انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل ناشی از repair کردن هارد دیسک NTFS با دیسک یوتیلیتی

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل ناشی از repair کردن هارد دیسک NTFS با دیسک یوتیلیتی

پستتوسط hamed.zolfaghari » 23 اوت 2011, 15:00

دچار معضل احمقانه ای شدم،ن یه هارد دیسک NTFS دارم،کار من تدوینه و روی این هارد ویدیو هایی داشتم مربوط به یک فیلم مستند، سرعت هارد دیسکم بسیار کند شده بود و ه همین خاطر تصمیم احمقانه ای گرفتم مبنی بر REPAIR کردن این هارد با نرم افزار DISK UTILITY مکینتاش. حالا حدوداًد بخت شدم!! با وجود اینکه روی هارد دیسک مشخصاً نشون میده که حجم 1.9 ترابایت اون پره،عملاً چیزی رو نشون نمی ده، نه توی ویندوز و نه توی مک! موندم که چیکار باید کرد و چی شده،ممنون میشم اگه کسی چیزی می دونه راهنماییم کنه.
hamed.zolfaghari

پست‌ها : 1

Re: مشکل ناشی از repair کردن هارد دیسک NTFSبا نرم افزار mac

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 اوت 2011, 13:58

اخیرا خیلی توی ایرماگ در مورد بازیابی اطلاعات بحث شده و برنامه‌هایی هم معرفی شدن. اگر اونها فایده‌ای نداشتن باید برنامه‌ای که امکان تعمیر پارتیشن‌های NTFS رو داشته باشه پیدا کنید*. امیدوارم اینجا هم کسی راه حلی بدونه و زودتر مشکل شما حل بشه اما راستش اینجا کمتر احتمال داره کسی تجربه زیادی با NTFS داشته باشه، درسته که مشکل با Disk Utility ایجاد شده اما به هرحال چون NTFS بوده توصیه می‌کنم در انجمن‌های ویندوزی هم مشکل رو مطرح کنید شاید کسی بتونه کمک کنه.
* اگر تا الان با Paragon به هارد دیسک NTFS خودتون دسترسی داشتید ظاهراً همراه خودش Check NTFS Utility هم داره که ممکنه بتونه مشکلات رو حل کنه، اما باز هم توصیه می‌کنم اول با کسانی که تجربه کافی با NTFS دارن مشورت کنید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: مشکل ناشی از repair کردن هارد دیسک NTFSبا نرم افزار mac

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 اوت 2011, 14:06

الان راهنمای Paragon NTFS for Mac رو می‌خوندم و ظاهرا از طریق همون Disk Utility این چک کردن و تعمیر رو انجام میده و احتمالاً عامل مشکل شما همین باشه.(مگر اینکه شما از نرم‌افزار دیگه‌ای برای فعال کردن امکان نوشتن اطلاعات در پارتیشن‌های NTFS استفاده کرده باشید)
اگر نسخه اصلی Paragon رو دارید توصیه می‌کنم با پشتیبانی Paragon هم تماس بگیرید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان