انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

هنگ کردن مک — Kernel Panic

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

پاسخ: هنگ کردن مک — Kernel Panic

پستتوسط AmiN.D » 21 ژانویه 2014, 19:02

بعله من مدل ۲۰۱۰ و دارم. اما همون قضیه که شما عرض کردید پا برجا هست.من نتونستم ثابت کنم هنوز که کی خریدم. به طور کلی در مورد رایگان تمام شدن این قضیه کاملا نا امید هستم. کاش حداقل این مدل را بردارند یک پولی بگیرند و یک مک جدید به ما بدهند ( رویا پردازی!)
راستی..من همیشه احتمال میدادم که اپدیت های جدید برای این کارت مشکل ساز بوده و هست.و همچنان روی ۱۰.۶.۸ هستم. تجربیات شخصی شما چیست؟به نظر شما ارتقا به موریکس درست هست؟
بعله nilean عزیز اون تایپک و دنبال میکنم و مرسی از معرفی..
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط AmiN.D » 13 فوریه 2014, 12:33

نظر دوستان در مورد تعویض خمیر سیلیکون چی هست؟ کسی انجام داده؟ توصیه میکنید؟ بعد از ۴سال لازمه به نظرتون؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 فوریه 2014, 01:13

من امیدوارم کسی که جواب مناسبی داره هم چیزی بنویسه، من فقط چیزی که به ذهنم می‌رسه رو می‌نویسم.
اگر تا الان کارت گرافیک مستقل به وضعی افتاده که عملاً غیر قابل استفاده شده، بعید می‌دونم هیچ کاری جز عدم استفاده از کارت گرافیک مستقل فایده‌ای داشته باشه. ضمن اینکه اگر خودت دست ببری توی دستگاه دیگه اون یک درصد شانس تعمیر رایگان توسط اپل هم فکر کنم از دست بره.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط nilean » 22 مارس 2014, 02:14

مشکل لپتاپ من با نصب لینوکس و به مدد کمک‌های بی‌دریغ علی رستگار عزیز حل شد.
سپاسگزارم علی‌جان
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 مارس 2014, 12:47

خواهش می‌کنم، واقعا مایهٔ خوشحالیه که دستگاهت دوباره قابل استفاده شده :)
اگر از سرعت فن‌ها و حرارت دستگاه راضی هستی که هیچ، در غیر این صورت این میتونه کمک کنه:
http://task3.cc/project/mbpfan/
تا جایی که یادم میاد یه اسکریپتی هم بود که گرافیک مستقل رو دوباره خاموش می‌کرد بعد از خارج شدن از اسلیپ، ولی الان نتونستم پیداش کنم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط AmirT » 09 ژوئن 2014, 11:43

من با یکی از نمایندگی‌های تعمیر اپل در مالزی تماس گرفتم که ببینم برنامه‌ی تعمیر مکبوک پرو های ۲۰۱۰ در چه حاله، چون اپل گفته بود این دستگاه‌ها رو فقط تا سه سال بعد از خرید تعمیر میکنه. به من هم گفتن که این پیشنهاد دیگه وجود نداره و باید حدود ۷۰۰ دلار برای این تعمیر بدم.
موضوع اینه که اگر این مشکل از خود لپتاپ‌ها بوده و اپل مقصره، پس این سه سال دیگه چه صیقه‌ایه؟ خواهشا یه نفر لطف کنه و به من بگه این اعتراض رو به کجا باید بفرستم که جواب بگیرم؟ این بخش‌های ساپورت اپل واقعا من رو گیج کرده.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 ژوئن 2014, 15:28

لابد چون از ۲۴ فوریه ۲۰۱۱ مدل Early 2011 اومده، اینطور حساب کردن که از ۲۴ فوریه ۲۰۱۴ سه سال از زمان خرید آخرین نفر هم گذشته، البته اگر فاکتور خرید مورد تایید اپل بشه ارائه کرد که هنوز سه سال از خرید نگذشته، باید بشه پیگیری کرد.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط AmirT » 09 ژوئن 2014, 16:45

درواقع من اشتباه گفتم، نه اینکه این ماجرای سه سال کلا تموم شده باشه، هنوزم اگر کسی کمتر از سه سال از زمان خریدش گذشته باشه اینکار رو رایگان انجام میدن. اما برای من این مهلت تموم شده، و من واقعا دوست دارم بدونم که روی چه حسابی بعد از سه سال خودشون رو از این مسئولیت معاف میکنن.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 ژوئن 2014, 18:54

احتمالا از یه تعداد سال کمتر براشون باعث دردسر میشه اما من هم واقعا نمی‌دونم مبنای تصمیم‌گیریشون چیه، مثلا برای مشکل مشابه در iMac نوشته‌ان ۴ سال از زمان ورود محصول به بازار:
http://support.apple.com/kb/TS5167
برای کسی که زود خریده باشه بهتر از وضع مک‌بوک پروهاست و برای کسی که دیر خریده باشه بدتر.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 09 ژوئن 2014, 21:39

با این اوصاف ، با این قیمت دیگه صرف نمیکنه. میشه این مک و توو ایران داد اوراق کنند و بعد یک مک بوک نو خرید. فکر کنم حداقل ۲ به بالا این مک های ما(۲۰۱۰) بیارزد.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Tornado » 06 ژوئیه 2014, 03:00

nilean نوشته است:[نمایش]
مشکل لپتاپ من با نصب لینوکس و به مدد کمک‌های بی‌دریغ علی رستگار عزیز حل شد.
سپاسگزارم علی‌جان

سلام

یعنی دیگه این مشکلو ندارید؟! مکینتاشو کلا حذف کردید و فقط لینوکس دارید؟!

متاسفانه یکی دو روزه این مشکل سراغ منم اومده و کلی اعصابم بهم ریخته!
کاش یه راهی بود واسه درس کردنش بصورت 100% . حالا هزینه اش رو یجوری جور میکردیم. چون اپل فکر نمیکنم قبول کنه این مشکلو و اگه قبول هم کنه ما تحریمیم!
الان بخوایم یه نوشو بخریم کم کم باید 6-7 تومن هزینه کنیم! حیف خدا شاهده!
Tornado

پست‌ها : 1

پستتوسط AmirT » 13 ژوئیه 2014, 14:50

خبر قیمت رو هم بدم. من لپتاپم رو تو کوالالامپور که البته یه کمی گرون خدمات میدن، فرستادم و خبر آمد که ۲ میلیون و صد هزار تومان میگیریم که لاجیک برد شما رو عوض کنیم. و من هم که ازین پول‌ها ندارم تصمیم گرفتم با مسئله کنار بیام. باتری مکبوک رو هم که ۱۲۵ دلار هست اینجا با ۶۶۰ هزار تومان عوض کردن، که بخاطر اینه که میگم یه کم گرون میگیرن. البته اینجا اپل استور نبود و من رفتم یکی از این Apple Authorized Service Providerها.
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 ژوئیه 2014, 01:59

Tornado نوشته است:[نمایش]
سلام

یعنی دیگه این مشکلو ندارید؟! مکینتاشو کلا حذف کردید و فقط لینوکس دارید؟!

متاسفانه یکی دو روزه این مشکل سراغ منم اومده و کلی اعصابم بهم ریخته!
کاش یه راهی بود واسه درس کردنش بصورت 100% . حالا هزینه اش رو یجوری جور میکردیم. چون اپل فکر نمیکنم قبول کنه این مشکلو و اگه قبول هم کنه ما تحریمیم!
الان بخوایم یه نوشو بخریم کم کم باید 6-7 تومن هزینه کنیم! حیف خدا شاهده!

ببخشید اینقدر دیر پاسخ میدم، اگر درست خاطرم باشه لینوکس رو روی پارتیشنی جداگانه نصب کردیم.
روی مک وقتی مشکل تازه خودش رو بروز میده با همون نسخه‌های قدیمی gfxcardstatus میشه دائم روی گرافیک Intergrated گذاشت و مشکل رو تا حدی دور زد اما اگر مشکل جدی بشه و دیگه جواب نده میشه از همون شیوه نصب لینوکس استفاده کرد که موقع بوت تنظیم شده اصلا فقط از گرافیک Integrated استفاده کنه.

AmirT نوشته است:[نمایش]
خبر قیمت رو هم بدم. من لپتاپم رو تو کوالالامپور که البته یه کمی گرون خدمات میدن، فرستادم و خبر آمد که ۲ میلیون و صد هزار تومان میگیریم که لاجیک برد شما رو عوض کنیم. و من هم که ازین پول‌ها ندارم تصمیم گرفتم با مسئله کنار بیام. باتری مکبوک رو هم که ۱۲۵ دلار هست اینجا با ۶۶۰ هزار تومان عوض کردن، که بخاطر اینه که میگم یه کم گرون میگیرن. البته اینجا اپل استور نبود و من رفتم یکی از این Apple Authorized Service Providerها.

امیر جان متاسفم که اینقدر گرون در میاد، حالا فعلا با باطری جدید برات قابل استفاده شده؟
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط AmirT » 16 ژوئیه 2014, 04:28

بله، درواقع من با gfxcardstatus خیلی راحت کار میکنم و هیچ مشکلی نیست. ولی اگر یه بار ریستارت کنم باید چند بار این ریستارت ناگهانی اتفاق بیفته که دوباره سیستم پایدار بشه و قابل استفاده، از طرفی یه کم ناراحت کننده‌س که آدم یه چیزی تو لپتاپش داشته باشه که پولش رو هم داده باشه و به دلایل غیر منطقی نتونه استفاده کنه. اگر خودم خرابش کرده بودم خیالم راحت تر بود :D
به هر صورت بازم خیلی تشکر میکنم ازت علی جان که تا اینجا اینقد من و بقیه دوستان رو راهنمایی کردی.
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 ژوئیه 2014, 03:03

خواهش می‌کنم امیر جان، درسته که من این مشکل رو ندارم اما تقریباً می‌تونم حدس بزنم چه حس بدی داره که چیزی که توی لپ‌تاپت داری رو نتونی استفاده کنی.
امیدوارم مسئولیت‌پذیری بیشتری چه در مرحله تولید و چه بعد از اون، یعنی پشتیبانی، از اپل ببینیم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان