:18

سلام دوستان

من امروز یه مونیتور ال جی ۲۲ اینچ خریدم. این مدلشه: E2250T
کیفیت و همه چیش عالیه
ولی وقتی رو بالاترین رزولیشن 1920x1080 میذارمش صفحه چند ثانیه یه بار پرش داره
فقط هم تو بالاترین رزولیشن کیفیت تصویر خوبه و همه چیز Sharp نشون داده میشه

با کابل VGA و تبدیل minidv به مک بوک پرو ۱۵اینچ (آخر ۲۰۰۹) وصلش کردم
به نظر شما چطوری میشه مشکلشو حل کرد؟

ممنون.
Macbook Pro 15.4" 2.53Ghz Core2Duo 8GBDDRIII
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

پست‌ها : 16

Re: مشکل با مونیتور LG

پستتوسط Ilia » 25 سپتامبر 2011, 21:29

کابل VGA کیفت خوبی نداره. اگر بتوانی که از طریق یکی از پورت‌های دیجیتال آن مانیتور و بالطبع تبدیل مناسب آن وصل بشوی، افت کیفیت اصلا نخواهی داشت. البته این پرش را من علتش را نمیدانم. اما بهر حال من اگر جای شما بودم از طریق VGA که دیجیتال نیست به آن وصل نمیشدم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2011, 21:46

همون‌جور که ایلیا گفت، مشکل از VGA ـه. VGA می‌تونه یه مقدار محدودی اطلاعات رو منتقل بکنه (مثلاً ۷۰۰ مگابیت بر ثانیه)، و برای همین وقتی ازش می‌خواهید تصویر بزرگی رو منتقل بکنه‌، بعضی وقت‌ها کم می‌آره و یه سری اطلاعات رو فرصت نمی‌کنه بفرسته و همین باعث پرش می‌شه (خروجی الآن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسله، که در ثانیه ۸۵ بار این تعداد پیکسل دارن از طریق کابل فرستاده می‌شن. هر پیکسل هم ۲۴ بیته. البته یه‌سری فشرده‌سازی‌هایی هم این وسط انجام می‌شن). اگر می‌تونید، به‌جای ۸۵ هرتز، بگذارید مثلاً خروجی رو با ۶۰ هرتز نشون بده. اگر باز هم درست نشد، همون‌جور که ایلیا گفت باید یا از DVI استفاده کنید یا HDMI. مبدل مینی‌دیسپلی پورت به هر دوی این‌ها هم در بازار هست (مال اپل حدوداً ۴۵ هزار تومان، متفرقه کمی کمتر). اگر تلویزیونی دارید که ورودی HDML قبول می‌کنه، به‌نظرم بهتره شما الآن تبدیل مینی‌دیسپلی به HDMI رو بگیرید و جداگونه، یک تبدیل HDMI به DVI هم تهیه کنید (این‌یکی فکر کنم خیلی ارزون‌تر باشه).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط sallar » 25 سپتامبر 2011, 21:52

ممنون!
رزولیشن رو یه مقدار که میارم پایین دیگه پرش نداره ولی اون کیفیتی که میخوام رو نداره
پس مشکل از مک نیست که مثلا کارت گرافیکش قدرت پردازش این رزولیشن رو نداشته باشه؟

یه سوال دیگه
اگر من کابل DVI رو به مونیتور وصل کنم و با استفاده از تبدیل DVI به VGA وصلش کنم به تبدیل mini dv مکم، اون تبدیل وسط دوباره کم میکنه کیفیت رو؟
و اینکه آنلاین جایی هست بتونم تبدیل DVI به mini dv رو سفارش بدم؟

ممنون
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2011, 22:04

نه، مشکل از مک نیست.

سناریوی شما رو راستش متوجه نشدم دقیقاً، اما اگر اون وسط قراره یه کابل VGA استفاده بشه، کیفیت دوباره کم می‌شه. الآن کابل VGA، یه‌جوری bottleneck قضیه‌ست و هر جا ازش استفاده کنید سرعت رو محدود می‌کنه.

من الآن رفتم چند جا که به‌نظر باید این کابل رو برای فروش آنلاین می‌داشتند:

http://appleir.ir/index.aspx?siteid=1&s ... pageid=152

http://www.faradid.com/cat.php?id=80

http://www.chare.ir/index.php?dispatch= ... ct_id=4293

به‌نظر می‌رسه هیچ‌کدوم تبدیل به HDMI رو ندارند. و تبدیل به DVI هم گرون‌تر از چیزیه که من یادم می‌اومد (احتمالاً به‌خاطر افزایش قیمت دلاره). با این قیمت‌های مسخره، پیشنهادم اینه که خودتون برید به فروشگاه و یه تبدیل MiniDisplay Port به DVI یا HDMI بخرید (مارکی غیر از اپل). اون نباید بیشتر از ۳۰ تومن باشه. الآن قیمت این‌ها به‌خاطر اپل بودنشون انقدر زیاده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط sallar » 25 سپتامبر 2011, 22:26

دستت درد نکنه. این اپل ایران رو فردا بهشون زنگ میزنم ببینم چطوریه. حالا قیمتش مهم نیست
پس این پرشه بخاطر آنالوگ بودن این سیمس
مرسی
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

پستتوسط sallar » 26 سپتامبر 2011, 00:39

تو این تاپیک:
https://discussions.apple.com/thread/17 ... 0&tstart=0
همه این مشکل رو با کانکتور VGA دارن ولی یه سریا هم گفتن که با DVI این مشکل رو ندارن. با VGA فقط تو رزولیشن های پایین تر اکیه ولی تصویر جالب نیست.

مرسی دوستان.
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

پستتوسط Ilia » 26 سپتامبر 2011, 04:15

تمام مانیتورهای LCD بهترین تصویرشان را همیشه با بالاترین رزلوشنشان دارند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 27 سپتامبر 2011, 13:07

موقعی که داشتم viewtopic.php?p=30238#p30238 رو می‌نوشتم، کلی توی اینترنت گشتم تا دقیقاً حداکثر مقدار داده‌ای که کابل VGA قادره در ثانیه منتقل بکنه رو پیدا بکنم. چون موضوع یک‌جوریه که کلیدواژه‌های خوبی نمی‌شه از توش در آورد و من هم فرصت زیادی نداشتم، دیگه دنبالش نرفتم و توی کتاب‌های گرافیکم هم دنبالش نگشتم. الآن تصادفاً این لینک در ویکی رو دیدم: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_de ... erconnects

در این‌جا هم متأسفانه در مورد VGA چیزی ننوشته، اما HDMI و DVI و MiniDisplay Port و ... هستند. گفتم شاید برای کسی جالب باشه که بدونه مانیتورهای امروزی چه حجم زیادی از داده رو در ثانیه دریافت می‌کنند (چیزی در حدود ۲ گیگابیت). برای این‌که ببینید مانیتور شما در حال حاضر چه مقدار داده در ثانیه داره می‌گیره تا نمایش بده، رزولوشن کلی مانیتور رو در refresh rate ضرب کنید، و نتیجه رو باز هم در ۲۴ ضرب کنید (۲۴ بیت = ۳ بایت = ۱ بایت برای هر کدام از رنگ‌های قرمز، سبز و آبی). مثلاً برای مانیتور من که الآن با DVI متصله‌: ۱۶۸۰×۱۰۵۰×۸۶×۲۴ که می‌شه ۳٫۵۹۸٫۵۶۰٫۰۰۰ بیت بر ثانیه، یا ۳٫۶ گیگابیت بر ثانیه!!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط sallar » 27 سپتامبر 2011, 18:24

ممنون پوریا جان از اطلاعات خوبت !
من کابل رو از اپل ایران خریدم (نقش هم همین قیمت بود) ولی چون بخاطر دانشگاه شهرستانم، مجبور شدم از همین اپل ایران بگیرم که برام بفرسته.
تبدیل Mini Display به DVI رو گرفتم به قیمت ۵۰ تومن با مارک اپل

همین الان به دستم رسید و وصل کردم.
خوشبختانه مونیتور تو بالاترین رزولیشن داره خیلی خوب کار میکنه. حتی رنگ ها و نور هم خیلی بهتر شدن. با کابل VGA که وصل کرده بودم رنگا و نور چشممو اذیت میکرد تو همه رزولیشن ها ولی با این کابل همه چی عالیه !

ممنون دوستان
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان