انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بازیابی اطلاعاتِ پاک‌شده

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: كمك كمك!! پريدن سيستم عامل مك بعد از نصب لينوكس

پستتوسط Ilia » 01 دسامبر 2010, 15:33

متاسفانه کل هاردت فرمت شده است. راهی ندارد مگر استفاده از همین روش‌های ریکاوری فایل.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط meim007 » 01 دسامبر 2010, 16:33

با سي.دي لينوكس لود شدم اجرا نشد آن برنامه ي ريكاوري كه دوستمان معرفي كرده براي اينكه بتوان سي.دي درست كرد كه لود شود در اينجا http://www.cgsecurity.org/wiki/Create_a_TestDisk_FreeDos_LiveCD گفته است كه FDOEMCD.builder را دانلود كن ولي لينكش خراب هست (آن ساتي كه لينك داده كلا حذف شده است) و در اينترنت هم گشتم همه به همان سايت ارجا داده بودند كسي اين برناممه را نداره يا نميدانه چگونه سي.دي درست كنم كه برنامه‌ي ريكاوري باهاش بالا بياد (بدون احتياج به سيستم عامل). يا برنامه ي ريكاوري معرفي كنيد كه اين توانايي را داشته باشد(يا لينكي كه آموزش بدهد يا لينك دانلود). وگر نه مجبورم ويندوزي كه از روي سي.دي لود مي‌شود را دانلود كننم ببينم مي شود كاري كرد(فقط ظرفيتش زياد هست اگر احتياج نباشد يا راه مطمئن تري باشد اينكار را نكنم بهتر هست چون يكجورهاي آزمايش و خطا ميخواهم انجام بدم نميدانم رو اينگونه ويندوزها كه از سي.دي بالا مياد امكان نصب برنامه و اجراش وجود دارد؟!) البته همان برنامه‌اي كه دوستمان لينكش را گذاشته در اينجا http://www.cgsecurity.org/wiki/Damaged_Hard_Disk توضيح داده كه با دانلود Knoppix, a Linux LiveCD مي‌توان بدون نصب و تنها از روي سي.دي برنامه را فعال كرد تنها اين نسخه ي لينوكس ظرفيتش زياد هست(و تازه داشتم با لينوكس آشنا مي‌شدم مي‌ترسم نتوانم بهاش كار كنم)
كسي نميدند چگونه از روي فلش در بوكمك پرو بالا آمد كه همان نسخه ي فلش ويندوز را اجرا كنم؟

AliGhz قبول دارم خريت كردم ;-( ! اين درسي شد كه ديگه حواسمان باشد (بعد اگر بكاپ هم مي‌گرفت مگر با فرمت شدن كل هارد آن بكاپ ها هم نمي‌پريدن؟) اشتباه كردم كه تو فلش كپيش نكردم و فكر هم نميكردم كه به اين مشكل بخورم (يك قسمتش موده بود كه كارم تمام بشود براي همين گفتم بعد بكاپ ميگيرم، نتوانستم در مك tex را اجرا كنم يك سره گير ميداد گفتم در لينوكس نصب كنم كه اين بلا سر ما آمد). بعد فكر كنم آن كار احتياج هست كه هارد را دربيارند كه در اين صورت از گارانتي مي‌افتد مي‌خوام ديگه به آنجا نرسد(تا اندازه اي مطمئن هستم كه اگر برنامه‌ي ريكاوري اي را بتوانم اجرا كنم مي شود آن فايل را بدست آورد اميدوارم تنها تغيير فتش مشكل ايجاد نكرده باشد!)
meim007

پست‌ها : 76

پستتوسط AliGhz » 01 دسامبر 2010, 16:45

meim007 نوشته است:[نمایش]
بعد اگر بكاپ هم مي‌گرفت مگر با فرمت شدن كل هارد آن بكاپ ها هم نمي‌پريدن؟

شما بک‌آپ را در هارد اکسترنال ذخیره می‌کنید و این هارد فقط باید/بهتر است مختص بک‌آپ باشد. و بهتر است (اگر لپ‌تاپ دارید و آن را به جاهای مختلف می‌برید) هارد بک‌‌آپ شما در خانه و در جای مطمئنی باشد تا اگر خدای نکرده اتفاقی برای لپ‌تاپ شما مثلا سرقت و... افتاد، اطلاعات خود را که در واقع سرمایۀ اصلی‌تان هستند، از دست ندهید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط meim007 » 01 دسامبر 2010, 17:57

كسي ميداند اين http://gparted.sourceforge.net/download.php بسته را چگونه از http://sourceforge.net/projects/gparted ... ve-stable/ جا دانلود كنيم؟ چون انگار ايران در اين سايت دانلود تحريم هست و نمي‌شود دانلود كرد(اين ور كم نيست آنطرفي ها هم تحريم ميكنند!) مشخصا اين http://sourceforge.net/projects/gparted ... o/download را مي‌خوام دانلود كنم كسي در كشور ديگري نيست سرعت اينترنتش خوب باشه براي ما دانلود كنه و در يك سايت ديگه قرار بدهد تا بتانيم بگيريمش؟ غير از اين راحي هست كه اين سايت را دور بزنيم؟ (يكي اين را دانلود كنه لينكي كه برنامه دانلودش داره از آنجا دانلود ميكنه را اينجا قرار بدهد فكر كنم آنگونه بتوان دانلود كرد ديگر مكان را تشخيص ندهد)
meim007

پستتوسط AliGhz » 01 دسامبر 2010, 18:19

غير از اين راهي هست كه اين سايت را دور بزنيم؟

بهترین راهش استفاده از your-freedom.net است؛ نرم‌افزاری برای دور زدن همین‌جور چیزها! البته این سایت هم ف ی ل ت ر است. اما اگر بخواهید، می‌توانم نرم‌افزار مربوطه را برایتان ای‌میل یا جایی آپلود کنم. نسخه مک‌اش را می‌خواهید یا ویندوز؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط meim007 » 01 دسامبر 2010, 18:35

اين نرم افزار فيلتر شكن را دارم ولي دانلودش اجرا نميشود يعني فعال نميشود و وقتي كه لينك مستقيم هم كه ميدهد ميزنم فعال نميشود شما با اين فريدوم تاحالا از اين سايت دانلود كرديد اگر آره پس شايد مشكل از مرورگرم باشد(بعد مگر فريدوم نسخيه ويندوز و مك داره؟(فكر كردم چون با جاوا اجرا مي شود فرقي نميكند من در ويندوز ازش استفاده كردم و الان با ويندوز كار ميكنم)
meim007

پستتوسط AliGhz » 01 دسامبر 2010, 18:49

[نمایش]
شما با اين فريدوم تاحالا از اين سايت دانلود كرديد؟

بله؛ دانلود فایل موردنظر شما هم بدون مشکل آغاز می‌شود.

[نمایش]
مگر فريدوم نسخه ويندوز و مك داره؟

بله. چون نرم‌افزاری است که باید نصب شود پس نمی‌تواند نسخه مک (dmg.)و ویندوزش (exe.) یکی باشد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 02 دسامبر 2010, 00:08

البته، می‌تونید از فایل جاوای اون (freedom.jar) هم بدون هیچ‌مشکلی استفاده بکنید...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: كمک! پريدن سيستم عامل مک بعد از نصب لينوكس

پستتوسط Ilia » 02 دسامبر 2010, 00:46

من برای شما یک جستجو کردم و به این لینک رسیدم:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=417761

از قرار کسی مشابه کاری که شما کرده‌ای را با یک کامپیوتر ویندوز کرده است و با برنامهٔ مجانی‌ای که با CD یوبونتو می‌آید همهٔ عکس‌هایش را ریکاور کرده است. شما هم قاعدتا باید بتوانی مشابه این کار را از طریق Live CD لینوکس یا اصلا مستقیم از روی سیستم لینوکسی که اینستال کرده‌ای بکنی.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط MacShadow » 02 دسامبر 2010, 01:18

دوستان چرا از وی پی ان استفاده نمی کنید هم سرعت خیلی بهتری داره نسبت به نرم افزارها هم راحتتره اگه کسی می خواد خبر بده .
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط MacShadow » 02 دسامبر 2010, 01:19

من اینو دارم دانلود می کنم الان هر کسی می خواد خبر بده برایش بفرستم .
MacShadow

پستتوسط MacShadow » 02 دسامبر 2010, 01:27

آقا این تمام شد هر کسی می خواد بهم خبر بده تا واسش بفرستم .
MacShadow

پستتوسط meim007 » 02 دسامبر 2010, 01:33

چطوري هست مي‌توانيد براي من بفرستيد؟
meim007

پستتوسط MacShadow » 02 دسامبر 2010, 01:36

با سي.دي لينوكس لود شدم اجرا نشد آن برنامه ي ريكاوري كه دوستمان معرفي كرده براي اينكه بتوان سي.دي درست كرد كه لود شود در اينجا http://www.cgsecurity.org/wiki/Create_a_TestDisk_FreeDos_LiveCD گفته است كه FDOEMCD.builder را دانلود كن ولي لينكش خراب هست (آن ساتي كه لينك داده كلا حذف شده است) و در اينترنت هم گشتم همه به همان سايت ارجا داده بودند كسي اين برناممه را نداره يا نميدانه چگونه سي.دي درست كنم كه برنامه‌ي ريكاوري باهاش بالا بياد (بدون احتياج به سيستم عامل). يا برنامه ي ريكاوري معرفي كنيد كه اين توانايي را داشته باشد(يا لينكي كه آموزش بدهد يا لينك دانلود). وگر نه مجبورم ويندوزي كه از روي سي.دي لود مي‌شود را دانلود كننم ببينم مي شود كاري كرد(فقط ظرفيتش زياد هست اگر احتياج نباشد يا راه مطمئن تري باشد اينكار را نكنم بهتر هست چون يكجورهاي آزمايش و خطا ميخواهم انجام بدم نميدانم رو اينگونه ويندوزها كه از سي.دي بالا مياد امكان نصب برنامه و اجراش وجود دارد؟!) البته همان برنامه‌اي كه دوستمان لينكش را گذاشته در اينجا http://www.cgsecurity.org/wiki/Damaged_Hard_Disk توضيح داده كه با دانلود Knoppix, a Linux LiveCD مي‌توان بدون نصب و تنها از روي سي.دي برنامه را فعال كرد تنها اين نسخه ي لينوكس ظرفيتش زياد هست(و تازه داشتم با لينوكس آشنا مي‌شدم مي‌ترسم نتوانم بهاش كار كنم)
كسي نميدند چگونه از روي فلش در بوكمك پرو بالا آمد كه همان نسخه ي فلش ويندوز را اجرا كنم؟

AliGhz قبول دارم خريت كردم ;-( ! اين درسي شد كه ديگه حواسمان باشد (بعد اگر بكاپ هم مي‌گرفت مگر با فرمت شدن كل هارد آن بكاپ ها هم نمي‌پريدن؟) اشتباه كردم كه تو فلش كپيش نكردم و فكر هم نميكردم كه به اين مشكل بخورم (يك قسمتش موده بود كه كارم تمام بشود براي همين گفتم بعد بكاپ ميگيرم، نتوانستم در مك tex را اجرا كنم يك سره گير ميداد گفتم در لينوكس نصب كنم كه اين بلا سر ما آمد). بعد فكر كنم آن كار احتياج هست كه هارد را دربيارند كه در اين صورت از گارانتي مي‌افتد مي‌خوام ديگه به آنجا نرسد(تا اندازه اي مطمئن هستم كه اگر برنامه‌ي ريكاوري اي را بتوانم اجرا كنم مي شود آن فايل را بدست آورد اميدوارم تنها تغيير فتش مشكل ايجاد نكرده باشد!)

از سی دی اکس پی نسخه live Edition هم استفاده کن ضرر نداره .
MacShadow

پستتوسط meim007 » 02 دسامبر 2010, 01:39

Ilia ممنون دارم نگاه ميكنم ببينم چطور ميتوانم برگردانم فقط يكمي با محيطش آشنا نيستم(من با محيط ويندوز آشنا هستم براي همين سعي كردم برنامه اي كه براي ويندوز هست يا شبيه آن هست را پيدا كنم انگار در اين مورد نداريم يا به سختي پيدا ميشود)
meim007

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان