انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با تورنت — Torrent

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل با تورنت — Torrent

پستتوسط masoudhzb » 03 سپتامبر 2011, 18:49

سلام،

جستجوی بی نتیجه ای انجام دادم. پیشاپیش ممنون از توجه تان.

مشکل اصلی: وقتی از بیت تورنت استفاده می کنم، سرعت وبگردی در مرورگر ام متمایل به صفر می شود.

جزئیات: هم در فایرفاکس و هم در کروم این اتفاق می افتد.
پهنای باندی که به تورنت اختصاص می دهم یک بیستم پهنای باند داشته ام است.
چند تا پی سی که گه گاه استفاده می کردند هم سرعت وبگردی شان کاهش داشت(الان این کامپیوتر ها در دسترس نیستند تا آزمایش کنم).

تاریخچه: از پارس آنلاین سرویس می گیرم.
اوائل هفته مجبور شدم مودم اینترنت ام را عوض کنم.
این همزمان شد با آپگرید به 10.6.8
و مشکلات سرویس دهی خود پارس آنلاین که بعد از چند دقیقه دانلود ارتباط اینترنتی ام قطع می شد که با خاموش روشن کردن مودم دوباره وصل می شدم .
تا یک هفته قبل چنین مشکلی نبود.
masoudhzb

پست‌ها : 32

Re: ناتوانی در وبگردی هنگام استفاده از بیت تورنت

پستتوسط Pooria Azimi » 03 سپتامبر 2011, 21:31

تعداد کانکشن‌های بازتون چقدره؟ در ایران با وضع مسخرهٔ اینترنت و سرعت کمش (حتی اگر سرعتتون هم زیاد باشه، به‌خاطر فیلترینگ زمان بین ارسال درخواست و دریافت جواب (ping) بسیار بسیار بالاست)، بهتره تعداد کانکشن‌هاتون حداقل باشه. پیشنهاد من اینه که در کل بیشتر از ۱۵ تا کانکشن باز نداشته باشید (در برنامه‌های تورنت، این عدد رو می‌تونید تنظیم کنید). نمی‌دونم مشکل شما الآن از اینه، یا از پارس‌آنلاین، یا اینترنت کلی کشور (بعد از طوفان شدیدی که دو هفتهٔ پیش در تهران اتفاق افتاد، اکثر سرویس‌دهنده‌ها با مشکل مواجه شده‌ن)، یا ۱۰٫۶٫۸... به‌هر حال، این از نظر منطقی و تجربی ثابت شده که تعداد کانکشن‌های زیاد، حتی اگر سرعت کلی دانلود هم کم باشه، تأثیر منفیِ شدید در سرعت اینترنت داره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط masoudhzb » 03 سپتامبر 2011, 23:00

ممنون جناب پوریا

تعداد کانکشن های بازم ۲۰۰ بود. طبق گفته ی شما ۱۵ اش کردم. مساله حل شد.

لطف کردید.
masoudhzb

پست‌ها : 32

پستتوسط AmiN.D » 07 سپتامبر 2011, 17:31

نخواستم واسش تایپک بزنم جداگانه فقط یه سوالی دارم اعضاب خورد کرده..دیروز یه فایل ۱.۶گیگ با folx واسه دانلود گذاشتم از تورنت الان حدود ۳ساعته که در ۹۰ ٪مونده seed هام الان دوتاس که هیچ کدوم فعال نیست و peer هام ۲۰۰تاس که ۲۰تاش فعال هست..نمدیونم واقعا چیکار کنم راهی هست که این یک گیگ و خورده ای هدر نره؟استارت میکنم در حالت downloding میمونه و گاهی هم هی آپ میکنه!!!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

Re: مشکل با تورنت — Torrent

پستتوسط AliGhz » 07 سپتامبر 2011, 18:29

من از utorrent که گاهی استفاده می‌کنم، هیچ وقت حجم دانلودشده نمی‌پرد. فکر می‌کنم این جزو ذات تورنت است؛ چون در قطعه فایل‌های جداگانه‌ی کوچک کار دانلود انجام می‌شود و این قطعات روی هارد ذخیره می‌شوند. وقتی دانلود همه قطعات کامل شود، آن وقت می‌شود فایل را یکپارچه داشت. حتی در مورد موسیقی‌ها، تا کامل نشدن دانلود کل مجموعه، بعضی از ترک‌ها ممکن است به‌طور کامل دانلود شده باشند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AmiN.D » 07 سپتامبر 2011, 18:36

متاسفانه برنامه هست برای من..+اینکه با یو تورنت نتونستم..از اول مشکل داره این ورژن من انگار..به نظرتون چه بلایی سرش میاد بالاخره دانلود میشه یا نه؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 07 سپتامبر 2011, 18:50

اگر از کسانی که در حال تبادل هستند، کسی پیدا نشود که تمام فایل‌ها یا حداقل آن قسمتی که شما کم دارید را داشته باشد، آن قسمت نیست تا برنامهٔ شما بتواند آنرا دریافت کند و فایل‌های شما را کامل کند. میتوانید برنامهٔ تورنتتان را حداقل برای این فایل متوقف کنید و بعدا دوباره راهش بیندازید. اگر مثلا فردا یا هر وقت دیگر، کسی با قطعاتی که شما لازم داشتید وارد شد، برنامه‌ آنها را دریافت و فایلتان را کامل خواهد کرد، اگر هم نشد، که کاری نمیشود کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط AmiN.D » 07 سپتامبر 2011, 18:56

ایلیا عزیز سیید اولیه من خیلی زیاد بود اما رفته رفته کم میشه الان شد یکی!!به نظرتون به تایم و ساعت هم بستگی داره دیگه چون خب با usa اختلاف ۱۲ساعته داریم تقریبا.??.امیدوتارم این ۲۰۰مگ پایانی هم تموم شه واقعا لنگشم..:-| درباره ی گزینه force re check هم دارم فک میکنم آ]رین حربه اونه...
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmiN.D » 07 سپتامبر 2011, 21:58

راستی دوستان ممکنه به Ratio من گیر داده باشه؟؟ و نزاره تا مقدار مشخصی از ratio رو بالا نبرم دانلود کنم؟؟چون الان من فقط به عنوان seed هستم و دارم آپلود میکنم
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 07 سپتامبر 2011, 22:18

فکر نکنم. تا وقتی شما قطعه‌ای را دارید که دیگران ندارند، شما به آنها آپلود خواهی کرد. وقتی که قطعه‌ای را لازم دارید که دیگران ندارند یا نمیدهند (مثلا آپلودشان را متوقف کرده‌اند)، همینطوری معطل خواهید ماند.

برای همین من به شما پیشنهاد کردم که فعلا متوقفش کنید و بعدا دوباره از سر بگیریدش، تا شاید تا آن موقع کسی که تکه‌هایی که شما لازم دارید را دارد، دوباره پیدایش بشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط meim007 » 08 سپتامبر 2011, 00:04

تنها راحش این است که منتظر بمانید که آنهای که دارند آنلاین بشوند اگر یادتان است آن زمانی که peer بیشتر داشتید همان زمان بگذارید دانلود شود.
من یک مشکل دیگر دارم با برنامه bittorrent یک فایل دانلود میکنم(مجموع کتاب است) ولی گاهی باعث می شود که سی.پی.یو زیاد مصرف کنه و دمای دستگام بالا بره (پروسسور نیم syslogd زیاد کار میکنه و به در صد 100 میرسه ) نمیدانم چه چیز برنامه باعث این می‌شود. و چه چیز را تغییر بدم که این اتفاق نیفتد.
meim007

پست‌ها : 76

پستتوسط AmiN.D » 08 سپتامبر 2011, 00:25

به نظر من اشکال bit هست منم دارم که خیلی گیرو واگیر داره..اما تا حالا واسه cpu مشکل نساخته...والا من معمولی صبح ها داشتم بالاترین و اما امروز صبح دیگه ترکید!
به نظرتون امکانش هست که دیگه نتونم ادامه بدم؟!!
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 08 سپتامبر 2011, 00:35

تقریبا مطمئنم که کار اسپات‌لایت است. دقت کن، احتمال خیلی زیاد این اتفاق وقتی می‌افتد که کتابها کامل میشوند. در این مرحله اسپات‌لایت شروع میکند داخل کتابها که احتمالا PDF هستند را ایندکس کردن. ایندکس کردن چند صد کتاب، بسیار کار سنگینیست و پراسسور را آنطور به کار می‌اندازد. این کار بسته به سرعت کامپیوتر شما و تعداد کتابها ممکن است زمان بسیار زیادی طول بکشد. شما میتوانید Preference اسپات‌لایت را طوری تنظیم کنید که آن فولدری را که این کتابها در آن هست را ایندکس نکند. و یا اینکه بگذارید اسپات‌لایت کارش را بکند و فقط کامپیوتر را جایی بگذارید که هوا اطرافش جریان داشته باشد (نگران نباشید، هیچ اتفاقی برایش نخواهد افتاد). اینکار برای موقعی خوب است که شما بخواهید متنی را از داخل کتابی پیدا کنید.

اما هر چه میکنید، اسپات‌لایت را کلا از کار نیندازید. اسپات‌لایت موتور جستجوی مک است، بنظر من یکی از بهترین ابداعات اپل است که باعث میشود تا شما همه چیز را سریع در کامپیوترتان پیدا کنید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 08 سپتامبر 2011, 00:46

یعنی اگر یکی دلیلی بخواد واسه اینکه چرا مک؟؟حتما برای من اسپات ج ۱۰تایه اوله!!
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط meim007 » 09 سپتامبر 2011, 04:19

ممنون از همین بود.
پس syslogd برای spotlight است!
این ها را جایی ننوشته که هر کدام اینها(که در اکتیویتی مانیتور نشان میدهد) برای کدام برنامه یا امکان مک است؟(قبلا هم این سوال را پرسیده بودم ولی جوابی ندیدم. کلا در این مورد کتابی نمی‌شناسید؟)
meim007

پست‌ها : 76

بعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان