انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

هنگ کردن مک — Kernel Panic

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

پاسخ: هنگ کردن مک — Kernel Panic

پستتوسط AmiN.D » 13 اوت 2014, 18:42

علی عزیز من از اون برنامه استفاده نکردم چون ورژن اسنو لئوپارد و ساپورت نمیکرد. هنوزم هم مردد هستم که آیا با اپدیت دستگاه، این کرش کردن بیشتر میشه یا نه. به جاش به نرم افزار هایی مثل apreture و lightroom پناه اوردم که انگار تووی اونها کمتر این اتفاق می افته. ولی خب از خیلی نعمت های فتوشاپ در دستکاری عکس( به جز رنگ و نور) محروم شدم.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط apple » 17 اوت 2014, 23:38

سلام
آیا آپدیت به آخرین ورژن bootcamp 5.1.5621 (در ویندوز 7 64 بیتی)را برای مک بوک پرو 2010 و15 اینچی را توصیه میکنید؟
apple

پست‌ها : 31

پستتوسط AmiN.D » 06 سپتامبر 2014, 21:12

بپیوندیم شاید گره ای گشاده شد
https://www.facebook.com/events/511253245675112/
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط ارامش » 03 اکتبر 2014, 18:37

سلام
اگر بتونيد كمكم كنيد ممنون ميشم
٣روزه كه صفحه مك بوك ايرم در حالت ابي قرار داره و دايره رنگي در حال چرخشه
اين اتفاق زماني افتاد كه رفتم توي iphoto براي ديدن يه سري عكس
فك ميكنم حجم عكسهاي ريخته شده بيش از حد زياد شده
ارامش

پست‌ها : 4

پستتوسط Ilia » 03 اکتبر 2014, 18:50

احتمالا هارد شما پر شده. کامپیوتر را با نگه داشتن دکمهٔ پاور آن خاموش و دوباره روشن کنید و ببینید که چه میشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 03 اکتبر 2014, 19:49

چند روز پیش برای یکی از دوستان من هم این اتفاق افتاد که اول پیغام داده بود که فضای هارد zero ه و باید خالی کنی، ولی اون توجه نکرده بود و بعد از خاموش کردن دیگه بالا نیومد (اگه مشکل از پر شدن هارد باشه، احتمالا این پیام برای شما هم اومده). خوشبختانه کامپیوترش فایر وایر داشت و من هم اون روز تصادفا کابل فایروایر رو همراه داشتم و مک اون رو بصورت تارگت روشن کردم و چند تا از فایل ها رو روی فلش منتقل کردم تا سیستم ش بالا بیاد و خودش بقیه رو جابجا کنه…
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AmiN.D » 29 اکتبر 2014, 03:13

مک راموس گزارش داده که یک اقامه ی قضایی برای اپل به خاطر این قضیه کرنل پنیک در دادگاه صورت گرفته و امیدوارند که با حکم قضایی اپل و مجبور کنند که مشکل سخت افزاری مک بوک های ۱۵-۱۷ اینچ سال های ۲۰۱۰ -۲۰۱۱ و بپذیره و به پوشش بی قید و شرط اون اقدام کنه
http://www.macrumors.com/2014/10/28/mac ... s-lawsuit/
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط eysun » 20 فوریه 2015, 20:30

سرانجام اپل قبول کرد مکبوک پروهای 15 اینچی 2011 با مشکل گرافیکی رو مجانی تعمیر کنه:

http://www.macrumors.com/2015/02/19/201 ... ram-apple/

برای اینکه بدونید آیا شامل این برنامه هستید یا خیر، شماره سریال خودتون رو اینجا چک کنید:

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط ehs.ehsan » 20 فوریه 2015, 20:58

تشکر احسان جان.
من الان دو هفته هست که این مشکل رو دارم و تمام کار و زندگیم رفته رو هوا. با توجه به تجربه دوستان مطرح کردنش رو بی مورد میدونستم. حالا ما هستیم و داستان رجیستر کردن دستگاهی که ما و اپل از تاریخ خریدش بی اطلاع هستیم و همین امیدم رو کم رنگ کرده. دوستان اگر پیشنهادی دارند حتما بگن که لطف بزرگی به من و بقیه دوستانی که این مشکل رو داشتن میکنن.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AmiN.D » 20 فوریه 2015, 22:40

تکلیف ما mid 2010 ها چی میشه خدا میدونه :|
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmiN.D » 13 دسامبر 2017, 07:34

من بعد از سالها او‌اس جدید و‌نصب کردم و چون کرنل پنیک داشتم، از gfx نسخه‌ی ۲.۲ که دوستان معرفی کردن قبلا استفاده کردم ولی‌متاسفانه جواب‌ نمیده انگار این نرم افزار و هی سوییچ میکنه، میخواستم ببینم ایا راه دیگه هست و‌ایا کسی میتونه بگه که در ال کپیتان این نرم افزار خوب‌ کار میکنه یا نه چون در یوسمیتی اوکی بود
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 دسامبر 2017, 21:18

امین جان این نسخه فورک شده ازش هست (2.4.4i) که هم با سیستم عامل جدید کار بکنه هم گزینه Integrated Only رو به دو شرط حفظ کنه:
- اینکه قبل از اجرای gfxcardstatus برنامه‌ای در حال استفاده از Discrete Graphics نبوده باشه.
- دستگاه به صفحه‌نمایش بیرونی وصل نباشه.
از اینجا می‌تونی بگیری:
https://github.com/steveschow/gfxCardStatus/releases

دستورهایی برای nvram هم دیدم که قراره برای همیشه دستگاه رو روی حالت integrated only بذارن، اما در مورد موثر بودنش روی مدل ۲۰۱۰ اطلاعات متناقضی دیدم.

الان به این هم برخوردم:
https://github.com/julian-poidevin/MBPMid2010_GPUFix
کارش اینه که تمام قدرت GPU رو استفاده نکنه و جلوی بروز مشکل رو بگیره.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 14 دسامبر 2017, 12:54

ممنون علی جان.
ورژن ۴i و امتحان کرده بودم و متاسفانه جواب نداد.
پچ دوم و هم امتحان کردم. اونم با اینکه با موفقیت run میشد. اما بازم جواب نمیداد.
یک راه حل که امکان داره درست باشه اینکه بشه درایور های کارت گرافیک و از روی سیستم عامل در هنگام cosule mode حذف کرد. شاید در این صورت دستگاه نشناسه و سویچ هم بی معنی باشه دیگه. هنوز امتحان نکردم و نمیدونم چقدر عملی هست.
فعلا روی ال کپتان هستم ببینم چطور میشه. مثل اینکه حتی روی sierra هم نمیشه اومد.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmirT » 14 دسامبر 2017, 18:26

سلام،
منم هنوز مکبوک پرو ۲۰۱۰ رو دارم و هنوز با این مشکل درگیرم. اما همه آپدیت‌ها (موریکس، یوسمیتی، ال کپیتن، سیرا و های سیرا) رو نصب کردم و روی همه با همون gfxcardstatus نسخه 2.2.1 از سیستم استفاده کردم.
اما به این راحتی نیست که بعد از روشن شدن بذارم روی Integrated Only و دیگه کار تموم بشه؛ اولا همه برنامه‌ها باید بسته باشه تا سیستم یکدفعه ریبوت نشه، یعنی وقتی بالا میاد نباید در حال باز کردن چیزی از دفعه قبل باشه. دوما کامپیوتر باید کاملا سرد باشه، تجربه من اینه که هرچی گرمتر باشه احتمال ریستارت شدن بیشتره. سوما معمولا چندین بار ریستارت اتفاق میافته تا سیستم به اندازه کافی پایدار بشه که بتونم این گزینه رو انتخاب کنم. وقتی هم میکنم، هی تیک به صورت خودکار برداشته میشه و هیچ کدوم از ۳ گزینه تیک نداره. اما با اصرار من بالاخره قبول میکنه که Integrated Only تیک دار بشه.

بعد از تجربه چند هفته‌ای با های‌سیرا، پایدار کردن و رسوندن کامپیوتر به مرحله‌ی قابل استفاده از همه OS های قبلی سخت‌تر بوده. اما بعد از این مرحله، پایدار‌ترین سیستم‌عاملیه که از gfxcardstatus درش استفاده کردم.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط AmiN.D » 14 دسامبر 2017, 23:20

AmirT نوشته است:[نمایش]
سلام،
منم هنوز مکبوک پرو ۲۰۱۰ رو دارم و هنوز با این مشکل درگیرم. اما همه آپدیت‌ها (موریکس، یوسمیتی، ال کپیتن، سیرا و های سیرا) رو نصب کردم و روی همه با همون gfxcardstatus نسخه 2.2.1 از سیستم استفاده کردم.
اما به این راحتی نیست که بعد از روشن شدن بذارم روی Integrated Only و دیگه کار تموم بشه؛ اولا همه برنامه‌ها باید بسته باشه تا سیستم یکدفعه ریبوت نشه، یعنی وقتی بالا میاد نباید در حال باز کردن چیزی از دفعه قبل باشه. دوما کامپیوتر باید کاملا سرد باشه، تجربه من اینه که هرچی گرمتر باشه احتمال ریستارت شدن بیشتره. سوما معمولا چندین بار ریستارت اتفاق میافته تا سیستم به اندازه کافی پایدار بشه که بتونم این گزینه رو انتخاب کنم. وقتی هم میکنم، هی تیک به صورت خودکار برداشته میشه و هیچ کدوم از ۳ گزینه تیک نداره. اما با اصرار من بالاخره قبول میکنه که Integrated Only تیک دار بشه.

بعد از تجربه چند هفته‌ای با های‌سیرا، پایدار کردن و رسوندن کامپیوتر به مرحله‌ی قابل استفاده از همه OS های قبلی سخت‌تر بوده. اما بعد از این مرحله، پایدار‌ترین سیستم‌عاملیه که از gfxcardstatus درش استفاده کردم.

اول خوشحالم که یکی هست مثل من باشه و بعد ناراحتم برا خودمون که اینجوری شده وضعمون:|
درواقع منم مشکلم همین بود که ۲.۲.۱ سوییچ نمیکرد ۱۰ بار گزینه رو میزدم اما خبری نبود.
4.4.1 سوییچ میکرد اما کار نمیکرد در عمل.
یادم نیست که یک باری که به زور تیک گرافیک اینتل روی ۲.۲.۱ اومد دوباره کرش کرد یا نه.
برای امتحان کردنش معمولا من میرم ایتونیز و cmd+t میزنم و هر بار زدم کرش کرد.
بهترین قسمت ال کپتان و یوسیمتی این هست که کرنل پنیک نمیکرد همون اولش. معمولا صفحه سیاه میشد و باید میزاشتی اسلیپ شه. بعد دوباره روشن میکردی و میتونستی کارت و عوض کنی. اما در های سیرا به شدت ریستارت میشد و من از هاردم ترسیدم.
یادم هست که تقریبا موقع بوت شدن ۳-۴ بار ریست شد تا بالاخره تونست بالا بیاد.
البته باید بگم که در کل مراحل داغ بودش لپتاپ چون تازه نصب کرده بودم های‌سیرا رو.
الان شما روی های‌سیرا میتونین cmd+t در ایتونز بزنین (چون این دستور gpl و فعال میکنه که خیلی گرافیک میخواد و معمولا اگر اینجا نکنه جای دیگه هم نمیکنه)
iPhone 5s
AmiN.D

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان