انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیا این مشکل سخت‌افزاری‌ست؟

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

آیا این مشکل سخت‌افزاری‌ست؟

پستتوسط Arzhang » 20 ژوئیه 2011, 11:12

من Sparrow را نصب کرده‌ام و منهای ویژگی‌های مثبت منفی خود برنامه، یک مشکلی خودم دارم و آن سرعت اسکرول کردن است. پیش از این هم مشابه این مشکل را داشتم. Photoshop CS 5 ME که نصب کردم، وقتی روی تصاویر خیلی زوم می‌کردم، حرکت کردن روی تصویر دنده دنده می‌شود. مشکل را مطرح کردم و دوستان پیشنهاد غیر فعال کردن open GL را دادند که کارساز نشد. همان نسخه‌ی فوتوشاپ بدون مشکل روی مک همکارم نصب شد. حالا هم در Sparrow ایمیل‌ها را که می‌خواهم ببینم، وقتی اسکرول می‌کنم، این کار خیلی با لَختی انجام می‌شود. آدم را یاد ویندوز می‌اندازد. در حالی که روی فهرست نام ایمیل‌ها این مشکل وجود ندارد اما متن خود ایمیل با تأخیر اسکرول می‌شود. در جاهای دیگر مک بوکم مثل متن‌ها، اینترنت و... اسکرول بسیار عالی کارش را می‌کند. با خودم فکر کردم نکند این مشکلی سخت افزاری در مک من است و مثلا شاید به کارت گرافیکم مربوط باشد یا چیز دیگری. نظر شما چیست؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

Re: آیا این مشکل سخت‌افزاری‌ست؟

پستتوسط kurosh_1349 » 20 ژوئیه 2011, 12:47

با درود
ارژنگ عزیز
خوشم میاد که کم نمیاری و پیگیری و نهایت سعی در استفاده از ابزاری که مورد استفاده شما هست را داری
در رابطه با نرم افزار مورد نظر شما در مورد میل تجربه ای ندارم چون از خود میل مک استفاده میکنم وراضیم
اما در مورد لگ یا تاخیر عکس العمل موس روی فتوشاپ قبلا روی هکینتاشهایمان میگفتیم بدلیل مسائل سخت افزاریه اما روی ایمک هم موقعی که open GL فعاله عمل اسکرول و زوم نرم و خوبه اما استپ کردن نفسگیر و همراه لگ اما بدون open GL دقیقا برعکسه .

کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Arzhang » 20 ژوئیه 2011, 17:38

درود گرم به کوروش خوب
خوشم میاد که پی‌گیرتر از من جواب می‌دی...
سؤالم این‌جاست که آیا می‌شه open GL فقط بیاد روی بخش‌هایی از برنامه تأثیر بذاره؟ مثلا در Sparrow که در بالا گفتم فقط روی متن نامه این مشکل هست اما در بقیه‌ی برنامه (فهرست میل‌ها توی این باکس و...) مشکل رو ندارم. ضمن این که همین‌طور که در بالا گفتم غیر فعال کردن open GL مشکلم رو حل نکرد در فوتوشاپ. ضمن این که من مشکلم در حین اسکرول کردن است و نه در لحظه‌ی ایست. افزون بر این که من یک macbook pro دارم که فکر نمی‌کنم در اصل ماجرا مؤثر باشد.
زنده باشی
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط kurosh_1349 » 20 ژوئیه 2011, 20:35

با درود
ارژنگ عزیز
اشتباه لپی بود منظور استمپ بود که از فتوشاپ CS4 به بعد هوشمندتر شده وهمراه پرویو شده .
اما open GL چیزی که در حد دانسته های منه اینکه باید نرم افزار طوری نوشته شده باشه که مقداری از محاسبات گرافیکی را به کارت گرافیک محول کنه که بعید میدانم آنچه شما با آن سروکار دارید آنقدر کار گرافیکی حجیمی داشته باشد.
حتی شرکت ادوبی هم پس از خرید شرکت اوراکل که متخصص نرم افزارهای ویدیویی و تولید کننده کارتهای کپچر بود توانست این خصلت را به CS4 اضافه کند.
اما منهم گاهی با کندی سوال برانگیزی مواجه میشوم نه روی یک سیستم روی تمام سیستمهای مکی که دارم گاهی به نظرم به خاطر کاتالوگ گیری اسپات لایت است گاهی برای تایم ماشین و گاهی هم اصلا معلوم نیست که چه مرگش است حتی با پاک کردن کش سیستم وکویت کردن نرم افزارهای فعال تا وقتی که سیستم ریستارت شود وحتی گاهی با ریستارت هم مشکل حل نمی شود وهمین احتمال کاتالوگ گیری اسپات لیت را زیاد میکند. البته این به فکرمن میرسد و چیزی است که به نظرم در همین فروم دوستان به آن اشاره داشته اند.
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Arzhang » 21 ژوئیه 2011, 09:24

ممنون کوروش جان. جالب است که اضافه کنم با نصب photoshop CS4 به جای photoshop CS5 مشکلی را که گفته بودم حل شد. ولی خب به قول خودت کامپیوتر است دیگر گاهی آدم را انگشت به دهان رها می‌کند به حال خودش...
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان