انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نشناختن DVD سیستم عامل

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

نشناختن DVD سیستم عامل

پستتوسط MacShadow » 16 سپتامبر 2011, 15:07

با سلام
من می خوام سیستم عاملمو عوض کنم اما وقتی که DVD سیستم عامل مک ۱۰.۶.۳ را لود می کنم به زحمت لود می شه و درایو خودشو پشت سر هم ریستارت می کنه و نمی شناسه دی وی دی رو با وجود اینکه با دیگر DVD ها مشکل نداره لطفاْ راهنمایی کنید.
آیا از طریق بوت میتونم مک نصب کنم ؟
MacShadow

پست‌ها : 234

Re: نشناختن DVD سیستم عامل توسط درایور مک بوک پرو ۳۷۴

پستتوسط Ilia » 16 سپتامبر 2011, 20:53

مطمئن بشو که اولا اینستالرش نسخهٔ Retail (فروشی) باشد یا آنکه با خود کامپیوترت آمده. دوما مطمئن بشو که درست Burn شده باشد.

نسخهٔ فروشی اسنولئوپارد بایستی روی همهٔ کامپیوترهای واجد شرایطش درست کار کند.

معنی جمله از نصب کردن از طریق بوت را راستش نفهمیدم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط MacShadow » 17 سپتامبر 2011, 08:42

مرسی ایلیا جان

ببین عزیز دی وی دیش با خود مک پروم اومده و قبلاْ با همین دی وی دی نصب کردم و هیچ خطی هم نداره اما این سری ........

منظورم اینه که می تونم از طریق بوت مک نصب کنم یا نه (مثل ویندوز هست یا نه)؟
MacShadow

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 سپتامبر 2011, 12:59

خاطرم هست زمانی که تازه فروش Snow Leopard شروع شده بود بعضی کاربرها با دیسکش مشکل داشتن و حتی در مواردی به درایو دستگاهشون صدمه زده بود.
اما دستگاه شما جدیدتر از اینه که شامل این موضوع بشه. شاید دیسک شما مشکل پیدا کرده یا درایو دستگاه شما فرسوده شده و دیگه دیسک‌های Double Layer رو راحت نمی‌خونه؟ دیسک Double Layer دیگه‌ای برای تست کردن دارید؟
اگر مشکل از همین بود و درایو DVD اکسترنال دارید با اون امتحان کنید. ضمناً با درایو اکسترنال می‌تونید از DVD خودتون Image بگیرید و بعد روی Flash یا هارد اکسترنال Restore کنید و با اون بوت کنید. اینجا توضیح دادم:
viewtopic.php?p=24805#p24805
---
برای بوت کردن از روی DVD و نصب از طریق اون، وقتی دستگاه روشن میشه،‌یا بعد از restart، کلید C رو نگهدارید. یا اینکه کلید Option/Alt رو نگهدارید تا هرچی که قابل بوت بود رو نشون بده.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط MacShadow » 06 ژانویه 2012, 11:13

سلام منم همین مشکل را دارم نمی تونم با خود دی وی دی کارخانه ای اپل کار کنم و حتی مجدد رایتش کردم بازم نشناخت با ۳ ۴ تا دی وی دی دیگه هم که اوریجینال خود کمپانی بود امتحان کردم بازم نشناخت ولی دی وی دی های دابل لایر دیگه رو براحتی می شناسه و مشکلی نداره با درایو اکسترنال نیز امتحان کردم بازم فایده ای نداشت .چکار کنم به نظرتون ؟
MacShadow

Re: نشناختن DVD سیستم عامل

پستتوسط Ilia » 06 ژانویه 2012, 19:01

دفعهٔ قبل هم شما این سوال را مطرح کرده بودید.

راستش بایستی کار کند. اینکه دیسک کسان دیگر کار نمیکند، چندان تعجبی ندارد. اما مال دستگاه خودتان بایستی کار کند. اگر نمیکند، یا دیسک خراب یا اشتباه است، یا درایو. اگر دیسک سالم و یا متعلق به دستگاه خودتان بود، حداقل بایستی که با درایو خارجی کار میکرد. من سالهاست که کامپیوترهایم را با درایو خارجی بوت میکنم و مشکلی نداشته‌ام.

آیا ممکن است که واقعا دیسک متلق به دستگاه شما نباشد، و به طریقی عوض شده باشد. مثلا در فروشگاه و غیره؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان