انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با مک‌بوک پرو — MacBook Pro

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: مک بوک پرو 374 : صفحه یکباره سیاه می شود

پستتوسط abdol » 02 آوریل 2011, 18:45

به نظر من اگر از mac OS استفاده کنید همه مشکلات شما حل میشه :lol:
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:44, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط saeidk » 02 آوریل 2011, 20:00

شما ویندوز را برای چه می‌‌خواهید اگر کار اصلی‌تان با ویندوز است که هیچ ولی اگر فقط یک برنامه را می‌خواهید به راحتی می توانید با پارالل یک ویندوز را داخل مک نصب کنید بعد خود پارالل ارتباط مک با ویندوز را برقرار می کند
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 03 آوریل 2011, 12:26

حالا که بازار نصیحت گرمه بذار به عُطارِد بگم که عزیز من کامپیوتر، کامپیوتره. از عمر این محصول بشر زیاد نمی‌گذره و مشکلات فراوانی هم داره. چه مک باشه و چه ویندوز. اما از حق نمی‌شه گذشت که بسیاری از مشکلاتی که توی ویندوز دارید رو توی مک نمی‌بینید.
برای حل مشکل شما، من راه حل واضحی ندارم اما اگر با ویندوز خیلی زیاد کار ندارید من هم مثل saeidk پیشنهاد می‌کنم از پارالل استفاده کنید. این‌طوری از مزایای مک بهره می‌برید و اگر نیاز مبرمی به ویندوز داشته باشید، دم دستتون هست. اما یادتون نره که دو تا سیستم عامل به صورت هم‌زمان اگه فعال باشن طبیعتاً کامپیوترتون کند عمل می‌کنه.
اگه نیازی مبرم و یا التزامی به ویندوز ندارید، قدری تأمل داشته باشید و سعی کنید سیستم مک را بشناسید و باهاش کنار بیایید. معمولاً کوچنده‌های ویندوز به مک، اولش همیشه با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنن که طبیعیه.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Arzhang در 04 آوریل 2011, 13:31.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1452

پستتوسط AliGhz » 03 آوریل 2011, 15:28

احتمالا شما از نسخۀ کرک‌شدۀ ویندوز استفاده کرده‌اید که خود می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

ضمنا در مورد اشکالاتی که از مک در جاهای مختلف می‌خوانید، توجه شما را به این پست جلب می‌کنم:
viewtopic.php?f=16&t=2486&start=15#p24784
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 03 آوریل 2011, 19:21

عطارد نوشته است:[نمایش]
با استفاده از بوت کمپ ویندوز 7 نصب کرده ام. امروز در حالی که باتری 27% شارژ را نشان می داد صفحه به یکباره سیاه شد. وقتی آداپتور را وصل کردم صفحه برگشت. پس از خاموش کردن لپ تاپ وقتی دوباره روشن شد…

بنظر می‌آید که ویندوز یا مقدار باتری باقیمانده را درست نشان نمیداده یا در استفادهٔ بهینه از کارت ویدئو دچار مشکل بوده است. بهر حال این مشکل بایستی از درایور‌ها یا خود ویندوز باشد. راه حل آسانش را دوستان گفتند؛ استفاده از برنامه‌هایی شبیه پاراللز. راه حل سخت‌ترش، داشتن و نصب درایورها و ویندوز درست و حسابی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط عطارد » 03 آوریل 2011, 20:00

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
خودتون میگید مک..برای کسایی که فقط به لحاظ کلاس مک میخرن و توقع دارند ویندوز سون روی اون به راحتی الا بیاد(که حتی توو خود \ی سی هم این راحتی وجود نداره)
توو هیچ کحای دنیا هم من ندیدم مک رو با ویندوز تبلیغ کنند!!!

امین جان من برای کلاس مک نخریدم. من اولین مکی که داشتم سال 1991 یا 1992 خریدم ( دقیق یادم نیست ). مدل PowerBook 170.
اون موقع توی ایران کسان زیادی نمی دونستن لپ تاپ چیه و مکینتاش رو هم تعداد بسیار کمی می شناختن. اون موقع هم برای کلاس نخریدم چون اصلا کسی نمی فهمید فرق مک با داس چیه. قرار بود برای کی کلاس بذارم؟ بزرگترین ویژگی مک برای من User Friendly بودنش بود چون اصلا از سیتسم داس سر در نمی آوردم.

[نمایش]
به نظرم اگه شما کاراتون ویندوزی هست نباید مک میخریدین

جای دیگه ای توضیح داده ام که به خاطر عبور از ف ... تر و این که نتونستم وی پی ان رو روی مک تنظیم کنم ویندوز نصب کردم وگرنه تمام کارهامو با مک می کنم. عکس های لپ تاپ مورد اشاره رو در اینجا آپلود کردم :
http://up.vatandownload.com/images/ys91 ... fzopd7.jpg
http://up.vatandownload.com/images/vfg4 ... dqep8g.jpg
http://up.vatandownload.com/images/74j4 ... 530f81.jpg
http://up.vatandownload.com/images/7jzg ... 4uttpn.jpg
عطارد

پست‌ها : 3

پستتوسط Ilia » 03 آوریل 2011, 20:07

عطارد جان، شما چوب کسان دیگر را خورده‌ای. ؛-) من از شما پوزش میخواهم.

این که کسی بخواهد ویندوز یا هر چیز دیگر نصب کند به خودش مربوط است و حتما دلایلش را هم داشته است.

اشکال از این است که بعضی از ما از جمله خود من کم‌کم روی این مسئله حساس شده‌ایم. علت آن را هم اگر در فوروم بگردی خواهی دید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 03 آوریل 2011, 20:41

من یکبار ویندوز رو با پاراللز نصب کردم. بعد پشیمون شدم و با bootcamp نصب کردم. بعد پشیمون شدم و ویندوز روی bootcamp رو با پاراللز بالا آوردم. بعد دوباره پشیمون شدم و باز با پاراللز تنها نصب کردم. اینکه دست آخر ویندوز خیال نداشت روی کامپیوتر من register بشه و می‌گفت مرا روی تعداد بیشتری از حد مجاز یک کامپیوتر نصب کرده‌ای داستان دیگری است که بالاخره با تلفن و چک و چانه حل و فصل شد!
منظورم اینه که چون من در کل ماجرا خیلی ناشی بودم، شاید چیزی که از تجربه می‌گم به دردت بخوره. توی راهنمای bootcamp برای To repair Boot Camp drivers این راهنمایی رو کرده:
۱- کامپیوترت رو با ویندوز بوت کن
۲- دیسک نصب Mac OS X رو بار بزن
۳- اگر بطور خودکار راه نیفتاد، با windows explorer دیسک رو browse کن (ماشالله به ترجمهٔ من!) و در دایرکتوری بوتکمپ setup.exe را دو کلیکه کن.
۴- روی Repair کلیک کن و دستورات روی مونیتور را دنبال کن

البته این‌ها همه مشروط به اینه که صفحه‌ای برای دیدن وجود داشته باشه! اگر نشد، من اگر جای تو بودم بر می‌گشتم روی Mac OS و کل قضیه رو پاک می‌کردم و از نو نصب می‌کردم.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saeidk » 03 آوریل 2011, 22:23

درباره چیزپی‌ان هم بعضی هایشان با مک کار نمی کنند ولی خیل‌شان هم با مک مشکلی ندارند. در همین انجمن هم یک نفر بود که چیز پی ان متناسب با مک می فروخت
ضمن این که ‌your--free-dom هم با مک کار می کند و مشکلی ندارد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط عطارد » 04 آوریل 2011, 02:01

از پاسخهای مجدد ممنونم و همه رو به دقت می خونم .
عطارد

پست‌ها : 3

پستتوسط AmirArsalaan » 04 آوریل 2011, 22:24

سلام عطارد جان
من هم می خواهم یکمی در مورد موضوعی که گفتید صحبت کنم البته مساثل حسابی تر و تخصصی تر را بچه های قدیمی گفته اند
در مورد vmware صحبتی نمی کنم چون الان دیگه باهاش کار نمیکنم و کاملن شما رو می فهمم که الان مک رو گرفته اید اما با ویندوز کارهای زیادی دارید کاملن درک میکنم
تجربه کاملن شخصی من این است که اصلن به ویندوز رو مک آدم فکر نکنه بهتره ، یه سری از دوستان خیلی تاکید دارند که ویندوز هیچ مشکلی رو مک نداره و ... اما واقعن مشکل زیاد هست ، فقط و فقط برای کارهای کوچولو و که از آن گریزی نیست از ویندوز استفاده کنی بهتره به نظرم
من بعد از اینکه نتونستم که با ویندوز رو مک کنار بیام یه دسکتاپ جدید خریدم که اصلن قابل قیاس با قیمت اپل نیست اونجا کارهای سنتی ام رو انجام میدهم و از این راضی ام که از مکبوکم برای کارهای طولانی و سنگین الکی استفاده نمی کنم ، حالا هر دو شو دارم
الان هم کل ویندوز دسکتاپم رو با یه تبدیل کننده شکل مک کرده ام خیلی باحال شده اما همونطور که گفتم رو مکبوک فقط و فقط با مک کار می کنم
اوایل خیلی کلافه بودم بچه ها شاهدن ، نمیدونم آقا ایلیا بود یا دوست دیگری که گفت باید مکی فکر کنم نه ویندوزی و واقعن درست میگفت ;-) :-D
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

درخواست کمک برای تعمیر مکبوک‌پرو

پستتوسط lucifer » 04 ژوئیه 2011, 16:07

سلام دوستان عزیز. .
بزارید بی حاشیه برم سر اصل مطلب. .
لپ تاپم رو اسلیپ (sleep)کردم و رفتم سر کلاس ..
بعد از کلاس درشو باز کردم .. با کلی تاخیر بالا اومد. . پسورد رو وارد کردم .. به وایرلس وصل شدم .. و سافاری و آدیوم (Adium) رو باز کردم ..
لپ تاپم هنگ کرد . .. و بطور کامل قفل شد .. دمای سی پی یو به 80 رسید تا این که فورس شات داونش (force shut down) کردم . .
وقتی روشنش کردم توی همون صفحه اولیه خاکستری که یه سیب هستش موند و همین طور در جا میزد .. هیچ کاری نمیکرد و سی پی یو بی جهت داغ میشد .. تا این که یه پیقام اومد که مک بوک کرش (crash) کرده و باید دکمه شات داون رو 5 ثانیه نگه داری تا فورس شات داون بشه .. .. این کارو انجام و دوباره روشنش کردم . .ولی دوباره همون پیام قبلی اومد ..
تا این که بعد از چد بار خاموش و روشن کردن دیگه همون پیام رو هم نمیداد و در حالت هالت (halt) قرار گرفت .. خودم کامپیوتر دانشگاه اصفهان میخونم و به چند تا از دوستای کامپیوتریم که قضیه رو گفتم . .به این نتیجه رسیدیم که مشکل از سیستم عاملشه و اگه عوضش کنیم درست میشه. . با هزار تا زور و ضرب و با استفاده از ترمینال (terminal)(که داخل دی وی دی نصب مک هستش،) اطلاعاتمو ریختم روی یه هارد اکسترنال و هارد مک بوکم رو فرمت کردم . .همه این کارا به خوبی انجام شد ومنم امیدوار بودم که دوباره هاردم رو پارنیشن بندی کنم و همه چیز درست بشه . .
ولی هر کاری کردم دیدم پارتیشن بندی نمیشه . .با دی وی دی خود مکم . .با انواع و اقسام دیستروهای لینوکس و هر چی بگید امتحان کردم . . با هایرن (hiren) که میخواسم هاردو پارتیشن بندی کنم هی میگفت که بد سکتور داره .. خیالم راحت بود که با عوض کردن هارد مشکلم حل میشه و این هارده که مشکل داره . . . .یکی از دوستام که مک بوک داشت گفت بزار هاردتو بزارم روی لپ تاپ خودم تا مطمئن بشیم مشکل از هارده .. ولی در عین ناباوری هاردم کاملا سالم بود و روی لپ تاپ اون جواب داد . . . .اینجا بود که فهمیدم مشکل از جای دیگس .. ولی از کجا خدا میدونه ..
.. کسی میتونه کمکم کنه . . . . .زندگی بدون لپ تاپ مثل مرگ تدریجی میمونه . .
آخرین ویرایش توسط lucifer on 04 ژوئیه 2011, 23:27, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
lucifer

پست‌ها : 18

Re: تو رو خدا کمکم کنید .. دارم دیونه میشم ..

پستتوسط lucifer » 04 ژوئیه 2011, 16:07

همه چیز رو بطور خلاصه و سریع گفتم . .اگه جاییش سوالی دارید بپرسید تا جواب بدم .. ممنون ..
نماد کاربر
lucifer

Re: برق داشتن بدنه مک بوک پرو

پستتوسط lucifer » 04 ژوئیه 2011, 16:17

مشکلی نداره . .من تا حالا 10-12 تا مک دیدم که همش اینطوری بوده . .البته این برق ضعیف رو فقط بعضی افراد حس میکنند .. :دیو و
نماد کاربر
lucifer

Re: تو رو خدا کمکم کنید .. دارم دیونه میشم ..

پستتوسط Ilia » 04 ژوئیه 2011, 19:45

اگر کامپیوترتان با DVD اش راه می‌افتد، قاعدتا سالم است.

اگر اینطور است، ممکن است اشکال از بهم خوردن یک سری از ستینگ‌های کامپیوتر باشد. این پست علی رستگار را ببینید و SMC را ریست کنید:
viewtopic.php?f=2&t=2005&p=25135&hilit=SMC#p25135

همینطور فقط از دیسک یوتیلیتی مک استفاده کنید. در قسمت پارتیشن‌بندی، یک پارتیشن را اجالتا انتخاب کنید و از دکمهٔ  Options آن GUID را تیک بزنید. البته این را روی مک دوستتان میکنید یا وقتی که با DVD مکتان کامپیوتر را بالا آوردید. اگر آنجا ارور داد، احتمالا واقعا هارد مشکل دارد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان